Skocz do zawartości
nalewator

RX 6600 na RX 7600 czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać, pytanie jak w temacie , czy jest sens zmiany 6600 na 7600 ? Cala operacja wyniosłaby  500zl . Czy może sobie darować i poczekać na następną generacje lub szukać coś innego ?.  Karta musi mieć max 25cm długości i max 1 wtyk zasilania 8 pin. Oczywiście karta do FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pewnie czekał. U czerwonych jak u zielonych, zamiana kart co generację zwykle jest bezsensowna bo różnice to ca 10-15% czasem mniej, a różnica w kasie duża 😕 albo idziesz w modele XT lub wyższe x700, albo czekasz. Wtedy dopiero odczujesz różnicę na odpowiednim poziomie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprzedaj, dołóż odpowiednią kase i bierze 7700 lub modele XT, wtedy faktycznie będzie boost.

Wyniki wyszukiwania - x-kom -> dokładasz 1,5k i masz karciochę na kolejne 2-3 lata bez problemu.

image.png.a8e0b68b66ba73803fc6e078b72a095c.png

to tylko passmark ale nawet tutaj jest 30% więc realnie pewnie z 50% na odpowiednim CPU

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta musi mieć max 25cm długości i max 1 wtyk zasilania 8 pin

W każdym bądź razie dopłata niemal 500 jest raczej niezbyt wskazana , chociaż jeżeli zadowoli Cię +20% do fps to może warto ....

Edytowane przez Gerg7
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qrdello No właśnie chcę jak najmniej dołożyć , (prawie już nie gram , a jak gram to w boomer shootery) . Nie musi to być koniecznie RX7600 ale kata musi być cicha brać jak najmniej prądu (max 1 wtyk 8pin) i mieć max 25cm długości.

Edytowane przez nalewator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to autentycznie się nie opłaca zmieniać cokolwiek 😄 zostałbym przy swoim i zmieniał dopiero w momencie kiedy nowa generacja będzie oferować dobre przyrost w tych samych parametrach TDP.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kartę mam jeszcze ponad rok gwarancji więc chyba przy niej jeszcze zostanę i poczekam na kolejną generacje kart x60 od nVidi czy AMD a może i od Intela i wtedy się zobaczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ciśnienie, a masz skoro pytasz :P to można się sprężyć i kupić nowego Asusa 4060:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-4060-dual-oc-evo-8gb-dlss-3-15286982494

lub używanego Palita z gwarancją:

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-palit-rtx-4060-CID99-IDZvRfx.html#908584597

A tutaj testy, żeby mieć jakieś porównanie:

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-4060-vs-amd-radeon-rx-7600-test-kart-graficznych-do-1500-zlotych

 

Seria 4xxx jest bardzo energooszczędna, więc obecny zasilacz pewnie wystarczy, jednak warto, żebyś podał jaki masz obecnie w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem niedawno rx580 na rx6700xt sapphire pulse z media expert mieli kilka ost sztuk za 1599 wiec nie bylo co wybrzydzac , skok jakosciowy mocowy jest ogromny , tez myslalem nad 6600 bez xt a potem 7600 , stwierdzilem ze nie bylo najmniejszego sensu , wchodzic w tzw LOW END , lepiej doplacic i kupic porzadna karte 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalewator  zasilacz mocny, bez problemów pociągnie trzy takie karty  :)

Zalinkowane karty są wydajniejsze od obecnej Twojej, nie większe niż 25cm, jedno gniazdo 8pin i używka na gwarancji do obgadania z dostawą, bo gość chce z ręki do ręki.

Poza tym w serii 4xxx dochodzi FG, a to daje kopa bez utraty jakości obrazu.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Wyłączenie vsync idące w parze z FG jednak wprowadza spory tearing na ekranie, szczególnie jeżeli komp nie wyrabia 60 klatek bez fg 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przemyślałem i dam sobie spokój , nie mam ciśnienia .Zapytałem bo mam kupca na moja kartę  i nie musiałbym jej nigdzie wystawiać czy nawet wysyłać ( z ręki do ręki transakcja) .Gość był u mnie bo mu lapka naprawiałem i zobaczył kartę że jest cicha i cewki nie piszczą dlatego jest zainteresowany. Wydajność obecnej mi w zupełności wystarcza. Poczekam na następna generacje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git. Ja od kilku lat ciupię na 2060s i jeszcze nie znalazłem pozycji, która by mnie zmusiła do zmiany karciochy. Leci to jak szalone, jak wcześniej gtx 1070. I jak patrzę na przyrosty przy kupnie np 3060ti czy 4060ti to mnie żenada rozbiera. Na 2060s w 1440p z dlssq mam np 70fps, w 4060ti do którego muszę grubo tysiaka dołożyć - uwaga - 90 fps 😕 upiększacie i skalery niestety zabijają surową wydajność kolejnych generacji więc obecnie nawet nie co drugą a co trzecią pasuje kupować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...