Skocz do zawartości
wunat

Blad RPC i restart kompa.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem ... co jakis czas (najczesciej do 3 min. po podlaczeniu kompa) wyskakuje mi blad ze przerwana zostala jakas usluga RPC i ze za minute sie zrestartuje komp. co mam robic ? help !

P.S wydaje mi sie iz ten blad polaczony jest z procesem svhost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumplowi sie tez tak dzieje ale tlyko jak wejdzie na infojama.pl

system to Windows XP ENG + SP1

 

wycinki z logów:

The Remote Procedure Call (RPC) service terminated unexpectedly. It has done this 1 time(s). The following corrective action will be taken in 60000 milliseconds: Reboot the machine.

 

Remote Procedure Call (RPC) functions, which are used to forward application function calls to a remote system across the network, can be used over IPv6. A typical use for RPC is remote administration.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom dokladnie to samo a jakie lekarstwo ? u mnie nie jest to zwiazane z jakas konkretna strona.nom dokladnie to samo a jakie lekarstwo ? u mnie nie jest to zwiazane z jakas konkretna strona. U mnie WinXP PL+SP1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo (znaczy mialem) wraz z kumplem ,obydwa systemy to WXP PL PROF sp1 ,udalo mi sie tego pozbyc ale powylaczalem mase opcji w uslugach i teraz komp bardzo dziwnie sie zachowuje :).

Na 90% to jakas dziura w systemie i ktos to exploituje ,po odlaczeniu kompa od netu sprawa znikla.

Ciekawy jush jestem co za debilizm MS uczynil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ,niema zwiazku ,ja mam stare GG :) ,4.9.

Chodzi o RPC ,usluge ktora jest niezbedna XP do zycia ,tyle ze MS oczywiscie sobie zabardzo pofolgowal i jest to dziurawa sprawa.

Wystarczy firewallem przyblokowac odwolanie do portu RPC i po sprawie ,mi tesh sie udalo tyle ze mam za duzo uslug powylaczanych i system do reinstali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie sie bawie z tym problemem :D

 

Jakos nie wiem czemu widzi mi sie zwiazek tego problemu z nowym gg  :idea:

Mi sie jakos zwizek z nowym GG nie widzi bo gg mam od wczoraj i zadnych problemów nie ma. Zresztą system mi sie sam aktualizuje więc mam załatane wszystkie znane dziury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten sam problem zrobiłem msconfig i sprawdziłem zakładkę uruchamianie patrze i widze jakieś 'msblast.exe' odkreśliłem to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o i narazie jest spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten sam problem zrobiłem msconfig i sprawdziłem zakładkę uruchamianie patrze i widze jakieś 'msblast.exe' odkreśliłem to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i narazie jest spokój

 

to nie to........ poczytaj topic na twojepc, probowalismy wszystkiego....

dziala tylko latka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde sorry ale jestem slaby strasznie w temacie win i boje sie cos skopac.Moglbys mi dokladniej powiedziec co zrobic ?

Np. jaki plik mam wywalic z katalogu prefetch bo msblast tam nie ma i co dokladnie i jak usunac z rejestru.

 

Z gory thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten sam problem zrobiłem msconfig i sprawdziłem zakładkę uruchamianie patrze i widze jakieś 'msblast.exe' odkreśliłem to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i narazie jest spokój

nie wiem czy to to ale dziś wyczytałem coś takiego na czacie na jednym z hubów na dc++

 

We have raised the AlertCon to 3. It is being reported that a worm known as "MS BLAST", which is allegedly consistent with characteristics of an RPC DCOM worm, has been captured. This specimen scans in a sequential fashion for machines with open port 135, uses multiple TFTP servers to pull the binary and adds a registry key to initiate itself upon reboot. Our analysts are observing increased scanning efforts on port 135 at this time.

 

 

w skrócie tłumaczenie jest to paskudny robal który otwiera port 135 przez który wrzyucany jest do rejestru klucz który powoduje resety więc to by pasowało do waszych opisów bo mówicie że po odpieciu od netu jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...