Skocz do zawartości
AZAKIEL

PYTANIE DO TYCH CO JARAJĄ SIĘ ŚWIECĄCYMI BUDAMI

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przeglądam to forum to widzę mnóstwo postów w których ludzie pokazują innym swoje świecące obudowy napasione katodami diodami , p-rzezroczystymi okienkami na którzych widnieje znak "Biohazard" lub jakiś Smok (Chiński lub inny), ewentualnie inny motyw.

 

Ludzie ci dzielą się swoją radością, wymieniąją poglądy zbierają uwagi na temat swojej budki itp. jest to całkowicie zrozumiałe ale nie rozumiem jednej rzeczy , stąd też ten mój post.

 

W związku z tym mam pytanie do tych (o których powyżej)

 

CZY JAK SIEDZICIE PRZED KOMPUTEREM TO WAM TE BUDKI NIE UTRUDNIAJĄ PRACY/ZABAWY?

 

No wiecie, chodzi mi o te wszystkie świecące wodotryski...ja dla przykładu mam tylko jedną świecącą rzecz w kompie (nie licząc ekranu monitora :wink: ), jest nią myszka optyczna samsunga, taka ze świecącym spodem który lekko zawija się na boki, jak się nią rusza to świeci, co jest dla mnie i tak wystarczająco wkur***** że się tak wyrażę, po prostu rozprasza.

 

Więc jak możecie to napiszcie szczerze i bez ściemy jak dajecie sobie z tym radę (tzn z siedzeniem przy takiej budce)

 

Kwestia estetyki to inny temat na dyskusję, mnie osobiście, i wszystkim moim znajomym "niezbyt"(delikatnie powiedziane 8) ) podobają się budki w takim stylu, wolimy raczej coś eleganckiego i stonowanego jak np to : http://www.apple.com/powermac/design.html

co prawda to nie PC-et ale co za róznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj AZAKIEL kazdy ma inne zainteresowania/upodobania/gusty itd o ktorych sie nie dyskutuje 8)

Skoro tobie przeszkadzaja te wszystkie "swiecace bajerki"... twoja opinia :wink:

Inni to po prostu lubia i najwidoczniej nie przeszkadza im te kilka swiatelek wydobywajacych sie z wnetrza budy. Poza tym moga coz zrobic ciekawego, zbic czas, rozwijac umiejetnosci i wyobraznie - taka moda i styl bycia... w koncu jest nas tylu na swiecie ze powinnismy sie jakos wyrozniac z tlumu a nie utozsamiac z tzw. szara masą.

Tak wiec nie karc ludzi za cos co dla ciebie jest "glupie i bezsensowne" :!:

 

PS. strasznie zdenerwowala mnie twoja opinia ze az trudno bylo mi cos wykrzesac spod palcow :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj AZAKIEL kazdy ma inne zainteresowania/upodobania/gusty itd o ktorych sie nie dyskutuje 8) 

Akurat tak się składa że to jak i inne fora dyskusyjne służą między innymi:

- pomaganiu sobie wzajemnie w różnych problemach

- informowaniu innych o różnych rzeczach(np. nowości sprzętowe)

- wymianie opinii na dany temat (np.gra) <---A TO JEST WŁAŚNIE KOLEGO DYSKUTOWANIE O GUSTACH , tak już urządzony jest ten świat, że rozmowy zchodzą czasami na takie tematy - co kto lubi i dlaczego

 

Skoro tobie przeszkadzaja te wszystkie "swiecace bajerki"... twoja opinia

Tak to jest moja opinia, po prostu naprawdę byłem ciekaw odpowiedzi na to pytanie i zamiast domyslać się...

 

Inni to po prostu lubia i najwidoczniej nie przeszkadza im te kilka swiatelek 

....wolałem sam usłyszeć konstruktywną odpowiedź

 

Poza tym moga coz zrobic ciekawego, zbic czas, rozwijac umiejetnosci i wyobraznie - taka moda i styl bycia... w koncu jest nas tylu na swiecie ze powinnismy sie jakos wyrozniac z tlumu a nie utozsamiac z tzw. szara masą. 

Tutaj się zgodzę ....uważam że modding komputera, zarówno jego wnętrza, jak i obudowy to fajna sprawa-kreatywne działanie i wogóle, zwłaszcza biorąc pod uwagę to że większość dostępnych obudów w naszych sklepach jest "lekko" mówiąc kiczowatych

 

Tak wiec nie karc ludzi za cos co dla ciebie jest "glupie i bezsensowne"

Chciałem żeby ta rozmowa była konstruktywna , a już dostaję po głowie za to czego nie zrobiłem...

Nigdzie powyżej nie widzę żebym się z kogoś naśmiewał, szydził lub karcił.

To moje 1 pytanie nie było w tonie ironii, chyba zostałem zle zrozumiany :?

 

PS. strasznie zdenerwowala mnie twoja opinia ze az trudno bylo mi cos wykrzesac spod palcow

Hmm. nie powiedziałem nic obraźliwego , a moja opinia to...cóż moja opinia i nic więcej , uważam że takie świecące obudowy to fajny bajer i efektownie to wygląda , choć moim zdaniem jest mało funkcjonalne i duzo bardziej podobają mi się niektóre obudowy od PowerMAców G-4 i G-5 czy też choćby niektóre obudowy Compaq-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zamiast od razu stukać mnie młotkiem po głowie 8)

bo jestem "z innej bajki" :roll: liczę na odpowiedzi w stylu np takim:

 

"Walą po gałach te lampy ale strasznie mi się to podoba i kręci mnie to"

 

 

lub

 

"uważam że to wcale nie przeszadza, bynajmiej mi ...taka budka to fajny bajer"

 

lub

 

"Faktycznie trochę jest to upierdliwe, włączam to (oswietlenie) tylko gdy nie gram w nic a np . sciągam pliki (Bittorent, Emule itp) lub słucham muzy"

 

...po prostu konstruktywne szczere odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po co ci te opinie :?: czyzbys zabieral sie za modding i nie wiesz co z tego wyjdzie - jakies obawy moze :?: :?: :?: bo nie kumam o co ten caly krzyk :wink:

"Mi przeszkadzaly diody wiec sie ich pozbylem bo dawaly po oczach" :arrow: to chciales uslyszec :P :?:

Dalsza konwersacja nie wnosi nic pozytywnego do tematu wiec juz nie bede odpowiadal na twoje riposty :wink:

 

PS. temat powinien znalezc sie chyba na OSLEJ :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nas to jest wielka przyjemność. Bo:

 

1) Mamy się czym pochwalic przez znajomymi, jeżeli tego nie rozumieją twierdze że są z kosmosu :)

 

2) Żeby pochwalić się dziewczynie, i tak tego nie pojmie.

 

3) Satysfakcja po skończonej robocie. Po Faktach (jak jest już ciemno) wchodzisz sobie do pokoju, siadasz w wygodnie w fotelu, zamykasz oczy i odpalasz swoją maszyną. I w tym momencie widzisz coś w stylu z choinki. To jest przyżycie nie do opisania.

 

4) Wyróżniasz się w tłumie. Twój PC ma dusze, a nie jak te szarce/białe budy.

 

5) Ja nie mówią do mojej maszynki "komp" , tylko po imieniu.

 

Może te pkt. wydadzą sie komuś dzikie i nie normalne to niech żyje w swoim świecie. Ja swojego autystycznego świata nie zmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Case modding jest sposoben na wyrażenie siebie i wyrużnianie sie z tłumu (tak jak tuning samochodów).

a jak komuś to nie pasuje - oki, jego sprawa.

Case modding jest sposoben na wyrażenie siebie i wyrużnianie sie z tłumu (tak jak tuning samochodów).

a jak komuś to nie pasuje - oki, jego sprawa.

 

Wszyscy znajomi zazdroszcza mi mojej skromnie zmodowanej budy, ale bardziej wody w kompie.

 

Oswietlenie nie przeszkadza mi, wrecz odwrotnie.

To kwestia umiejscowienia katod.

Wieczorem jak odpale 1 lub 2 na raz, to robia za pampke nocna.

Miodzio.

BTW, nie wali mnie po galach, ale i tak mnie to jara :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zawsze osobiście marzyła taka budka w stylu retro-nawiązująca trochę do desek rozdzielczych w starych sportowych wozach czyli drewno + takie duże okrągłe wyswietlacze i metalowe okucia na rogach, mogłaby mieć jeszcze z boku taką dużą wajchę (jak w automatach do gry typu "jednoręki bandyta") do włączania , jak by się włączało budkę to słychaćby było takie Wzuuuuuuu i podświetlenie zegarów delikatnie rozjasniałoby się na bursztynowo, ehhhh :roll: może to kiedys zrealizuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zawsze osobiście marzyła taka budka w stylu retro-nawiązująca trochę do desek rozdzielczych w starych sportowych wozach czyli drewno + takie duże okrągłe wyswietlacze i metalowe okucia na rogach, mogłaby mieć jeszcze z boku taką dużą wajchę (jak w automatach do gry  typu "jednoręki bandyta") do włączania , jak by się włączało budkę to słychaćby było takie Wzuuuuuuu i podświetlenie zegarów delikatnie rozjasniałoby się na bursztynowo, ehhhh  :roll:  może to kiedys zrealizuję

...i o to właśnie chodzi w tym wszystkim, katody to tylko jeden z wielu sposobów modydikacji, jeśli odpowiada Ci klimat retro, to proszę bardzo zmodyfikuj swoją obudowę w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co panowie... dla mnie to poan Azakiel jest zdrowo potentegowany... jak ci sie nie podoba coś takiegto to nikt ci nie każe tego oglądać.... po <span style="color:red;">[ciach!]</span>asa zakładasz takie topici w dziale o moddingu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądam to forum to widzę mnóstwo postów w których ludzie pokazują innym swoje świecące obudowy napasione katodami diodami , p-rzezroczystymi okienkami na którzych widnieje znak "Biohazard" lub jakiś Smok (Chiński lub inny), ewentualnie inny motyw.

 

Ludzie ci dzielą się swoją radością, wymieniąją poglądy zbierają uwagi na temat swojej budki itp. jest to całkowicie zrozumiałe ale nie rozumiem jednej rzeczy , stąd też ten mój post.

 

W związku z tym mam pytanie do tych (o których powyżej) 

 

CZY JAK SIEDZICIE PRZED KOMPUTEREM TO WAM TE BUDKI NIE UTRUDNIAJĄ PRACY/ZABAWY?

 

No wiecie, chodzi mi o te wszystkie świecące wodotryski...ja dla przykładu mam tylko jedną świecącą rzecz w kompie (nie licząc ekranu monitora  :wink:  ), jest nią myszka optyczna samsunga, taka ze świecącym spodem który lekko zawija się na boki, jak się nią rusza to świeci, co jest dla mnie i tak wystarczająco wkur***** że się tak wyrażę, po prostu rozprasza.

 

Więc jak możecie to napiszcie szczerze i bez ściemy jak dajecie sobie z tym radę (tzn z siedzeniem przy takiej budce)

 

Kwestia estetyki to inny temat na dyskusję, mnie osobiście, i wszystkim moim znajomym "niezbyt"(delikatnie powiedziane 8)  ) podobają się budki w takim stylu, wolimy raczej coś eleganckiego i stonowanego jak np to : http://www.apple.com/powermac/design.html

co prawda to nie PC-et ale co za róznica.

MOJA ODPOWIEDZ BRZMI NIE!!!

Zawsze mozesz kolego katodke wylaczyc i cieszyc oko subtelnym swiatlem wentyla swiecacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza mi ani troche.

Primo: robilem to sam, wiec robilem tak, zeby nie przeszkadzalo;

Duo: Okazalo sie potrzebne- nie musze swiecic osobnej lampy w nocy chcac poszukac CD, czy klawisz na KBD, bo swiatlo z obudowy i klawiatury jest wystarczajace do chwilowego czytania gazety :D (przy zgaszonym monitorze :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi do pokoju gdzie stoi komp facet ciągnąc za sobą kabel stałego, patrzy i mówi "O kurde, jeszcze czegoś takiego nie widziałem, Fajne, sam pan robił?" A moja buda jest czarna i świeci na czerwono/fioletowo/niebiesko (wtedy świeciła, teraz błyska po podłaczeniu do sieciówki).

 

Z drugiej strony, gdybym kupując budę znalazł coś takiego jak wczora widziałem na giełdzie (Compaq ale jaki piękny desctop!!) Tylko przedni panel trochę poprawić i pokolorować, bez świateł, nawet hdd czy flopa. Ale...

 

Ja też na przykład "pralek' nie lubię;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie tez nie podobaja te swiecidelka, nie ma to jak przadna ladna obudowa bez zbednych bajerow.

 

eot

Żaden tam eot!!

 

Ja lube mody, jednego zrobiłem a teraz zbieram kase na nową bude. Jak zrobie to na kolana rzuce!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie tez nie podobaja te swiecidelka, nie ma to jak przadna ladna obudowa bez zbednych bajerow.

 

eot

Żaden tam eot!!

 

Ja lube mody, jednego zrobiłem a teraz zbieram kase na nową bude. Jak zrobie to na kolana rzuce!!

mialobyc dla mnie eot, nie bede sie z nikim wyklucal, czy to dobre czy to zle, kazdy robi jak chce jego sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...