Skocz do zawartości
Kamil>>>

Powazny problem (nie lamer)

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący i dotyczy tylko tych podanych partycji:

e: ok 30GB i(NTFS) and 1GB (NTFS)

 

Chciałem je połączyć za pomocą Partition Magic 8 (dyskietki do dosa robione w WIN2000). Niedało się bo wyskakiwał bląd o nie takim samym rozmiarze klastra, ustawiłem na jednej i drugiej na 512 i łącze a tu po jakimś czasie błąd i koniec, wyłączyłem i spoko system włącza się ale te dwie partycje system widzi jako "bez formatu , 0bitów)

Konsola- komenda chkdsk /p i spoko pliki są

ale wszystkie uszkodzone np. rar-y nie działają, exe również i co najważniejsze mp3- przy włączaniu zapuszcza mi się inny kawałek piosenki z dysku...

 

Chodzi mi o jakiś soft do naprawy tego albo jakies koncepcje co z tym zrobić.

 

PROSZE RATUJCIE, BO TO MOJA PARTYCJA ZE WSZYSTKIM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toz nikt ci nie zapewnial ze PM8 wszystko fajnie zmontuje :/ moj kolega mial to samo jak zmienialem mu wielkosc partycji :( :( :(

niestety mysle, ze bedzie cie czekal przykry format :/

ale ja tu się nie będe wypowidał na temat PM8 bo po co....

Chodzi mi o jakiś soft który by może mógł naprawić te pliki bo tak naprawde to one są tylko <span style="color:red;">[ciach!]</span>a nie działają... :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze moze tu pomóc dowolny soft do odzyskiwania danych np. Easy Recoery Pro.

Tak na pisałem wyżej puściłem Easy Recovery Proffessional i nic. Może zaczniecie czytać dokładniej topc a nie tylko podstawowe narzedzia jaie znacie wymieniacie, nie jestem taki głupi i wiem co mogło pomóc. To co znałem nie pomogło więc myślałem że może wy coś więcej o tym wiecie.

niestety się pomyliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze moze tu pomóc dowolny soft do odzyskiwania danych np. Easy Recoery Pro.

Tak na pisałem wyżej puściłem Easy Recovery Proffessional i nic. Może zaczniecie czytać dokładniej topc a nie tylko podstawowe narzedzia jaie znacie wymieniacie, nie jestem taki głupi i wiem co mogło pomóc. To co znałem nie pomogło więc myślałem że może wy coś więcej o tym wiecie.

niestety się pomyliłem

Tylko spokoj moze cie uratowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi słów ale jak pisałem swoją odpowiedz było późno i nie zauwazyłem wszystkiego. Pozatym nie wiem czemu te partycje miały inne rozmiary klastra i po co autor tego topicu zmienił go na 512 gdy partycje NTFS są zawsze domyślnie formatowane z 4 KB klastrem. Jeśli Easy Recovery Pro był użyty prawidłowo i nic nie pomógł to moze pomóc jeszcze Get Data Back. Do autora topicu>> Na przyszłość jak nie wiesz co robisz to tego nie rób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest napewno odpowiedz jakiej oczekiwal.....nie umiesz pomoc - nie pisz ....nie wiem czemu wszyscy chca za wszelka cene nabic posta piszac takie glupoty

Daj spokuj nic niechce nabijać nawet admin moze mi zmniejszyć liczbe postów o te 500,wcale mi na tym nie zależy, ale gostek próbował już wszystkich rzeczy i nic nie pomaga, a tak poza tytm to sam sobie takiego bigosu narobił zmieniająć rozmiar klastra niewiadomo po co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sa problemy z kartycjami gdy się zmieni rozmiar klastra wtedy winada może źle odczytywać partycje i co za tym idzie również pliki na niej. Ja bym jeszcze spróbował skoczyć z dyskiem do kogoś kto ma linuxa może tam będzie się dało przegrać pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałe dobrze co robię, to PM <span style="color:red;">[ciach!]</span>ł jakiś błąd w trakcjie jednej z operacji...

 

Rozmiar klastra z mieniłem w załamaniu nerwowym, przed tym też nic nie działało. Poza tym czytałem gdzieś w necie że 512 to najlepszy klaster na NTFS(nie wiem czy to prawda) nic nie maiła do starcenia więc próbowałem wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatno miałem przejscia jak mi partycje padły

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=42212&highlight=

Dimek mnie podał linka do GET DATA BACK (Michal1):)

http://www.runtime.org/

odzyskałem duuuzo rzeczy..

i duzo zawdzieczam temu softowi POLECAM

aaa on sie przypomni o zarejestrowanie pod sam koniec ...niezarejestrowanym nic nie zdziałasz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...