Skocz do zawartości
NiemacieK

!!! CIEKAWY BLOK WODNY !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym poznac wasza opinie na temat tego bloku wodnego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=15428595

Dokladniejsze zdjecie wysylam na mail. Zaznaczam ze nie jest to moja aukcja i nie robie sobie reklamy, tylko zastanawiam sie nad kupnem. Z tego co mowi sprzedawca i co widac na fotkach bloczek jest wzorowany na WW, w/g sprzedawcy rozni sie iloscia finow (podobno jest ich wiecej) i gruboscia dna pod finami 0.25mm nie wiem jak jest z wymiarami. Zastanawiam sie tez czy top z pleksy nie bedzie mial wplywu na wydajnosc i jak wypada przy nim nukleon (gosciu powiedzial ze wyniki sparingu z nukleonem bedzie mial w tygodniu) a poki co chcialbym znac wasze zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten post powyzej to drobne spoznienie :) Mechlin- pewnie mowisz o WHITE WATER bo jak juz wspomnialem wczesniej sprzedawca przyznaje sie do tego ze jego bloczek byl wzorowany wlasnie na WW (zreszta podobienstwo jest ucerzajace i nie da sie go nie zauwazyc). A co do WW to jak wypada jego wydajnosc w porownaniu z NUKLEONEM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do WW to jak wypada jego wydajnosc w porownaniu z NUKLEONEM?

Masz watpliwosci co do przewagi pierwszego nad drugim bo ja jakos nie mam.
Nie wiem, na dobra sprawe nie znam ani jednego ani drugiego. Jak duza jest roznica?
Te| nie znam :( ale na oko widac ze nukleon to bardzo uboga konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bardzo ciekawy bloczek

Hehe - sam się zastanawiam nad zakupem

Tak na marginesie producent WW wypuścił sporo lepszy bloczek ;) konstrukcja tak prosta (na pierwszy rzut oka) że aż się płakać chce - jeden wlot - jeden wylot, pod wlotem nawiercone otwory .... przewaga nad WW jakieś 2-3 stopnie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bardzo ciekawy bloczek

Hehe - sam się zastanawiam nad zakupem

Tak na marginesie producent WW wypuścił sporo lepszy bloczek ;) konstrukcja tak prosta (na pierwszy rzut oka) że aż się płakać chce - jeden wlot - jeden wylot, pod wlotem nawiercone otwory .... przewaga nad WW jakieś 2-3 stopnie 8)

Siakies foto ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji ze prosciej napisac to raz tutaj niz odpowiadac na 100 maili dziennie przejdzmy do wyjasnienia detali bloku.

 

UPDATE

tymczasowa strona - http://www.copperfield.prv.pl

 

Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA ROZMIAR!

 

oto zdjecie:

 

Dołączona grafika

 

zdjecie robocze wiec wybaczcie ze bloczek nie blyszczy ;)

 

dno 1,5mm (w przypadku WW okolo ~1.25) - naszym zdaniem 1,5mm przy wiekszej ilosci finow (9 jesli ktos ma problemy z liczeniem) sprawdzi sie lepiej

 

jakosc wykonania mozecie stwierdzic na tym zdjeciu

 

 

Dołączona grafika

 

 

teraz szczegoly instalacyjne

 

bloczek pasuje bez zadnej zapinki do plyt pod athlonaxp (lub p4) posiadajacych dziury wokol socketu, w takim wypadku bloczek posiada taki top

 

Dołączona grafika

 

do plyt pod p4 posiadajacych dziury wokol socketu top jest bardzo podobny tylko poszerzony aby zmiescic dziury ktorych rozstaw jest wiekszy, zrezygnowalismy z uniwersalnego rozwiazania poniewaz roznie bywa z miejscem na plytach pod athlona i lepiej nie ryzykowac, dla klientow nie ma i tak roznicy w cenie.

 

natomiast do wszystkich innych procesorow oraz plyt bez dziurek top wyglada tak:

 

Dołączona grafika

 

jest to wymog stawiany przez zapinke.

 

mimo roznic w wygladzie kazdy top posiada sprayer:

 

Dołączona grafika

 

 

co do kroccow to tutaj rowniez wachlarz jest szeroki, oto lista:

 

1. chromowane na waz 10* lub 12** sr WEWsrednica zewnetrzna 12.3mm

srednica wewnetrzna 7.5mm

srednica wewnetrzna po rozwierceniu 9.5mm

 

2. chromowane na waz 15* lub 16**mm WEW

srednica zewnetrzna 17.3mm

srednica wewnetrzna 11mm

srednica wewnetrzna po rozwierceniu 13mm

 

3. mosiezne na waz 10*lub 12* WEW

srednica zewnetrzna 14,2mm

srednica wewnetrzna 9mm

srednica wewnetrzna po rozwierceniu 10mm

 

 

4. Szybkozlaczki skrecane

srednica wewnetrzna 8.45mm

srednica zewnetrzna 10mm

brak mozliwosci rozwiercania

max OD weza 12,35mm

 

5. Szybkozlaczki wciskane 16mm OD ZEW (np. eheim 12/16, pcv 12/15)

srednica wewnetrzna 8mm (wielobok)

srednica wewnetrzna po rozwierceniu 12mm

 

6 Szybkozlaczki wciskane na waz 12mm OD (wchodza takze 13mm OD) ZEW

srednica wewnetrzna 10mm

srednica wewnetrzna po rozwierceniu 11mm

 

 

 

* cybant zalecany

** - cybant konieczny

 

OD – średnica zewnętrzna (outer diameter)

ID – średnica wewnętrzna

 

co do testow to narazie bloczek jest bardzo obiecujacy, ale witchhunter nie pozwolil na opublikowanie ich dopoki nie beda przygotowane profesjonalnie, niestety nasz symulator jadra jeszcze nie gotowy.

 

 

 

 

w tym tygodniu mamy nadzieje takze zlozyc partie bloczkow na radeony, oto wyglad bottom'a, top ciagle przygotowywany

 

Dołączona grafika

 

a tutaj wyciecie na shima (tez zdjecie robocze), to nie lusterko tylko papier 800, normalka to 2500 + pasta polerska

 

Dołączona grafika

 

 

jesli potrzeba wiecej informacji, to prosze zadawac pytania tutaj, wtedy wszyscy beda zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnormalnie klina mi zabili , juz chcialem kupic Crystala od Mate`a a tu mi cos takiego pokazujecie :twisted: w taki sposob to ja sie nigdy nie zdecyduje :twisted: Prosilbym o jakaies testy tego bloczku bo zapowiada sie obiecujaco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bardzo ciekawy bloczek

Hehe - sam się zastanawiam nad zakupem

Tak na marginesie producent WW wypuścił sporo lepszy bloczek ;) konstrukcja tak prosta (na pierwszy rzut oka) że aż się płakać chce - jeden wlot - jeden wylot, pod wlotem nawiercone otwory .... przewaga nad WW jakieś 2-3 stopnie 8)

Siakies foto ??

A i owszem, proszę:

http://www.watercoolplanet.de/index.php?op...how=1&pagenum=1

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I co Wy na to ?? Do wykonania w każdym domku ?

Od razu korekta - różnica między tym bloczkiem a WW to 1,3 stopnia (wcześniej walnąłem z pamięci)

Dla mnie rewelacja - nie bardzo wiem jak ta środkowa pleksa jest wyprofilowana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bardzo ciekawy bloczek

Hehe - sam się zastanawiam nad zakupem

Tak na marginesie producent WW wypuścił sporo lepszy bloczek ;) konstrukcja tak prosta (na pierwszy rzut oka) że aż się płakać chce - jeden wlot - jeden wylot, pod wlotem nawiercone otwory .... przewaga nad WW jakieś 2-3 stopnie 8)

Siakies foto ??

Topic i foty bloczka (najpierw trzy-, później dwu- wlotowylotowy :-) ):

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...&threadid=13990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co Wy na to ?? Do wykonania w każdym domku ?

Od razu korekta - różnica między tym bloczkiem a WW to 1,3 stopnia (wcześniej walnąłem z pamięci)

Dla mnie rewelacja - nie bardzo wiem jak ta środkowa pleksa jest wyprofilowana ...

ten bloczek jest tak prosty, ze az sie wierzyc nie chce, ze moze byc tak wydajny. praktycznie kazdy moze go zrobic w domu, majac dostep do odpowiednio grubej pleksy, wiertarki i oczywiscie wymiarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bloczek jest znacznie trudniejszy w projektowaniu niz jakikolwiek inny bloczek. To nie sa zwykle jet sprayery, w gre wchodzi ablowiem ich srendnica, wysokosc tulejki, wysokosc nad jaka jest ona nad miejscem uderzenia (mam ogormny wplyw na formowanie sie odpowiedniego strumienia wody), potem co do dna liczy sie glebokosc, ksztalt spodu (plaski, owalny, stozkowy - ma ogromny wplyw na predkosc wydostawania sie wody z takiego leja), ksztalt gory (wplyw na sposob opuszczania leja prezz wode), ilosc leji, odleglosc ilosc i ich rozmieszczenie, wreszcie pozycja lejow wzgledem sprayerow... tysiace zmiennych, jestes pewien ze to takie proste? nie mowiac juz o idealnej precyzji, ktora osiagniesz TYLKO uzywajac CNC, a ktora ma ogromny wplyw na wydajnosc. Catharowi zajelo calkiem sporo czasu, zeby osiagnac wynik WW. Polecam poczytac troche na forum procooling.com, co drugi topic jest o czyms takim :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witchhunter- a co ty sadzisz o bloczku od ktorego zaczelismy ten topic? Jest sens w niego inwestowac, czy lepiej kupic sprawdzonego NUKLEONA? A moze doradzilbys poprostu koledze i powiedzial co najlepiej wziac (z tego co jest dostepne w polszcze oczywiscie)? http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6925&sid=1 co powiesz o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witchhunter- a co ty sadzisz o bloczku od ktorego zaczelismy ten topic? Jest sens w niego inwestowac, czy lepiej kupic sprawdzonego NUKLEONA? A moze doradzilbys poprostu koledze i powiedzial co najlepiej wziac (z tego co jest dostepne w polszcze oczywiscie)? http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6925&sid=1 co powiesz o tym?

Caly problem w tym, ze to ja projektowalem (hehe, projektowalem, dobre sobie, troche zmienilem projekt WW, ot cale projektowanie) bloczek o ktorym jest mowa w tym topicu, jak rowniez param sie jego skladaniem (razem z popixsem), wiec glosu zabrac wzgledem tego ktory lepszy, a zwlaszcza ktory kupic nie zamierzam :roll:

 

Co do ZM-WB2, to spytaj lukas20, ostatnio mial ten bloczek w domku, a jako wlasciciel nukleona moze cos powiedziec na temat ich obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...