Skocz do zawartości
tomasir

Wybieramy telefon!

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak: Muszę kupić jakis telefon w sieci Era z będących aktualnie w promocji. Moje wymagania:

- dobra bateria!

- trwałość!

- cena z moja40 nie więcej niż 149 netto

 

- chętnie acz niekoniecznie wbudowany głośnomówiący

- może być z cyfrakiem (wiem że marny ale lepiej taki niż nic)

 

Spoglądając na stronęEry zauważyłem iż następujące telefony wchodzą w grę (nie sprawdzałem moich oczekiwań):

 

1. Simens A40

2. Siemens S35

3. Siemens S45

4. Sendo P200

5. Motorola T190

6. Motorola T250

7. Nokia 3510

8. Motorola V66

9. Nokia 6210

10. Nokia 6510

11. Nokia 8210

12. Ericsson T65

13. Nokia 3410

14. Siemens MT50

15. Mitsubishi Trium Eclipse XL

16. Sagem my 3036

17. Motorola V50/V50l

18. Alcatel OT 715

19. Philips Fisio 620 + odtwarzacz CD Philips model:AX 1100

20. Siemens ME45

21. Siemens A50

22. Sagem my X-5/ X-5M

23. Alcatel OT 535 (dostępny od 10.08.2003)

24. Nokia 3510i

25. Samsung SGH- C100 (dostępny od 14.08.2003)

26. Sony Ericsson T300 + aparat cyfrowy MCA-20/MCA-25

27. Sony Ericsson T310 + aparat cyfrowy MCA-25

28. Samsung SGH-N620

29. Sony Ericsson T68i/T68

30. Motorola T722i

31. Motorola T720/T720i

32. Samsung SGH-A300

33. Sony Ericsson T68i/T68 + aparat cyfrowy MCA-20/MCA-25

34. Sagem my X-6Era Omnix

 

Proszę o obiektywne spojrzenie na moje oczekiwania co do telefonu. NIe chcę go używać rok, ale znacznie dłużej (kilka lat). Telefon musi być z Ery. Oczywiście im taniej tym lepiej. Tu jest dostępny cennik:

http://www.era.pl/cgi-bin2/moja/index.php?id=r_numer7

 

Jeśli któryś z modów uzna iż ten temat nadaje się bardziej na oślą proszę przenieść, na razie daję tu bo telefon to dla mnie sprzęt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno sagem x6 jest dobry, ale to juz zalezy od Twojego zdania o tej marce.

 

Ja mam ericssona i w życiu nie chce nokii (miałem po kolei 2110, 3110, 5110, 6110, 6130, 3210, 3310, 7110(byla spoko), 6210, 6310i i bawiłem się dłuższy czas 6510, 7650(tez spoko) i 6610)

 

t68 na podobno troche wolne menu wg niektorych, ale ja nie zauwazylem. Poza tym ma to co trzeba - GPRS, irda, BT, pojemna ksiazka, klient email (nie ma javy i polifonii)

jesli nie potrzebujesz bluetooth to t310 moze byc spoko.

 

I lej na nokie - naprawde nie maja nic specjalnego. (poza 7650 - a i tak eryk p800 jest fajniejszy ;)

 

jesli nie t68, to pomysl o 7650 - kupa zabawy z symbianem, tylko nie znam ceny (kolo 200 w erze chyba?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od razu rozwalają mnie teksty "co kolwiek byle nokia" :lol: Ludzie nie patrzy się na firmę tylko na konkretny model, jego funkcjie możliwości wygląd. Jeżeli chodzi o nowe modele noki to wszystko to ten sam telefon sprzedawny w kilku odmianach i każdemu czegoś brakuje, albo pamięci albo BT itd.

 

zależy do czego Ci telefon :wink: . Ja SE T68i +MCA 25 używam od roku i nic więcej nie jest mi potrzebne. Mały, ładny (rzecz gustu) ma Bluetootha Irda, mms, GPRS. Swojej lasce też kupiłem takiego i nieraz sobie siedzimy i gramy przez BT w statki albo coś innego. Wada brak Javy.

 

Co z tego że są teraz nowsze modele, innych producentów ale w tej cenie to który ma BT. co z tego że niektóre mają 4096 kolorów jak jak często to wygląda gorzej jak te 256 w T68i (np N3510i), a motka T720/722 ciągle nie ma portu podczerwieni (jak pamiętam)

 

a jak chcesz bardziej rozbudowany kombajn to z wymienionych przez Ciebie X-6 sagema (naprawdę swietny telefon wyświetlacz 65tys kol), albo wypłać się na 7650 bo mimo gabarytów też warto

 

A wogóle to przecież możesz poczytać testy fonów

http://www.gsmonline.pl/tests/

http://telefonia.wp.pl/

 

albo polecam czeskie www.mobil.cz

 

 

I przecież wszedł już nie drogo T610 następca T68i. W erze jest w jakieś promocji w średniej taryfie też za 149zł czy coś takiego. albo poczekaj jeszcze trochę na siemensa ST55 niedługo ma się pojawić u opów w atrakcyjnej cenie. nie ma takich bajerów jak BT, ale zato napradę duży wyswietlacz

 

i rzeczywiście może lepiej temat przerzuć na oślą, bo niedługo pojawią się pytania jaki odkurzacz kupić, wkońcu też sprzęt :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych telefonikow to raczej t68i

 

N6510 to taka zabaweczka dla kobitek i nie polecam

T722i - ma swietny wyswietlacz ale jest kobylasta

 

moim zdaniem aktualnie na rynku ciekawymi propozycjami jest N6610,prosto ze stanow Motka V60i (cholernie podoba mi sie ten telefonik) i Siemens S55

 

calkowicie zawiodl mnie SL55 - kolejny telefonik dla panienek z drobnymi lapkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 6510 - bateria dlugo trzyma, telefon jest trwaly, ma GPRS itp.

 

Nie wiem jak z cena 6610, ale to juz predzej bym ci polecil, mam ja miesiac i jestem zadowolony

 

Sagem My-X6 mi sie nie podoba, jak go trzymalem w reku to mialem wrazenie ze go zaraz zgniote, taki delikatny sie wydaje.

 

Calkowicie odradzam 7650... cegla i nic wiecej, tyle ze ma Symbiana i BlueTooth :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra na placu boju pozostały:

NOkia 3510

- Za: Dobra bateria

Odbiornik fm (czyli radio :? )

małe rozmiary

Przeciw:

Wyświetlacz bez kolorów

Brak głośnomówiącego

Brak dopasowania dzwonka do osoby

 

Sony Ericson t68

Za: Niezła bateria (jednak wyraźnie gorsza od nokii, a nieznacznie od sagema)

kolorowy wyświetlacz

przypisanie dzwonka do osoby

 

- Brak głośnomówiącego

 

Sagem:

Dobra bateriia (nieco gorsza od nokii)

wbudowany głosnomówiący

KOlorowy wyświetlacz

Minusy:

Brak dopasowania dzwonka do osoby

 

 

A nie ma telefonu który by to spełniał :? :? :

bateriia na czuwaniu min. 150 h

kolorowy wyświetlacz

Wbudowany głośnomówiący

Przypisanie dzwonków do osoby

TRWAŁY! i niezawodny!

Sagem x-5

W rozsądnej cenie (czyli w mojej 40 cena max 150 pln netto)

 

Jak nie ma to napiszcie jeszcze coś ciekawego na temat tych 3 telefonów. Ale nich piszą osoby co miały z nimi styczność, a nie gdzieś tam zasłyszały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowal bym dolozyc 30zl i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> nokie6610. telefon jest swietny, radio, tryb glosnomowiacy, java, irda, gprs i dobra bateria. ile czasu na czuwaniu trzyma to nie wiem bo katuje ja radiem, grami i irda i trzyma ok. 3 dni a te wynalazki jak wiadomo ciagna troche pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzę że zmieniłeś temat postu i parę rzeczy :wink:

 

odsyłałem przecież do testów

 

co Ci tu jeszcze napisać. Najwięcej mogę o T68i bo tak jak pisałem mam go od roku.

testy z zeszłego roku

=3592]http://telefonia.wp.pl/articles/index.html...IN[art_id]=3592

 

 

zalety:

 

-wygląd (subiektywnie :wink: )

-joystick: to moim zdaniem najlepszy sposób sterowania telefonem

-bateria litowo-polimerowa i na beżącą pokazuje szaczunkowy czas działania - hm a czas działania, ja nie mam problemu z tym aby raz na 3 dni podłączyć go pod ładowarkę. Zresztą jaki to problem codziennie wieczorem po przyjściu do domu postawić telefon na ładowarce. wieć ja spokojnie mogę używać 7650 czy SL55 które wytrzymują 1 dzień.

 

-Bluetooth - ja tam korzystam z tego dość często

-Przypisanie do osoby w książce telefonicznej: 5 numerów tel, maila, zdjęcia, melodyjki dzwonka, itd.

 

-zakodowana Pamięć Kodów pinów itd, np do kart kredytowych , numerów kont itd

 

i wiele innych: poprostu telefon mi pasuje :)

 

wady: czasami irytująco wolne menu, ale proponuję pobawić się Motką T720/722 i co jeszcze gorzej. I nie wiem czy któryś z kolorowych tel. jest w zupełności pozbawiony tego problemu. Zresztą Siemens SL45i ten to potrafił długo nad czymś mysleć

 

możesz pomyśleć też nad porównywalnym siemesem S55 ma dodatkowo Javę i polifonię, a wyswietlacz mimo że parametry i rozmiary te same subiektywnie ciut gorszy

test S55

http://www.gsmonline.pl/tests/?link=show_d...ails.php?id=113

 

 

Nokia 3510 i hmm wygląd dla mnie odpustowo dresiarsko śmieszny ( ale to subiektywne) a reszta no cóż klasa LOW END i tyle. wyświetlacz porażka. mała pamięć. Zresztą NOKI i tak sobie robi jaja z jej standardem MMSów. przecież MMS w noki ogranicza się tylko do obrazka i to jednego bo już dzwięku nie można dodać :lol: :lol: jedyny plus to bateria (a dla mnie to nie jest aż tak istotny argument) Zreszą do tej pory nokia jakoś nie potrafi wprowadzić licznika czasu połączenia widocznego podczas rozmowy. I gdzie jest port podczerwieni??? co z tego że ma Javę (zresztą pojemnosć na gry jest śmieszna) jak trzeba je ściągać przez WAP

 

test:

http://www.gsmonline.pl/tests/?link=show_d...ails.php?id=116

=4652]http://telefonia.wp.pl/articles/index.html...IN[art_id]=4652

 

sagemX6

test

http://www.gsmonline.pl/tests/?link=show_d...ails.php?id=125

 

mimo że troszkę przerażał mnie gabarytami (hehe 3510i jest jeszcze większa) to jednak jak się nim troszkę pobawiłem a miałem okazję to bardzo przyjemny telefonik.

-Popierwsze pamięć 2,3 MB

-ekran TFT 128 X 160 pikseli wyświetlający 65 tys. barw.

-O pełnej "multimedialności" Sagema świadczy długa lista rozszerzeń plików, które obsługuje: BMP, JPEG, PNG, GIF, animated GIF, Midi, iMelody, Wave, AMR.

- wbudowany aparat cyfrowy kóry jak na komórkę robi przyzwoite zdjęcia i to nawet z cyfrowym zoomem x4

-mimo takiego wyświetlacza, spokojnie wytrzymuje 3 dni bez ładwania

-mimo że nie ma Javy to obsługuje standard platformy In-Fusio i jest możliwość pobierania nowych gier

 

i jak tu można taką 3510i porównywać do tego Sagema :lol:

 

 

Reasumująć ponieważ mam T68i od roku i już mi się lekko znudził :wink: z trzech zaproponowanych modeli wziąłbym sobie teraz Sagema, tej noki to nawet nie biorę pod uwagę. A w dość przyzwoitej cenie to masz też N7650 mimo że też wielkość i waga mi nie pasi to jednak Symbianem i prawie 4 MB pamięcią można się już pobawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6610 hmm. Ponieważ wkurza mnie w działaniach NOKI jej wstecznictwo czyli wywalanie funkcji które w zasadzie są już standardem, skupię się tylko na wadach

 

6610

- trzeszcząca obudowa

- brak głosowego wybierania

- brak dyktafonu

- ograniczenie wiadomości MMS do 30kb

- brak klienta email

- brak bluetootha

- całkowita pamieć aparatu to tylko 725 KB to stary t68 który jest na rynku w zasadzie od 2001 roku (jeszcze jako ericsson T68m) ma większą pamięc

-ograniczenie dla pojedyńczej aplikacji JAVA do 6KB co powoduje że wiekszości fajnych gierek, programów nie odpalisz. Zresztą standardowo na starcie telefon ma tylko 230 KB wolnego miejsca.

 

No i reszta standardowych wad noki, które dotyczą wszystkich modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 6310i

Na pewno nie jest dla nastolatkow, bo nie posiada kolorowego wyswietlacza ememesow i polifoni popie....nej ani "cyfraka" wiec nie ma czym sie chwalic i szpanowac.

Ale ma za to mnostwo innych przydatnych funkcji, nie trzeszczy i bateria trzyma nawet 14 dni. (Li-Polymer)

Looknij zreszta na specyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 6310i

Na pewno nie jest dla nastolatkow, bo nie posiada kolorowego wyswietlacza ememesow i polifoni popie....nej ani "cyfraka" wiec nie ma czym sie chwalic i szpanowac.

Ale ma za to mnostwo innych przydatnych funkcji, nie trzeszczy i bateria trzyma nawet 14 dni. (Li-Polymer)

Looknij zreszta na specyfikacje

zgadza sie,dodatkowa zaleta przynajmniej dla mnie jest to ze telefon jest slusznych rozmiarow i nie ma problemow z przypadkowym nacisnieciem rownoczesnie dwoch klawiszy jak czasami zdarzalo mi sie z N6510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry java smierdza. na takim malutkim wyswietlaczu mozna pograc w tetrisa. Widzialem nawet doom na jave - na nokii 6610 mial 3 kl/s i nic nie bylo widac... jesli wgrywanie aplikacji, to symbian, java to totalny niewypal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 6310i

Na pewno nie jest dla nastolatkow, bo nie posiada kolorowego wyswietlacza ememesow i polifoni popie....nej ani "cyfraka" wiec nie ma czym sie chwalic i szpanowac.

Ale ma za to mnostwo innych przydatnych funkcji, nie trzeszczy i bateria trzyma nawet 14 dni. (Li-Polymer)

Looknij zreszta na specyfikacje

popieram!! jest to telefon z klasa doskonale spisuje sie w firmach a nie dla jakiegos gowniarstwa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 6310i

Na pewno nie jest dla nastolatkow, bo nie posiada kolorowego wyswietlacza ememesow i polifoni popie....nej ani "cyfraka" wiec nie ma czym sie chwalic i szpanowac.

Ale ma za to mnostwo innych przydatnych funkcji, nie trzeszczy i bateria trzyma nawet 14 dni. (Li-Polymer)

Looknij zreszta na specyfikacje

swietny telefon. staruszek ma go od ponad roku i jeszcze nic z nim sie nie dzialo (puk puk). Bateria jest swietna bo przy takim gadaniu jak robi to staruszek (misieczny bilans to 2-3 godzin wygadane i conajmniej drugie tyle przychodzace) i bat. wytrzymuje tydzien i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 6610 / 7650 / 6310i

 

Teraz w erze w promocji jest 7650, wiec bym sie nie zastanawial ani minuty.

Sam posiadam N6610 i jestem bardzo zadowolony.

A z tych trzech telefonow co napisales, to zaden.

Pozatym nie ma to jak menu intuicyjne Nokii, dlugi czas pracy baterri, najwiekszy wybor akcesoriow, najlepsza pomoc techniczna, mozliwosc pobierania gier / polifonii itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem może z własnego doswiadczenia. Telefony zmieniam co dwa lata w programie wymiany aparatów. Miałem trzy aparaty. Nokię 5110, Samsunga SGH 100 i obecnie Nokię 6610 (chciałem kupić Nokię 6310i - jest znakomita, ale pojawił się nowszy model właśnie Nokia 6610). Polecam Nokie z tego powodu że są eleganckie i mają niesamowicie wprost żywotne i pojemne baterie. Z telefonów fajna jest jeszcze motorola v60 (ale uwaga v66 to kompletny badziew - shit) oraz motorola t 722i. Zdecydowanie odradzam Samsungi. Miałem i już nigdy więcej. Są to aparaty eleganckie, bezawaryjne ale mają tak kompletnie beznadziejne baterie. Firma sobie robi jaja, bo po dwóch latach użytkowania telefon trzyma (przy baterii wibracyjne 1 - 1,5 dnia). Moja stara Nokia 5110 z 1998 roku potrafi jeszcze trzymać z tydzień przy niezbyt intensywnej eksploatacji bez ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOKIE 7650 KONIECZNIE

 

a gratis masz gameboya kolorowego instalujesz programik i zgrywasz ZWYKLE romy takie co na pc chodza i napierdzielasz sobie w zelde , pokemony <rotfl> lub mario , lub co tylko chcesz , a poza tym nokia 7650 ma mophuna 1.5 i gry FULL 3D , pamietacie wipeouta , cos takiego jest na ta nokie , DOOM tez jest , sam gralem w to na komie ( bez dzwieku i nie bylo do kogo strzelac :x , jakas freewerowa wersja ) a poza tym mozna instalowac na niej "nie stworzone" i zaskakujace programy ( exploratora , real playera , OPERE , program do nagrywania video z dzwiekiem - to co ma w standardzie 3650 , iiii FULL innych pierdół

 

POLECAM BO MAM I WIEM JAK DZIALA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym bral siemensa m55!!!!z aparatem to jest telefon wlasnie bede go mial w poniedzialek :P juz sie doczekac nie moge :) chcialem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> SE t310 z cyfrakiem ale ma 256kolorowo a siemek 4tys. wiec... :D no i m55 ma wszystko co powinien miec telefon :)

a tak propo wie ktos moze jaki ma on kolor podswietlenia klawiatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...