Skocz do zawartości
Mutos

Mars..............

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj Mars będzie najbliżej Ziemi od iluśtam tysięcy lat.

 

Nie wiem jak Wy, ale ja spróbuje sobie obejrzeć. Ide lornetki szukać. Ciekawe tylko, czy chmury się rozejdą i czy bloki nie będą zasłaniać :/

 

No i może najem się fasoli i problem załogowego lotu na Marsa będzie rozwiązany ;)

 

Czekam na Wasze spostrzeżenia z ewentualnych obserwacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od bodajże 6o tys. lat Mars był najblizej ale ok 11 (przed poludniem) dzisiaj

Co do obserwacji to hmm Jasny, żółto-pomarańczowy obiekt przypominający jasą gwiazdę. Imho widziałem ładniejsze zjawiska, ale to w koncu jakas okazja.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcialby ktos popatrzec na czasem bardzo jasne swiatelka na niebie to polecam www.heavens-above.com dokladne dane odnoscie Satelit Iridium(i nie tylko) za niecala godzinke bedzie widac taka jedna:) jasnosc - 8m duuuuuzo jasniejsze od Marsa:)[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy niektórzy z was chcieli go o 11 rano zobaczyć??? 8O :lol:

Poza tym przecież Mars nie piłka i nie odskoczy sobie z dnia na dzień tylko będzie w takiej bliskości przed dłuższy czas :)

Wydaje cie sie :!: :lol: Poprostu o 11 Mars byl najblizej Ziemi i o to chodzilo.

PS Mutos właśnie co to jest :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj soebie na to patrzalem bo akurat bezchmurne niebo bylo

No i wiecie - nic specjalnego, chociaz swiadomosc ze to inna planeta jest kreci sie po glowie. Probowalem zdjecie zrobic ale watpiwe zeby wyszlo hehe

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie...poza Marsem widac jeszcze kilka innych planet, ktore moga wygladac ciekawiej :wink: jeszcze troche i z ranca bedzie bardzo ladnie widac Wenus(sporo jasniejsza od Marsika) i Jowisza obok niej a jak sie dobrze przyjrzycie zobaczycie jego Ksiezyce :D oczywiscie przez lornetke..aaa i jak jest jeszcze ciemno to na lewo w gore od Oriona(taki gwiazdozbior) widac Saturna

To tyle moje dzieci..nastepne wiesci z mlecznej krainy niedlugo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mutos co ty masz pod nosem ???  :lol:

Konkurs AUDIO-TELE!!

Czy Mutos ma pod nosem:

A) Smarki

B) Żygi

C) Słomkę

D) Kokardkę

E) Nic z powyższych.

 

Esemes z odpowiedzią prosze kierować na nr. 505798956. Najszybszy dostanie moje gratulacje + kapsel po piwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...