Skocz do zawartości
wilk100

Czy macie jescze VOODOO ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekwe czy ktos jescze uzywa tych kart ze stajni 3dfx? Jesli tak to jakie?

 

I takie male pytanie jak ktos ma v3 3000 z TV out i ma sprawdzone sterowniki pod XP Prosze dac znac. Znam voodoofiles spawdzalem wiele ale tv out nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Voodoo 2 12 mb w drugim kompie.....tylko narazie nie dziala...szukam jakiejs fajnej plytki glownej pod proca p 2

a wogole to karta jest niezla:) nfs5 smigal az milo:) cs tez:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedałem swojego gf2mx400 to pożyczył mi kumpel (pozdro) voodoo3 2000 .Zdziwiło mnie to ale na tym voodoo jakos kolorki lepiej wyglądały :D A mozę mi sietylko zdawało :?:

Ja mam voodoo 1, i nawet on obraz generuje znacznie ladniejszy od gf2mx - porownywalem w Homeworld, Unreal, DeusEx.

Eh, jeszcze kilka miesiecy temu intensywnie uzywalem mojego potwora, ale teraz mam karte 2d ATI, a ona pod winXP nie wspolpracuje z akceleratorami... :( Wiec biedaczysko lezy w pudle... :(

 

Z kultowych sprzetow mam jeszcze karte Gravis Ultrasound 8) Eh, ona to miala dzwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedałem swojego gf2mx400 to pożyczył mi kumpel (pozdro) voodoo3 2000 .Zdziwiło mnie to ale na tym voodoo jakos kolorki lepiej wyglądały :D A mozę mi sietylko zdawało :?:

Brat mojego kumpla miał V3 2000 i pamiętam, że kolorki w UT był ładniejsze 16bitach niż na TNT/GF2MX w 32bit więc coś w tym jest.

 

Sam mam jeszcze VooDoo Graphic (aka: V1 :) ) siedzi w pudełku ale gotowe do pracy. Może zamontuje je w drugim kompie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xor bez przesady :D

640x480 max to niezbyt duzo wiec raczej nie bedzie lepszy od gf2mx a tym bardziej o wiele, wiele, wiele wolniej.

 

Sam mam jeszcze Voodoo 3 3000, Jestem wielkim fanem tej firmy. Zawsze bylem przeciw dominacji NV nad 3dfx - no ale trudno.

Nie sprzedam tej mojej karty nawet za 500 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xor bez przesady :D

640x480 max to niezbyt duzo wiec raczej nie bedzie lepszy od gf2mx a tym bardziej o wiele, wiele, wiele wolniej.

 

Sam mam jeszcze Voodoo 3 3000, Jestem wielkim fanem tej firmy. Zawsze bylem przeciw dominacji NV nad 3dfx - no ale trudno.

Nie sprzedam tej mojej karty nawet za 500 pln.

No wlasnie. Mam Voodoo 2 12Mb Diamonda (~950 zeta swojego czasu 8O ) Bede go swoim dzieciom i wnukom pokazywal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xor bez przesady :D

640x480 max to niezbyt duzo wiec raczej nie bedzie lepszy od gf2mx a tym bardziej o wiele, wiele, wiele wolniej.

 

Sam mam jeszcze Voodoo 3 3000, Jestem wielkim fanem tej firmy. Zawsze bylem przeciw dominacji NV nad 3dfx - no ale trudno.

Nie sprzedam tej mojej karty nawet za 500 pln.

Alez ja nie pisalem, ze byl szybszy ! Pisalem, ze generowal ladniejszy obraz, co jest prawda. Bo to, ze gf2mx jest duzo, duuuzo szybszy to jest oczywiste :)

 

I ja swojego rowniez nie sprzedam, tak samo jak GUS-a :D

Swego czasu 2 miesiace na mojego voodoo1 pracowalem.. chyba z 780PLN mnie kosztowal ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA tez posiadam Voodoo 1 4mb i dziala u mnie jeden rok(dopuki nie kupilem nowego kompa) bylo COOL, terza stoi nieuzywana ale niedlugo znowu bedzie chodzic u siostry.

 

POzdrawiam Egeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam VooDoo 3000 z TV-out, chociaż ostatnio jej nie używam bo kupiłem Radeona 9100, który zresztą mi się zawiesza w 3D (prawdopodobnie z powodu marnego zasilacza MGB350W)... Poza tym w szafie w starym kompie jeszcze VooDoo1 leży nieużywane :)

Co do sterowników do V3 3000 na XP, to ściągałem jakieś z voodoofile.com (nazwy plików jedynie mogę podać, jeśli pomoże to poszukaj takowych: V3_4_5Win2kXP1.08-xp.zip oraz v3_hoe_v1.0_winxp.exe) i wyjście TV działało bez zarzutu... Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj brat ma to do dzisiaj w kompie, ktory "odziedziczyl" po mnie. To byly czasy :) Do dzisiaj pamietam jak spadlem z krzesla kiedy zobaczylem jak skaczacy na moim P90 Tomb Raider, ruszyl z rewelacyjna plynnoscia po zainstalowaniu Voodoo 1. No i te filtrowane teksturki, szok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panie xor. Tekstury 256x256 vs 2048x2048 raczej zle wypadaly.

Wystarczy sobie odpalic Unreal 1 i zrozumiesz o czym mowie :D

Moze kolorki byluy glebsze i takie miales wrazenie.

 

Ale fakt faktem jak mialem voodoo 1 i gry ktore byly plynne w software okazaly sie jednak skaczacymi paskudztwami jak zobaczylem plynnosc i wygladzanie textur na voodoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panie xor. Tekstury 256x256 vs 1024x1024 raczej zle wypadaly.

Wystarczy sobie odpalic Unreal 1 i zrozumiesz o czym mowie :D

Moze kolorki byluy glebsze i takie miales wrazenie.

Wlasnie chodzi przede wszystkim o kolorki

 

Niestety, akurat przyklad Unreal-a podales nietrafny - wlasnie Unreal na Voodoo 1 wyglada ZNACZNIE ladniej niz na gf2mx - i tutaj akurat wielkosc uzywanych textur nie ma najmniejszego znaczenia, bo Unreal byl optymalizowany pod voodoo, i wieksze textury nie sa tam po prostu uzywane :) Co nie przeszkadza grze wygladac swietnie nawet jak na dzisiejsze standardy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem VooDoo 1, ale do dzisiaj się nie ostało. Ale jedno można powiedzieć z czystym sumieniem. Takiego skoku wydajności, i efektów 3D jak między grafiką bez akceleratora a tą z dopalaczem to chyba już nigdy nie zaznamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem breloczek ze spalonego Voodoo2 (juz od 2lat trup) a jak bede przy kasie (tzn wymieni mobo procka i ram) to otworze the VooDoo museum :D i bede kombinowal w 3dmarku z roznymi VooDoo w sli (wiem ze vd2 morzna bylo tak podlonczyc a inne? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...