Skocz do zawartości
Niemiec

Tam-Tam

Rekomendowane odpowiedzi

Konfiguracja telefonu do pracy z komunikatorem Tam-Tam

 

 

Jeśli chcesz zainstalować komunikator Tam-Tam i sprawdziłeś już, że może on pracować na Twoim telefonie (patrz wymagania), musisz najpierw odpowiednio przygotować i skonfigurować ten telefon.

 

Proponujemy zacząć od sprawdzenia, czy dysponujesz odpowiednią ilością wolnej pamięci na midlety Java. Wymagania TT zależą od jego wersji, więc dowiedz się tutaj, jak dużo kilobajtów (KB) pamięci potrzebuje wersja przeznaczona dla Twojego telefonu.

 

 

Następnie sprawdź ilość wolnego miejsca w Twoim telefonie:

 

Siemens M50 lub MT50

Motorola T720i

 

Jeśli ilość wolnego miejsca okazała się zbyt mała, zwolnij pamięć kasując wybrane gry lub aplikacje, których już nie potrzebujesz:

 

Siemens M50 lub MT50

Motorola T720i

 

Kolejnym krokiem jest przygotowanie telefonu do pracy z GPRSem. Nie jest to czynność skomplikowana, jednak zależy od posiadanego modelu telefonu:

 

Siemens M50 lub MT50

Motorola T720i

Aby dowiedzieć się, jak skonfigurować inny telefon do pracy z GPRS, zadzwoń do swojego Biura Obsługi Abonenta.

 

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności telefon jest już przygotowany do pracy z TT. Możesz przejść do kroku "Jak zainstalować?".

 

Jeśli masz pytania bądź sugestie, kieruj je na adres biuro@midlet.pl.

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Jak sprawdzić ilość wolnego miejsca na midlety w telefonie Siemens M50 lub MT50

 

 

 

Uruchom "Menu"

Wybierz opcję "Rozrywka"

Po pojawieniu się kolejnych opcji, znów wybierz "Rozrywka".

Pojawi się lista midletów, czyli gier i aplikacji Java, zainstalowanych w Twoim telefonie. Jeśli lista będzie pusta, czyli żaden midlet nie jest zainstalowany, to możesz stwierdzić, że ilość wolnej pamięci jest dostatecznie duża i powrócić tutaj.

Zaznacz jeden z midletów na liście

Wybierz "Opcje"

Wybierz "Pojemność"

W polu "Wolnych" wyświetlona zostanie ilość wolnej pamięci na midlety.

 

Powrót

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Jak sprawdzić ilość wolnego miejsca na midlety w telefonie Motorola T720i

 

 

 

Wciśnij środkowy przycisk pod wyświetlaczem, pojawi się menu.

Wybierz "Ustawienia"

Wybierz "Narzędzia Java"

Wybierz "System Java"

Ilość wolnej pamięci na midlety, czyli gry i aplikacje Java, zostanie wyświetlona w polu "Progr(miejsce)"

 

Powrót

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Jak skasować grę lub aplikację z pamięci telefonu Siemens M50 lub MT50

 

 

 

Uruchom "Menu"

Wybierz opcję "Rozrywka"

Po pojawieniu się kolejnych opcji, znów wybierz "Rozrywka".

Pojawi się lista midletów, czyli gier i aplikacji Java, zainstalowanych w Twoim telefonie.

Zaznacz na liście midlet, który chcesz skasować

Wybierz "Opcje"

Wybierz "Kasuj"

Potwierdź chęć skasowania wybranego midletu wybierając opcję "Tak"

 

Powrót

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Jak skasować grę lub aplikację z pamięci telefonu Motorola T720i

 

 

 

Wciśnij środkowy przycisk pod wyświetlaczem, pojawi się menu.

Wybierz "Gry i aplikacje"

Zaznacz na liście midlet, który chcesz skasować (UWAGA: aplikacji "Camera" nie da się skasować!)

Znów wciśnij środkowy przycisk pod wyświetlaczem, aby wejść do opcji związanych z wybranym midletem.

Wybierz "Usuń"

Potwierdź chęć skasowania wybranego midletu wybierając opcję "Tak"

 

Powrót

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Konfiguracja telefonu Siemens M50 lub MT50 do pracy z GPRSem

 

 

Dowiedz się o nazwę "punktu dostępu do internetu" (APN) w Twojej sieci oraz odpowiednią nazwę użytkownika i hasło.

Dane dla sieci Era GSM:

 

Nazwa "punktu dostępu": erainternet

Nazwa użytkownika: erainternet

Hasło: erainternet

W przypadku Plus GSM i Idei powyższe informacje możesz uzyskać dzwoniąc do Biura Obsługi Abonenta.

 

Dalej postępuj zgodnie z poniższym opisem:

 

wejdź do Menu

wybierz opcję "Ustawienia"

wybierz opcję "Wymiana danych"

zaznacz opcję GPRS

wybierz opcję "Profile Java"

zaznacz "Profil nr 1" i wybierz "Opcje", a potem "Zmień ustawienia"

Na pytanie "Wpływ zmian na aplikację, Dalej?" odpowiedz "Tak"

Wybierz opcję "Parametry HTTP"

W polu "Podtrzymanie" wpisz "040"

Wybierz "Zapisz"

Wybierz opcję "GPRS Dane"

W polu "Wyłącz GPRS" wybierz "Nie"

W polu "APN" wpisz uzyskaną wcześniej nazwę "punktu dostępu"

W polu "Nazwa użytkownika" uzyskaną wcześniej nazwę użytkownika

W polu "Hasło" wpisz uzyskane wcześniej hasło (podczas wpisywania zamiast liter będą pojawiać się gwiazdki, aby nikt nie mógł odczytać wpisywanego przez Ciebie hasła)

Wybierz "Zapisz"

Dzwoniąc do Biura Obsługi Abonenta upewnij się, że masz aktywowaną usługę GPRS.

 

Powrót

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Konfiguracja telefonu Motorola T720i do pracy z GPRSem

 

 

Dowiedz się o nazwę "punktu dostępu do internetu" (APN) w Twojej sieci oraz odpowiednią nazwę użytkownika i hasło.

Dane dla sieci Era GSM:

 

Nazwa "punktu dostępu": erainternet

Nazwa użytkownika: erainternet

Hasło: erainternet

W przypadku Plus GSM i Idei powyższe informacje możesz uzyskać dzwoniąc do Biura Obsługi Abonenta.

 

Dalej postępuj zgodnie z poniższym opisem:

 

Wejdź do menu naciskając środkowy przycisk pod ekranem

Wybierz opcję "Sesje sieci Web" (w zależności od tego, jak Twój telefon jest ustawiony, może to wymagać najpierw włączenia opcji "Więcej")

Wybierz "Nowy wpis"

Jako nazwę wpisz "Java"

W polu GPRS APN wpisz nazwę swojego "punktu dostępu do internetu"

Wypełnij odpowiednio "Nazwę użytkownika" i "Hasło" poniżej pola GPRS APN, zgodnie z danymi, które uzyskałeś wcześniej. (podczas wpisywania hasła zamiast liter będą pojawiać się gwiazdki, aby nikt nie mógł go odczytać z ekranu Twojego telefonu)

W pozostałych polach nie wpisuj nic!

Wybierz opcję "Gotowe"

Zaznasz stworzoną właśnie sesję "Java" i wybierz opcję "Ustaw domyślnie".

Zapamiętaj, że od tej pory, aby włączyć przeglądarkę WAP, należy wejść do "Sesji sieci Web", zaznaczyć sesję WAP i wybrać opcję "Uruchom".

Dzwoniąc do Biura Obsługi Abonenta upewnij się, że masz aktywowaną usługę GPRS.

 

Oto chodzi ?? Czy o instalke ?? Sory bo nie zrozumialem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o instalke dla nokii :)

 

wszedlem na stronke wap.midlet.pl i bylo tam info, ze wycofali fersje dla nokii z powodu bardzo duzych kosztow polaczenia, ok 600 razy wyzszych niz na innych telefonach !!!!

Dalej mozesz jednak sciagnac wersje ogolna dla wszystkich telefonow. Moze bedziesz miec szczescie i Tobie zadziala, u mnie nie chce ruszyc (mam 7650).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna nawet pobrac przez WAP!

A jest jakiś inny midlet ale aby miał conajmiej wysyłanie smsów przez GPRS.

Ciekawe jak jest z gPRSem na Nokiach czy to prawda z tym dodawaniem 600B danych.

 

Niemiec: w jakiej sieci masz telefon i le płacisz za GPRS ??? Bo ja za około 160kB mam juz nabite za 19 złotych netto :evil: nie wiem jakim cudem wychodzi 1,18zł netto za 10 kilo?? :? ??. myslałem o pakiecie 1 MB za 5 złotych ale najmniejszy jaki moge zamówić to 5MB (pakiet dla taryfy Lider)a to juz sporo kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna nawet pobrac przez WAP!

A jest jakiś inny midlet ale aby miał conajmiej wysyłanie smsów przez GPRS.

Jest jeszcze http://mobile.tlen.pl. To ustrojstwo jednak tez u mnie nie chce dzialac, za cholere nie moge sie zalogowac. Od czerwca nie wydali zadnej nowej wersji, chyba im sie nie chce :)

 

Jest tez www.mobicq.org, z tym ze tego jeszcze nie probowalem i nie wiem czy mozna wysylac sms'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejo po 1 tam tama nie ma dla noki - nie jest dostepny z pewnej przyczyny - jest piekielnie drogo (jakies80-600 razy drozej niz w siemensie) poczytaj na stronie tam tam'a - jest problem z nokiami i nie ma sensu go uzywac bo koszty sa potforne - ja mam na siemensa i spokojnie sciagnalem sobie go na kompa i wgralem na tel (wystarczy wyciagnac manualnie link z pliku jar)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejo po 1 tam tama nie ma dla noki - nie jest dostepny z pewnej przyczyny - jest piekielnie drogo (jakies80-600 razy drozej niz w siemensie) poczytaj na stronie tam tam'a - jest problem z nokiami i nie ma sensu go uzywac bo koszty sa potforne - ja mam na siemensa i spokojnie sciagnalem sobie go na kompa i wgralem na tel (wystarczy wyciagnac manualnie link z pliku jar)Ejo po 1 tam tama nie ma dla noki - nie jest dostepny z pewnej przyczyny - jest piekielnie drogo (jakies80-600 razy drozej niz w siemensie) poczytaj na stronie tam tam'a - jest problem z nokiami i nie ma sensu go uzywac bo koszty sa potforne - ja mam na siemensa i spokojnie sciagnalem sobie go na kompa i wgralem na tel (wystarczy wyciagnac manualnie link z pliku jar)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Idei jest 0,27 zl + VAT za 10 kB wyslane lub odebrane (osobno liczone) w WAP i 50 kB w Internecie

w plusie niby 0,25+vat za 10kilo tyle ze za 160 kilo powinieniem zaplacic 4złote a nie 20, liczac nawet czas połaczenia wap 25min *0,35zł =8,75, ale w BOKu u nich jest niby wszystko w porzadku co ze zapłace 5x tyle -złodzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okarze sie jak dostane rachnek ile dostane za GPRS.

 

tel mam w erze i koszta to podobno 25 lub 27gr za 10kb a w necie za 100kb.

 

 

sciagalem tamtama na motke t722i i wyszla kupa. nabilem tylko 250kb i program nawet nie mogl sie polaczyc przez ten telefon :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekam na twoj rachunek :)  bo ja tyz mam w erze n3510i  i  TAM-TAM by mi sie przydal bardzo !!! ale z tego co widze to tam-tam+era to nie to....

hehehe. rachunek bede mial na dniach, bo nowy okres zaczal mi sie 9.09. co jest ciekawsze motorolla 722 na to samo (sciagniecie i proba rejstracji) zuzyla prawie 60kb wiecej niz nokia6610.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w plusie niby 0,25+vat za 10kilo tyle ze za 160 kilo powinieniem zaplacic 4złote a nie 20, liczac nawet czas połaczenia wap 25min *0,35zł =8,75, ale w BOKu u nich jest niby wszystko w porzadku co ze zapłace 5x tyle -złodzieje

To jest taki chory system, wystarczy ze wyslesz i odbierzesz powiedzmy 10 bajtow to oni to juz licza jako rozpoczecie pakietu 10 kb (dla WAP) lub 100kb (dla Internetu). Jak zakonczysz sesje to masz juz odpowiednie 50 groszy lub 1 zl (ceny podwojnie bo oplata jest osobno dla wysylania i odbierania). Widocznie w Twoim przypadku rozpoczynales kilka razy sesje i mimo tego ze pobrales 160 kilo to u nich wziales powiedzmy te 800kilo.

 

Zwyczajne chamstwo, powinni to inaczej rozwiazac, nie mozna przeciez 3mac bez przerwy aktywnej sesji na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...