Skocz do zawartości
YoSHi

Bogaty w Gigabajty!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no bo zaraz normalnie wale sobie baranka w pobliska sciane - biore gazete a tam wypada ulotka MediaMarkt i na cala strone A3 reklama o tytule "Bogaty w gigabajty!" czytam a tam PROCESOR INTEL CELERON Z PRAWDZIWYMI 2.40 GHz i inne gowna like MX440 64MB pamiec 256MB DDR (pewnie HyperX :)) i SYSTEM OPERACYJNY DOSza jedyne 1599zl.

 

QRRRRRRRRRWWWWWWWWAAAAAAA co to ma byc????????????? To powinno byc karalne - jezu jak przeczytalem to "z prawdziwymi" to mnie normalnie szlag tralil - normalnie koniec - koncze ide na rumianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Na oślą. A co do Media Markt to nie od dziś wiadomo, że sprzedają kupy shitu a nie zestawy komputerowe. Ta reklama to nie wiem do kogo jest skierowana - laik i tak nie załapie o co biega a ten co sie troche orientuje tylko sie pośmieje.

 

BTW: Mniej więcej tak powinno to wyglądać: "Prawdziwe GHz - Nieprawdziwa wydajność" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu znajomi mnie poprosili zebym zlozyl im komputer ... zgodzilem sie ale ze byl piatek wieczor powiedzialem ze w poniedzialek sie tym zajme ... przyjezdzam do nich w poniedzialek a oni cali zadowoleni ze juz maja nie wytrzymali pojechali do media ... jak zobaczylem tego zloma na ktorego wydali prawie 5000zl to zadzwonilem do media z pytaniem czy mozna to jeszcze wymienic lub oddac , oczywiscie nic nie dalo sie zrobic ... jak im powiedzialem ze za ta kase zlozyl bym dwa razy wydajniejszy sprzet to prawie sie rozryczeli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamy "super marketów" potrafią być czasem zabójcze ja kiedyś u mnie w mieście widziałem bilboard z reklamą kompa:

-proc 1,4 (lub 1,6 - niepamiętam) [nazwa proca niepodana]

-pamięć 256mb [niepodana marka, częstotliwoś ani też czy to sdramy :lol: czy ddr-y]

-hdd 40gb [j/w]

do tego zdjęcie budy i cena 999zł.

Nazwy sklepu niepamętam (geant albo carefoul, bo u mnie niema media marka)

 

btw reklama powinna pokazywać co sią sprzedaje a ta raczej tego niepokazała, to tak jak bym sprzedawał samochód i bym zamieścił taką treść ogłoszenia: "sprzedam samochód - 2litry pooj.)

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heee takie sa wlasnie markiety.

 

Najgorsza jest niewiedza i cwanaictwo.Ostatnio kumpel sie pyta co ma sobie kupic. No to ja mu mowie ze Bartona 2500+ itd a gostek ktory stal obok ( ma Celka 2.0 ghz gf4 mx 440 z markietu ) i sie smieje ze Amd ciach!nia i niech celka bierze bo ten jego celeron to nawet moje P4 1.8 przesciga a na jego gf 4 mx to kazda gra na full smiga w 1024x768.

 

No normalnie myslalem ze goscia chyba tam zabije lawka. Ale ze smiechu nie moglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejo nie wiem czy to tylko chwyt reklamowy ale dzis dostalem ulotke z medi (miszkam pod lublinem) z napisem zabronili 14 wrzesnia zamykamy - ciekawe czy to kolejny chwyt marketingowy czy na serio zamkna (ja tam zawsze tanie cdki na setki kupowalem ;()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie zestawy sa byly i bneda, dopuki ktos je kbezie kupowal.... a sprzedawca zawsze bedzie wolal opchnac celine 2000 mhz jako prawdziwy intelowski procek z prawdziwym zegarem zeby wiecej zaeobic niz na sprzedazy antka 1800+ i przy okazj nie musi sie wysilac i doksztalcac. zawsze sie powie ze amd nie sa kompaktybilne i ze sie grzeja.

 

A prposo widzialem juz zestawy z p4 3.06 i "grafika zintegrowana: (malutkim druczkiem) oraz z 128 mb ramu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko taka ściema. Będzie inwentaryzacja (tak samo było rok temu).

A tak apropo to czasami się trafi w Media jakiś dobry konfig (ale tylko czasami).

P4 2,6 HT 800MHz, 512MB (2x 256MB) DDR 400, HDD 80GB barracuda 7200.7, GeForce 4Ti 4200 128MB, DVD LG, płyta i865 Gigabyte z S-ATA i to za 3099zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qmpla stary na to jak moj qmpel powiedzial mu "yoshi nam wymysli jakas dobra konfiguracje" powiedzial "on jak nam zlozy to pewnie 5000 nie wystarczy, a komputer to komputer :)"

przyszedl z pracy jak jeszcze nikogo nie bylo, poszedl do tesco i sam wybral "wymarzony zestaw" - cel 2,0GHz, plyta na jakies via 266 (SDR and DDR), 128MB SDR :), GF2 MX400 64MB, CD-RW ktore juz sie zepsulo, monitor 17'' 70kHz kineskop banka - 2399zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj qmpel jakies 2-3lata temu kupil sobie komp w mm no to przychodze ogladam z zewnatrz (obudowa codegen) zabotowal sie os(win xp) no i sprawdzam proc cel 1ghz 128sdr gf2mx jakas gownaina plyta niepamietam spoko nic nie mowie ze shit (rozplakal by sie ;) ) no to spox z czasem o tym kompie zapomnialem az wyszedl 3dmark2003 powiedzialem mu ze mam on chcial po testowac z tego co pamietam mial >100 3dmarks :D dla porownania ja mam 700 3dmarks (prawie tyle samo

co qmple z jeszcze fajniejszymi pctami tnt2 i axp1600+ albo 1700+ i taki narzeka ze gry mo wolna chadza i ramu dokupuje to tak jak ten z forum vicecity z jakims p4 700mbram i kyro 16mb na pci czy jakos tak )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamy "super marketów" potrafią być czasem zabójcze ja kiedyś u mnie w mieście widziałem bilboard z reklamą kompa:

-proc 1,4 (lub 1,6 - niepamiętam) [nazwa proca niepodana]

-pamięć 256mb [niepodana marka, częstotliwoś ani też czy to sdramy :lol: czy ddr-y]

-hdd 40gb [j/w]

do tego zdjęcie budy i cena 999zł.

Nazwy sklepu niepamętam (geant albo carefoul, bo u mnie niema media marka)

Ta promocja jest w Geant'ie. Malo tego - firma, ktora to produkuje to JOY - czyli w razie awarii sprzetu mozesz ich pocalowac w dupe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie komy zawsze będą, bo zawse się znajdzie ktos kto pasożytuje na ludzkiej niewiedzy.

I nasza w tym rola żeby bylo taki wypadków jak najmniej, dlatego ptrzeba pomagac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlasnie takie "gadanie" oczywiscie zgoda co do wszystkiego, ale powiedzcie mi kto nie kupuje w Realach? Biedronkach? itp supermarketach... wszyscy! - w sklepach normalnych to juz ludzi nie ma, to co sie tu dziwic? Klienci wybrali - klienci dostali - przeciez dla 50% ludzi wystarczy rzucic haslo TANIE to sie pozabijaja nawet nie wiedzac o co, przejezdzam kolo marketu i widze widok jak stoi mamcia z miasta o 10-15 km i ma w kazdej rece siaty pelne zakupow, obok dwie pociechy tez z siatami, to czy to jest normalne? a co ona kupuje w swoim miescie w ktorym wszystkie sklepy plajtuja? jedyne co kupuje to... bilety na autobus, a po co to wszystko? by oszczedzic pare zlotych bo jogurt tanszy...

 

Nic na to sie nie poradzi, nie jestesmy madrym narodem i raczej nigdy nie bedziemy dopoki nie zrozumiemy ze pogon za niska cena czasami moze nas zgubic.

 

I w sumie to powiem Wam cos, ciesze sie wlasnie ze sa takie ofery jak Media-Markt, dlaczego? dlatego ze czesc ludzi moze w koncu pojmie dlaczego kupujac drozej w sklepie, moga liczyc na cos wiecej niz tylko na pozbycie sie towaru, a wiec ze ten drozszy komputer jest wart tej ceny. A ci co kupuja w media-markt - dobrze im tak, niech bedzie madry Polak po szkodzie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrtnt zgadzam sie z toba tylko po czesci - cala ta sytuacja wynika po prostu z braku pieniedzy - qmpel - owszem jest tylko po zawodowce - ale jest uczciwy i chetny do pracy - i co - pracuje w pralni chemicznej za... 4zl za godzine - czyli na pelen etat wyciaga ok 550zl na miesiac - i takich ludzi jest ogrom - i to co kieruje nimi podczas zakupow to tylko i wylacznie cena - jednak teraz doszlo do tego ze narod przeszedl juz pewien etap w ktorym byly sklepy drozsze i tansze - teraz juz utarlo sie tak ze jezeli np w realu jest napisane ze cos jest najtansze to ludzie wierza ze to jest najtansze i tyle - nie wiedza ze minely juz czasy kiedy supermarkety dopiero podbijaly rynek i wszystko faktycznie bylo tansze - i wlasnie to jest powod dlaczego ludzie kupuja komputery w supermarketach - jezu chyba zostane socjologiem a nie informatykiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupil kompa w Geant(powered by Vobis :)). W sumie potrzebowal kompa do serfowania po necie i pisania w world/exel. W opisie na połce sklepowej pisało płyta główna VIA KT266A.....pamięć 256MB DDR(w marketach zawsze na płytach obsługujących SDR/DDR montuje sie SDRy). Jak przywiozł sprzęta do domu to sie okazało że ramy to nie DDR tylko SDR. Jak chciał to zgłosić do reklamacji(do Vobisa bo Geant umył od wszystkiego ręce) to mu powiedzieli że jak pisało że to są DDRy to to są DDRy i sie nie zna na komputerach. Koniec dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chciał to zgłosić do reklamacji(do Vobisa bo Geant umył od wszystkiego ręce) to mu powiedzieli że jak pisało że to są DDRy to to są DDRy i sie nie zna na komputerach. Koniec dyskusji.

Juz widze mnie w tej sytuacji - jestem bardzo konfliktowym czlowiekiem wiec mysle ze jednak DDR'y by sie dla mnie znalazly - a jakby sie nie znalazly to bym wyslal starego mojego qmpla - on jebie nawet policjantow jak go zatrzymaja na radar, ze przez nich spozni sie do pracy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...