Skocz do zawartości
wilk100

krol tandety SEAGATE !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis stalem sie posiadaczem nowiutkiej barracudy 40 GB. Otoz dysk podzialal w kopie tylko 2 godziny i na dysku pojawily sie bady. Nie chce sie sformatowac nawet. A tak dlugo wybieralem miedzy Maxtorem a segate i wybralem gowno. Znow trzeba jutro zapieprzac do sklepu zeby wymienic.

Strzezcie sie badziewia. Wiem ze beda glosy przeciwne mojemu ale postawcie sie w mojej sytuacji :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz 4 seagate i jak narazie 16 kilo badow....na 6 letnim medaliscie ktory sluzy jako transporter danych i juz niejeden upadek zaliczyl

 

Wszystkie dyski sprawne Medalist/Barracuda II/Barracuda IV/Barracuda 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, wyluzuj :) tez bym byl zly, ale jeden trup nie oznacza ze firma robi badziwie :) to sie zdarza nawet najlepszym :) a to ze sigejt do najlepszych nei nalezy to kazdy wie :) ale odsetek zepsutych dyskow nie jest teraz zbyt duzy..... ja bym pozostal i tak przy sidejcie...z maxtorami bywa gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj barak IV 40gb ma juz rok i mam na nim 196kb badow... powiem wam ze chociaz glosny nie jest... ale zeby dyski sie tak rozpieprzaly to ja poprostu tego nie rozumiem :evil: :evil: :evil: mam dysk WD Caviar 280... pojemnosc 85.3 MB z 1992 roku i nie ma na nim ani jenego bad sectora !!!!! pzed tym barakeim mialem ibm'a 40gb ktory po roku mial chyba juz kilka mega bad'ow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie Barracudy (IV i 7200.7) po 80GB i zero problemów. Ta starsza nawet przez przypadek dostała kopa jak wisiała na taśmie :oops: i nadal ZERO problemów. Mi się trafiają dobre sztuki :D Za to mojemu bratu i ojcu Barracudy 40GB padły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie miałek w karierze dwa dyski, oba Segate Najpierw Medalist Pro 4,3 GB działa niezawodnie do dziś i Baracuda II 30GB

tez chodzi spoko, jedynie co moge powiedzieć złego o Baracudzie to to ze grzeje się jak cholera, ale zero badów już przez ponad 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze dysk Seagate 480Mb z 1991 roku u nie ma ANI JEDNEGO bada :) seagate jest nie do zdarcia mam tez Medalista 3.2 i Baraccuda IV 40Gb z zadnym jescze nie mialem problemów i ani jednego bada na nich nie mam SEAGATE RULEZZ !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie sprawdza, czy są bady na dysku? W win 200 na przykład...

 

Może to lamerskie pytanie, ale nie moge znaleźć żadnych narzędzi do tego. Defragmentator chyba pokazuje, ale nie chce mi sie teraz zapuszczać...

 

Co do dysku, to mam już rok Baracudę 4 60GB i chodzi idealnie. I wcale nie stała się głośniejsza, jak to niektórzy pisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem twoją frustracje, zwłaszcza jeśli był to twój 1 dysk seageta. Alem ja to firmę bardzo chwalę. Miałem samsunga 20 GB padł po pół roku... Caviara 3,8 gb - padł po 2 latach... Caviara 250 mb mam to 120 to bady... Seageta medalista 4 gb mam już z 5 lat i jest tylko 192 kilo badów, a zaliczył on niejeden upadek na beton. Miałem ibm'a 40 przegrzal sie i [gluteus maximus]. Mam seagate'a u4 8 gb 3 lata zero badów. Mam seagate'a u8 30gb od 1,5 roku kilka gleb zero badów. Posiadam seagate'a barracude IV już prawie rok zero badów. Czy to o czymś nie świadczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam medalista 4 gb od 1998r i jak narazie zadnego bada przez rok podrozowal po akedemiku qmpla i byl i nie raz walnal na glebe. Jak dla mnie to te starsze medalisty to najmniej awaryjne dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis od godziny 11 mam juz nowa barracude 40 jak narazie chodzi :)

Ja nie twierdze ze wszystkie segaty to gowno ale trafilem na model z lipnej partii stad moje zdenerwowanie, tymbardziej ze zaczol sie pierdzielic 2 godziny po instalacji systemu.

 

Za mojej kadencji polecialy mi 2 caviary 6,4 gb to moj "psujny" dobytek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem IBM 30gb i padl miecha po 2 letniej gwarze, wczesniej mialem medaliste 3,2gb i do teraz dziala bez badow a to tylko dlatego ze jest zrobiony w innej technologii ob tych nowszych twardzieli... mialem baracude 60gb ktora po 2 tyg pracy wymienilem bo badow dostala ale sie nie zniechecilem co do segate bo ta firma daje sprzet w najlepszej cenie/wydajnosc/niezawodnosc a to ze czasem padnie to wina egzemplarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego seagatea miałem 3 lata, obecnego też 3 rok. W obu nie ma i nie było ani jednego bad sectora. Moi kumple też jadą na barakudach, żaden się nie skarży, wręcz chwali. Według mnie to bardzo dobre dyski i kolejny jaki kupię to też na pewno będzie seagate. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze trzeba bylo wybrac maxtora? Komus padl maxtor?

Ja mam i maxtoras to sam0o tez ma bady a nei mial lotnego ale dzial kumpel am maxtora i tez am bady bady predzej czy puzniej dotykaj wszystkie dyski tylko jedne wczesniej drogie puzniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie sprawdza, czy są bady na dysku? W win 200 na przykład...

 

Może to lamerskie pytanie, ale nie moge znaleźć żadnych narzędzi do tego. Defragmentator chyba pokazuje, ale nie chce mi sie teraz zapuszczać...

 

Co do dysku, to mam już rok Baracudę 4 60GB i chodzi idealnie. I wcale nie stała się głośniejsza, jak to niektórzy pisali.

Win9x/Me - scandisk, Win NT - Chkdsk w wierszu poleceń. Mogą być potrzebne przełączniki- informacje o nich chkdsk /?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może lipny egzemplarz masz - może przez przypadek gdzieś puknąłeś dyskiem lub w dysk - co by nie mówić mimo całego postępu dzisiejsze dyski są bardziej wrażliwe niż te robione 7-10lat temu.

 

Co do samego Seagate'a to miałem/mam już chyba 9 czy 10 dysk i nic się nie dzieje, a np. w firmie raklamowej którą obsługuję w pon sypnęła się po 2 latach intensywnej pracy Barracuda IV 60GB - wyskoczyło 16kb badów - ale na szczęście w 2001 dawali 3 lata gwarncji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kupiłem baraka 120 gb 8mb cache, narazie jaknajlepsze wrazenia, cichy, szybki oby tak dalej sie sprawowal  :D

ja mam taki sam model i jeszcze dostałem 3 lata gwarancji

dysk jest cichy i oto chodzi

wcześniej miałem BIV i nie nazekałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem twoją frustracje, zwłaszcza jeśli był to twój 1 dysk seageta. Alem ja to firmę bardzo chwalę. Miałem samsunga 20 GB padł po pół roku... Caviara 3,8 gb - padł po 2 latach... Caviara 250 mb mam to 120 to bady... Seageta medalista 4 gb mam już z 5 lat i jest tylko 192 kilo badów, a zaliczył on niejeden upadek na beton. Miałem ibm'a 40 przegrzal sie i <font color="#FF0000">[ciach!]</font>. Mam seagate'a u4 8 gb 3 lata zero badów. Mam seagate'a u8 30gb od 1,5 roku kilka gleb zero badów. Posiadam seagate'a barracude IV już prawie rok zero badów. Czy to o czymś nie świadczy?

swiadczy o tym ze masz problemy z koordynacja ruchowa

ja dla przykladu swoimi dyskami nie rzucam ,a wrecz uwazam zeby w nic nie uderzyly

 

a tak wogole to medalist 6.4 gb ostatnio sie spalil i to krzrem produkcji Seagate sie skopcil

medalist 4.3 gb lezal sobie na pudelku zapalek (postawionym pionowo) podczas zgrywania i tak sobie ..no upadl z wysokosci 4 cm ,juz wiecej nie pracowal

awojego czasu chcialem kupic Barake4 ,cicha ,mysle sobie chlopaki sie postarali po tym traktorze B3 ,dobrze ze nie mialem pieniedzy bo wyciszyc dysk stosujac duzo wytlumienia kazdy potrafi - niestety nie wzieli poprawki na to ze mata oprocz dzwieku zatrzymuje rowniez cieplo :lol:

nie chcem miec do czynienia z Seagate dopoki nie zrobia czegos naprawde dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...