Skocz do zawartości
frstjob

Więcej o 9500 Power Color Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem bliższych informacji - z racji tego iż ludzie(ja też :wink:) już gubią się w przetaktowywaniu kart przez Power Color-a. Na jakiejś włoskiej stronce (po przegoogle-owaniu ok godziny) znalazłem bliższe informacje o karcie - wymienionej w podpisie. Cena tej karty we Wrocławskim sklepie "Sistema" lub hurtowni "Incom" to tylko (ok) 650 zł. Oto znaleziona przeze mnie "specyfikacja":

 

ATI RADEON 9500 ULTRA 128MB DDR AGP8X 300/275MHz DirectX9.0 256bit CRT/TV/DVI (High-Middle range VGA)

 

Wychodzi na to że jest szansa na mod-a na 9700, poza tym core nie 275 tylko 300! Porządniejsze chłodzenie i @9700 Pro :wink: Ale za takie pieniądze wierzyć mi się nie chce - co Wy o tym myślicie. <CONFUSED>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle , ze cotobyniebyła za karta , to aby miec pewności 100% modowalności to musisz ją po prostu sprawdzić dany egzemplaż.

Ja wtopiłem z Sapphire'm z komputronika. Kolega mial idntyczna sztuke , takie same infeony 3,0 i jego sztuka sie zmodowała a moja nie. Tak to juz jest.

 

Ale spyliłem ją na allegro w 20 minut za 800zł pisząc o podatności na moda hardwarowego i podając przykłąd kolegi kory zmodowal identyczna sztuke.

 

Najlepiej jakbys ładnie poprosił zeby ci sprawdzili na miejscu , albo przytachaj kompa do sklepu i kaz sobie wsadzic tą karte do siebie i moduj :P Sposób najlepszy , tyle ze sprzdawcy nieczęsto idą na taki układ. Albo kup 10 sztuk , wybierz ta modowalną a reszte spyl :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle , ze cotobyniebyła za karta , to aby miec pewności 100% modowalności to musisz ją po prostu sprawdzić dany egzemplaż. 

Ja wtopiłem z Sapphire'm z komputronika. Kolega mial idntyczna sztuke , takie same infeony 3,0 i jego sztuka sie zmodowała a moja nie. Tak to juz jest.

 

Ale spyliłem ją na allegro w 20 minut za 800zł pisząc o podatności na moda hardwarowego i podając przykłąd kolegi kory zmodowal identyczna sztuke.

 

Najlepiej jakbys ładnie poprosił zeby ci sprawdzili na miejscu , albo przytachaj kompa do sklepu i kaz sobie wsadzic tą karte do siebie i moduj  :P  Sposób najlepszy , tyle ze sprzdawcy nieczęsto idą na taki układ. Albo kup 10 sztuk , wybierz ta modowalną a reszte spyl  :wink:

A ten kolega to Hitman :wink:

 

I jesteś nalepszym przykładem dlaczego nie warto kupować na allegro trafi się na takiego oszusta jak ty i kupa. I jeszcze się tym chwalisz :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że te Power Colory rozeszły się w szybszym tępie niż te od Saphire-a(!). Nawet w hurtowni na stronie nie zdążyli zmienić statusu. Myślę teraz nad kupnem 9500 FIC-a (poszperałem i znalazłem) ale nie jestem pewnien czy mod będzie możliwy. Jak ktoś ma doświadczenia z tą kartą, albo coś słyszał - niech da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWERCOLOROW 9500 ULTRA BYLO W INCOMIE 50 ZESZLY W CIAGU JEDNEGO DNIA. NA 3 KARTY KTORE MIALEM W REKACH 3 SIE ZMODOWALY BEZ BLEDOW - MODOWALNOSC 100 % RDZEN MAJA TAKTOWANY 275 - standart, a nie 300. Mam jedną - fajna jest :)

Czerwona :) He, he..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola hola , nie najezdzajcie tak na mnie. Prosze spojrzec na allegro na radki 9500 , w kazdej aukcji w ktorej przedmiotem licytacji jest karta na PCB 9700 ludzie piszą o modowalności do 9700. Nie spotkałem jeszcze aukcji na ktorej autor wystawiający taki egzemplaż kategorycznie zaprzecza ze jego model sie nie moduje. W korespondencji sciemniają że nie testowali pod kątem modowalności i że nie mają na to czasu/nie znają się. Ale jest taka opcja. A przecież to dobry chwyt reklamowy. Przeglądam radki 9500 na allegro codziennie od ponad 3 tygodni , więc wiem jak jest. A że glupi nie jestem i że nie napisałem slowa że mój egzemplaż sie nie moduje a kolega Hitman zmodował sztuke z tej samej serii to juz widze nieprzychylne nastawienie do mnie. A zawsze warto (trzeba) zapytać o modowalność licytowanego egzemplaża i uzyskać zapewnienie że dany model się moduje. To jedyna szansa na ewentualne roszczenia do sprzedającego , że zostało się oszukanym. Ja nikogo nie oszukałem , czuję sie jak najbardziej "czysto". Znalazł się chętny , który nawet nie zapytał o nic , tylko "kupił teraz" i szybko przelał kasę. Gdyby ktoś zapytał mnie o szczegóły to z pewnością bym szczerze odpisał i czekał dalej.

Z kolei gdy chcialem nabyc modowalnego radzia , wysyłałem milion maili wraz z opisem co i jak zrobić i nikt nie zapewnił mnie ,że nabęde w 100% modowalną sztukę. Zaryzykowałem więc podróż do Poznania i z Hitmanem kupiliśmy kartę , niestety nie modowalną. Cieszę się że nie byłem stratny na tym interesie i że teraz jestem umiarkowanie szczęśliwym posiadaczem r9700pro.

 

A text "podatny na modowanie" widać działa jak należy.

 

BTW: looknijcie sobie aucje r9500 na PCB9700... jest zawsze zainteresowanie. Popatrzcie na PCB9500pro... zero zainteresowania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sklepie internetowym dojrzałem 9500 FIC-a. Widzę - jest kontakt na GG, więc piszę gdy nr GG się "uaktywnił". Krótka relacja z tego co przeczytałem.

Pytam się czy mają 9500 - oni mówią, że nie, 9600 też nie mają (ale będą). Zapytałem się ile będą kosztowały - a dalej sami zobaczcie:

SKLEP: od 690PLN (PColor, 9600pro/256mb/400MHz) do 890 (Sapp/9600pro/128mb box) w zaleznosci od firmy

JA: a za ok 700 zł?

SKLEP: to albo ten w.w powercolor, albo gigacube (9600pro/128 oem)-ostatnia cena byla 769pln (na ramie 256bit i plycie gigacube'a),bardzo fajne karty, no i te pcolory tez niesamowicie daja czadu

JA:niektóre power colory mają zmniejszone taktowania pamięci

SKLEP:tak, ale sa na plycie 9700 i mozesz odblokowac pamiec (na 256bit) i ja podkrecic, a wtedy to juz gainwarda mozna przyprawic o zadyszke

JA: 9600 na laminacie 9700tego jeszcze nie widziałem, nawet te z taktowaniem 400/400 ?

SKLEP:podobno dokladny opis jak to zrobic jest na www.benchmark.pl i wiem, ze niektorzy nasi klienci odblokowali sobie to cacko, sam nie probowalem (sklep, gwarancja producenta, te sprawy ), dokladnej procedury niestety nie znam, wiec nie pomoge. od klientow wiem jedynie, ze ,,sie dalo''

 

Tak mniej więcej to wyglądało. I co ja mam sobie teraz "biedny klent" myśleć :wink: ?(skrótu z rozmowy nie umieściłem w celu totalnego nabijania się, ale dla informacji-ze mnie będzie LOL jak okaże się że to prawda :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undertaker - sorry i niby to co napisałeś ma Cię usprawiedliwiać

 

czyli:

Inni kradną to ja też moge - dobre naprawdę dobre. I jak w tym kraju ma być normalnie

 

frstjob - hmm chesz, zamów przez internet, karta nie będzie Ci odpowiadzać to masz 10 dni na zwrot i jesteś wmiarę zabezpieczony w razie wtopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undertaker: imperatyw kategoryczny to zasada ktora glosi "postepuj tak wobec innych jakbys chcial aby inni postepowal wobec ciebie", poczytaj "Uzasadnienie metafizyki moralnosci", tam jest o tym chyba ze 30 stron, swoja droga fajna lektura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...