Skocz do zawartości
Uzurpator

Athlon 64 / Athlon 64 FX / PIV Extreme Edition: porównanie

Rekomendowane odpowiedzi

AMD zaczyna sięcenić. już nie będzie wyraźnie taniej niż u intela :( . ale muszą zbieraćkasę na przejście z 0.13 na 0.09u bo nie dojdą do 4000+. tylko że nawet wśród 64 bitówek AMD będą 2 czy 3 podstawki - gorzej niż u intela. rozumiem że mogłyby być (ale nie powinny) osobne podstawko dla kompów serwerowych i osobne dla domowych ale AMD zaczyna mnie drażnić nowymi prockami.

i zwykły, tandetny AC'97 w nForce3 :lol , a microsoft niedługo przedstawia następcę ac'97. i dopiero druga wersja nF3 będzie miała s-ata. po danych przepustowości i wyposażenia można wnioskować, że porażki kt600 wynikały z zaangażowania w prace nak K8T800 bo wydaje się on lepszy niż nF3.

 

zobaczymy co będzie, ja i tak jeszcze ze 2 lata kompa nie zmienię, co najwyżej bartka kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andriu -> tylko z tą różnicą, że AMD od początku zapowiada różne podstawki, a Intel wyskakuje znienacka ;)

 

Ale Intel niezły numer odstawił z tym Extreme Edition ;). No, a co do cen to nie jest tak strasznie, bo zauważcie, że A64 3200+ kosztuje 400$, a P4 3,2 600, więc to juz 33% róznicy na korzyść AMD, a w końcu ten Antek w kilku testach też pokonał P4.

Prawdziwa moc nadejdzie dopiero kiedy zaczną robić FX'y w 0,09um z wyższymi częstotliwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, wszyscy sie nasmiewali z podstawek u intela, teraz pora na AMD

nie ma sie co dziwic.

athlon fx ma wbudowany kontroler pamieci - wiec na dobra sprawe nie potrzebuje chipsetu :wink: - za to musi sie jakos z ramem komunikowac.

standardowe athlony 64 nie maja kontrolera.

roznica jest znaczna - skoro amd zdecydowalo sie na taki krok jak rozne podstawki to pewnie nie dalo sie zrobic inaczej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni nie bylem na bierzaca z podstawkami tzn ze A64 bedzie mial ta z ponad700 nozek a ten A64FX ponad900 bo teorytycznie to jest logicznie jezeli fx bedzie mial kontroler pamieci to mu te 200 nozek przybywa nie??

bo ile chipsety maja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

athlon fx ma wbudowany kontroler pamieci - wiec na dobra sprawe nie potrzebuje chipsetu  :wink: - za to musi sie jakos z ramem komunikowac.

standardowe athlony 64 nie maja kontrolera. 

roznica jest znaczna - skoro amd zdecydowalo sie na taki krok jak rozne podstawki to pewnie nie dalo sie zrobic inaczej ...

wszystkie athlony 64 maja wbdowany kontroler pamieci, z tym, ze FX ma podwojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zadam pytanie troche lamerskie - P4EE to Prescott?

Na THG napisali: "We were there: the processor is nothing more than an Intel Xeon with a P4 label tacked onto it, complete with a 2 MB L3 cache, now offered with FSB800 (200 MHz real FSB speed) and 3.2 GHz. To get the faster clock speed under control, the ECC checking in the CPU was unceremoniously deactivated."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak chipset go ogranicza, bo K8T800 ma bodaj przepustowość 6,4GB/s a NF3 3,2GB/s. Sam procek ma zaś max. 12,8 ;)

kogo ten chipset ogranicza? procesor jest bezposrednio polaczony z pamieciami i nic go nie ogranicza. chipset laczy sie z pamiecia gdy wymagaja tego pozostale podzespoly komputera, a dla nich nawet przepustowosc 3,2GB/s to za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na mój gust to nima co narazie się interesować Athlonem 63 i Athlonem FX ponieważ ich ceny są zaporowe chyba dla wszystkich uczestników tego forum. Poczekajmy do czasu jak ceny tych besti spadną do rozsądnej ceny i jak więcej oprogramowania zostanie zoptymalizowanego właśnie pod kątem tych ProCesOróW. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam do czerwca jak fce zdam :P i bede to mial :twisted:

tylko sie zastanawiem czy lepiej brac fx'a czy zwyklego ale jak mobo+procFX+ramECC w czerwcu bedzie za powiedzmy 2000pln te wezme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zauwazyl ze Athlon FX wymaga pamieci ECC! Dla mnie to porazka. Te momorki sa starsznie drogie i niedostepne...

ona maja mozliwosc pracy z takimi pamieciami, ale WCALE NIE WYMAGAJA ich, athlon FX spokojnie moze pracowac ze zwyklymi pamieciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na mój gust to nima co narazie się interesować Athlonem 63 i Athlonem FX ponieważ ich ceny są zaporowe chyba dla wszystkich uczestników tego forum. Poczekajmy  do czasu jak ceny tych besti spadną do rozsądnej ceny i jak więcej oprogramowania zostanie zoptymalizowanego właśnie pod kątem tych ProCesOróW.  :wink:

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :D

A co do reszty to gdzieś wyczytałem, że i tak AMD ma problemy z dostarczaniem na rynek odpowiedniej ilości procesorów i najprawdopodobniej do końca roku to się nie zmieni.

A co do P4 EE to jest po prostu przerobiony Xeon ;) (no prawie ;)) i kosztuje nota bene tyle samo co ten testowany A64 FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zauwazyl ze Athlon FX wymaga pamieci ECC! Dla mnie to porazka. Te momorki sa starsznie drogie i niedostepne...

Dla Twojej wiadomości to Opterony wymagają pamięci rejestrowanych ECC, natomiast Athlony 64 i 64 FX nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na mój gust to nima co narazie się interesować Athlonem 63 i Athlonem FX ponieważ ich ceny są zaporowe chyba dla wszystkich uczestników tego forum. Poczekajmy  do czasu jak ceny tych besti spadną do rozsądnej ceny i jak więcej oprogramowania zostanie zoptymalizowanego właśnie pod kątem tych ProCesOróW.  :wink:

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :D

A co do reszty to gdzieś wyczytałem, że i tak AMD ma problemy z dostarczaniem na rynek odpowiedniej ilości procesorów i najprawdopodobniej do końca roku to się nie zmieni.

A co do P4 EE to jest po prostu przerobiony Xeon ;) (no prawie ;)) i kosztuje nota bene tyle samo co ten testowany A64 FX

 

hehehe mój błąd :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojej wiadomości to Opterony wymagają pamięci rejestrowanych ECC, natomiast Athlony 64 i 64 FX nie

Athlon 64 fakt nie wymaga takiej pamieci

 

ale FX jak wynika z tego linka powyzej i kilku testow wymaga pamieci ECC

 

Slyszalem tylko ze prawdopodobnie na socket 739 nie trzeba bedzie ECC tylko zwykle

Ale czas pokaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojej wiadomości to Opterony wymagają pamięci rejestrowanych ECC, natomiast Athlony 64 i 64 FX nie

Z tego co wiem to Hammery z dwukanalowym kontrolerem WYMAGAJA pamieci ECC. A64 z jednokanalowym juz sie obejdzie zwyklymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...