Skocz do zawartości
Rosio

jakie pamieci w granicach 240-250 mhz?

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze nie za duzo jest topicow o takich pamieciach, chce sie zapytac jakie jak najtansze pamieci osiagna takie czestotliwosci, mysalem o twinmosach 466 2 x 256 (znacie moze jakis link do ich recki?), mozna kupic za 744 pln, ale Vip musial robic powazne zabiegi (zarowka rox 8) ) by zmusic je do stabilnej pracy na 250mhz (chyba juz mu sie udalo) a i na zagranicznych forach nie sa to pochlebne opinie o nich. Najbadziej szukam pamieci 466 ktore chodza bez problemu na 250 mhz i nie mowcie mi o OCZ i Crosair bo wiecie ile one kosztuja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twinmosy 2700 [mtec] + 3.1v + wygrzewanie [żarówka, piekarnik, etc] = 250 fsb @ 2-2-2-5

o co chodzi z tym wygrzewaniem proszę o linka albo odpowiedź :D

jak położysz blisko żarówki to pamięci siwygrzeją i będą sięlepiej podkręcały. fakt udowodniony doświadczalnie :P .

 

Ale zdajecie sobie sprawę z tego, że kości PC4000 są optymalizowane pod P4 i z AMD najlepiej nie chodzą?

:lol: no comment :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twinmosy 2700 [mtec] + 3.1v + wygrzewanie [żarówka, piekarnik, etc] = 250 fsb @ 2-2-2-5

o co chodzi z tym wygrzewaniem proszę o linka albo odpowiedź :D

jak położysz blisko żarówki to pamięci siwygrzeją i będą sięlepiej podkręcały. fakt udowodniony doświadczalnie :P .

 

Ale zdajecie sobie sprawę z tego, że kości PC4000 są optymalizowane pod P4 i z AMD najlepiej nie chodzą?

:lol: no comment :lol:

trochę tego nie kumam przeciez jak pamięci siedzą w kompie to też się wygrzewają a jakoś ich za bardzo nie można po takim zabiegu podkręcić

 

jaka moc żarówki jest wskazana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twinmosy 2700 [mtec] + 3.1v + wygrzewanie [żarówka, piekarnik, etc] = 250 fsb @ 2-2-2-5

No to już zakrawa na kawał

Rzuć jakimś screenem - bo jest to baardzo mało prawdopodobne ...

Najlepsze TwinMosy DDR400 na winbondach BH-5 to może 500DDR osiągną - ale przy napięciach powyżej 3,2V ....

 

Te co wymieniłeś kończą swe działanie przy DDR 450-460 przy nezbyt rewelacyjnych timingach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę tego nie kumam przeciez jak pamięci siedzą w kompie to też się wygrzewają a jakoś ich za bardzo nie można po takim zabiegu podkręcić

Jak nie jak tak :P U mnie 266 chodziły max jako 300 a po kilq miesiącach chodzą jako 315 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę tego nie kumam przeciez jak pamięci siedzą w kompie to też się wygrzewają a jakoś ich za bardzo nie można po takim zabiegu podkręcić

Jak nie jak tak :P U mnie 266 chodziły max jako 300 a po kilq miesiącach chodzą jako 315 :P

to ja swoje daje od dzisiaj na 3V :D :D :D

 

te kilka miechów to ile?

 

na jakim napięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ AMD Rulezz

 

IMHO - ciekawe, jeśli wg Ciebie te pamiątki

 

http://www.ocztechnology.com/products/memo...al+Channel+Gold

 

Pójdą tak samo na Max3 jak na NF7 (nawet po Vmodzie) to cóż...

 

:lol:

 

Mnie zamotałeś ;) ale dobrze napisałem, tylko przeczytaj całość :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ AMD Rulezz

 

IMHO - ciekawe, jeśli wg Ciebie te pamiątki

 

http://www.ocztechnology.com/products/memo...al+Channel+Gold

 

Pójdą tak samo na Max3 jak na NF7 (nawet po Vmodzie) to cóż...

 

:lol:

Huh, no to zes teraz dal. Przeciez IC7 i nf7 to zupelnie rozne chipsety i to nie wina ramow, ze na Intelu pojda wyzej - tylko chipsetu !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej moze ktos powie cos wiecej o wygrzewaniu??? bo to ze to dziala to ja wiem bo przeciez grafe wygrzewalem:P ale z pamieciami to jak to mniej wiecej wyglada???

bo mi by sie przydalo moje 266 kingstona troche podgrzac???

na jak dlugo trza je do ciepla dawac????

prosze o szybka odpowiedz albo kontakt na gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę tego nie kumam przeciez jak pamięci siedzą w kompie to też się wygrzewają a jakoś ich za bardzo nie można po takim zabiegu podkręcić

Jak nie jak tak :P U mnie 266 chodziły max jako 300 a po kilq miesiącach chodzą jako 315 :P

to ja swoje daje od dzisiaj na 3V :D :D :D

 

te kilka miechów to ile?

 

na jakim napięciu

ok 0.5 roq z tym że napięcie default - 2.5V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory znalem temat wygrzewania procesora - ktory po pewnym czasie coraz lepiej sie podkrecal.

Ale z wygrzewaniem pamieci to nowosc - trzeba bedzie polozyc k.graf i ddry na kaloryferze zeby troche to podgrzac :]

 

ciekawe czy zadziala- czy jednak potrzeba silniejszego grzania z zarowki ? a moze do mikrofalowki ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twinmosy 2700 [mtec] + 3.1v + wygrzewanie [żarówka, piekarnik, etc] = 250 fsb @ 2-2-2-5

o co chodzi z tym wygrzewaniem proszę o linka albo odpowiedź :D

jak położysz blisko żarówki to pamięci siwygrzeją i będą sięlepiej podkręcały. fakt udowodniony doświadczalnie :P .

 

Ale zdajecie sobie sprawę z tego, że kości PC4000 są optymalizowane pod P4 i z AMD najlepiej nie chodzą?

:lol: no comment :lol:

Jakie no comment ?? Uwazasz ze pamieci pc 4000 dzialaja prawidlowo na amd ?? Bo nie wydaje mi sie zeby jakis amd mial magistrale 250 . Zenfist ma racje. A nawet jesli to gowno to ci da. Zeby wykorzystac ich potencjal musisz miec proca z przepustownoscia 8GB/s (mowimy o dual channel). A P4 z qpfsb 800 ma dopiero 6,4 GB/s. Wiec po jakiego wala wam takie pamieci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twinmosy 2700 [mtec] + 3.1v + wygrzewanie [żarówka, piekarnik, etc] = 250 fsb @ 2-2-2-5

o co chodzi z tym wygrzewaniem proszę o linka albo odpowiedź :D

jak położysz blisko żarówki to pamięci siwygrzeją i będą sięlepiej podkręcały. fakt udowodniony doświadczalnie :P .

 

Ale zdajecie sobie sprawę z tego, że kości PC4000 są optymalizowane pod P4 i z AMD najlepiej nie chodzą?

:lol: no comment :lol:

Jakie no comment ?? Uwazasz ze pamieci pc 4000 dzialaja prawidlowo na amd ?? Bo nie wydaje mi sie zeby jakis amd mial magistrale 250 . Zenfist ma racje. A nawet jesli to qpa to ci da. Zeby wykorzystac ich potencjal musisz miec proca z przepustownoscia 8GB/s (mowimy o dual channel). A P4 z qpfsb 800 ma dopiero 6,4 GB/s. Wiec po jakiego wala wam takie pamieci ??

widac ze malo wiesz na temat AMD.....jakos moj sprzet sobie pomykal na fsb250 i bylo mu dobrze.Co do pamieci PC4000 na platformie AMD to wystarczy dobrze dobrac kosci i bedzie OK.To prawde ze OCZty sa problemowe ,ale kilka dni temu testowalem pamieci PC4000 na kosciach Hynix'a i chodzily fsb250 2.5-3-4-6...jak tylko dostane nowe pamieci (tez PC4000) to przedstawie Ci wszystkie testy z przyjemnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wygrzewania to już Vip podal - pare wynikow jest u mnie na forum też.

 

sorx walnalem sie - 2-2-2-6 [na zachodnich boardach pisza, że na nf7 najlepiej jest 2-2-2-11 :shock: ]

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci twinmos @ mtec @ 3.1V @ żarówka mod ;) wygrzewana każda kostka z osobna, a nie cały moduł na raz :P

 

generalnie napiecia wyżej nż 3.1+ dają dobre efekty (abit teraz daje standardowo 3.2 w max3), a na zachodnich bordach można poczytac jak koledzy jada na 3.4-3.6V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...