Skocz do zawartości
kamerek

Czy Lite on 52x to dzis dobry zakup?

Rekomendowane odpowiedzi

moja co do cdromow od LG to nieciekawie , mam LG 48x i rozwalil mi plyte i przez to szufladka sie nie domyka ( trzeba jej pomoc :wink: ) i poza tym to jeszcze ma problemy z czytaniem kompaktow ,

 

co do nagrywarek LG to kumpel ma 52x i przy nagrywaniu muzyki to potrafi kawalek po kawalku tzraskac i wogule...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja co do cdromow od LG to nieciekawie , mam LG 48x i rozwalil mi plyte  i przez to szufladka sie nie domyka ( trzeba jej pomoc  :wink: ) i poza tym to jeszcze ma problemy z czytaniem kompaktow , 

 

co do nagrywarek LG to kumpel ma 52x i przy nagrywaniu muzyki to potrafi kawalek po kawalku tzraskac i wogule...

Mowa jak chyba zauwazyłęś jest o wypalarkach :!: :!: (CDromy LG to szajs)

 

A co do twojego kumpla to niech skonfiguruje jak nalezy swojego kompa i nauczy sie wypalać płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG dla mnie to szajs. Mam LiteOn i jestem zadowolony, mialem w lapkach TECKA(asusa) i mieszane uczucia (mialem go z 2 dni i jednej plytki niechcial przeczytac a LiteOn lyknol bez problemu) pozatym tecki nielamia wszystkich zabespieczen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie znasz tego sprzetu

 

plexa tego miałem przez tydzien -pomiedzy jednym lite a drugim

 

nic szczególnego - kilka idiotycznych bajerów (nagrywanie 1.2gb na 700mb) itd -tylko nagrywa to

1.z predkoscia x4

2.tylko ten model spawary jest to w stanie odczytac

 

problemy z spedem przy okreslonych nosnikach - nie wiedziec czemu tdkx48 (atip tdk-nie zadna podróba) nie chciał nagrac szybciej niz x16

 

oprócz doskonałego czasu reakcji -plextor to porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LiteOna Od ponad 6 miechow i zlego slowa nie moge powiedziec. Chodzi jak zyleta. Niewiem czy to duzo ale ostatnio wypalem z 3-5 plyt dziennie. A co do tego ze ma x32 i nagrywa 5-6 min to tak mialem jak mialem ponizej 1 GB na dysku systemowym. A co do LG to woja ma i porownywalem przegrywajac orginal MoH:AA myslalem ze to LG sie zapoci :P zreszta tez mial jakies objekcje przy wypaleniu GTA:VC gdzie moj LiteOn poradzil sobie bez problemow

Farmazony opowiadasz MOHA z orygianlu kopiowalem 5min a GTA VC normlanie 2:30 s

 

>>>>bartezjusz - jak będe mail możliwośc to ci podeśle screeny z nero speed ( producent podaje w tym LG 100ms ale minimalny jaki mialem to 85ms ! , zwykle na poziomie 95ms )

Nie gadam farmazonow. Niestety mialem tego LG usiebie przez 2 dni i tak bylo, moze model jakis felerny, ale to czysta prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do tego liteona to przydałby mi sie jakiś program pozwalający ustawić prędkość odczytu - chciałbym ją trochę zmniejszyć np. do słuchania prosto z płytki albo zgrywania filmów na dysk. Widział ktoś z Was coś takiego? Jeśli tak to proszę o linka

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do tego liteona to przydałby mi sie jakiś program pozwalający ustawić prędkość odczytu - chciałbym ją trochę zmniejszyć np. do słuchania prosto z płytki albo zgrywania filmów na dysk.  Widział ktoś z Was coś takiego? Jeśli tak to proszę o linka

pozdro

Nero DriveSpeed sie to nzaywa i jest w razem z nero:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...kumpel muj ma juz ponad 2 lata wypalare LG 24x dalej nie pamietam i działa bez problemu :D Dlatego też mam LG :D .WIdocznie wypalary to co innego niż CDROMY bo jak wiemy te sa do bani.

Niestety w mim przypadku Tw3e słowa się nie sprawdzają mam LG CD 52x i od 4 lat nic przy nim nie grzebię tylko używam. Po wgraniu najnowszego biosu od LG dla tej CDrom jest jeszcze cichszy i kręci się znacznie wcześniej z prędkością 52x, czasami osiągam prędkości nieznacznie wyższe niż 52x.

Może miałem szczęście i trafił mi się bardzo dobry egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dzisiaj Teac 52x za 220 zł jest to firma znacznie lepsza od lite-ona( sam miałe takiego i złego słowa o nim nie moge powiedzieć ) jesdnak pare złoty więcej i jest teac

Jakbys czytal forum cdrinfo to bys wiedzial jakie ludzie maja problemy z teacami ;). Generalnie zasada jest taka - z tanich nagrywarek obojetne co kupisz i tak wszystko jeden szmelc, a jezeli trza cos solidnego to albo Yamaha F1 (nieprodukowana juz od dawna) albo jakis Plextor z wyzszej polki (ale srednio 2 do 2,5 drozsze od taniochy).

Moim zdaniem obecnie wydawanie kasy na Teaca to wyrzucanie jej w bloto - jakos dokladnie taka sama jak LG czy LiteOn, a placisz za marke. Dzisiejszy Teac to juz nie to co bylo kiedys niestety :cry:

No wlasnie ja mam chyba problem z tym Teac'em.Mam 52x24x52 (chyba 24 nie jestem pewien) i strasznie dlugo wykrywa plyty czy to tloczone czy nagrywane.Moj stary teac cdx40 radzi sobie o wiele lepiej od tej nagrywarki.Zauwazykem ze w Nero jakos dziwnie nagrywa plytki niby leci a niby stoi.Rowniez nie moge nagrac cdrw w formacie mount rainer ( w incd)Co jest grane? ma ktos z nim takie problemy bo mi sie wydaje ze to kawal syfu i nic wiecej( nie obrazajac cdx40 to jest zaje-fajny cdrom)Moze go oddac do serwisu?

Ma ktos jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawien dawna Plextor króluje w dzidzinie nagrywarek CDRW. Z recenzji na cdrinfo.pl,mojego ojca i własnych doświadczeń mogę to potwierdzić. Kosztują swoje ale jakość jest wysoka.

Według mnie dobre są jeszcze nagrywarki Yamahy w szczególności CDRW F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam starego samsunga 8/4/32 i tak - nie moge nagrywac nowych cdrw plyt 2 ostatnio mi psuje plyty xdisc economy pojawiasie blad kalibracji lasera i tez ma problemy z innymi nowymi plytami a z tego co czytam na cdrinfo.pl to ten najnowszy lite nie ma problemu juz z overburning itd

 

 

mysle o napedzie do 200zl wiec nie piszie o plextorze itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 2 lat 24x10x40x i jakoś nie wygląda na to, żeby miał padac... czyta wyśmienice i tak samo nagrywa... 

 

Leśli sobie kupie nową nagrywarke to również Lite-ON'a.

 

Ja to samo chciałem napisać,u mnie Lite-on 24x10x40x jest nie do zdarcia od 2 lat. Jednej płytki nie zniszczyła a nagrywałem dość dużo.A z moim DVD też Lite-on przegrywa płyte 700mb w locie w ponad 3 minuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dzisiaj Teac 52x za 220 zł jest to firma znacznie lepsza od lite-ona( sam miałe takiego i złego słowa o nim nie moge powiedzieć ) jesdnak pare złoty więcej i jest teac

Jakbys czytal forum cdrinfo to bys wiedzial jakie ludzie maja problemy z teacami ;). Generalnie zasada jest taka - z tanich nagrywarek obojetne co kupisz i tak wszystko jeden szmelc, a jezeli trza cos solidnego to albo Yamaha F1 (nieprodukowana juz od dawna) albo jakis Plextor z wyzszej polki (ale srednio 2 do 2,5 drozsze od taniochy).

Moim zdaniem obecnie wydawanie kasy na Teaca to wyrzucanie jej w bloto - jakos dokladnie taka sama jak LG czy LiteOn, a placisz za marke. Dzisiejszy Teac to juz nie to co bylo kiedys niestety :cry:

No wlasnie ja mam chyba problem z tym Teac'em.Mam 52x24x52 (chyba 24 nie jestem pewien) i strasznie dlugo wykrywa plyty czy to tloczone czy nagrywane.Moj stary teac cdx40 radzi sobie o wiele lepiej od tej nagrywarki.Zauwazykem ze w Nero jakos dziwnie nagrywa plytki niby leci a niby stoi.Rowniez nie moge nagrac cdrw w formacie mount rainer ( w incd)Co jest grane? ma ktos z nim takie problemy bo mi sie wydaje ze to kawal syfu i nic wiecej( nie obrazajac cdx40 to jest zaje-fajny cdrom)Moze go oddac do serwisu?

Ma ktos jakies propozycje?

Moze mi ktos pomoc plizzzz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dzisiaj Teac 52x za 220 zł jest to firma znacznie lepsza od lite-ona( sam miałe takiego i złego słowa o nim nie moge powiedzieć ) jesdnak pare złoty więcej i jest teac

Jakbys czytal forum cdrinfo to bys wiedzial jakie ludzie maja problemy z teacami ;). Generalnie zasada jest taka - z tanich nagrywarek obojetne co kupisz i tak wszystko jeden szmelc, a jezeli trza cos solidnego to albo Yamaha F1 (nieprodukowana juz od dawna) albo jakis Plextor z wyzszej polki (ale srednio 2 do 2,5 drozsze od taniochy).

Moim zdaniem obecnie wydawanie kasy na Teaca to wyrzucanie jej w bloto - jakos dokladnie taka sama jak LG czy LiteOn, a placisz za marke. Dzisiejszy Teac to juz nie to co bylo kiedys niestety :cry:

No wlasnie ja mam chyba problem z tym Teac'em.Mam 52x24x52 (chyba 24 nie jestem pewien) i strasznie dlugo wykrywa plyty czy to tloczone czy nagrywane.Moj stary teac cdx40 radzi sobie o wiele lepiej od tej nagrywarki.Zauwazykem ze w Nero jakos dziwnie nagrywa plytki niby leci a niby stoi.Rowniez nie moge nagrac cdrw w formacie mount rainer ( w incd)Co jest grane? ma ktos z nim takie problemy bo mi sie wydaje ze to kawal syfu i nic wiecej( nie obrazajac cdx40 to jest zaje-fajny cdrom)Moze go oddac do serwisu?

Ma ktos jakies propozycje?

Moze mi ktos pomoc plizzzz :)

Brudny laser albo konczacy sie tenze (bo o takich oczywistych rzeczach jak wlaczone DMA nie smiem mowic ;)).

Sproboj u jakiegos znajomego jezeli bedzie zachowywac sie tak samo to zostaje tylko serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to najlepsza wypalara ;) osobiscie posiadam 48/24/48 roznicy pomiedzy 52 nie ma tak duzej zebym zmienial choc mialem okazje no mam liteona oczywiscie hehe bios sid 1 i jest swietna a jeslibys mial qpowac 52 to najlepiej spojrzec na date produkcji najlepiej zeby bylo june lub july 2003 na naklejce wtedy masz gwarantowane ze masz najnowszy oraz najlepszy bios ! !! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje ten temat od początku i...... jutro na giełdzie biore LiteOn 52x32x52. Z tego co piszecie to najlepsza wypalara do 200 zł.

Tylko przygotuj sie że w następną niedziele też będziesz musial wybrać się na giełde żeby ją reklamować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty pier....lisz lukasrz ????

Stwierdzam fakty , poczytaj sobie i policz ilosc topivów i usterek w Liteonach , polecam LG jak juz pisalem a jak dla ciebie LG to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o to bierz byle co ale nie Liteon, zreszta jak chcesz, najwyzej odwiedzisz po raz drugi giełde (oby nie) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 4 krotnie LG i jest to shit jakich malo nie umozliwia poprawne zgrywanie najnowszych zabezpieczen oraz jezeli sie to uda to to co na liteonie zajmuje mi max 12 minut na lg poltorej godziny ..... nie wiem jak modele 52 bo ostatniego jakiego mialem lgka to 40 ale jedno jest pewne z liteona sie nie przesiade nigdy bo jest the best ;;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 4 krotnie LG i jest to shit jakich malo nie umozliwia poprawne zgrywanie najnowszych zabezpieczen oraz jezeli sie to uda to to co na liteonie zajmuje mi max 12 minut na lg poltorej godziny ..... nie wiem jak modele 52 bo ostatniego jakiego mialem lgka to 40 ale jedno jest pewne z liteona sie nie przesiade nigdy bo jest the best ;;)

Każdy uwaza jak chce, ja najdluzej zabezpieczona cd na swojej zgrywalem cos kolo 6min

 

A tak apropo to po grzyba zmieniasz nagrywarke ?? jak masz 48/24/48 ?? Nie lepiej w grafe zainwestowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...