Skocz do zawartości
Adamus1906

NAJLEPSZA GRA RPG WSZECHCZASÓW to wg was..

Rekomendowane odpowiedzi

Na 1 miejscu zdecydowanie Fallout 2, ale nie potrafilbym nie wspomniec o Morrowindzie, serii Eye Of The Beholder, Dungeon Master, Black Crypt, Arcanum, Ishar... eeech, szkoda, ze klimat tych staroci zostal razem z nimi kilkanascie lat temu. Wraca gdy w nie gramy, ale nie wraca juz w nowych tytulach. A kolega wspomnial o Bertayalku - latami go szukalem na Amige a ostatnio przypadkiem znalazlem na PC, bedzie trzeba sie zabrac :D

 

A Robinsons Requiem nie przeszedlem, bo gra byla tak dziadowsko napisana/zoptymalizowana, ze ciela jak jasna cholera na kazdym sprzecie. A moze nawet na 040 w ogole sie nie odpalala? Nie pamietam, ale mimo checi nie dalo sie ;/

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vidi, zagraj sobie w Eye of the Beholder i nawet nie bedziesz potrzebowal polskiego ;) NIC W SWIECIE nie ma takiego klimatu, nawet Fallout, pomimo, ze to Fallouta wymienilem na pierwszym miejscu, przeskok o 90 stopni i te kilometry podziemnych labiryntow jednak robia swoje. Gra portafi napedzic stracha, czuje sie klaustrofobie :) A jak Ci taki beholderek wyskoczy i sparalizuje albo na jeden strzal zabije cztery osoby w druzynie, to jest checa :D Szkoda, ze juz nie robia takich gier. Ci co lubia EoB powinni koniecznie zagrac w Black Crypt bo gra jest proba kopii EoB i powiem szczerze, ze bardzo udana, obawiam sie tylko, ze gra wyszla tylko na Amige, ale to tez nie problem, emulator WinUae i mozna jechac. Jakby ktos chcial to walic na priv, moge zrobic wam uploada, a emulke ustawic tak, zeby juz tylko jednym guzikiem odpalic gre, ale to dopiero za 3 tyg jak wroce z Anglii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ktoś może polecić absolutnie najlepsze rpg-i z polskim dubbingiem?

Gorąco polecam dwie sagi: Baldur's Gate oraz Icewind Dale.

To jedyne gry w których się postarali i wzięli porządnych ludzi do podkładania głosów.

Można usłyszeć wielu aktorów o nietuzinkowych głosach.

Teraz grafiką może nie zachwycają (Baldur's Gate I miało grafikę ręcznie malowaną, po prostu malowali coś na kartce i potem to skanowali na kompa, jak na tamte lata wyglądało to super), ale wszystkim innym nadrabiają, czyli genialną muzyką, dialogami, zagadkami i przeróżnymi rodzajami zadań (nie sprowadzających się do zabicia kogoś, jak to ma miejsce w Diablo), a zadania zazwyczaj można zakończyć na kilka sposobów.

Teraz te sagi oryginalne można kupić za cenę kilku piw :)

Edytowane przez Kebob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam dwie sagi: Baldur's Gate oraz Icewind Dale.

To jedyne gry w których się postarali i wzięli porządnych ludzi do podkładania głosów.

Można usłyszeć wielu aktorów o nietuzinkowych głosach.

Teraz grafiką może nie zachwycają (Baldur's Gate I miało grafikę ręcznie malowaną, po prostu malowali coś na kartce i potem to skanowali na kompa, jak na tamte lata wyglądało to super), ale wszystkim innym nadrabiają, czyli genialną muzyką, dialogami, zagadkami i przeróżnymi rodzajami zadań (nie sprowadzających się do zabicia kogoś, jak to ma miejsce w Diablo), a zadania zazwyczaj można zakończyć na kilka sposobów.

Teraz te sagi oryginalne można kupić za cenę kilku piw :)

Bez obrazy, ale BG1 mialo zenujacy dubbing. Bylo pare wyjatkow (Fronczewski, gosc grajacy Xana), ale ogolnie rzecz biorac to poziom gry aktorow wolal o pomste do nieba - szczegolnie in minus wyroznial sie Sarevok (ach, to wiadro na glowie), Jaheira ("za poleglych" wypowiadane tonem zblazowanej zaby) i straznicy miejscy (pacyfisci potrafia miec wiecej agresji w glosie). rzeklbym, ze stalo to na poziomie obecnych drewnianych dubbingow. Angielskie sample byly o niebo lepsze.

Na szczescie w kolejnych produkcjach wyciagnieto odpowiednie wnioski i Torment, BG2 i seria Icewind Dale zachwycaly polskim podkladem.

 

Ja zwyklem mawiac, ze w BG1 byly spartolone kwestie mowione, w Tormencie warstwa tekstowa (ogromna ilosc literowek, bledow i zostawione cale akapity po angielsku, np. opisy niektorych czarow), a w BG2 osiagnieto doskonalosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ktoś może polecić absolutnie najlepsze rpg-i z polskim dubbingiem?

właśnie Planescape Torment, nie widziałem nigdy zeby pózniej gra miała tak profesjonalnie przygotowana lokalizację, aktorzy udzielajacy głosów dali wszystko co mieli najlepszego, dla mnie jest to wzór nigdy nie doscigniony i nie powtarzalny, widac ze dobrze musieli zaznajomic sie z kazda postacia która podkladali, dzis te tłumaczenia nie te same , widac ze nikomu juz na niczym nie zalezy poza kasą,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra RPG moim zdaniem to ...

 

Chrono Trigger

 

Kilkanascie roznych zakonczen, duza swoboda, swietnie dobrani bohaterowie, wciagajacy scenariusz, niesamowity system walki.

 

Dołączona grafika

 

Polecam

 

gra wyszla na SNES, PSX i NDS

 

http://na.square-enix.com/ctds/

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ktoś może polecić absolutnie najlepsze rpg-i z polskim dubbingiem?

Jest kilka. Wymieniam tylko gry prawdziwie wybitne. Są to napewno: Baldurs Gate I i II, Planscape Torment oraz Gothic II (w tym Noc Kruka).

 

Co do tematu...najlepsze rpg moich prywatnych wszechczasów to: The Elder Scrolls III Morrowind. Gra absolutnie genialna (i to mimo licznych niedociągnięć). Nie mógłbym przy tym nie wspomnieć także o innych tytułach, które wywarły na mnie wrażenie niemal tej miary co wspomniany Morrowind. Chodzi o: Final Fantasy VII, Gothic II, Baldurs Gate 2, Okami, a ostatnimi także kapitalny Wiedźmin (dygresje "konsolowe" są w pełni zamierzone :wink:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie będę oryginalny twierdząc że najlepszym RPG jest FINAL FANTASY VII. Gram w ten gatunek od dość dawna i jedynie system JRPG zapewnia czerpanie radości z fabuły i bliskie identyfikowanie się z bohaterem. Bardzo mi przypadł do gustu jeszcze Fallout ze względu na klimat i tematykę ale fabuły już nie ma co porównywać do Finala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile bylo dobrych rpgow nie fantasy? Oooo, cos mi sie przypomnialo - Perihelion, nie wiem czy na PC wyszedl, ale znakomity cyberpunk. Meeeen. Niektorzy moga powiedziec - "to byly czasy"... Nie ja. Dla mnie one sie jeszcze nie skonczyly :D Ja jeszcze niejeden raz mam w planach EoB-a, na najblizszy czas Betrayala, znajdzie sie czas przerywajac Stalkera i Fallouta 3 :) Dla starego RPG w tunelu ZAWSZE znajdzie sie czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak wszyscy fantasy i fantasy.

No tak, tylko ok. polowa wymienia Fallouty :P A Deus Ex i SS2 przezacnymi grami byly.

 

BTW. jedna i druga to cos w sam raz dla posiadaczy Window, eee pc i wszelkich innych laptopw ze zintegrowanymi grafami Intela - dzieki wykorzystaniu OpenGL zapieprzaja az milo w full detalach i natywnej rozdzialce lapka, nawet z ulepszonymi teksturami :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Deusowi to blizej do cRPG niz wielu innym produkcjom, ze wzgledu na duza swobode w rozwiazywaniu poszczegolnych zadan. W tej grze jak w pen & paper - wiadomo, co trzeba zrobic, inwencji gracza jest zostawione "jak" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie kwestia definicji... mnie akurat Deus Ex się kojarzy jednak ze strzelanką z elementami RPG. Nie pamiętam już czy dialogi miały jakiś wpływ na fabułę, chyba nie za wielki?

 

A jeszcze co do wypowiedzi DziubekR1 - przecież są KOTORy. :)

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial, ze w cRPG musza byc dialogi? ;) A co jesli Twoja druzyna laduje posrod terenow zamieszkanych przez dziwne stwory, gdzie zywej duszy nie ma a fabuly dowiadujesz sie znajdujac walajace sie na ziemi zwoje, a na koniec zabijasz smoka i ratujesz ksie... a nie :) zapedzilem sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już czy dialogi miały jakiś wpływ na fabułę, chyba nie za wielki?

Tylko pozorny, do pewnego momentu. Moze tez w jakichs questach dialogi cos wnosily. Ogolnie gra byla liniowa jak drut, choc osobiscie nie uwazam tego za wade - nie mam nic przeciwko liniowej historii, jesli jest wciagajaca i ciekawie opowiedziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy wymieniacie zupełne antyki :D

 

Planuję sobie zafundować całe sagi/kolekcje/zestawy:

  • Baldur's Gate
  • Diablo
  • Icewind Dale
  • Morrowinda
  • Obliviona
  • Gothic
  • Neverwinter Nights
  • Dungeon Siege
  • Fable (pojedyncza)
  • Divine Divinity (pojedyncza)
  • Nox (pojedyncza)
  • Titan Quest
Oczywiście nie wszystko na raz - w wypadku nowszych tytułów poczekam aż spadną do jakichś kolekcji klasyki po 19.99zł i dopiero kupię.

Chciałbym jedynie wiedzieć czy są to dobre (ponadprzeciętne) gry. O większość jestem spokojny, obawiam się raczej właśnie o te nowsze i droższe tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...