Skocz do zawartości
lukasrz

Pytanie o Pentium 4 HT !

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje odpowiedzi na poniższe pytania, na częśc znam odpowiedz ale niejestem pewien we wszystkich jezeli ktos cos wie wielkie dzieki.

 

PYTANIE 1 Jaka jest kluczowa zaleta technologii HyperThreading ?

a) wzrost wydajności syntetycznej ?

B) zaoszczędzony czas ?

c) dwa procesory w cenie jednego ?

 

PYTANIE 2 Czy technologia HyperThreading do pełnej funkcjonalności wymaga specjalnych aplikacji ?

 

PYTANIE 3 Jakie systemy operacyjne obsługują technologię HyperThreading ?

 

PYTANIE 4 W którym roku inżynierowie Intela rozpoczęli prace nad technologią HyperThreading ?

 

PYTANIE 5 Podaj dwie przykładowe aplikacje, które pracując równocześnie wykorzystają zalety HT ?

 

 

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje odpowiedzi na poniższe pytania, na częśc znam odpowiedz ale niejestem pewien we wszystkich jezeli ktos cos wie wielkie dzieki.

 

PYTANIE 1 Jaka jest kluczowa zaleta technologii HyperThreading ?

a) wzrost wydajności syntetycznej ?

B) zaoszczędzony czas ?

c) dwa procesory w cenie jednego ?  

 

PYTANIE 2 Czy technologia HyperThreading do pełnej funkcjonalności wymaga specjalnych aplikacji ?  

 

PYTANIE 3 Jakie systemy operacyjne obsługują technologię HyperThreading ?  

 

PYTANIE 4 W którym roku inżynierowie Intela rozpoczęli prace nad technologią HyperThreading ?  

 

PYTANIE 5 Podaj dwie przykładowe aplikacje, które pracując równocześnie wykorzystają zalety HT ?

 

 

8)

cwaniaczek. :lol: a dostane te P4 ktore wygrasz dzieki moim odpowiedziom ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

 

Wydajnosc syntetyczna to dopiero jak program obsuguje Ht. CZas to zaoszczedasz np. w jakis aplikacjach graficznych, ktore odsuguja dwa procesory. No dwa procki w cenie jednego to zaleta ale te o wyzszych zegarach som b drogie. Hmm tansza plyta niz pod 2 proce.

 

Tak zeby pokazala swoje mozliwosci to musi miec os ktory obsuguje 2 procki no i progs.

 

Sys. To Windows, Linuxy, Unixy, dalej to nie pamientam.

 

Co do daty to nie wiem.

 

Hmm. Napewno 3dstudio max.

 

Mozesz sobie w systemie ustawic niektore progsy, tak aby niektore prosesy obslogiwal jeden proc a inne drugi. Np na drugim seti a na 1 procu mozna grac albo film kompresowac. Ht daje wiele mozliwosci ale kupowac taki proc do Seti, albo zeby sobie rozdzielac procesy, to nie ma sensu. No chyba ze ktos sie zajmuje grafika to odczuje duzy wzrost mocy i komfortu pracy. Choc taka inwestycja to tez nie taki zly pomysl bo mozna fajne krencic i na dlugi czas spokoj z procami. W koncu dwa proce to nie jeden.

 

 

Klucz to aplikacje obslugujace Ht.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do nagrody to niedlugo bende mial P4 2.4C HT. Hhhe jeszce tylko sprzedac P4 1.8 Gigabyte GA-8pe667Pro. Dokupic dysk bo jade na 3.2 gb jakies fajne mobo i kostke ramu i komp jak sie mazy.

 

I matoły mi nie wymieniły mojego dysku bo stwierdzili ze byl porysany i go celowo zniszczylem FUCK. I wez sie tu z nimi dogadaj co za pajace. Jeszcze mi chcieli za wysylke kaske policzyc. :? :? :? :? :? :? :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt przy okazji tematu procesorów z HT: Czy konieczne jest zainstalowanie Windows XP Professional (z obsługą 2 procesorów) czy wystarczy XP Home Edition z obsługą 1 procka? Jak sprawa wygląda w praktyce? W końcu system chyba widzi HT jako dwa procesory. Sprawa jest dla mnie dosyć ważna, ponieważ chodzi o zakup sprzętu z legalnym oprogramowaniem, a różnica w cenie tych dwóch edycji Windows jest dosyć znacząca...

 

BTW: Quake III chyba w pełni wykorzystuje 2 procesory :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt przy okazji tematu procesorów z HT: Czy konieczne jest zainstalowanie Windows XP Professional (z obsługą 2 procesorów) czy wystarczy XP Home Edition z obsługą 1 procka? Jak sprawa wygląda w praktyce? W końcu system chyba widzi HT jako dwa procesory. Sprawa jest dla mnie dosyć ważna, ponieważ chodzi o zakup sprzętu z legalnym oprogramowaniem, a różnica w cenie tych dwóch edycji Windows jest dosyć znacząca...

 

BTW: Quake III chyba w pełni wykorzystuje 2 procesory :-)

Win XP Pro oraz Win XP Home - oba systemy wspierają HT, wymagany jest jedynie SP1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje odpowiedzi na poniższe pytania, na częśc znam odpowiedz ale niejestem pewien we wszystkich jezeli ktos cos wie wielkie dzieki.

 

PYTANIE 1 Jaka jest kluczowa zaleta technologii HyperThreading ?

a) wzrost wydajności syntetycznej ?

B) zaoszczędzony czas ?

c) dwa procesory w cenie jednego ? 

 

PYTANIE 2 Czy technologia HyperThreading do pełnej funkcjonalności wymaga specjalnych aplikacji ? 

 

PYTANIE 3 Jakie systemy operacyjne obsługują technologię HyperThreading ? 

 

PYTANIE 4 W którym roku inżynierowie Intela rozpoczęli prace nad technologią HyperThreading ? 

 

PYTANIE 5 Podaj dwie przykładowe aplikacje, które pracując równocześnie wykorzystają zalety HT ?

 

 

8)

pytanie 1 żadna

pytanie 2 tak wymaga

pytanie 3 winxp profesional win 2000 pro i linux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to podzielimy sie tym P4  :D  :lol:

Mialem kilka inteli w życiu i dopóki się nieprzesiadłem na athlona to niewiedzialem co tracę:) athlon jest wydajniejszy kompa raz na 14 dni resetuję podczas prac a przy intelu reset średnio co 12 godzin na pełnym obciążeniu athlon moje wymagania spelnia intel niespelnial a mielam praktycznie możliwość pracy na kaźdej seri do desktopa jedynie niepracowalen na xeonach intela więc mi nieodpowiada intel mialem zbyt duze problemy za doplatą się nieprzesiąde już na intela i koniec tematu jako byly uzytkownik procow intela jestem zawiedziony nimi i to zmusilo mnie do przesiadki na amd i teraz jestem wreszcie zadowlony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to podzielimy sie tym P4  :D  :lol:

Mialem kilka inteli w życiu i dopóki się nieprzesiadłem na athlona to niewiedzialem co tracę:) athlon jest wydajniejszy kompa raz na 14 dni resetuję podczas prac a przy intelu reset średnio co 12 godzin na pełnym obciążeniu athlon moje wymagania spelnia intel niespelnial a mielam praktycznie możliwość pracy na kaźdej seri do desktopa jedynie niepracowalen na xeonach intela więc mi nieodpowiada intel mialem zbyt duze problemy za doplatą się nieprzesiąde już na intela i koniec tematu jako byly uzytkownik procow intela jestem zawiedziony nimi i to zmusilo mnie do przesiadki na amd i teraz jestem wreszcie zadowlony:)

ktos juz kiedys postowal w ten sposob - sprobuj to przeczytac, moze sie nie udusisz :)

 

a na AMD dzialam od ponad roku, wczesniej dlugo Intel, ale wczesniejszy, Duron nie za ciekawy byl, za to obecny AXP OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to podzielimy sie tym P4  :D  :lol:

Mialem kilka inteli w życiu i dopóki się nieprzesiadłem na athlona to niewiedzialem co tracę:) athlon jest wydajniejszy kompa raz na 14 dni resetuję podczas prac a przy intelu reset średnio co 12 godzin na pełnym obciążeniu athlon moje wymagania spelnia intel niespelnial a mielam praktycznie możliwość pracy na kaźdej seri do desktopa jedynie niepracowalen na xeonach intela więc mi nieodpowiada intel mialem zbyt duze problemy za doplatą się nieprzesiąde już na intela i koniec tematu jako byly uzytkownik procow intela jestem zawiedziony nimi i to zmusilo mnie do przesiadki na amd i teraz jestem wreszcie zadowlony:)

HEHEHE BIG LOL - wymysl cos jeszce prosimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odpowiedzi powiem wam ze w wiekszosci sie mylicie :)ale nie powiem gdzie - nie wolno isc na latwizne tylko trzeba poszperac w sieci :) i dokladnie czytac pytania

dodam ze pytania sa podchwytliwe i jest wiele zrodel informacji - kazde pisze cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpowiedzi są na Benchmarku w artku o P4 3.06 GHz. Pozdro.

Rzeczywiście. Wielkie dzięki !!

 

P.S I tak pewnie wygra tego P4 jakis pierdziel który jest znajomym kogos z benchmark.pl albo cos w tym stylu ,niezabardzo wierze w sprawiedliwośc tego typu konkursów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odpowiedzi powiem wam ze w wiekszosci sie mylicie :)ale nie powiem gdzie - nie wolno isc na latwizne tylko trzeba poszperac w sieci :) i dokladnie czytac pytania

A ja znam juz odpowiedzi :D jakby co to odpowiedzi szukajcie w.......................... (pan Glazio dał podpowiedz gdzie ich szukac) Przyjrzyjcie sie obrazkom kolo pytań !! 8)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama technologia nie jest bynajmniej taka nowa. Już w 1996 roku inżynierowie Intela rozpoczęli prace nad integrowaniem jej z nowo projektowanymi układami o roboczej nazwie Willamette, który stał się rdzeniem procesorów Pentium 4 i Xeon.

 

Powiem tylko ze to jest zla odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak mnie to meczy bo :

1993 Zauważywszy, że zasoby procesorów często nie są w pełni wykorzystywane, konsultant Intela Glenn Hinton tworzy koncepcję technologii HT.

* 1996 Inżynierowie zaczynają integrować technologię HT z projektowanym układem o roboczej nazwie Willamette, który stanie się rdzeniem procesorów Pentium 4 i Xeon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to podzielimy sie tym P4  :D  :lol:

Mialem kilka inteli w życiu i dopóki się nieprzesiadłem na athlona to niewiedzialem co tracę:) athlon jest wydajniejszy kompa raz na 14 dni resetuję podczas prac a przy intelu reset średnio co 12 godzin na pełnym obciążeniu athlon moje wymagania spelnia intel niespelnial a mielam praktycznie możliwość pracy na kaźdej seri do desktopa jedynie niepracowalen na xeonach intela więc mi nieodpowiada intel mialem zbyt duze problemy za doplatą się nieprzesiąde już na intela i koniec tematu jako byly uzytkownik procow intela jestem zawiedziony nimi i to zmusilo mnie do przesiadki na amd i teraz jestem wreszcie zadowlony:)

HEHEHE BIG LOL - wymysl cos jeszce prosimy

widzisz gdybym niebył bylym użytkownikiem intela, który mnie zawiódł to bym posta niedał. Też miałem kupić pentium 4 ale niemieli wtedy w sklepie odręki dla mnie za gotówkę płyty za 550 zeta minimum jani proca pentium 4 2,4 ht 800 fsb ,j edyna jaka mieli od ręki płytę w cenie powyżej 550 to była msi k7n2delta ilsr pod athlona , pod pentium mieli tylko od ręki asrocki ecsy. Więc sam z mieszanymi uczuciami wziąłem za 589 tą mobo msi i procek athlona 2500 xp+. Teraz nieżaluję. Jedyny problem to były drivery od graf i taśma od hdd. Pozatym intel ma jedną poważną wadę. Po każdej zmianie samego proca musialbym reinstalkę sysa dać. Dlaczego?? bo id proca się by niezgadzało. Po drugie problem drugi celeron 2,2 jest wolniejszy od tego athlona. A kolega z p4 2,4 533 fsb ma mniejsze osiągi w marku o 300 punktów.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh ze ma mniej w 3dmarku - moze ma gorsza grafe :) ?? no i p4 2,4 to nie 2,5 (jesli wierzyc w oznaczenia amd) hehe a z reinstalka to mnie smieszysz zeczywiscie problem (o ile istnieje nie sprawdzalem) Problemem by bylo jak bys zmienial proca co tydzien a zmienia sie go raczej co okolo pol roku nawet rok i dluzej

- ja system reinstaluje co miesiac najdluzej mam 3 miesiace j mi sie nie chce przeinstalowac - nie dlatego ze pada a dlatego ze dziala wolniej (zainstalowane programy itp)

A ze ci system na intelu dzialal niestabilnie (- po tym widac ze klamiesz ze miales intela) to swiadczy tylko o twoim lamerstwie - bo albo kupiles g.. plyte gl (ale na intelu nawet g.... plyty dzialaja stabilnie) albo po prostu nie potrafiles go skonfigurowac

Dzisiaj cos takiego jak niestabilnosc prockow jest juz przeszloscia i zarowno intel jak i amd - niestabilne moga byc co najwyzej plyty gl

Zreszta zaloze sie ze jak bym poszedl do twego kolegi wykszesal bym te 300 3dmarkow bez zadnego krecenia - wystarczyly by dpowiednie ustawienia w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh ze ma mniej w 3dmarku - moze ma gorsza grafe  :) ?? no i p4 2,4 to nie 2,5 (jesli wierzyc w oznaczenia amd) hehe a z reinstalka to mnie smieszysz zeczywiscie problem (o ile istnieje nie sprawdzalem) Problemem by bylo jak bys zmienial proca co tydzien a zmienia sie go raczej co okolo pol roku nawet rok i dluzej

- ja system reinstaluje co miesiac najdluzej mam 3 miesiace j mi sie nie chce przeinstalowac - nie dlatego ze pada a dlatego ze dziala wolniej (zainstalowane programy itp)

A ze ci system na intelu dzialal niestabilnie (- po tym widac ze klamiesz ze miales intela) to swiadczy tylko o twoim lamerstwie - bo albo kupiles g.. plyte gl (ale na intelu nawet g.... plyty dzialaja stabilnie) albo po prostu nie potrafiles go skonfigurowac

Dzisiaj cos takiego jak niestabilnosc prockow jest juz przeszloscia i zarowno intel jak i amd - niestabilne moga byc co najwyzej plyty gl

Zreszta zaloze sie ze jak bym poszedl do twego kolegi wykszesal bym te 300 3dmarkow bez zadnego krecenia - wystarczyly by dpowiednie ustawienia w biosie

rozśmieszasz mnie. Mam oryginalny komp fujitsu siemens z mobo msi oraz tym badziewiastym celeronem w drugi pokoju system się długo ładuje (było formatowane) i ja go nieskladalem tylko fujitsu i stickery mam na to. Pozatym możesz mieć rację ale msi płyta główna to nie jest dno. Pozatym klnę tylko na wszyskie celerony i jeden model pentium 4 2,4 giga fsb 533. Bo pracowalem na pentium 4 2,8 i dobrze chodził ale tylko dobrze. A system się krzaczyl mi na różnych konfigach z mobo msi gigabyte itd. i byly to procki celeron od 500Mhz do 2,2Ghz i pentium 3 700 a pentium 4 mial wadę z obróbką filmu tylko. Pozatym biosa umiem skonfigurować i niechrzań mi takich bzdur.pozatym te mobo na których pracowałem to były oparte na chipsecie via oraz 2 mobo z intel 845 chipsetem mobo msi neo. Większe problemy były z tymi na via opartymi a na msi problem byl z ddr 400 tylko. Niemówię że intel to dno mówię tylko że athlon jest tak samo dobry no i ma niższą cenę niekłoć się o takie bzdury ty masz intela ja mam amd i niema sensu się żreć. Każdy bierze to co pasuje mu i koniec. Ja się zawiodłem tylko na celeronach i p3 oraz na jednym modelu p4 ale tylko jednym modelu bez ht i z fsb533 a to też ma wpływ na wydajność że mi film przerabial na intelu 40 minut dłużej więc jakbym mial intel pentium 4 2,4 giga z ht i fsb 800 intel pentium 4 to pewnie by tak samo szedł jak athlon 2500 ale cena athlona jest niższa. Zresztą to bezsens się kłócić o to pietruszka lepsza czy marchewa to są dwie różne technologie i zależy do czego będziesz stosować proca do tego bedzie. Ja uważam że do obróbki video jest często lepszy athlon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna sprawa. W chwili, gdy moja firma zaopatrywała nas w stacje robocze (takie Z-tki jak moja są jeszcze dwie), jedyna alternatywa ze strony AMD był bodajze athlon MP. Jednakże ani IBM, ani Dell, ani Compaq (trzech producentów, których dystrybutorzy przedstawili swoją ofertę nie niszczącą zupełnie konta) nie mieli w swojej ofercie wydajnych stacji roboczych opartych na procesorach AMD. Poźniej pojawił się opteron. Jednakże w chwili zakupu, dystrybutor IBM odpisał nam na pytanie "dlaczego nie ma AMD?" w dosyć wymijający sposób. Stanęło jednak na tym, że istniejące wieloprocesorowe konfiguracje AMD nie zachowują się całkiem stabilnie pod kontrolą systemów windows 2000 (takie mamy). Nie rozumiem do tej pory dlaczego? Przeciez athlony MP wg. AMD są zgodne pod względem mikrokodu z intelem. W każdym razie skasowali nas solidnie za te stacje robocze, chociaż wydaje mi się, że konfiguracja z athlonami MP nie wiele ustępowałaby wydajnością (na tym akurat się nie znam). Tylko skąd ten problem niestabilności? Tak nawiasem pisząc odpowiedzi udzielił specjalista ds. wdrożeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...