Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

P_i_t_t mam prosbe mozesz mi cos powiedziec o tym wzmacniaczu dobry zakup ? praktycznie mam go za darmo :) jakie glosniki do niego dobrac jaka moc jak firme zeby nie rozpadly sie po pierwszej imprezie http://www.zumi.ch/BildQuerySecound.cfm?Type=AX%2D392

w tym temacie jestem zieony :oops: a nie chce kupowac 2 razy glosnikow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - nie słyszałem wszystkich wzmacniaczy jakie są na świecie :). Z Yamahy miałem w domu AX-492 i pare amplitunerów. Tego modelu akurat nie słuchałem, ale można się domyślić że będzie to spory kawałek basu jak przystało na Yamahe a i cała reszta powinna być poukładana - moc też konkretna, więc wypadało by dopasować do tego jakieś konkretne kolumienki. Nie piszesz ile mają kosztować oraz do jakiego pokoju chcesz je wstawić - a to najważniejsze (no i oczywiście jaką muzykę mają przede wszystkim odtwarzać). Tak to jest tylko wróżenie z fusów. Warto jednak kupić coś porządnego - posłuży dłużej a i samopoczucie z dobrze wydanej kasy :lol: będzie dobre :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengeance PMA 250 SE to tak jak P_i_t_t mowi wzmacniacz raczej lagodny o milej dla ucha srednicy, nie narzucajacych sie wysokich i posiadajacy sporo basu... ale raczej nie za dobrze on kontrolowany ( bas na pierszy rzut ucha bardzo efektowny ale meczacy) - mialem ten sprzecik, dla ludzi sluchajacych techno/dance wg mnie bardzo dobry, jezeli oczekujesz szczegulowosci to raczej cos jak cambridge a300/500, rotel 921/931, nad 314 i temu podobne modele, jak na audiofilskie niezbyt drogie.. niby mala moc ale w szczycie osiagaja cuda... slyszalem RA931 jak sterowal tonsilami maestro 180... niby 86dB efektywnosci ale mimo malej mocy nie bylo czuc brakow wydajnosci pradowej... gralo super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_i_t_t na glosniki mam jakies ~1400zl muza jakiej slucham to techno dance house no i niekiedy drum&base :) pokuj to jakies ~20m2

Teraz jeszcze pozostaje kwestia czy wolisz monitory, czy podłogowe. Jeśli monitory to warto by poszukać :

- B&W DM 303

- Eltax Liberty 3+

- Paradigm Monitor 3

 

Jesli podłogowe to np :

- Avance Omega 503

- Eltax Liberty 5+

 

Ceny używanych powinny miescić się w tym przedziale. Osobiście polecałbym właśnie Monitor 3 (w wersji v1 lub v2) bo sam ich słucham na codzień - to te co widać na wcześniejszych zdjęciach. Do tego typu muzyki będą idealne - mają niesamowicie głeboki i szybki bas jak na ich wielkość. Imho to naprawdę udany model tej firmy. Jedyne "ale" - to to, że będziesz potrzebował do nich jakiś podstawek i w efekcie w 1400 zł będzie cięzko się zmieścić (no chyba że trafisz na jakąś super okazję). Jeśli tak to ja bym się nie zastanawiał. Poza tym - jeśli masz możliwość to posłucjaj ich w jakimś sklepie a przekonasz się. 20m2 dla nich to pestka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś spotkał się, słyszał lub sam doświadczył, że przy głośnej można by rzec bardzo głośnej muzyce poszło w drobny mak coś ze szkła (kryształy, szyby, akwarium).

Czytałem na forum elektrody o takim fakcie, pękła przednia szyba 200 litrowego akwarium, łączone jest to z głośną muzyką. Sam mam akwarium narazie małe 80l ale plany są na 250l no i na silny dźwięk.

Pozdrawiam

PS

Sory że w tym temacie o tym, ale mowa jest tu o potędze dźwięku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengeance PMA 250 SE to tak jak P_i_t_t mowi wzmacniacz raczej lagodny o milej dla ucha srednicy, nie narzucajacych sie wysokich i posiadajacy sporo basu... ale raczej nie za dobrze on kontrolowany ( bas na pierszy rzut ucha bardzo efektowny ale meczacy) - mialem ten sprzecik, dla ludzi sluchajacych techno/dance wg mnie bardzo dobry, jezeli oczekujesz  szczegulowosci to raczej cos jak cambridge a300/500, rotel 921/931, nad 314 i temu podobne modele, jak na audiofilskie niezbyt drogie.. niby mala moc ale w szczycie osiagaja cuda... slyszalem RA931 jak sterowal tonsilami maestro 180... niby 86dB efektywnosci ale mimo malej mocy nie bylo czuc brakow wydajnosci pradowej... gralo super

Z tym ,ze ja mam wersje nie SE nie wiem czym sie ona rozni ( pewnie nie zawiele) Hmm narazie go sobie zostawie i zobaczy my Techna niestety/naszczescie nie slucham ;]] :D . Nie przypuszczalem ze teraz mozna nawet wzmacniacze pod kokretny rodzaj muzyki dopasowac;pp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś spotkał się, słyszał lub sam doświadczył, że przy głośnej można by rzec bardzo głośnej muzyce poszło w drobny mak coś ze szkła (kryształy, szyby, akwarium).

Czytałem na forum elektrody o takim fakcie, pękła przednia szyba 200 litrowego akwarium, łączone jest to z głośną muzyką. Sam mam akwarium narazie małe 80l ale plany są na 250l no i na silny dźwięk.

Pozdrawiam

PS

Sory że w tym temacie o tym, ale mowa jest tu o potędze dźwięku   :D

ja slyszalem ze komus wybuchla szklanka stala sobie blisko glosnika muzyka byla cicho no i boom - ktos tlumaczyl mi to po fizycznemu ze cos takiego jest prawdopodobne ale nie pamietam o co chcodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś spotkał się, słyszał lub sam doświadczył, że przy głośnej można by rzec bardzo głośnej muzyce poszło w drobny mak coś ze szkła (kryształy, szyby, akwarium).

Czytałem na forum elektrody o takim fakcie, pękła przednia szyba 200 litrowego akwarium, łączone jest to z głośną muzyką. Sam mam akwarium narazie małe 80l ale plany są na 250l no i na silny dźwięk.

Pozdrawiam

PS

Sory że w tym temacie o tym, ale mowa jest tu o potędze dźwięku   :D

Pewnie że możliwe - ale trzeba by rozróżnić dwie możliwości.

 

Pierwsza - to reakcja na niskie tony. Wiadomo że głosnik pompując powietrze powoduje wzrost chwilowy ciśnienia w pokoju. Jeśli pokój jest odpowiednio mały, szczelny (pozamykane okna itp) a głośniki to nie jakieś ułomki to pewne elementy np kieliszki czy kryształy stojące na półce mogą zacząć podskakiwać, przesuwać się (i w efekcie spaść na ziemię :). Ja sam miałem przypadek, że w ok 22m2 testowałem subwoofer PS1200 i szyba w drzwiach, która delikatnie się ruszyła, w pewnym momencie po prostu pękła mi w rogu :o Co do akwarium - to raczej są one dość wytrzymałe, ale być może na skutek drgań puszcza klej łączący ścianki (bo w rozsypanie ścianki tak po prostu raczej nie wierze) - niemniej wydaje mi się to dosyć mało prawdopodobne.

 

Druga sprawa - to wysokie częstotliwości. Muszą być na tyle wysokie by pobudzić do drgań całą strukturę krystaliczną danego przedmiotu (np. szklanki, szyba). Szyba pęknie jesli wpadnie w rezonans. Kiedyś na Discovery był program o kobiecie, która potrafiła swoim głosem "anihilować" kieliszki :lol:

 

Beware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie ale z dźwiękiem się wiąże, przecież kamienie (np. nerkowe) są rozbijane ultradźwiękami.

Jak niedawno testowałem swoje kolumienki (własne rękodzieło) za pomoco programu generującego dźwięk to przy częstotliwości 23Hz i wzmocnieniu 0,4 w pokoju 9m2, dźwięk sinusoidalny po pewnym czasie miało się dość przykre odczucia, dźwięk był ledwie słyszalny membrany zaś miały dość spory zakres wychylenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_i_t_t chyba sie zdecydowalem na PARADIGM MONITOR 3 v.2 poczekam troche i dozbieram $ zeby kupic nowe jedno co mnie troche niepokoi to ich rozmiary male troche wygladaja jak by basu w nich nie bylo :wink: mam jeszcze do ciebie kilka pytan z tylu na wzmacniaczu mam taki suwak i moge ustawic nim 2 pozycje

pierwsza

"A or B : 4ohm MIN /SPEAKER , A+B 8ohm MIN /speaker"

druga

"A or B : 6ohm MIN /SPEAKER , A + B 12ohm MIN /speaker"

pod tym suwakiem mam zaciski do kabla do glosnikow pierwsze 4 maja obok A a drugie 4 zaciska maja obok B czyli moge podlaczyc 4 glosniki do tego wzmacniacza ale jak ten suwak ustawic :?:

i jeszcze cos mi sie nie zgadza bo obok mam napisane MODEL NO. AX-392 150 wats 230VOLTS 50 Hz nie lapie to w koncu o jakiej mocy mam ten wzmacniacz :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_i_t_t chyba sie zdecydowalem na PARADIGM MONITOR 3 v.2 poczekam troche i dozbieram $ zeby kupic nowe jedno co mnie troche niepokoi to ich rozmiary male troche wygladaja jak by basu w nich nie bylo  :wink: mam jeszcze do ciebie kilka pytan z tylu na wzmacniaczu mam taki suwak i moge ustawic nim 2 pozycje  

pierwsza

"A or B : 4ohm MIN /SPEAKER , A+B 8ohm MIN /speaker"  

druga

"A or B : 6ohm MIN /SPEAKER , A + B 12ohm MIN /speaker"

pod tym suwakiem mam zaciski do kabla do glosnikow pierwsze 4 maja obok A a drugie 4 zaciska maja obok B czyli moge podlaczyc 4 glosniki do tego wzmacniacza ale jak ten suwak ustawic  :?:  

i jeszcze cos mi sie nie zgadza bo obok mam napisane MODEL NO. AX-392  150 wats 230VOLTS 50 Hz nie lapie to w koncu o jakiej mocy mam ten wzmacniacz  :idea:

wielkosc naprawde niewiele znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie ale z dźwiękiem się wiąże, przecież kamienie (np. nerkowe) są rozbijane ultradźwiękami.  

Jak niedawno testowałem swoje kolumienki (własne rękodzieło) za pomoco programu generującego dźwięk to przy częstotliwości 23Hz i wzmocnieniu 0,4 w pokoju 9m2, dźwięk sinusoidalny po pewnym czasie miało się dość przykre odczucia, dźwięk był ledwie słyszalny membrany zaś miały dość spory zakres wychylenia.

Zgadza się - tylko ultradzwięki to dzwięki (16 kHz - 10GHz) - ponieważ mają bardzo mała długość fal to można je skupić w wiązke o dużej gęstości energii i używać np do obróbki materiałów. To co odczuwałeś u siebie to po prostu niski bas. Były prace nad infradzwiękami (<16Hz) w celu stworzenia broni sonicznej :) - gdyż takie dzwięki są niebezpieczne dla człowieka (np. dla serca)

 

P_i_t_t chyba sie zdecydowalem na PARADIGM MONITOR 3 v.2 poczekam troche i dozbieram $ zeby kupic nowe jedno co mnie troche niepokoi to ich rozmiary male troche wygladaja jak by basu w nich nie bylo  :wink: mam jeszcze do ciebie kilka pytan z tylu na wzmacniaczu mam taki suwak i moge ustawic nim 2 pozycje  

pierwsza

"A or B : 4ohm MIN /SPEAKER , A+B 8ohm MIN /speaker"  

druga

"A or B : 6ohm MIN /SPEAKER , A + B 12ohm MIN /speaker"

pod tym suwakiem mam zaciski do kabla do glosnikow pierwsze 4 maja obok A a drugie 4 zaciska maja obok B czyli moge podlaczyc 4 glosniki do tego wzmacniacza ale jak ten suwak ustawic  :?:  

i jeszcze cos mi sie nie zgadza bo obok mam napisane MODEL NO. AX-392  150 wats 230VOLTS 50 Hz nie lapie to w koncu o jakiej mocy mam ten wzmacniacz  :idea:

O bas w tych kolumnach się nie martw - naprawdę :).

Ustawienia mówią jaka powininna być łączna impedancja głośników w przypadku gdy grają 2 zestawy (A+B). Monitor 3 są 8 omowe - wypadało by dołaczyć również inne 8, ale można również 4. Spokojnie możesz ustawić pozycję pierwszą i wszystko będzie ok.

Co do tej mocy - to jeśli ciągnie z gniazdka 150W - pewne jest że nie będzie miał więcej niż 2*75W :D - dochodzą do tego inne sprawy - typu sprawność transformatora itp. W efekcie można się spodziewać ok 2*50W.

Przykładowo ja mam trafo 280 VA (*) a moc wyjściowa to 2*45W/8om i 2*80W/4om.

 

* - (woltamper) (VA to pozorna moc prądu o skutecznym natężeniu 1 ampera i skutecznym napięciu 1 wolta (w przypadku odbiornika czysto rezystancyjnego powinno być to to samo, gdyż nie pojawia się przesunięcie o cosinus fi - jak w silnikach indukcyjnych) - Ale głowy za to nie dam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=20330025

 

znalazlem taka oferte niestety m2 nie ma nigdzie w zadnej rozsadnej cenie Pitt czy te Diamondy sa duzo gorsze od tannoyek?

i przedwszystkim jak one graja.

A to już musisz samemu ocenić - nie każdemu podoba się to samo. Jeden i drugi produkt jest godny uwagi, ale wybrać trzeba samemu. Odwiedź jakiś salon audio, weź ulubioną płytke CD ze sobą i porównaj je - tak jest najlepiej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diamondy maja w sumie dosc podobne brzmienie do tannoy'ow, cieple, miekkie i raczej ciemne...

Tez fajnie graja, ale IMHO sa znacznie brzydsze... ;)

No i w tych Diamondach troche mnie przeraza ta wysokotonowka, z magnesem wielkosci 5-cio zlotowki ;) przyklejona na silikonie.

A poza tym troszkie mnie niepokoi w tym wypadku mozliwosc rezonowania kevlaru... sa to przeciez tanie kolumny, wiec moze byc z tym drobny problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo to by musiala byc bardzo bardzo bardzo dobra dziwkowka :/ taka z mb bedzie bardz kiepska slyszalem u kolegi jak bylem u niego z kompem to z mojego Solteka nf2 dziwiek byl 100x gorszy niz z normalnego odtwarzcza wierzowego byc moze epox ma troche lepszy dzwiek ale i tak lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego interkonektu, to zauwazylbys roznice, ale stracisz ja na przejsciowkach :? Bandridge ma w swojej ofercie tez kabel jack-chich'e mialem nim podpietego kompa i chodzil bardzo ladnie, a nie kosztuje duzo....

 

A co do tego CD, to IMHO Harmany te stare sa super!! :) te nowe to tylko wyzsze modele, bo te najtansze to kupa trroszku...

No i ten wyglad niepowtarzalny!! ;) Ale nie wszystkim sie podoba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym odtwarzaczu CD ?? Cena przystępna, na więcej mnie nie stać :( a narazie powinno starczyć :) Później tylko wzmacniacz, pewnie też H/K :)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20468041

Z tego co wiem to Harman stosował napędy Sanyo i Sony. Sanyo nie cieszą się dobrą opinią. A wśród Sony padaką był laser KSS-240A.

Nie dość, że nie czyta CD-R i CD-RW to szybko się zużywa i bardzo dużo kosztuje. Lepiej spytaj się faceta przed kupnem, może byłby skłonny go rozkręcić. Niby drobnostka, ryzyko niskie, ale nie życzę Ci wydawania co pół roku 120-150zł. Bezpieczniej jest kupić używaną Yamahę cdx-396. Czyta wszystko i gra bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.A czy wszyscy zapomnieli o tonsilu czy moze uwazacie ze to stara polska firma ktora robi kaszaniaste glosniki?? ja mam wzmacniacz i cd diory wzmach to ws-704 i cd-704 do tego kolumienki scherzo 200 , teraz chyba odpowiedniki to focusy.Jestem znich bardzo zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...