Skocz do zawartości
krojczy

..:: Węże jakiego typu i skąd ? ::..

Rekomendowane odpowiedzi

najlepsze to podobno sa z tygonu. ale cena zwala z nog.

moim zdaniem warto lepiej zainwestowac w pare kolanek/łukow miedzianych (a sa tanie) i tym sposobem rozwiazac problemy zalamujacych sie wezy.

zreszta zerknij to ktoregos z wielu topikow traktujacych o tym temacie (np. weze silikonowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teorytycznie najlepsze sa jakies od hydrauliki albo pneumatyki nie zalamuja sie tak jak jakies sylikonowe mam w domq jakis taki wezyk (0,5 m) ktory 10atm wytrzymuje i naprawde ciezko go zalamac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my chyba nie mowimy o tych samych ;) ja mowie o takich co maja wytrzymalos ponad 1000bar ale sa drogie jak cholera ;)

ostatno lookam i widze ze popix qpe zeczy z pneumatyki sprzedaje

ja mowie o tych co w takich maszynach sie stosuje :P Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejo to ja mam weze w stalowym opplocie maja po zewnatrz 20mm a po wewnatrz 8 :) - i to sa weze od hydrauliki lotniczej (helikopter :) ) - likwidowali magazyn :) - tylko one maja najkrotsze 50cm dlugosci i nie da sie ich ciac maja swoje koncowki :) - wytrzymalosc - gigantyczna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popix niezle :) - jestesmy ale tygon to zadna granica :) - jezeli mozna zaplacic za pompke do wc 400zl (nawet 500) i za bloczek ~200 do tego cala reszta tpu blok na gpu ~80 i nb zonowu ~80 - i chlodnica 90~300 zl za dobre wc to jaki problem dac 200 za weze :) -jezeli stawiamy na jakos i nie zalujemy kaski to juz tygon to czysta formalnosc a jezeli ktos robi taniej to weze moga stanac na dalszym plane a skupic sie mozna na blokach i pompce (no i chlodnicy) a weze puscic na kolankach zeby sie nie zaginaly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady: pneumatycznym wiele brakuje do tygonu. Powiedzmy jasno, ze sa to 2 zupelnie rozne weze.

 

60 PLN/m :) Niestety Tygon jest przeznaczony do ekstremalnych zastosowan i dlatego tyle kosztuje.

NO ale chlodzenie woda do extremalnych nie nalezy :>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie ładne pneumatyczne węże z oplotem z takiej nici, wytrzymują 12 at, są elastyczne i dośćtrudno je załamać, do szybkozłączek pasują idealnie, jak raz włożysz to jest potem duży problem je wyciągnąc i co najważniejsze są tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...