Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Galileusz

Czy ktos posiada zasilacz proSilence FANLESS PCS-350Watt,

lub jakis inny bezwentylatorowy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam badziewnego zasilacza firmy Tracer (przynajmniej tak słyszałem że są badziewne) o mocy 330W i jest taki problem że jak normalnie sobie w coś gram i wyłącze kompa to potem się nie włączy spowrotem przez najbliższe 5 minut (płyta nie startuje) :? chyba że wezmę i mu 2x pociągne reseta to się włączy odrazu. Ale jak np komp nie był obciążony (używałem Word albo coś w tym stylu) to wszystko się włącza normalnie. Czyli tak jakby to się zabardzo nagrzewało i dlatego nie chce odrazu startować. Procka mam na 12,5 x 180 (2250Mhz) a reszta tak jak w podpisie i temperaturka oscyluje przy 50 stopniach.

I pytam co jest z<span style="color:red;">[ciach!]</span>e zasilacz czy płyta ?? może ktoś miał podobny przypadek ?? może da się coś z tym zrobić ??

 

z góry sory jeśli ktoś pisał jusz taki problem albo napisałem go nie w tym dziale co trzeba. jestem nowy i nie chce mi się czytać całego forum od dechy do dechy :lol:

 

PLEASE HELP ME !!!

 

...::: POZDRO :::...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyznaję ci rację to ja cię źle zrozumiałem... :oops:  

Jeżeli chodzi o napięcia to mierzyłem je i mają wartość o 0,08V odbiegającą od normy. Czy zasilaćz bez filtra mógłby osiągnąć taką stabilność? Na wszystkich innych stronach poza bencmarkiem piszą że HK 400XP to doskonały zasilacz, że dobrze trzyma napięcia.  8)

o 0,08v OD normy czy od zakaldanej wartosci?? czyli np 3,30 amsz 3,22V albo 3,38V ??? podaj te napiecia jesli 0.08Vo dnormy tozasilacz shit ! inaczej złom, tak zasialcz bez filtra moze osiaganac taka stabilnosc czyli ale jak masz to nieiwem :D ale kiepska jakosc napiecia wplywa na zywotnosc podzespolow i calego zasialcza a co za tym idzie spadki napiec z czasem

LOL - przy 12V, a nie przy 3.3V ;)

 

3,31V 11,98V 5,08V

Tkie miałem wyniki przy włączonym kompie jak w podpisie.

jak na zasialcz za 390zł to bieda ! moj kosztowal 315zł i napiecia o niebo lepsze

 

3,39

5,10V

12,42V

 

jak widac twoj sie juz troche męczy a moj ma duzy zapas a nasze kompy sa zblizone prądożernmoscia +/- 10W ze wzg na twojego nforce

Z tego co widzę - to raczej Twoja zasiłka dogorywa... jest jej blisko do górnej normy ATX - 12.6V

 

Właśnie widzę po twoim podpisie :lol:  musiałeś sobie napisać NOISE KILER że niby taki cichy :lol: .  Nie może być cichy z wentylkiem 80 pewnie ma jakieś 2500 RPM i daje czadu jak odkurzacz. :lol: Jakbyś sobie założył HK 400XP to byś wiedział co to cisza.

co ty masz do ciszy ja mowie o wydajnosci czlowieku za 138zl masz lepszy zasiacz niz ten humtkey a jak ktos uwaza ze jest glosny za brdzo to kupuje sobie papsta i masz wydajniejszy i ichsza zasilke od tego 300xp huntkeya :lol: i co ty na to :wink:

Różnica w cenie wynika też z trzech lat gwarancji, door 2 door. Pokaż mi zasilacz, który ma taki typ gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyznaję ci rację to ja cię źle zrozumiałem... :oops:  

Jeżeli chodzi o napięcia to mierzyłem je i mają wartość o 0,08V odbiegającą od normy. Czy zasilaćz bez filtra mógłby osiągnąć taką stabilność? Na wszystkich innych stronach poza bencmarkiem piszą że HK 400XP to doskonały zasilacz, że dobrze trzyma napięcia.  8)

o 0,08v OD normy czy od zakaldanej wartosci?? czyli np 3,30 amsz 3,22V albo 3,38V ??? podaj te napiecia jesli 0.08Vo dnormy tozasilacz shit ! inaczej złom, tak zasialcz bez filtra moze osiaganac taka stabilnosc czyli ale jak masz to nieiwem :D ale kiepska jakosc napiecia wplywa na zywotnosc podzespolow i calego zasialcza a co za tym idzie spadki napiec z czasem

LOL - przy 12V, a nie przy 3.3V ;)

 

3,31V 11,98V 5,08V

Tkie miałem wyniki przy włączonym kompie jak w podpisie.

jak na zasialcz za 390zł to bieda ! moj kosztowal 315zł i napiecia o niebo lepsze

 

3,39

5,10V

12,42V

 

jak widac twoj sie juz troche męczy a moj ma duzy zapas a nasze kompy sa zblizone prądożernmoscia +/- 10W ze wzg na twojego nforce

Z tego co widzę - to raczej Twoja zasiłka dogorywa... jest jej blisko do górnej normy ATX - 12.6V

 

Właśnie widzę po twoim podpisie :lol:  musiałeś sobie napisać NOISE KILER że niby taki cichy :lol: .  Nie może być cichy z wentylkiem 80 pewnie ma jakieś 2500 RPM i daje czadu jak odkurzacz. :lol: Jakbyś sobie założył HK 400XP to byś wiedział co to cisza.

co ty masz do ciszy ja mowie o wydajnosci czlowieku za 138zl masz lepszy zasiacz niz ten humtkey a jak ktos uwaza ze jest glosny za brdzo to kupuje sobie papsta i masz wydajniejszy i ichsza zasilke od tego 300xp huntkeya :lol: i co ty na to :wink:

Różnica w cenie wynika też z trzech lat gwarancji, door 2 door. Pokaż mi zasilacz, który ma taki typ gwarancji.

modecom ma 3 lata gwarancji :wink: i co z tego ze door to dorr jak i zasilacz jest lipa nie wroze tej marce dlugiej egzystecji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebijanie się przez 19 stron tematu nie jest zbyt przyjemne więc nie bijcie jak już było to poruszane. :wink:

Potrzebuję kupić w miarę dobry zasilacz do 200zł. Moją uwagę zwróciły 3 modele:

ModeCom ISO-450P - ok 135zł

Chieftec HPC-360-202 - ok 180zł

Chieftec ATX-1136H (360W Dual Fan) - ok 180zł

W sumie ModeCom już odpadł z moich przymiarek (jest prawie niedostępny), ale zastanawiam się nad tymi modelami Chiefteca. Który jest lepszy ? Obstawiam, że napięcia obydwa trzymają raczej stabilnie, więc jak się ma sprawa z głośnością (cichością) działania ?

Jeszcze jedno, który z nich jest lepszy, żeby utrzymać niższą temperaturę w obudowie (nie potrzebuję kolejnego grzejnika :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, jak koledze powyżj nie udało mi sie przesledzić wszystkich stron tego wątku wiec jakb bylo to sorka: Kupiłem używanego Huntkey 8250plus (PFC, noisekiller itp) i wszytsko jest ładnie i stable ale jak zerknalem na napiecia podawane prze MBM5 to sie wystraszylem bo wszystko bylo w normie oprocz 12V ktory sie wacha w okolicach 11,40V!!! Jak sprawzdalem tanim miernikiem na molexie to pokazywało 11,66V wiec wciaz nie najlepiej ale wachania byly malutkie.

Ogólnie napięcia się ładnie trzymają, 5V sie wacha najwyżej o 0,04V (mierzone miernikiem miedzy full load a idle).

Chodzi mi o to że nie ufam ani miernikowi za 25zl ani windowsowi jesli chodzi o precyzje pomiarow ale czy jesli skoki napiecia sa minimalne to moge uznac ze zasilacz jest dobry i pominac to niskie 12V czy jednak cos tu nie gra???

Ogolnie system jest w 100% stabilny.

 

Aha, roznice mierdzy miernikiem a tym co mowi windows sa duze bo np. 5V w windzie =4,95V a na mierniku 4,76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=Ax= ja mam od niedawna model 1136H. jeśli chodzi o głośność to rewelacja to to nie jest. Jeśli chodzi o trzymanie napięć to jest rewelacja. A jeszcze jedno on ma 18A na lini +12V, 360-202 ma o 1A mniej. Modecoma pomijam bo on odstaje choć ponoć ten model jest całkiem udany i cichy. Testowałem go ekstremalnym podkręcaniem proca i grafy (na ile pozwalała płyta i karta) wszelkimi możliwymi markami i Primem. Wszystko chula wspaniale a napięcia wahaja się naprawdę nieznacznie. +3,3V +- 0,02V, +5V +- 0,03V, +12V+-0,06V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=Ax= ja mam od niedawna model 1136H. jeśli chodzi o głośność to rewelacja to to nie jest. Jeśli chodzi o trzymanie napięć to jest rewelacja. A jeszcze jedno on ma 18A na lini +12V, 360-202 ma o 1A mniej. Modecoma pomijam bo on odstaje choć ponoć ten model jest całkiem udany i cichy. Testowałem go ekstremalnym podkręcaniem proca i grafy (na ile pozwalała płyta i karta) wszelkimi możliwymi markami i Primem. Wszystko chula wspaniale a napięcia wahaja się naprawdę nieznacznie. +3,3V +- 0,02V, +5V +- 0,03V, +12V+-0,06V

modecom i sirtec oddstaje od tej twojej niewiadomo co zasilki smieszny jestes :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie dolacze do pytanie jaki zasilacz:) .. z tym ze ja moge wydac ciut wiecej bo jakies 250zl :)

Bierz ten :-)

 

http://www.neotec.pl/neotec_v4200_420w.php?id=9

 

Widziałem już w akcji wesję z LED (V4202) jednak ma tą samą elektronikę co tańsza wersja V4200 - napięcia rewelacyjne no i ciisza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie dolacze do pytanie jaki zasilacz:) .. z tym ze ja moge wydac ciut wiecej bo jakies 250zl :)

Bierz ten :-)

 

http://www.neotec.pl/neotec_v4200_420w.php?id=9

 

Widziałem już w akcji wesję z LED (V4202) jednak ma tą samą elektronikę co tańsza wersja V4200 - napięcia rewelacyjne no i ciisza :D

a ile to cudo kosztuje??? i czy mozna to kupic w normalnym sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie dolacze do pytanie jaki zasilacz:) .. z tym ze ja moge wydac ciut wiecej bo jakies 250zl :)

Bierz ten :-)

 

http://www.neotec.pl/neotec_v4200_420w.php?id=9

 

Widziałem już w akcji wesję z LED (V4202) jednak ma tą samą elektronikę co tańsza wersja V4200 - napięcia rewelacyjne no i ciisza :D

a ile to cudo kosztuje??? i czy mozna to kupic w normalnym sklepie?

Witam serdecznie :-)

 

Planowana cena V4200 to 299pln, dostępność - koniec tego miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie  :D  Co myślicie o tym sprzęciku :?:  Czy za tą cene jest to ciekawa propozycja czy może jakiś inny PSU :?:http://allegro.pl/show_item.php?item=27846265

to jest gowno kup fortka lu modecoma 350gtf ktory kosztuje 135zl :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :-)

 

Planowana cena V4200 to 299pln, dostępność - koniec tego miesiąca.

Hmm... To tego jeszcze nie ma na rynku ??? 8O To raczej nikt mi nie powie jak to sie sprawuje :( Musze powiedziec ze ten V4200 mi sie nawet spodobal :) ... a co do ceny to jest z vat czy bez ??

 

A co myslicie o szefie HPC-420-302-DF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam teraz zestaw taki jak w podpisie, wczesniej mialem msi k7n2g-ilsr, jednego wd mniej, i procek nie chcial sie krecic :-/

teraz po zmianie plyty, wd spiete w raid i procek kreci sie nawet ;-) i hmm chieftec wydawal sie taki spoko, ale jak podepne wszystkie 4 hdd i obydwa optycznie to zwykle nie wykrywa mi najmniejszego seagate a system chodzi hmmm lekko dziwnie.. tak wiec pewnie linia 12v siada- co bycie polecili co by mialo wiecej niz 17-18 A na linii 12v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam serdecznie :-)

 

Planowana cena V4200 to 299pln, dostępność - koniec tego miesiąca.

Hmm... To tego jeszcze nie ma na rynku ??? 8O To raczej nikt mi nie powie jak to sie sprawuje :( Musze powiedziec ze ten V4200 mi sie nawet spodobal :) ... a co do ceny to jest z vat czy bez ??

 

A co myslicie o szefie HPC-420-302-DF ?

Jak najbardziej jest to cena brutto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje się od was dowiedzieć jaki zasilacz kupić oglądałem forum szukałem po sieci ale i tak muszęsię spytać.

Więc który:

Tagan czy bequiet , i który model a może jeszcze cos innego,

zależy mi na dobrej klasy zasilaczu najcichszym jak to możliwe ale żeby nie było mu też za gorąca (a podobno w taganie trochę jest za gorąco).

mogę przeznaczyć na zasiłke nawet koło 300 350 zł jeśli to konieczne i opłacalne nie mam już zamiaru jej nigdy zmieniać bo i tak kompa ulepszać nie będe potrzebuje ciszy.

 

myslałem o

Tagan TG380-U01

ale ktoś mi powiedział że słąbo wyciąga gorące powietrze z obudowy.

i że podobno bequiet jest cichszy teraz wasz proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...