Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarTweak

Wytrzyma z palcem nie powiem gdzie ! nic sie nie boj! Poza tym jak Ci nie przypasi to oddasz w ciagu 10 dni masz w koncu takie prawo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart17, czasem odnosze wrazenie, ze jednak nie wiesz o czym mowisz. Udzielasz sie odnosnie kazdego zasilacza, moim zdaniem to niemozliwe, zebys je wszystkie testowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Mozliwe bo wielu ludziom robie kolo kompow skladam itp. no i wiem jak co ma chodzic, a poza tym jest opinia ludnosci na tweaku... no coz nie kazdy ma taka wiedze :D

Są przeciez kalkulatory czy dany zasilacz wytrzyma, a przeciez jak sie ktos o cos ladnie pyta to wypada odpowiedziec jak sie wie nie uwazasz panie fipa?

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na 100% tego tagana?? A ten ENERMAX EG465P-VE ? Jest stabilniejszy, ale głośniejszy (Wg. zenfista) i jakoś on mi bardziej przypadł do gustu biorąc poprawkę iż jest tańszy, ale czy lepszy??

 

enermax eg465-ve | tagan TG380-U01

 

219.00zł | 269.00zł

^^oczywiście wg zenfista ;-)^^

 

 

Charakterystyka pradowo-napieciowa:

+3.3V - 35A | 28A

+5V - 35A | 37A

+12V- 33A | 22A

 

Stabilność napięć: 8,5/10 | 8/10

Jakość wykonania: 7,5/10A | 8,5/10

Okablowanie: 6,5 | 8,5/10

Wygląd zewnętrzny: 7/10 | 8,5/10

Ocena za poziom hałasu: 8/10 | 9,5/10

 

Ogółem: 7,4/10 - Dobry produkt | 8,6/10 - Bardzo dobry produkt

 

Obciążenia dla napięć:

Obciążenie dla linii +3.3V i +5V:200W | 220W

Obciążenie dla linii +12V: 396W | 264W

 

WADY enermaxa:

Osłonięte są tylko przewody ATX 20-pin

 

WADY tagana:

Niskie obroty wentylatorów powodują nagrzewanie zasilacza i osłabienie wentylacji we wnętrzu obudowy

Obudowa zasilacza jest stosunkowo łatwa do porysowania

 

ZALETY enermaxa:

Obudowa jest gruba i solidnie wykonana

Napięcia są stabilne nawet pod dużym obciążeniem

Bardzo mocna linia +12V

Zgodność ze specyfikacją ATX12V v1.2

Zasilacz jest cichy nawet pod większym obciążeniem

Obszerna instrukcja użytkownika

 

ZALETY tagana:

Zasilacz jest wykonany bardzo starannie

Semi-pasywna metoda chłodzenia zapewnia bardzo cichą pracę zasilacza

Automatyczna regulacja prędkości wentylatorów jest dobrze zbalansowana

Pozłacane styki zapewniają minimalny opór, oraz gwarantują wysoką trwałość

Długie, dobrze zaplanowane i estetyczne okablowanie

Skręcone przewody redukują emisję promieniowania elektromagnetycznego

Gotowy na LGA775 i PCI-E

 

WIĘCEJ!!!!!!!!:

OPISYWANY TAGAN: http://zenfist.pl/z.php/products_id/56

OPISYWANY ENERMAX: http://zenfist.pl/z.php/products_id/97

--------- --------- --------- ---------

 

UFF!! ale sie napociłem ;) no to porwnanie tych 2 zasilaczy. (zrobiłem to po to żeby pokazać moc enermaxa=LOL) jak widzicie charakterystyka prądowo-napięciowa jest atutem ENERMAXA, a tagan jest cichszy i lepiej wykonany. T teraz pytanie: czy warto wydawać 50zł więcej na tego tagana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe bo wielu ludziom robie kolo kompow skladam itp.  no i wiem jak co ma chodzic, a poza tym jest opinia ludnosci na tweaku... no coz nie kazdy ma taka wiedze :D

Są przeciez kalkulatory czy dany zasilacz wytrzyma, a przeciez jak sie ktos o cos ladnie pyta to wypada odpowiedziec jak sie wie nie uwazasz panie fipa?

1522420[/snapback]

Tak, tak... strasznie wymijająco odpowiadasz. Z tego wnioskuje, ze jednak nie masz kontaktu ze wszystkimi zasilaczami, co do ktorych sie wypowiadasz. Kiedy ktos mi cos doradza, wolałbym, zeby znał sie naprawde na rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Testy i opinia uzytkownikow mowia same za sibie koles gdyby tak nie bylo to po co robic testy recenzje itp. ? :-/

wez nie wiem w ogole po cos sie mnie czepil, czep sie tramwaja stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad czym ty sie zastanawiasz ?na poczatku tez mialem taki dylemat ! i wybralem tagana i wogole nie załuje a miałem wziac chiefeteca ;/ pod moim configiem ani razu sie nie właczyc przy maxymalnym obciązeniu na 2 stopien wentylatorów :) powaznie jest niesłyszalny pozatym super 3m napiecia no i wogole tagan to tagan pełen profezjonalizm ! wiec ja jako w pełni zadowolony urzytkownik tagana TG380-U01 polecam ci go !!! :) jak kupisz powiedz jakie wrazenia czy dla ciebie tez jest niesłyszalny ?? jak sie przesiadlem z tracera 400w wiec różnica była olbrzymia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Naczytałem sie o tych zasilaczach.

Moje pytanie dotyczy fortona 350 LINK

bo wiekszość to GTF lub GTP lub samo GT co to jest za zasilacz i jak sie moze sprawowac. W necie nieznalazłem praktycznie nic ciekawego na temat tego zasilacza.

 

Z góry wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Zajebisty zasilacz mowie Ci - kupuj od reki!! Fortrony są the besto jak nie masz za duzo kasy, sam takiego mam, maja noise blockera wiec są ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nazwa fabryczna związana z modelem i miejscem produkcji , nazwą wykonawcy. Tak jak FSP i CWT w Modecomach. A dokładnie to trzebaby zajrzeć na strone producenta i tam poszukać informacji. Napewno sie znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie oto pytanie. Mam płyte główną niestety pod AT :( (P4XFB) a pada mi zasialacz. Za pol roku chciałbym kupić nowego kompa i potrzebny mi porządny zasilacz ale zeby działał i pod AT i potem ATX . Czy są wogule takie?? Słyszałem ze są ale wole sei upewnic ;). Co proponujecie?? Moje fundusze to 200zl. Czy za tyle kupie cos konkretnego?? czy lepiej dolożyć?? prosze o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim !!!

 

Mam takie pytanko i liczę na pomoc !!!! help

 

Wiem że omawiane było to już wiele razy ale normalnie mnie już krew zal... , bo spalił mi się kolejny zasilacz. Ten ostatni nie byle jaki bo Chiftec HPC360-302DF !!

Ludziska powiedzcie jaki będzie wreszcie który będzie pracował normalnie tzn mam taki sprzęt jak w syg. ale kolega przyszedł wczoraj wieczorem do mnie i podłączyliśmy kamerę Sony dvd bo mnie prosił o zrzucenie filmu a tu po paru minutach jak nie pizg... z zasialcza i pomyślałem, że już po kompie :blink: .Na szczęście poszedł tylko zasilacz. Bo nie wiem czy uzają go w reklamacji?. Jak nie to szukam coś w granicach 250 zł proszę o rady !!!!

Znalazłem cos takiego Hiper HPU-4S425 jak to się wogóle je?

Aha potrzebuje takiego który wytrzyma duże obciązenie !!!

Dzięki czekam na odpowiedzi do jutra !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie posiadam ,ale z tego co wiem ,wyczytałem i wysłuchałem to ten TAGAN 380W porównywalny z Szefem 420W a nawet wielu ludzi twierdzi że lepszy jeśli chodzi o utrzymanie wykręconego sprzęta , sama firma Tagan stoi wyzej w rankingach niż w/w Chieftec.

Jeśli ktośsie obawia że mu 380W nie styknie to brać odrazu Tagana 480W

tyle że ten drugi chyba z 180zł droższy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pragnę siędołączyć do dyskusji. Mam pytanie odnoście tych Taganów, które tak wychwalacie. Zastanawiam się nad kupna płyty głównej z SLI i tu siępojawia problem mocy. 380W wydaje się za mało na podkręconego Athlona 64 i dwie potęzne karty graficzne. czy Tagany o wyższej mocy są równie stabilne? A mozę doradzicie jakiś inny zasilacz?

 

I jeszcze małe pytanko - czy SilverStone ZEUS 520W jest warty swojej ceny? (550 zł)

Edytowane przez ELWISek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

wystarczy mocy spokojnie. jak masz sprawdzone tagany to kupuj bo potem bedzie tak jeszcze jak z chieftekami, ze bedzie produkowac inna firma i beda lipne zasilki jeszcze to tylko moja rada nie musisz sie nia wcale sugerowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELWISEK

Ktoś tu kiedyś proponował (chyba strona wcześniej) zasiłke konkurencyjną dla Tagana 380 W z bardzo mocną linią 12V (33 A ?) . Do SLI to proponowałbym ci właśnie tego drugiego (ta sama cena co TAGAN 380)

 

konkretniej to o ten model chodzi : enermax eg465-ve

Edytowane przez salaciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest mały problem... Tagan 380W nie ma podłączenia do ani jednego PCI Express. To mozńa jakoś obejść? Jakieś przejściówki istnieją?

 

Mimo wszystko chyba bym wybrał Tagana 430W 2x12 lub 480W 2x12. Są znacznie droższe ale przynajmniej mają 1 złącze PCI Express. A mimo wszystko mam nadzieję, że te nowsze modele nie straciły na stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak ci za mało to weź mocniejszy model tagana np.....Tagan 430W - U22 2Force Series jak znajdziesz sprzet zeby go zajechac to jestes dobry :)

 

 

 

Tylko jest mały problem... Tagan 380W nie ma podłączenia do ani jednego PCI Express. To mozńa jakoś obejść? Jakieś przejściówki istnieją?

jak to nie ma złącza mój tagan ma jedna złącze PCI-E !!!! co ty gadasz.........

 

tu masz foto !!

http://zenfist.pl/foto.php/pID/56/fID/08

Edytowane przez masterdomin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zasilacz Fortron. Teraz pytanie - jaki. Znalazłem kilka modeli:

- duzy wiatrak, 350W, bez SATA

- mały wiatrak z tyłu, 350W, 1x SATA

- mały wiatrak, 300W, 1x SATA - są różne - GTP, GTF

 

Może mi ktoś podpowie co wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

mały wiatrak, 300W, 1x SATA - są różne - GTP te zasilki wyciagaja okolo 350 W..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu ciagle widzialem walke toppower vs. tagan a przeciez toppower chowa się przy taganie pod kazdym wzgledem.....pozatym tagan ma wiecej porduktó wiekrzy wybór i wogole...... o czym oni tam "rozmawiaja" :D hehe......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

heh no goscie nie wiedza co dobre mowie co maja kupowac, gdzie kupowac, co to warte jest i jeszcze maja czelnosc podwazac moje slowa i bazgrac te bezsensowne bzdury, a ja jestem w pewnym stopniu zmuszony czytywac te bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!A ja z kolei mam wątpliwości co do zasiłki Topower 420 NF http://zenfist.pl/z.php/products_id/48 i nie wiem czy mi na tym pasywie uciągnie kręconego AMD 3000 i silną grafe no i jeszcze 1G ramu,chdzi mi o to czy przy siedzeniu przy necie i ogolnie pracy okienkowej nie będzie się załanczał wentyl?A jeśli mi tą zasiłke odradzacie to co kupić przyszłościowego max. do 400zł,fakt jest taki kocham wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Heh zasilacz kupuje sie teraz z firm co są na topie oprocz tego chce tym postem ZAKONCZYC posty typu nie wiem czy wystarczy do tego sprzetu itd.

TUTAJ prosze przeliczac ile Wasz PROC potrzebuje i dopasowac do zasilki glownie chodzi o to czy zasilacz ma caly czas realnie 300W (chlamy typu colorsit, megabajt, codegen itp. nie maja to sie przelicza, ale to inna sprawa...)

TUTAJ prosze przeliczac ile Wasz komp wezmie mocy czyli reszta sprzetu grafika itp....

Oba kalkulatory mierza moc jaka jest potrzebna przy maxymalnych obciazeniach sprzetu co przy normalnej pracy nie jest nigdy osiagane wiec tak prosze sprawdzac sobie zasilki.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...