Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Chiefteca 420W i na Celku kręconym 2.0@2.9 GHz i Radku 9500Pro też kreconym 340/610 było wszystko ok. Teraz dokupiłem nagrywarkę dvd, zmieniłem Celka na Prescota 3.0 i kupa.

O ile na standardowych ustawieniach jest ok, to juz po podkreceniu na 3.2 napiecia leca, a wydajnosc stoi w miejscu. Po odkreceniu Radka procek zaczyna lepiej chodzic, ale nie tedy droga. Co radzicie:

1. Rozkrecac Szefa i pokrecic potencjometrami?

2. Dokupić drugą jakąs lipna zasiłkę do samej grafy (zamierzam zrobić vmoda w tym radku, wiec trzeba bedzie jeszcze wiecej pradu)?

3. Zmieniać zasiłkę, tylko na co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ja mam Chiefteca 420W i na Celku kręconym 2.0@2.9 GHz i Radku 9500Pro też kreconym 340/610 było wszystko ok. Teraz dokupiłem nagrywarkę dvd, zmieniłem Celka na Prescota 3.0 i kupa.

O ile na standardowych ustawieniach jest ok, to juz po podkreceniu na 3.2 napiecia leca, a wydajnosc stoi w miejscu. Po odkreceniu Radka procek zaczyna lepiej chodzic, ale nie tedy droga. Co radzicie:

1. Rozkrecac Szefa i pokrecic potencjometrami?

2. Dokupić drugą jakąs lipna zasiłkę do samej grafy (zamierzam zrobić vmoda w tym radku, wiec trzeba bedzie jeszcze wiecej pradu)?

3. Zmieniać zasiłkę, tylko na co?

Oczywiscie, ze na Fortrona 350W lub jak masz wiecej floty to na Antec 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernikami nie mierzyłem, ale podkrecam proca, zapuszczam superpi i patrze na wyniki. O ile przy 3.2 widac roznice, to juz po podkreceniu do 3.3 jest bez zmian.

Ustawiam radka na standardowe taktowania i w superpi czas minute lepszy. A przy tym obroty wentyli w zasilaczu rosną na maksa i zaczyna sie sporo mocniej grzac.

Moim zdaniem zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że można trochę Szefa podkręcić. Warto?

Mam jeszcze rok gwarancji.

1478283[/snapback]

Jestem zainteresowany jako beta tester :-) jak byś miał jakieś info to daj cyne.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem. Mod zasilacza Chieftec 420W. Ja na razie nie mam miernika więc się nie zabieram. Jak podkręcisz to daj znać.

U mnie przy większym OC wiatraki chodzą na maksa i się mocno grzeje, jak jeszcze go podkręce to cholera wie czy nie odleci.... , a może i coś z sobą pociągnie. Ale raz się żyje. Nie po to kupiłem Prescota na E0, żeby mi teraz chodził na deafulcie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zabiegu.U mnie jest bardzo ciasno w porównaniu do tych zdjęć.12V miałem 11.72 podniosłem na 11.98, 5V miałem 5.05 mam 5.17 jest bardziej schowane więc drugi raz nie podkręcałem bardziej zależy mi na 12V.Ale pomimo podniesienia napięcia, na procesorze zwłaszcza pod obciążeniem napięcie nie wzrasta.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=14&grupa=205

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...cer_mgb450.html

"W testach okazało się, że MGB-450ATX jest w stanie poradzić sobie z utrzymaniem pojedynczo obciążonych napięć, ale już obciążenie łączne stanowi dla niego zbyt wymagający test."

ja mam tego

i mam problem ,pomórzcie!

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1479463

Edytowane przez frosti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o czyms takim??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52630369

albo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52471356 ktory bedzie lepszy??

konfig taki jak w podpisie z karta R9700

a i od czego jest linia +3V ??bo jak pisza wyzej enermaxy maja z nia problemy...;/

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawial na Enermaxa.

1480873[/snapback]

A wiecie gdzie mozna poczytac wiecej na temat tej zasilki?? co do mojego konfigu to moze po zakupie podkrece proca na FSB 200 i styknie - zbliza mi sie zakup HDD cos ok 120-160GB. W kompie mam 3wiatraki i podlaczone 2 neony. Mam nadzieje ze bedzie dzialac:) lepsze to nic MGB350AtxP4:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak napięcia w normie.

3.3V mam 3.4

5V mam 5.05

12V mam 12.03

Wiec zasiłka wyrabia. Czyżby procesor się grzał, albo ram kulał????

Na ramie mam założone radiatory i napięcie z 2.6@2.75 ustawione 1:1.

Napiecie na procku deafult, ale skacze 1,328-1.424.

Chcę go kręcić dalej, tylko nie widac wzrostu wydajności.

Co go może trzymać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak napięcia w normie.

3.3V mam 3.4

5V mam 5.05

12V mam 12.03

Wiec zasiłka wyrabia. Czyżby procesor się grzał, albo ram kulał????

Na ramie mam założone radiatory i napięcie z 2.6@2.75 ustawione 1:1.

Napiecie na procku deafult, ale skacze 1,328-1.424.

Chcę go kręcić dalej, tylko nie widac wzrostu wydajności.

Co go może trzymać????

1481426[/snapback]

Zabezpieczenie termiczne (za wysoka temp. proca)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia mierzyłem miernikiem, a na procku mam Arctic Freezer4 na pascie Silver5 więc nie powinien się przegrzewać. Spróbuje go lepiej przesmarować.

Według Asusa mam max 41st.C, jesli nawet 10st zaniża to i tak nie jest zle.

A czym i jak zmierzyć temp. procka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia mierzyłem miernikiem, a na procku mam Arctic Freezer4 na pascie Silver5 więc nie powinien się przegrzewać. Spróbuje go lepiej przesmarować.

Według Asusa mam max 41st.C, jesli nawet 10st zaniża to i tak nie jest zle.

A czym i jak zmierzyć temp. procka??

1481910[/snapback]

To nie ten temat proponuje założyć go w INTEL'U ale z tego co wiem twój procesor ma opcjie obniżanie taktowanie podczas za dużego obciążenie/temp (moge się mylić więc zapytaj speców od tego).

Mój XP-M ma max temp 100 stopni ale podkręcony przy 55 robi błędy w PRIME95.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Tak, te procki maja takie nawyki, ze obnizaja taktowania gdy sobie nie radzą z zadaniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ustaliłem przyczynę.

Jak podkręcę grafę to Zalman się mocniej nagrzewa, a Freezer ciągnie do chłodzenia procesora powietrze znad Zalmana. Im grafa mocniej się grzeje tym chłodzenie procka hu...wsze. Jak grafę odkręcę to procek ładnie śmiga.

Muszę coś pokombinować z wiatrakami żeby przeciąg w budzie był lepszy.

Jednak wiele nie podkrece, bo przy 3.5 mam juz błedy ramu, nawet na 2.85V.

Kijowe te Kingstony.....

No ale to post o zasilaczach - jednak ten Chieftec jest mocniejszy niż myślałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do Enermax`a znalazlem cos takiego "Mam 365-tkę w drugim kompie...

W stosunku do Chiefteca HPC-360-302DF (nie mówiąc już o jakimkoliwek Taganie) ten Enermax to wyjec, odkurzacz i silnik odrzutowy... Dmucha jakby miał odlecieć... :/" - hmmmmmm - nie chce zeby odlecial bo mam wyciszonego pc ;/.

Czy Ktos z fotum moze sie wypowiedziec na temat jego glosnosci?? i ogolnie o modelu "Enermax EG365P-VE" zastanawiam sie czy to bedzie dobry wybor....ale ta cena i ogolna ocena na strone www.zanfist.pl sprowadza mnie wlasnie do niego - musze sie powaznie zastanowic bo sa jakies nowe szefy 400-450 ale z nimi to podobno ostatnio cos sie dzieje chyba dlatego ze "Słowo od ZenFist'a:

"Od maja zasilacz sprzedawane pod marką Chieftec produkowane są już tylko przez Delta Electronics, co niewątpliwie stanowi dość drastyczne odejście od wspópracy z firmą Sirtec. Czy to dobrze? Niewątpliwie jakość montażu samego zasilacza jest bardzo podobna, jednak to co najbardzie rzuca się w... uszy jest poziom hałasu, który jest wyższy niż w odpowiednich zasilaczach "by Sirtec"."

to albo ten enerek albo szef 360 410 lub 420 co by z tego wybrac??

jednym slowem mam dylemat:(

znalazlem cos o enerku na TH i musze powiedziec ze nie mam juz watpliwosci:)

polecaja go bardzo:):)

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat takiego zasilacza?

Oczywiscie w opisie jest mała pomyłka, bo napisane ze ma moc 4000W (fajnie by było co?)

Bo mam zamiar kupic radeona 9800XL(pro) i sie boje o moj stary zasilacz, który ostatnio mi płata różne figliki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...