Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarTweak

po prostu kup fortrona ja mam i punisher i jestesmy jak widac zadowoleni - takze mam radzia 9800 XL(tak sobie ktos nazwal) (PRO)

HAHAHAHAH co do Color[ciach!]a to u mnie Colorsit 480W masz za 48 zl jak chcesz nowka full wypas lol

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wyczytałem na Tomshardware.pl, ze ten moj zasilacz co go teraz mam to nie taki lipny. Nawet go polecają spośród 21 innych.

Moja zasiłka tp Herolchi HEC-300LR (tylko bez tego PT na końcu).

Wiec nei wiem, czy moje ostatnio problemy ze zweichami i krzakami na monitorze były spowodowane przez zasilacz czy coś innego. Grafa napewno nie.

Ale myslicie ze ten zasilacz co mam wytrzyma tego radka 9800pro

 

+3.3V 20A

+5V 28A

+12V 12A

-5V 0.5A

-12V 0,8A

+5sb 2A

 

Total output 300W +5V & 3.3V Combined 165W

 

Co wy na to!!!

 

 

Wg. tego testu na tomshardware ten zasilacz ma jeszcez rezerwe 50W'ów.

Prosze o jakiś komentarz.

I moze wiecie co to jest za oznaczenie PT przy nazwie tej zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart... Mam prośbę.. ZAMKNIJ się wreszcie z tym Fortronem!!!! Ciągle wszędzie go wciskasz! W tym temacie już chyba z 40 razy słyszelismy o tym twoim boskim Fotronie! Nie musisz go wszędzie polecać, osoby zainteresowane już dawno się dowiedziały o Twoim fortronie!

Ja pier... jak można być tak nachalnym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi tani zasilacz w okolicach 100zł. Myślalem o Huntkey'u 300W, albo o ENERMAX EG301P-VE, ale może zaproponujecie coś innego.

Edytowane przez lspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym Huntkey'u to moge sie wypowiedziec, bo ma go moj sąsiad, ktoremu skladalem swego czasu komputer.

 

Nie jest glosny, jest przecietny, mozna powiedziec, ze cichszy od wiekszosci Codegenów, jakie słyszalem. W kazdym razie WR IV go zaglusza.

 

Napiecia trzyma bardzo dobrze, nie mierzylem nigdy, bo nie bylo potrzeby, a biosowe odczyty.. ehh. Ciagnie NF7, 2500+ @ 3200+, GF4Ti4200 podkrecony lekko (250@300 i pamieci na 550), dysk 120GB, 2x256MB, i jakies [ciach!]ly.

 

Nie zdarzaly sie zadne zwiechy o przyczynach sprzetowych (czasem jak juz wirusy zaczynaja zjadac ten komputer, robie format i pracuje kolejne 3 miesiace), wiec radzi sobie.

 

Szczerze polecam ten zasilacz, zakup dobry, jednak to Twoj wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

kupilem sobie dzisiaj radeona 9800 pro, pewnie bede troche go podkrecal. w niedlugim czasie kupuje takze plyte i procesor (rowniez bede krecil) - jaki zasilacz mozecie mi polecic ? czy colorsit 230W bedzie dobry ? z gory dzieki za rady, po prostu na dniach musze sie na jakis zdecydowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy colorsit 230W bedzie dobry ? z gory dzieki za rady, po prostu na dniach musze sie na jakis zdecydowac.

1489542[/snapback]

bedzie idealny

 

pociągnie Twój konfig bez najmnijszego zgrzytu zapewnijac b.stabilne napiecia i niesłyszalna pracę , a i dzieki niemu zrobisz ze swojego radka co najmniej 9800xt jak nie 800xtpe :lol: :mur: :mur:

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada, ze czytalem kilka tron i dowiedzialem sie, ze wartow kupic Frontona, ew. Frontona, a jak nie Frontona to moze Frontona, choc dobrym wyborem moze okazac sie rowniez (o dziwo!) Fronton. a tak serio to mam brac tego Frontona ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zabiegu.U mnie jest bardzo ciasno w porównaniu do tych zdjęć.12V miałem 11.72 podniosłem na 11.98, 5V miałem 5.05 mam 5.17 jest bardziej schowane więc drugi raz nie podkręcałem bardziej zależy mi na 12V.Ale pomimo podniesienie napięcie, na procu w biosie mam 2V, przed miałem 1.92 a mam 1.94.

 

Pozdrawiam.

1479600[/snapback]

Ja też podkręciłem swojego Chiefteca. One mają spory zapas mocy. Lekko przekręciłem potencjometrem i już mam:

3.3V - mam 3.4V - stres 3,39V

5V - mam 5.15V - stres 5,09V

12V - mam 12.25 - stres 12,15V

A to wszystko przy wykręconym Radku i procku.

Kupujcie Chiefteci......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, słuchajcie, szybka rada:

 

mój komp teraz:

 

athlon xp 2ghz

geforce 4 titanium 64mb

seagate 80gb

786mb ram

 

mój komp będzie:

athlon 64 3ghz

może drugi mniejszy dysk

więcej ramu

 

zasilacz po dwóch tygodniach wyborów wybrałem taki:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18095

 

szybka odpowiedź czy będzie wystarczający i dobry - sprzęt będzie podkręcany

 

czekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki byście polecili zasilacz do 200 zł. Konfig jak w podpisie, mój modecom z Arctic pro tc wędruje do dziewczyny :-| bo jej codygen własnie umiera. Cichy i wydajny w tej kwocie. Wiecej niestey nie wyskubie mam inne wydatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Bart... Mam prośbę.. ZAMKNIJ się wreszcie z tym Fortronem!!!! Ciągle wszędzie go wciskasz! W tym temacie już chyba z 40 razy słyszelismy o tym twoim boskim Fotronie! Nie musisz go wszędzie polecać, osoby zainteresowane już dawno się dowiedziały o Twoim fortronie!

Ja pier... jak można być tak nachalnym!

lol... chwile mnie nie bylo i juz sobie ktos na mnie probuje pojezdzic wiec teraz odpowiem Ci na to [ciach!]lonko kolunio :D

 

Skoro ktos sie pyta to mowie co dobre, a co nie moge? Moze mi zabronisz? Polecam takze Anteca...

SKORO ktos tutaj pisze mi o colorsit to mi rece opadaja.

Dodam, ze zle wybrales ten zasilacz ja bym postawil na fortrona / anteca.

Aha czemu sadzisz, ze ja jestem nachalny ? Po prostu odpowiadam na posty czy to jest az takie dziwne ? Czekam na te Twoje puste posty bo ja przynajmniej wnosze zawsze cos na temat dyskusji moim postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszcie na temat, bo przez takie odpowiedzi to temat rośnie ostro. :wink:

A teraz do rzeczy.

Widzieliście test zasilaczy w czerwcowym wydaniu Chipa ?

Co mnie w w tym teście niepokoi to: w zakładce uległ awarii - Neotec V4202 420W :mellow:

Tak dobry zasilacz i takie akcje wyczynia (przecież to nówka sztuka była).

A w ogóle widzieliście tego agent: Hiper HPU-4B580 Modular.

Ciekawi mnie i kuś do zakupu :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dobry zasilacz i takie akcje wyczynia (przecież to nówka sztuka była).

1491937[/snapback]

Mysle, ze nie mozna go przez to wykluczac, przeciez taka akcja moze zdarzyc sie najlepszym. Osobiscie nie slyszalem o wiekszej ilosci awarii tego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, słuchajcie, szybka rada:

 

mój komp teraz:

 

athlon xp 2ghz

geforce 4 titanium 64mb

seagate 80gb

786mb ram

 

mój komp będzie:

athlon 64 3ghz

może drugi mniejszy dysk

więcej ramu

 

zasilacz po dwóch tygodniach wyborów wybrałem taki:

 

1491444[/snapback]

Doczekam się czy nie? -_-'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

No, ale przeciez jak sie ktos pyta o to samo co juz bylo napisane to dlaczego nie mam tego napisac ? :) Moja wina, ze ktos pisze cos co juz bylo ? Przeciez mogl sobie napisac kolo, ze nie interesi go fortron / antec tylko np. colorsit i spokoj :D

 

Tak Panie "dex" ten zasilacz będzie dla panskiego zestawu idealnym :)

 

IMVHO fortron.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekam się czy nie? -_-'

1492380[/snapback]

A dlaczego akurat ten? Ja to o nim malo slyszalem, nie lepiej wybrac cos sprawdzonego? Wiem, ze Chieftec to sprawdzona firma, ale jesli chcesz cos do OC, to moze jakis inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, próbowałem się dowiedzieć od was dwa tygodnie, co mam wybrąc i w efekcie nie dowiedziałem się praktycznie nic :| Jutro już będzie Chief ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

No tutaj wlasnie wychodza Ci kolego braki w czytaniu bez zrozumienia, a to juz nie nasza wina, ze nie umiesz czytac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Trafiłem do tego tematu, bo stoję przed trudnym zadaniem, jakim niewątypliwie jest wybór zasilacza!!

Niestety czytając kilkanaście ostatnich stron tego tematu mam jeszcze większy mętlik w głowie :(

Cały czas myślałem o Chieftec-u HPC-420-302DF, ale teraz to już sam nie wiem :(

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście mi polecili coś mocnego do 220 zł.

 

Mój sprzęt to:

 

PIV 3.0 HT (s478)

Radeon 9550

2 x 256MB RAM 400MHz Kingston

Seagate 80GB SATA

nagrywarka DVD

 

Planuję troszeczkę podkręcić procka i grafikę.

 

I na koniec zacytuję mojego kolegę "Jak jeszcze raz przeczytam słowo fortron, to chyba monitor rozwalę, bo ile razy można o tym samym??"

Pozdr dla Bart17 i skończ już o tych fortonach, bo to na prawdę robi sie wkurzające :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...