Skocz do zawartości
tomboy

Twinmosy nie chcą działać na 400MHz ???

Rekomendowane odpowiedzi

sprobuj puscic je w singlu

te sloty blisko siebie

 

Jak tak pojda to trafil ci sie trefny egzemplarz plyty

 

Mozesz tez sprobowac kazda z osobna

MOze jedna kosc przeszkadza

Ale to jest jedna kość 512 i dziala w single.

Co myslisz o tym ze to wina grzejacego sie mostka? No bo niby do 400 to powinno bez chlodzenia isc. Chociaż idzie na tyle z procem a z pamieciami nie chce :(

Wedlug mnie to cos w biosie masz namieszane. Ja tez mam 1x512MB TwinMOS DDR400 (Mtec, 5ns) i smigaja spokojnie synchro na FSB=220 przy timingach 5-3-2-2CL i 2,6V ustawione w biosie.

 

Pobaw sie jeszcze slotami - poprzekladaj pamiec, opcja CPU Interface enable/disable i sprawdzaj :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj puscic je w singlu

te sloty blisko siebie

 

Jak tak pojda to trafil ci sie trefny egzemplarz plyty

 

Mozesz tez sprobowac kazda z osobna

MOze jedna kosc przeszkadza

Ale to jest jedna kość 512 i dziala w single.

Co myslisz o tym ze to wina grzejacego sie mostka? No bo niby do 400 to powinno bez chlodzenia isc. Chociaż idzie na tyle z procem a z pamieciami nie chce :(

Wedlug mnie to cos w biosie masz namieszane. Ja tez mam 1x512MB TwinMOS DDR400 (Mtec, 5ns) i smigaja spokojnie synchro na FSB=220 przy timingach 5-3-2-2CL i 2,6V ustawione w biosie.

 

Pobaw sie jeszcze slotami - poprzekladaj pamiec, opcja CPU Interface enable/disable i sprawdzaj :idea:

Slotami sie juz bawilem, Cpu Interface tez ,teraz mam na Enable. A SB masz chłodzony?Dziwna sprawa jest jeszcze jak puszcze proca default(fsb=133) a pamięć na 400MHz to wtedy jak włączam kompa to słyszę długie sygnały i komp sie nie uruchamia. Coraz bardziej jestem przekonany że to moze być wada plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twinmos to jakość Kingstona, więc nazywać się powinny odpowiednio TwinShit i KingShit, tylko 1 rodzaj twinshitów kiedys był naprawdę mocny (333 M-Tec), tak jak kiedyś Kingshit na samsungach i infineonach... obie firmy wyrobily sobie markę i robią odpowiednio niskich lotów shity, które obecnie można porównać do najniższych lotów OEMów z Action... a co do 400 na TwinMosach prawie w połowie Nforce nie dzialaja w dual, na asusie A7N8X-Deluxe nawet obniżenie timingów A'la mół pociągowy nic nie daje.. dopiero cl2.5 przy 333 nie błęduje

 

 

Panowie i Panie PORAŻKA!

 

Po trzykroć

 

 

A co do Elixirów.. oj widze że większość pacjentów na Tweak.pl nawet nie wie kto jest właścicielem Elixira i jakie naprawdę są na nich kostki.. bo ELIXIR to zwykły przedruk.. a ciekawskim zalecam puścić orginalne elixirki w AIDA i sprawdzić co to za cudo naprawdę.

 

Niektózy będa w stanie przedzawałowym

I tu się z kolegą nie zgodzę ...

miałem w łapkach 6 par kostek TwinMosa ...

1. DDR333 na Mtec - szły stabilnie do ok 420DDR (prime) przy umiarkowanych timingach (11-3-3-2,5), 3DMarki przechodziły nawet jako DDR460, w okolicach DDR400 6-2-2-2 (cały czas mowa o dualu)

2. DDR400 na TwinMosach szły stabilnie do ok 466DDR (prime) przy umiarkowanych timingach (11-3-3-2,5) i przy CL=2 do DDR440

3. DDR400 na Mtec - rewelacja śmigają jako DDR480 11-3-3-2,5

4. DDR400 na winbondach CH-5 - potrzebują wysokiego napięcia ... 3,1-3,15V i śmigają jako DDR480 11-2-2-2

5. 2 pary DDR400 na winbondach BH-5 hmmm albo muszą się rozchodzić albo ... max to ok 440 11-2-2-2 3,15V ...

Wszystkie kostki testowane wyłącznie w dual DDR, za mimimum stabilne uznaję działanie prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi twinmosy chodza na 213FSB

Na 215 przechodza Memtest ale prime sie burzy

Wychodzi ze jedna kosc ma lekkie problemy

Chodza na 11-2-3-2 Czy jakos tak

Napiecie nic nie daje (nie probowlame powyzej 2,9V)

 

Acha z 1 kostka wiekszosc nForce nawet dwniej chodzila na 200FSB

Wiec raczej to nie problem plyty aczkowleik nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wymieka przy 205 a kostek kilka mialem 2*twinmos na mtec 5ns i na 400 chodzily malo stabilnie z timingami 2,5-3-3-8 a u power by amd chodzily na 225 2-2-3-6, i ten corsair z podpisu , na ocz mielem 215.  

 

 

i jestem na 90% pewnie, ze to plyta.

NIe jestes pewien czy ci ten duron nie wytzrymuje HIGH FSB

 

A teraz do zalozyciela

Jesli w singlu nie dziala dobrze to chyba plyta glowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz do zalozyciela

Jesli w singlu nie dziala dobrze to chyba plyta glowna

Weź pod uwage to że proc sam smiga nawet powyzej 200MHz ale z Twinmosami juz nie chce. Moze być tak że tylko kontroler pamięci jest wadliwy?

P.S. Czy SB przy fsb 180MHz powinien być gorący czy raczej ciepły? Moj jest gorący, no ale niby na 200MHz to powinien isc bez chlodzenia. Juz sam nie wiem co robic. Chyba jednak oddam płytę na gwarancję. A tak już byłem z niej zadowolony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj moje trzecie twinmosy 2*512 pc 3200 - i na 200 nie chodzą stabilnie. 

Nie pomogło nawet wygrzewanie w piecu. :twisted: 

Widocznie taki ich urok.

Ale ty masz w dualu a ja mam jedna kosc w single wiec powinna isc na 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo twinmosy posypaly sie z jakoscia

Albo wina mobo

 

Ja na SB wstwilem radiator praktycznie nie jest cieply (dmuchaja chyba na niego dwa wentyle z dolu), chyba ze cos mu sie nie styka.

Ale jest pewnie sposob na zmniejszenie tempereatury mostka

I dzwieku jak krzczy sie (mi w lecie sie nie krzaczyl ale teraz niekiedy sie zdarza ale sadze ze to wina sterow, bo wpada randomow np podczas filmu i jak cofne 5s to juz dzwiek OK, ale kto wie)

 

W zakldadce SS MIDI masz Dzwiek pierwotny zmniejsz ta wartosc na 85% (lub nawewt mniej np 55%)

 

W analogu badajac analyzerer dzwieku Jakosc rowniez sie poprawia mniej szymow lub cos w tym stylu

85 od 55 zbytnio sie nie roznia (nawet lekko 85 lepszy), ale wtyraznie lepsze od 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jako posiadacz tychże pamięci też się wypowiem.

 

Mam to co w podpisie, kości M-tec.

Kupione pod koniec sierpnia.

 

Chodzą max 215FSB w dualu przy timingach 6-3-3-2.5.

Więcej nie idą nawet po dołożeniu napięcia, a bardziej luzować timingów nie ma sensu.

chociaż myśle, że to i tak spoko

 

a teraz to chyba rzeczywiście zwykly twinmos sie zepsul, a nie każdego stac na twisttery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jako posiadacz tychże pamięci też się wypowiem.

 

Mam to co w podpisie, kości M-tec.

Kupione pod koniec sierpnia.

 

Chodzą max 215FSB w dualu przy timingach 6-3-3-2.5.

Więcej nie idą nawet po dołożeniu napięcia, a bardziej luzować timingów nie ma sensu.

chociaż myśle, że to i tak spoko

 

a teraz to chyba rzeczywiście zwykly twinmos sie zepsul, a nie każdego stac na twisttery

Nic sie nie zepsuło tylko jak wszedzie to zależy od sztyki ja ktrafisz tak masz zobacz na moje a po za tym jak sie kupuje pamieci do dual chanel to na przykład twin mos pakuje specjalne paki serie odpowiednio dobrane za 10 zł drożej tak jak np moja. I co nie warto ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja tam na swoje nie narzekam, mam kości z kolejnymi numerami seryjnymi.

tylko, że skoro nowe pamięci nie bardzo chcą chodzi przy prędkości podanej przez producenta...

 

a jeszcze zapytam: kiedy swoje kostki kupiłeś?

bo chodzą całkiem całkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze moze jeszcze raz ze podejrzewam teraz plyte glowna bo to sa juz drugie twinmosy ktore nie chca isc na 400MHz, a prawdopodobienstwo tego ze trafilme drugi raz na wadliwa pamiec jest bardzo male. Teraz chodza na 333 na ostrych timingach. Zeby puscic je wyzej niz 370MHz probowale dawac wieksze na piecie (2,9v) i najgorsze timingi ale nic to nie daje, wiec mysle ze to moze byc plyta. Chociaz proc idzie sam na 200 ale z pamieciami juz nie. Jak puszcze proca na 133 a pamieci na 400 to komp wogole nie wstaje, wiec to moze byc plyta glowna. Tak mi sie wydaje bynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomboy --> dalem wczoraj identyczny topic. Na zachodnich forach powiedzieli, ze to nie wina plyty tylko pamieci. I rzeczywiscie - dalem 256 MB TwinMOS PC3200 - pusczam 200 MHz i wsio dziala super stabilnie. Takie rzeczy dzieja sie tylko na Abicie NF7 i 512-MB kosiach TwinMOS. Pozostaje Ci wymiana mobo na inny egzemplarz, albo zmiana producenta pamieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomboy --> dalem wczoraj identyczny topic.

Ja ten topic zalozylem juz kawal czasu temu.

Sam nie wiem co wymieniać. A jeżeli sie okaze ze ten Abit nie obsluguje jeszcze innych pamieci?? To moze lepiej wymienic mobo?? Albo kupie Hyperxy lub OCZ. Sam juz nie wiem bede losował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem kupilem 1 x 512 twinmos'ow na M.tec'ach 400 do mojego asusa i mam to samo, pamieci prawie wogole nie chca chodzic (ciagle resety) w prime ten sam blad, a na innym kopie chodza (byly tez sprawdzane w serwisie) jutro wymienie moze na 2 x 256 do duala moze to cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem kupilem 1 x 512 twinmos'ow na M.tec'ach 400 do mojego asusa i mam to samo, pamieci prawie wogole nie chca chodzic (ciagle resety) w prime ten sam blad, a na innym kopie chodza (byly tez sprawdzane w serwisie) jutro wymienie moze na 2 x 256 do duala moze to cos pomoze

Napisz czy to pomogło, jak wymienisz pamięci. Ja jade dalej na tych Twinmosach w slocie dimm3 gdzie jest wszystko ok. Ale boje sie ze jak kupie druga kosc do duala to znowu bede mial problem :(

Moze ja tez wymienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do asusa a7n8x deluxe to ta plyta jest bardzo wymyslata na pamieci

 

Moje geil ultra 400 chodz na niej stabilnie na 166 a na solteku niemam problemu z 200

Dzis zalozylem Hynix 3200 i chodza na fsb 236 cl 2.5

 

Po prstu ta plyta jest kaprysna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak proc spoko na 200Mhz idzie gożej pamieć mam tak saitek 333 elixir 400 i pQi 400 i zadne nie chcą iść 266MHZ na tej płycie stabilnie

myślicie że czas wymienić mobo (gwar) problem taki że już nie ma 8RDA+!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec zamienilem na 2 x 256 i jest ok ! a na stronie asusa znalazlem info ze "poleca" on z twinmosow jedynie pamieci na kosciach winbonda i twinmosa (i raczej w dualu) link niestety mi gdzies przepadl, jeszcze nie sprawdzalem ich pelnych mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu, po wysłaniu 3 maili wyjaśniających do sup Abita, dostałem odpowiedź żebym sobie looknął na stronke z zestawieniem pamieci kompatybilnych.

No niby nie ma na niej Twinmosów na M.tecach :( Ale tak lista jest strasznie krótka nie sądzicie. Chyba im sie nie chciało za bardzo testować tych pamięci. Szkoda myślałem że to może wina mobo i że mi ją wymienia, a teraz nie pozostaje mi nic innego jak kupić inne pamięci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja gdzies czytałem ze twinmos i m-tec to jest to samo...

inna sprawa ze kosci sprzedawane jako dual pack maja inne parametry niz kości sprzedawane pojedyńczo...ja poprosiłem zeby mi dobrali w sklepie dwie różniace sie jedym numerem seri.. i takie mi przysłali.. smigaja az miło.. 200mhz ida na timingach 2.2.3.6.. bez podnoszenia napiecia.. zadowolony jestem.. brykaja sobie tak na asusie który podobno ma ich nie lubic... moze po prostu miałem farta...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...