Skocz do zawartości
gnz

Jaka mozilla/opera na poklad ?

Rekomendowane odpowiedzi

mozecie podac jakie sa aktualnie pewne i stabilne wersje tych przegladarek ?

 

nie jestem w temacie zbytnio a nie chcialbym zaintalowac wersji z bugami :?

 

bede tez wdzieczny jak komus sie zechce napisac jakies za i przeciw co do tych konkurentow :wink: (chociaz i tak raczej instalne obie i wybiore pod siebie ... :))

 

dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MyIE2 powiadzasz ...

 

szczerze mowiac jechalem dotychczas na zwyklym IE nonstop wiec jestem otwarty na propozycje :)

 

tylko nie chce nadziac sie na wersje jakas do doopy zeby sie nie przejechac - i dlatego pytam o wersje stabilne i sprawdzone ...

 

pobawie sie kazda to na pewno przy jakiejs przegladarce zostane ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera: miałem 7.20 odkąd wyszła, i było OK. Zmieniłem na 7.21 i na razie OK.

Mozilla: Z tą mniej pracuje, ale wersja 1.4 była ok. 1.5RC2 używałem za krótko, żeby było miarodajne, ale działała dobrze. Teraz testuję mozille firebird 0.6.1 i jest słodka ;]

 

Jeżeli dotąd uzywałeś IE i było Ci dobrze, zacznij od firebirda. Opera wymaga od usera niemało cierpliwości; przyznam- to moja ulubiona przeglądara, co nie znaczy, że uważam ją za najlepszą. Engine mozilli wymiata, ale wolę bajery opery (i czuję, że rymuje :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Operka :) Oczywiscie numerek 7.21 Predkosc otwierania stron i mozliwosci tej przegladarki sa nieograniczone :!: :!: Dostosowujesz ja do swoich potrzeb (np wielkosc przyciskow, skorki, likwidowanie menu tj"opcje" "help" itp - wystarczy wcisnac ctrl +F11) i wiele innych bajerow POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gie-eN-Zet ale na poczatek polecam zabawe z MYIE2 - też ma duzo możliwosći konfiguracji, skurki i ogułnie mam i sobie chwale.Mało zajmuje, szybko sie otwiera.Na mozille musisz poczekać zawsze jak otpalasz ja pierwszy raz po restarcie/włączeniu kompa co mnie wkurzało troszkę.O operze sienie wypowiem bo nie miałęm okazji sienią pobawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, właśnie jeśli chodzi o szybkość, to siedziałem przedwczoraj ze stoperem. Mozilla firebird jest szybsza od opery. Poza tym opera miewa kaprysy w stylu:

- nie ładuje niekiedy wszystkich obrazków

- rozciąga lub ściska obrazki

- przestaje animować gify

- w trakcie ładowania rozbudowanej strony tekst, który masz przed oczami przesuwa się niżej wraz z ładowaniem nowych elementów, co może wkurzać.

 

FumFel_20, MyIE2 to nie przeglądarka, a nakładka na IE, więc co się dziwić, że mało zajmuje ;]

Co do czasu odpalania się mozilli:

- Pełna Mozilla ma opcję QuickStartu, czyli ładowania części bibliotek przy starcie systemu.

- MozillaFirebird uruchamia się szybciej od IE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe

 

3 osoby sie wypowiedzialy:

jedna mowi mozilla, druga opera a trzecia MyIE :) az nie moge sie powstrzymac od napisania "wiedzialem ze tak bedzie :P"

 

nie pozostaje mi nic innego jak potestowac kazda z wersji i samemu dojsc ladu skladu ;) - tak czy inaczej dzieki Dijkstra za numerki bo bez tego by sie nie obylo :D

 

powiem potem ktora bramke wybralem i ktory z panow wygral kurs obslugi leworecznego pługa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W operze podoba mi się:

prawy przycisk myszki + ruch w lewo -> działa jako klawisz wstecz

prawy przycisk myszki + ruch w prawo -> działa jako klawisz dalej

prawy przycisk myszki + ruch góra dół -> działa jako odśwież

Dobrze że mi przypomniałeś:

To i inne gesty myszą są również w MyIE2, Mozilli i MozilliFirebird ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W operze podoba mi się:

prawy przycisk myszki + ruch w lewo -> działa jako klawisz wstecz

prawy przycisk myszki + ruch w prawo -> działa jako klawisz dalej

prawy przycisk myszki + ruch góra dół -> działa jako odśwież

Dobrze że mi przypomniałeś:

To i inne gesty myszą są również w MyIE2, Mozilli i MozilliFirebird ;)

To spoko, bo nawet nie wiedziałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atm uzywam firebird 0.7+ - niby wersja testowa a 0 problemow, teraz gdy opera/mozilla/firebird/nakladki zblizyly sie do siebie mozliwosciami to chyba decyzja zalezy od upodoban i wyboru konkretnych pluginow ktore sa w 1 przegladarce a w innych nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera ma dla mnie tą zalete że ładnie współpracuje z 2 kontami uzytkowników. Wszystkie ustawienia są oddzielne, szczególnie wykorzystuje to, że automatycznie otwiera mi ostatnio otwarte strony przy uruchomienu. Problemem jest tylko to, że wiesza się bez powodu - wersja 7.20(poprzednie działały jeszcze gorzej). MyIE wyleciał z dysku bo nie potrafił obsłuzyć kilku użytkowników (wspólne ustawienia). Mozlilli firebird 0.6 używam żadko, ale poza nieprawidłowym obsługiwaniem stron(tych pisanych pod IE) nie zauwazyłem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napisałem ze to dodatek do IE :P i w sumie to go polecam.Niedawno jak to czytałem sciagnełem sobie opere.hmm...IHMO jest do bani.BAck do MYIE2 :D

Jak sie sjej nie umi skonfigurowac to jest do bani ... A IE z nakladkami to i tak syf :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera przez pol roku wykrzaczyla mi sie moze z 3 razy. Przy czym wystarczylo wlaczyc ja ponownie i ladowala wszystkie strony w miejscach gdzie byly otwarte. Tak wiec bylo to tylko mikro uciazliwoscia. Mam teraz O7.20 i zachowuje sie tak jak powinna - czyli idealnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wlasnie zaladowalem opere 7.2.1 ...

 

pierwsze wrazenia - za duzy pasek od gory ekranu :? zaslania troszke wiecej niz IE

 

otwiera strony w pasku na gorze i nie dziala szybkie przemieszczanie alt+tab :?

 

mam kijowa angielska wersje (znam ang ale wiadomo ze polskie lepsze by bylo :P) - sa wogole PL wersje ?

 

ktos tu napisal ze opera moze sie nie podobac gdy nie zostanie odpowiednio skonfigurowana ...

 

jak tego dokonac ? co to sa te jakies "gesty" ?

 

AHA mam wersje opery + java - podczas instalik ujrzalem cos takiego:

http://picserver.student.utwente.nl/getpicture.php?id=435182

 

mam sie martwic ;) ?

 

pogooglalem troch w poszukiwanij jak skonfigurowac opere ale nic specjalnego nie znalazlem - jak macie jakies wskazowki albo sprawdzone link to bede wdzieczny :)

 

dzieki !

 

PS. po poludniu albo jutro pierwsze wrazenia z mozilli PL 1.4.1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci tu zaslania??? :)

Dołączona grafika

 

otwiera strony w pasku na gorze i nie dziala szybkie przemieszczanie alt+tab

use ctrl+tab

sa wogole PL wersje

http://www.opera.com/download/languagefiles/

jak tego dokonac ? co to sa te jakies "gesty"

Alt+P i ustawiaj.

a gesty - poruszasz mysza w okreslony sposob i opera wykonuje Ci pewne akcje (do przodu, odswierz, cofnij itp).

Czytaj o tym w menu Pomoc/zawartosc/xxx

mam sie martwic?

moze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - co do zaslaniania to fakt - juz sie pobawilem i jest w porzadku :)

 

to o czym pisalem wczesniej to bylo 15 minet po instalce i w sumie zbyt pochopnie napisane (wszystkie ustawienia na default )- o mozilli wypowiem sie tez conajmniej po 1 dniu uzytkowania i po jakiejs tam wstepnej konfiguracji :D

 

tylko moze 1 pyt - jak pozbyc sie tej swinskiej reklamy z prawej strony w gornym rogu - widze na screenie ze jej wcale miec nie trzeba ;)

 

UPDATE

 

jakis dziwny download ma ta operka - otwiera sie nowa stronka i cos sciaga ...

 

da sie skonfigurowac ja z fleshgetem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera www.flashget.com nie dziala :?

 

przekopalem google i alternatywa byla do sciagniecia z www.amazesoft.com ktor takze nie dziala :?

 

ile ta wtyka zajmuje ? jak ktos moze podeslac na maila to bede wdzieczny ...

 

j-k-l@wp.pl

 

dziekei !

 

PS. sprawdzcie te linki - moze u mnie sie cos krzaczy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...