Skocz do zawartości
Karuzo

Hot seat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiscie polecam gry

Ants (Taka smieszna prosta gra karciana)

DDR (Dance Dance Revolution) No normalnie z kumplem niewiem ile przy niej spedzilem.

Hmmm...

Aha i Master of Orion 1,2,3 (Ale dwojka najbardziej mnie wciagnela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim! Poszukuje dobrych gier na hotseata (dla niewtajemniczonych: 2 graczy na jednym kompie) na PC.

Na wstepie mowie, żeby było jasne: odpadaja konsole, emulatory i gry sportowe, wyscigi itp.... po prostu to mnie nie kręci.

 

Najchętniej strategie, turowe... rzecz jasna HOMM 1 - 4 z dodatkami już sie nam przejadł.

 

Teraz bawimy się przy Alpha Centauri (jak ktoś ma dodatek, Alien Crossfire, to chętnie kupie), ale i to sie powoli nudzi. Ciwilizacja pewnie nie oferuje wiele nowości, wiec pytanie... co dalej?

 

Kto zna jakieś dobre gry na hotseata? Coś, w co można pograc z dziewczyną... Master of Orion jest bardzo skomplikowany, a poza tym to mało można znaleźc.

 

Mam pytanie, czy takie tytuły jak Homeworld, Settlers 5 posiadaja ten tryb? Wolałbym nie kupowac takich gier w ciemno... juz stracilem kase na Capitalism i Galactic Civilizations...

 

Czekam na Waszą pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowna roznica jest taka, ze twoj bohater nie targa se zoba setek zolnierzy, tylko paru (nie pamietam juz, ograniczenie chyba jest na 6 miejsc, a niektore stwory zajmuja 2 miejsca) przez co gra jest troche trudniejsza, wiecej nie pamietam bo gralem w nia rok temu w demo i troche w pelna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Etherlords czesc 1 i 2. Jest to hybryda hom&m i magic the gathering. Ogolnie gra sie jak w hirosach, natomiast walki przeprowadzane sa podobnie jak w mtg. Fajna sprawa :]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a czy ten Disciples II Powrót Galleana to podstawka: Mroczna przepowiednia + 2 dodatki tak? Czy kazdy z dodatków (bunt elfow itp) można doinstalowywac?

Czy w necie mozna sciagac mapy do gry?

 

Druga rzecz, czy Etherlords mają tryb hotseat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety poza Heroesami i Disciples bedzie Ci trudno znalezc gry z hotseatem - ten tryb gry umarl jakis czas temu.

A na pewno nie bedzie go w RTSach - wszelkiej masci Homeworldy i Settlersy odpadaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Szkoda,ze Cie nie interesuja emulatory bo bym Ci polecil megahicior z N64 - Smash bros.Jest to skrzyzowanie mario,wormsow, street fightera i power stone.Goraco polecam - zwlaszcza na 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disciples jest mroczny . Heroes przy Disciplu to bajeczka(chos 3 to w sumie jest bardziej grywalna) dla dzieci. W D(a raczej D2) mozesz miec max (w jednej armi) 5 stworkoow + hero (niektoore stfory jak smoki itp )zajmuja 2 miejsca . Bohater co level dostaje jakas umiejetnosc od wyboru, levele tez dostaja stworki co jest super patrzac jak np z marnego rycerzyka co zadaje 30 i ma 100 HP i 0 panczerza wyrasta potezny Paladyn z 300+HP 2x100 Dmg itd . Kazda jednostka na nowym poziomie zsykuje jakies nowe umiejetnosci itp i nowy rysunek i obiekt 3d podczas walki.W zaleznosci od wyboru klasy na poczaktu kampani tez dostaje sei dodatkowe bonusy . Slowem 3a zagrac(choc nie pamietam czy tam byl wogoole tryb Hotseat wiec sobie to sprawdz lepiej cho jak mi sie wydaje to powroot galeana czyli gra + dodatki kosztuje chbya ok 20zl wiec wiele nie stracissz a jak ci sie heros podobal to i to ci przypadnei do gustu).

 

 

Btw to wnioskuje ze graliscie w Heroes 3 WOG . JAk nie to koniecznie sprawdz.

 

A bylbym zapomnial - Target mial Hotseata :lol:

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,ze Cie nie interesuja emulatory bo bym Ci polecil megahicior z N64 - Smash bros.Jest to skrzyzowanie mario,wormsow, street fightera i power stone.Goraco polecam - zwlaszcza na 4

Jak ta gra moze byc mieszanka (...) z Power Stone, skoro ta gra wyszla pozniej niz Smash Bros? I jakos podobienstw z Wormasami rozniez nie uswiadczylem. Zreszta po co temat zapychac, skoro pisal, ze nie interesuja go takie rzeczy?

 

Ps. Wlasnie mi sie przypomnialo, ze niedawno byl identyczny temat tylko nie pamietam jak sie nazywa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panzer General, Allied General, Pacific General, Scorched Earth, Deluxe Ski Jumping, i wszystkie chyba flippery/pinballe :wink:

Mozna by tez poszukac jakis starych wyscigow dzialajacych w trybie split screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo polecę Disciples 2. Mam Bunt Elfów i jest super. W kampanię można grać tylko Single Player, ale jest cała masa mapek, na których świetnie się gra w hotseat. Gam czasami z bratem i naprawdę świetnie się gra.

Jeśli Ci zależy na trybie HS to kup raczej bunt elfów(nowa rasa, nowe mapki) bo Powrót Galleana to po prostu po dodatkowej kampanii SP dla każdej z ras. No i jest cała masa świetnych mapek do ściągnięcia z internetu Strona StrategyFirst w dziale downloads.

Naprawdę warto B)

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał o jeszcze jednej grze z hotseatem... Age of Wonders. Grałem w jedynke i byla całkiem w porządku, choć graficznie mogłaby byc nieco lepsza... czy ktoś miał w rękach część drugą? Jak sie prezentuje w porównaniu do pierwszej?

 

Kupiłem Disciples i Etherlordsy, z czego Etherlords juz doszło... dzis sobie zobacze ile warta jest ta gierka.

 

Jeszcze, czy ktos zna takie tytuły jak Europa Universalis 2 (tam jest hotseat?)... co o tym sądzicie? Może byc troszke zbyt skomplikowana dla nas... duzo tabelek, aliance'ow, dyplomacji, handlu... i kłopot w tworzeniu armii i grania...

Master of Orion 3 - chyba równiez troche zbyt nafaszerowany mozliwosciami...

 

Na koniec taka gra jak Lords of the Realm 2 - ma hotseata? Bo LOTR3 juz go raczej na pewno nie ma, będąc rts'em....

 

I czy mozecie mi cos polecic z typowych ekonomików? Jakies Pizza Tycoony, czy inne buildery...

 

Najbardziej by mnie ucieszyła konwersja starej gierki COLONIZATION na windowsa... o rany, to dopiero była miodna gierka... szkoda, że Hot Seat w tamtej wersji był taki strasznie ograniczony.... gdyby ta opcja była dostępna to grałbym w nią choćby pod DOS"a...

 

Sądząc po remake'u Piratów, kto wie... moze i na kolonizację przyjdzie pora... trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bawilem się Etherlords'ami II... niestety, hotseat w tej grze sprowadza się wyłącznie do tłuczenia się między sobą... straszna szkoda, bo gra zapowiadała sie nieźle...

 

Na przyszlośc prosilbym o troszke więcej opisu bo nieco sie dałem wrobic w ta gre... dla nas sie nie nada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Możecie polecić mi jakies gry, w ktore mozna grac w dwie osoby na jednej klawie?

Komp to Laptop Dell Latitude PIII 700Mhz, 128 RAM :)

Najlepiej byłoby, gdyby były darmowe;]

Aha... i mają być GRYWALNE;]

Mogą być to nawet takie starocie jak PacMan albo Tetris, byle by dało sie grac w dwie osoby na jednej klawie :)

Pozdro;]

 

Ps.

Moga być też turowki, Wormsy itp. :)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blobby volley zamocna giera :P mozna nawet po sieci grac (chyba nawet przez neta ale togo nie jestem pewny) zajmuje chyba cale 854kb :P w szkole na informatyce w to rypiemy bo sie nam liero znudzilo a zadania zawsze robimy z 10 min przed czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...