Skocz do zawartości
michal_25

Wysiszanie Dysku... Pytania i sugestie??

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktokolwiek pomysl co zrobic by wyciszyc dysk??

Bo kupilem sobie Silent Boosta, zmieniam zasilacz ale okazuje sie ze chyba najglosniejsza czescia w kompie jest dysk... Czy ktos zna jakies rozwiazania jakie mozna zastosowac by go wyciszyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbką, matami, korkiem, zawiesić na czymś elastycznym, utopić w urynie, a przede wszystkim magicznym tworzywem o nazwie szukajbyło.

A jeśli chcesz "wysiszyś", to musisz do niego mówić "siiichoourrwaaa, wieszszsz chaaamiiie sssotojesss ssiszszsza?" :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbką, matami, korkiem, zawiesić na czymś elastycznym, utopić w urynie, a przede wszystkim magicznym tworzywem o nazwie szukajbyło.

A jeśli chcesz "wysiszyś", to musisz do niego mówić "siiichoourrwaaa, wieszszsz chaaamiiie sssotojesss ssiszszsza?" :>

Zawsze mnie na maxa rozwalasz.. Niezle masz te texty.

 

A tak na temat to juz chyba sporo sie o tym mowilo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja baracuda 1 siedzi sobie od lat na dole koszyka 5.25 na nóżkach zrobionych z uszczelek do okien (są b wytrzymałe i łatwo je odklejić). Zastosowałem ten patent u kumpli (barac. 2 i 5) i dyski śmigają niesłyszalnie. Może to mieć wpływ na mały wzrost temperatury, ale nie powinno stanowić problemu jesli masz dobrą wentylację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Poszukam jeszcze czegos na forum;)

primo - uscislij kiedy jest glosny

- (idle) - nic nie czyta/zapisuje tylko slychac swist lozysk

- (seek) - terkotanie podczas zapisu/odczytu danych

 

to pierwsze niestety ciezej zniwelowac

 

secundo - jaki to dysk - firma, prdkosc obrotowa talerzy

 

tertio - ja z moim Szajsungiem poradzilem sobie tak http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=572...ghlight=#572708 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet wali sciemy tylko troche mniejsze niz Pamula.

Zaprzecza twierdzeniom i zaleceniom producentow.

Twierdzitez ze to jego pomysl ! ROTFL, i to za jaka kase :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wziolem zrobilem takie loze ze zwyklej sznorowki. W zatoce 5'25 przeciagnolem ja tak aby dysk lezal na sznorowie a zarazem z gory byl trzymany co by sie nie zeslizgnol. Bardzo proste i tanie. I niewykle skuteczne rozwiazanie. Jak za mocno sciagniesz to bedzie drgania przenosic wiec musisz sobie dobrac odpowiednio sile z jaka dysk ma byc zwiazany.

Bida bez cyfraka. :? :(

 

-------------------------

============== <---- dysk

==============

------------------------- <---- sznorowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wziolem zrobilem takie loze ze zwyklej sznorowki. W zatoce 5'25 przeciagnolem ja tak aby dysk lezal na sznorowie a zarazem z gory byl trzymany co by sie nie zeslizgnol...

no tak to jest rozwiazanie antywibracyjne (kiedys pisalem o "moich" szelkach z gumy dla Fujitsu) a co ze swistem talerzy - jak to wytlumiels :?:

 

do chlodzenia dobre do wyciszenia - tez pod warunkiem ze HDD fabrycznie nie jest zbyt glosne :P

 

tylko mam wrazenie ze to nie rozwiaze problemow szumu w idle

no wlasnie :!:

 

...

Twierdzitez ze to jego pomysl ! ROTFL, i to za jaka kase  :lol:  :lol:  :lol:

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widze ze kolega sie wcofal z uzilania odpowiedzi - myk na wyciszenie szumu dysku jest prosty

 

bierzesz chodzacy dysk w reke i sluchasz czy zrodlo dzwieku jest na spodzie (tam gdzie naped) jesli tam to kladziemy hdd na spodzie budy na jakiejs piance (karimata) albo gabce - sposob stary ale jary - dobrze jes pry tym ustawic nawiew na dysk bo lezac na babce bedzi sie bardzej grzal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ze swistem to sobie nie radzilem bo nie bylo takiej potrzeby. Poczatkowo mialem tam dysk Samsung 30 gb 5400 - R.I.P wiec po zawieszeniu go na tym to byl przy zamknietej budzie nieslyszalny. Teraz mam 3.2 gb tez Samsung i tez go nie slychac moze dlatego ze go coooler na mojej pentiafce zaglusza.

 

 

Jak zakupie sobie nowy dysk. To napewno w jakis sposob bende sie staral to rozwiazanie dostosowac do nowego dysku. I na pewno podziele sie z wami moimi doswiadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal_25 ten twoj WD to przy Baraku II maly pikus. Wg specyfikacju BII ma w seekmode 46dB(A).

Przy tym robi sie potezny rezonans w tak solidnej budzie jaka jest Chieftec :D (wyciszylem jak moglem, ale nadal jest glosno i nieprzyjemnie - ale do czasu ;)).

Zabawy co nie miara z wyciszaniem i chlodzeniem (oba aspekty bardzo klopotliwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry efekt uzyskalem jak dysk na tych radiatorach osadzilem i zaslonilem to pudelkiem kartonowym;);) Ale tak serio to innym rozwiazaniem moze byc gabka akustyczna tylko ze ona strasznie temperature podniesie... I tu jest pies pogrzebany bo wraz z ciszą chcę mieć wykręcony sprzęt;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł dość ciekawy który zamierzam właśnie wdrożyć w życie.

Po potrzebne będą radiatory po drugie obudowa drewniana.

 

A następnei robimy tak:

1) skręcamy radiatory ze sobą tak by znajdowały się one w takie odległości by dysk wchodził między nie ciasno. Jeden radiator ma stykać się z dyskiem u góry a dwa po bokach. Oczywiście w radiatorach będą dziury by radiatory dobrze przylagały do dysku.

 

Mniej więcej ma to wyglądaćjak litera l___l

 

2) Następnie od strony elektroniki montujemy coś ala zaślepkę tak by i z tej strony nie wydostawał się hałas. Może owa zaślepka być np. drewniana i oczywiście najlepiej by była przykręcana do radiatorów.

 

3) od strony kabli wskazane jest też naturalnie jakieś uszczelnienie - z czego to już we własnym zakresie każdy może pomyśleć

4) jeśli ktoś chce dodatkowo jeszcze wyciszyć dysk - bowiem wciąż jest on dla niego za głośny - montujemy tak opakowany dysk w drewniane skrzynce. Musi być ona tak skonstrułowana by żeberka radiatorów wychodziły "ciasno" przes wcięcia w niej.

 

Tak opakowany dysk będzie po prostu wyglądał jak drewniana skrzynka z wystającymi żeberkami radiatorów z 3 stron (bo bokach i górze dysku).

 

Pomysł dość tani do wykonania - w zasadzie koszt radiatorów czyli od kilku do 30-40 pln.

 

Skomentujcie to proszę.

 

A oczywiście mój dysk to ten co w podpisie więc wcale nie można teraz powiedzieć by był cichy - jest zdecydowanie najgłośniejszy - mam otwartą obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już, ale nic to. Ja swój przykręciłęm tak, że pomiędzy blachę, a dysk dałem kawałki gumy, a dysk owinąłem takim dziwnym tworzywem w jakim dostałem paczkę z poczty. Było troszkę ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Skomentujcie to proszę.

...

1. komentarz http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=572...ghlight=#572708 robilem podobnie ale mam za duze radiatory (wysokie finy i nie chce ich ciac a dysku na boku nie poloze) i sie nie miesci na spodzie (wiec nadal jade na pojemniku na jedzonko z wentylkiem) :P

 

2. komentarz http://www.silentpcreview.com/modules.php?...ticles&secid=14 zwlaszcza Hard Drive Sandwich - Revisited (inne tez ciekawe)

 

3. komentarz http://www.silenthardware.de/forum/index.p...p?showtopic=916

 

wiecej mi sie nie chce szukac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK:)

To ja juz znalazlem sposob ;)

A wiec wpakowalem dysk w te radiatory, potem nalozylem na niego pudelko odpowiednio przyciete oblozone gabka od spodu, walnalem 1 wiatrak z przodu i smiga o wiele ciszej niz wczesniej a czy sie grzeje to poczekam by ocenic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...