Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam juz dość tej płyty, chciałem tylko żeby mój Athlon chodził jako 3200+ (200x11) i pamięci jako DDR400 i ni cholery się nie da choć płyta jest zupełnie sprawna ale pewnie to wina mojego słabego zasilacza, dodam tylko że do drugiego identycznego kompa kupiłem nowego Abita NF7-S2 (płyta dużo tańsza) i bez problemu za pierwszym razem uruchomił się jako Athlon 3200+, nie musiałem nawet zmieniać napięcia, uruchomił się na standardowym napięciu i dla procka i dla pamięci - pamięci to 2x256 Kingmax Hardcore 466, z moją pamięcią Hynix też oczywiście wstał tylko musiałem delikatnie podnieść napięcie na pamięć do 2,70. Sprzedam chyba swoją AN7 i kupię NF7-S2, szkoda mi tylko soundstorm'a i firewire, natomiast dodam że zintegrowany kontroler serialata na NF7-S2 działa znakomicie, system startuje błyskawicznie, kojarzycie ten pasek podczaj uruchamiania? u mnie na tej płycie nie zdąży się przewinąć dwa razy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam lubie tą płytke , hulam na niej jak w podpisie , jak dam 235 fsb to też działa tylko prime wywala.

aha , czemu jak włączyłem cpu interface to mi sie zawiesiło podczas postu ??

i jak ustawić tego pc aby było najwydajniej /???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam juz dość tej płyty, chciałem tylko żeby mój Athlon chodził jako 3200+ (200x11) i pamięci jako DDR400 i ni cholery się nie da, to badziew jakich mało, dodam tylko że do drugiego identycznego kompa kupiłem nowego Abita NF7-S2 (płyta dużo tańsza) i bez problemu za pierwszym razem uruchomił się jako Athlon 3200+, nie musiałem nawet zmieniać napięcia, uruchomił się na standardowym napięciu i dla procka i dla pamięci - pamięci to 2x256 Kingmax Hardcore 466, z moją pamięcią Hynix też oczywiście wstał tylko musiałem delikatnie podnieść napięcie na pamięć do 2,70. Sprzedam chyba swoją AN7 i kupię NF7-S2, szkoda mi tylko soundstorm'a i firewire, natomiast dodam że zintegrowany kontroler serialata na NF7-S2 działa znakomicie, system startuje błyskawicznie, kojarzycie ten pasek podczaj uruchamiania? u mnie na tej płycie nie zdąży się przewinąć dwa razy!!!

Zamiast NF7-S2 ktora jaka powszechnie wiadomo jest shitem a nie płytą nadająco sie do oc, brał bym stara sprawdzoną NF7-S rev2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa z tymi biosami , nie da sie ich sciągnąć , co mi da taki bios wogule ???

 

tu jest link do forum o tych biosach http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t...15&pagenumber=1

fajne biosy , ludzie na nich wyciskają 249 fsb na an7 !!!!

 

heh , umnie max to 220 bo potem ram siada , działa 220fsb i 2.5/3/3/8 a jak dam 223fsb to żeby było stable to musze dać timingi by spd , dziwne , myślałęm ze ram ma za mało prądu to zamiast 2.50 (wtedy było nie stabilnie) dałem 2.55 i jest super stabilnie a jak dam więcej aby mieć lepsze fsb to wtedy tesz nie jest stabilnie :| :? , czemu tak jest ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ma sie nastepująco: Kiedy gram z mojego komputera co jakis czas dobiegaja piski. W Counter Strike'u bardzo zadko. W najnowszym CS Source beta dosyc czesto. Piski takie slysze takze wtedy, gdy korystam z ati control center. A prawdziwa ich "nawalnica" ma miala miejsce gdy odpalilem program ati tool. NIe wiem co moze byc przyczyna. Patrzylem na wyswietlacz POST na plycie, ale cyfry na nim nie zmieniaja sie. Nie mam pojecia co moze powodowac te piski. a sa one uciazliwe. z poprzednia plyta glowna tego nie mialem. Macie na to jakas rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie mam , podejrzewam cewki na grafice , możesz ja polakierować albo cuś i będzie oki :)

aha , wgrałem tego biosa 17DE82TS.bin i teraz moge pracowac na 223 i cpu interface enabled a przedtem sie zawieszało....

 

update:

działa nawet 225 fsb przy turbo ale mam mniejszą wydajność w aida :|

coś lipne te biosy , może ktoś inny sie wypowie ??

aha , cpu interface ma dać enable czy disable ????

i jakie parametry są najlepsze dla tej płyty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załadowałem tego biosa i poszło jak nigdy dotąd!

Maksymalne FSB na jakim mogłem zrobić test w PC Mark2002

to 235MHz 8O :!: Dla mnie bomba!

Ukłon w strone Twin Mossa-pamiątki na standardowych timingach na 470MHz pracowały, tylko napięcie 2.8V dałem na wszelki wypadek.

Wcześniej z trudem 218MHz było.

 

Wyniki PCMark2002

CPU 7963

Mem7214

Absolutny rekord życiowy!

 

Pozatym bios ładnie rozpoznaje procka i ogólnie jestem jeszcze bardziej zadowolony z płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , a umnie jest co innego , jak dałem fsb 230 to pc zaczoł sie resetować w kółko co ok 0.5 sec , ale fsb 227 działa i to na standard vcore tyleże im większe fsb to tym mniejsza wydajność :lol:

w aidzie po zmianie z 220 na 227 spadło o 300 mb !!!!!!

czemu tak jest i co daje to cpu interface enabled ????

jak ustawić pc aby było najwydajniej ???

 

update , wlasnie chciałem zmienić logo i sie zorientowałem ze nie moge zmienić tego abitowskiego loga :?

tylko logo energy star moge zmienić , ma ktoś sposób na zmiane tego pełno ekranowego loga ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to twoj stronka to szacuneczek :D

brakuje tylko jakiś modów , fotek itp :)

 

jescze raz napisze swój problem żeby ktoś odpowiedział :D

 

jak dałem fsb 230 to pc zaczoł sie resetować w kółko co ok 0.5 sec , ale fsb 227 działa i to na standard vcore tyleże im większe fsb to tym mniejsza wydajność

w aidzie po zmianie z 220 na 227 spadło o 300 mb !!!!!!

czemu tak jest i co daje to cpu interface enabled ????

jak ustawić pc aby było najwydajniej ???

 

update , wlasnie chciałem zmienić logo i sie zorientowałem ze nie moge zmienić tego abitowskiego loga

tylko logo energy star moge zmienić , ma ktoś sposób na zmiane tego pełno ekranowego loga ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa coś ztą płytką <beczy>

ponieważ max fsb to było 225 niestabilne to dałem dzielnik 6/5 , i dałem fsb 230 , montior sie nie włączył , dałem 1.7 na proca i dalej to samo , dałem 1.9 i dalej to samo , dałem 1.7 na nb i dalej to samo , dałem 3 na ram i dalej to samo , dałem dzielnik 6/4 i wtedy pc piszczał po włączeniu , długie i przerywane na sec piszczenie.

co nie wyrabia , płyta , ram czy proc

heh , teraz mam 9x220 2.5/3/3/8 i jak dam 223 to nie jest stabilne jusz , ram jest stabilny tylko na 2.55v , jak dam 2.50 to są błędy w prime,dałem 2.60 to błędy i im więcej v to tym mniej stabilnie

 

wyłączyłem FW bo geforce 3 nie obsługuje i wynik odczytu w aidze spadł do 3100/1200 , to dobry wynik ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronka juz dziala i mozna sciagac biosikihttp://www.an7.republika.pl

Moglbys krotko zrecenzowac co daja nam te zmodyfikowae biosy ?, najbardziej mam na mysli mody najnowszego oficialnego biosu :)

Jesli mam jakies dane na temat jakiejs wersji biosu to pisze jak nie to nie. Sam nie moge sprawdzic bo nie jestem w posiadaniu plyty(jeszcze pare dni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale nagle mi temp spadła z 4 do 42 i potem 48 8O

 

heh , dałem fsb 230 i nie włącza sie , dałem dzielnik 6/5 i dalej to samo , 6/4 i dalej to samo , napiecie na proca 2.0v i dalej to samo ,3 v na ram i znów to samo , czy to po prostu kres płyty czy procesora bądź ramu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wiecie czemu nie moge wsadzic pamieci do dualu? : wczesniej dzialaly a teraz jak wsadzam 2 kosci to (1w3 2w1) wyswietla mi AF i nie startuje: wczesniej wszystko bylo ok:( zreszta wogole nie moge wsadzic wiecej niz 256 bo komp sie nie wlacza:( i tak jest tez z innymi pamieciami albo czasem jak wsadzam 2 to ta w 1 slocie sie tak zaczyna nagrzewac ze dotknac jej niemozna a ta w 3 jest chlodna????.... chyba musze oddac ta plyte do serwisu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olcia , podziwam cię , dość że masz 16 lat to jescze jesteś dziewczyną i grzebiesz w pc , to jest niespotykane :D

jak grzeją ci sie ramy to sprawdź je , ale ja podejrzewam że płyta jest uszkodzona i ram też chyba został uszkodzony jak tak bardzo sie nagrzał , w serwisie mogą mieć zarzuty że nie przyjmą płyty bo działa , na twoim miejscu bym wzioł 12 v i podotykał tam gdzie nie trzeba na płycie , wiesz , PLL i inne te sprawy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale nagle mi temp spadła z 4 do 42 i potem 48 8O

 

heh , dałem fsb 230 i nie włącza sie , dałem dzielnik 6/5 i dalej to samo , 6/4 i dalej to samo , napiecie na proca 2.0v i dalej to samo ,3 v na ram i znów to samo , czy to po prostu kres płyty czy procesora bądź ramu ???

Wygląda na to, że Ci pamięci nie dają rady. Jak pisałem wcześniej po zmianie biosu z 218 na 235MHz u mnie poszło, a mój Mobile 2585MHz osiągnoł czego wcześniej nie dało się zrobić.

Ale procek też może już nie iść-przecież to Sempron na Thortonie więc nie koniecznie takie FSB musi wytrzymać. W tym wypadku żadne l12 nie pomoże na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa , wgrywałęm tego biosa , ale im większe fsb to tym mniejsza wydajność :?

dziwne , jak ustawiłem dzielnik 6/5 to pc powinien działać dobrze przy fsb 230 bo dla ramu będzie wtedy 180 czy jakoś tak a mimo wszystko nie działą :evil:

ja sie boje ze to wina płyty <Beczy>

no chyba że bios jest niedopracowany i dzielniki nic nie dają albo coś wtym stylu , ale chociaż nie , jak teraz przy fsb 220 jak wszystko działą dam 6/5 to pc działa tyle że przy mniejszej prędkości ramu , to chyba jednak płyta :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już nie rozumiem tej płyty , działa na fsb nawet 227 ale niestabilnie , więc myśle sobie ze proc nie daje rady , dałem 1.80 i dalej nie włącza sie powyzej 227 fsb , więc dałem 2v na proca i dalej lipa , dałem potem 3v na ram (stopniowo zwiększałęm) i dalej lipa , no to biore i daje dzielnik 6/5 , nie działą , 6/4 , nie działa , już nie wiem , co mam robić ??????

co jest powodem ze nie moge dać fsb większego jak 220 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fsb230 1.85V 2.9V 1.65Vdd 11-3-3-2

1/1 czy 6/6 jest lepiej??

prime stabilny

 

u mnie nie mogę przekroczyć bariery 2.4ghz

why?? :? proc odblokowany

Nie wszystkie procesory kręcą się do 2,7GHz!

Mój do 2585 dociągnął i dalej nie chce. Trudno, taki egzemplarz.

Też bym chciał np.2,6 przekroczyć :roll:

 

1/1 i 6/6 to o ile pamiętam z lekcji matematyki to tosamo :wink: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już nie rozumiem tej płyty , działa na fsb nawet 227 ale niestabilnie , więc myśle sobie ze proc nie daje rady , dałem 1.80 i dalej nie włącza sie powyzej 227 fsb , więc dałem 2v na proca i dalej lipa , dałem potem 3v na ram (stopniowo zwiększałęm) i dalej lipa , no to biore i daje dzielnik 6/5 , nie działą , 6/4 , nie działa , już nie wiem , co mam robić ??????

co jest powodem ze nie moge dać fsb większego jak 220 ??

A nie przyszło Ci na myśl, że proc nie wytrzymuje wysokiego FSB :?: :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przyszło mi to do głowy bo skoro działa na fsb 220 na standard vcore to czemu by nie chciał działać na 230 nawet przy 2.2 v ????????

tak samo ram , zwiekszałem do 3.0v i nic nie dało , na czipset też zwiększałem , kombinowałem z dzielnikami ale też nie pomaga , myślałem ze to wina biosu ale jak dam dzielink 6/5 przy fsb 220 to wszystko działą super tyle że z mniejszym taktowaniem ramu , już nie wiem czego to wina

 

jecze by sie przydało sprawdzić czym sie różnią biosy mod ze strony http://www.an7.republika.pl/

czym sie rozni np, bios 17DE82TS od 17DE82TS abit logo ????

który bios wgrać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...