Skocz do zawartości
kobus

czy mial ktos z Was kiedys stycznosc z okularami 3d?

Rekomendowane odpowiedzi

ja w reku mialem 2 pary okularow 3d ...

 

1. takie z papieru co puszczali kiedys za starych lat programy w teleranku :lol: - nic tam za chiny nie widzialem 3d :lol:

 

2. te z IMAX'u 8O - wypas na maxa - jak nie byles to polecam jednak nie wiem jak sie maja zwykle okulsy 3d do tych z IMAX'a bo tam film jest specjalnie robiony inna technika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem te o ktorych piszesz... Gainwarda.. migawkowe.. efekt identyczny z tym w iMAX.. szczeka opada. jedytna wada to zmeczenie wzroku(a nawet lzawienie) po 30min.

 

dziala to pod kazda grafa nVidii poczawszy od TNT

 

podlacza sie pod D-Sub czyli standardowe wyjscie.. a do wtyczki okolarkow - monitor.

 

150zl to drogo.. za 130 mozna kopic... poszukaj.. ale IMHO warto.. nawet zeby sie pobawic i srzedac :D

mialem gainwarda.. ale te od Elsy dzialaja tak samo.

 

musisz miec dobry monitor! odswiezanie min. 120... a dla przyjemnej gry conajmniej 140Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem okulary z G-Force'm ASUSA ;) oczywiscie jedynka gforce ;) i tez mrygaly jak cholera ale wystarczylo zmienic odswierzanie na 100 czy 150hz ;) i juz nie bylo problemu no ale za tych czasow mialem 14calowy monitor ktory na maxa mial 60hz :D wiec to bylo nie mozliwe :D pozniej jak zakupilem 17calowy monitorek to wtedy byla jazda fajny efekt nie wiem jak filmy ale gry wygladaly zajebioscie :D np taki Quake 2 to krew sie lala z poza monitora ;) fajny efekt az sie chcialo palcem dotknac ;) hehehe i byly tez zdjecia 2d w trojwymiarze ;) szkoda ze nie mam takich w mojej Ati ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80Hz w efekcie by dalo 40Hz na okularkach.. wiec lipa.. minimum 60Hz musi byc.. czyli na monitorze 120.

dlatego ze monitor musi wyswietlic obraz dla lewego i prawego oka na przemiennie, jesli jest wyswietlany obraz dla lewego oka to prawe jest zaslaniane przez okularki. i tak w kolko.. dlatego 120Hz w efekcie daje 60Hz...

 

proponuje sprawdzic realna maxymalna czestotliwosc.. bo czesto monitor pociagnie wiecej niz ma w papierach.

nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia zwiazane ze zmiana Hz. bo niktore monitory jak nie daja rady takiej czestotliwosci to sie psuja.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tek jak pisalem.. z tego z co kiedys gdzies wyczytalem jest to kwesta srzetowa.. tego ze ati ma inny sosub generowania grafiki..

teraz jade do pracy ale jak wroce to oszukam tego textu jeszcze raz.. ;] i rozwine watek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko.

mianowicie jak podłącza sie te okulary?

zamiast monitora , czy jakoś inaczej?

okulary podpinasz pod wyjscie na karcie graf, tez mialem kiedys okularki ASUSA z GF2 MX pozyczonym ;) i w nie wszsytkich grach to dzialalo, a oczy bolaly :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem na tamtej stronce ale nie znalazłem, okulary podłącza sie w to gniazdo do którego podłącza sie monitor?[d-sub]

i czy monitor też trzeba potem jakoś podłączyć??

ja sie zaczynam interesować produktem gainwarda 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem te o ktorych piszesz... Gainwarda.. migawkowe.. efekt identyczny z tym w iMAX.. szczeka opada. jedytna wada to zmeczenie wzroku(a nawet lzawienie) po 30min. 

:lol: :lol: :lol:

 

Nie no, nie przesadzajmy - smaka koledze robisz a to wcale nie jest takie wspaniałe :lol:

 

Okulary 3D oferują złudzenie efektu 3D, poprzez szybkie zakrywanie raz jednego, a raz drugiego oka. Po pól h siedzenia w czymś takim zaczynają cholernie boleć oczy i nie da się grać praktycznie.

 

Filmy w IMAX powstają na zupełnie innej zasadzie :!:

 

Tam okulary mają specjalne filtry, które sprawiają, że jednym okiem widzisz jeden obraz, a drugim inny, przy czym oba z nich wyświetlane są na ekranie. Następnie nasz mózg składa sobie te obrazy w całość i generuje głębie tak samo, jak robi to w rzeczywistości - dlatego w efekt IMAX jest tak realistyczny.

W przypadku gier, mamy tylko marne złudzenie 3D, ponieważ obraz wyświetlany jest normalnie (zwykle 2D), a okulary zasłaniają na przemian oczy.

Dlatego właśnie przez okulary mogawkwe nigdy nie będziesz miał takiego efektu jak w IMAX'ie :!:

 

Mogliby zacząć robić gry 3D, ale tp już inna kwestia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 3D Elsy,. ale sprzedałem - choćby dlatego, że mam teraz karte ATI i monitor LCD (ciakwe, ale na LCD nie da się ich używać - tłumią obraz - praktycznie ekranu nie widać).

 

Ja niestety tego 3D nie do końca widziałem - to wina lekkiej wady wzroku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...