Skocz do zawartości
Superradzio

Podkrecanie AthlonaXp 2500 na rdzeniu "Barton"

Rekomendowane odpowiedzi

Są problem z podkrecaniem tego cholerstwa czyli AthlonaXp 2500.Mam pltyke Gigabyte Ga-7N400L z Biosem w wersji F5. Niestety obietnice ,ze mozna go podkrecic do 3200+ sa nie co na wyrost skoro juz przy 3000+ sie WinXp nie uruchamia. Podkrecalem Magistrale197 MHZ Zaznaczam ,ze mam pamieci Kingston 2x256 400Mhz w dual chanell. Moze ktos ma dobra rade co z tym fantem zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakby Ci to powiedzieć: nie każdy procesor jest w stanie osiągnąć te 3200+. Jak na początek osiągniesz 2900+ stabilnie, to będzie dobrze. Hint: zmniejsz mnożnik i ciągnij FSB ile wlezie, chyba że masz pecha i masz tego 2500+ z zablokowanym mnożnikiem ;]

Poza tym nic nie napisałeś ani o chłodzeniu, ani o Vcore, więc możemy co najwyżej wróżyć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś strasznie mało konkretów. Przy jakich timinagach te pamięci? proponuję ustawić je asynchronicznie żeby ich błąd wykluczyć. Druga rzecz - podwyższałeś napięcie? Bo 3000+ na standard napięciu to bardzo dobrze! Z tym napięciem nie przesadzaj - niektórzy się ze mną nie zgodzą ale nie polecam na dłuższą metę wyższych niż 1,9v. Wyłącz "fsb spread spectrum" i "cpu thermal throttling" lub podobne odpowiadające im opcje - poprawisz stabilność. Napisz coś więcej o ustawieniach jakich próbowałeś...(i zapodaj serię procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za lekkie OT ale jak to w końcu jest z tym "bartkami". Podobno wszystkie po 39-tym tyg. produkcji mają zablokowane mnożniki, ale słyszałem/czytałem że sytuacja ma miejsce jedynie w przypadku XP2500 i w dół .... a np Barton 2600 pow. 39 tyg. też ma blokadę ?

 

a pytanie stąd że własnie w tym tygodniu miałem zamiar zakupić bartka 2500 i teraz nie wiem czy nie dodać 50 zł i nie kupić 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam Bartona 2500+ (wszystko w podpisie)

Czy one sie tak mocno grzeja czy ja mam taki model ktory po podkreceniu do 3200+ (11x200) vcore=1,75 ma temperature 63 stopnie i to przed wejsciem do windowsa!

Wentyl nie byle jaki. Radiator wypolerowałem od spodu!

Mam zwykla silikonowa paste moze taka ze srebrem cos pomoze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz nie tak! U mnie na takich samych ustawieniach 2200Mhz i vcore-1,75v na Volcano 11+ przy 2100 RPM mialem ok 48C idle i 54C stress.

I dodam ze to wszystko na pascie siliconowej dodawanej do Volcano. Sciagnij ten cooler i zaloz jeszcze raz moze radiator zle dolega do rdzenia Bartona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam Bartona 2500+ (wszystko w podpisie)

Czy one sie tak mocno grzeja czy ja mam taki model ktory po podkreceniu do 3200+ (11x200) vcore=1,75 ma temperature 63 stopnie i to przed wejsciem do windowsa!

Wentyl nie byle jaki. Radiator wypolerowałem od spodu!

Mam zwykla silikonowa paste moze taka ze srebrem cos pomoze??

Ja mam na swoim Thortonie (512 kB cache) 1.8 V - fsb 200, mnożnik 11,5 - czyli w tej chwili ponad bartona 3200 + na wejściu do windowsa jakieś 45 stopni - w stresie 55 stopni. Albo masz źle dociśnięty radiator, albo za dużo pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wszystkie bartki które miałem w domu chodziły na 3200+

Daj mu 1.85 V i bedzie smigac az miło - bo niektóre potrzebuja tego napiecia do stabilnej pracy na 3200+

 

A co do blokady to wszystkie procki amd maja ja od 39 tygodnia

 

testuje teraz serie ktura wg. informacji z netu jest odblokowana i nic z tego - jest zablokowana AQZFA 0342 TPMW

 

Wiec do dzieła pamieci asynchro a fsb ma 200 lub podnies mnoanik do 12.5 a daj szyne 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak widac na zalaczonym obrazku moj procek ma 1.68V i temperaturke okolo 40*C

 

i teraz pytanko... w BIOSie mam ustawiony woltarz na auto i jesli podkrece proca do 12x200 to zostawic auto, czy zmienic, a jesli zmienic to na jaka wartosc?

 

dodam, ze wentylator jak w podpisie (Z 7000A-Cu)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj natomiast AQZEA 2500+ jak ustawilem na 11x200 i 1.675 to przechodzil 3dmarki ale na Primie95 sie wywalal i w gierce Halo tez

 

dopiero jak ustawilem 10.5 x 200 bylo oki tak tez bylo na 13x166

 

moze trza bylo dac wiecej pradu na niego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak widac na zalaczonym obrazku moj procek ma 1.68V i temperaturke okolo 40*C

 

i teraz pytanko... w BIOSie mam ustawiony woltarz na auto i jesli podkrece proca do 12x200 to zostawic auto, czy zmienic, a jesli zmienic to na jaka wartosc?

 

dodam, ze wentylator jak w podpisie (Z 7000A-Cu)

Jeżeli system będzie działał stabilnie to nie zwiększaj - ale jeżeli zaczną się zwisy albo nie przejdzie prime95 to zwiększ mu napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak widac na zalaczonym obrazku moj procek ma 1.68V i temperaturke okolo 40*C

 

i teraz pytanko... w BIOSie mam ustawiony woltarz na auto i jesli podkrece proca do 12x200 to zostawic auto, czy zmienic, a jesli zmienic to na jaka wartosc?

 

dodam, ze wentylator jak w podpisie (Z 7000A-Cu)

 

Dołączona grafika  

Dołączona grafika

Powodzenia w pomiarach temperatury programem PC Probe ktory nie bierze temperatury z DIODY....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis zakupilem Bartka 2500 AQXEA 0327MPM

I ma mnoznik odblokowany :)

a ze mam super wentyl Cooler Master AERO 7+

To teraz biega mi tak 14X166,7 co daje 2333mhz (pomiary z cpuz)

temperatura 38 stopni z Aidy 32 i napiecie standard 1,65 v

Myslicie ze to dobre osiagi?

I jak by go tak dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze sie zdecydujesz czy to bzrton czy tbred bo cos mi twuj podpis niepasuje ?

Wlasnie zmienilem opis na wlasciwy poprzedni byl z tego jaki mi niby omylkowo dali mial byc bartek 2600 a po klotniach tygodniowych z braku u nich Bartkow 2600 wymienili mi na Bartka 2500 (i oddali roznice)!

Oto opis z procka!

AXDA2500DKV4D 41FS793260021

AQXEA 0327MPM

 

Czyli 27 tydzien (mnoznik odblokowany) i z tego co wiem (o ile dobrze odczytalem-rozszyfrowalem) 21 z wafla!

Kurcze na 1,9v 14,5 X 166,9 (dane z cpuz) tj.2420Mhz

i po 5ciu X sandra stabilnie po tej operacji 42 stopnie na procku (dane z Aida 32)

Co wy na to chyba mi sie udalo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moje gratulacje

seria dobra, steping tez

na 2.4 gh powinien isc na 1.85 V

pusc go na 2.5 gh i 2.05 - 2.1 V - chociaz raczej te ostatnie napiecie bo one tak chodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pusc prime'a - jak bedzie sie wieszal to podniesiesz napiecie tylko rozsadnie zeby nie przegrzac procka

 

BTW czym chlodzisz?

 

jesli np. zaliczysz 3 dni nonstop prime'a to mozesz sie uwazac za posiadacza bartona 3200+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...