Skocz do zawartości
ratHUNTER

Ati ma udowodnione optymalicacje! (oszustwa)

Rekomendowane odpowiedzi

Need for Speed:U

Etherlords 2

Call of Duty

Silent Hill 3

Unreal 2

Halo:Combat Evolved

Lord of the Rings:War of the Ring

Tron2.0

Pozatym chyba wszystkie nowe symulatory lotu, programy do renderingu w czasie rzeczywistym i kilka innych dupereli (winamp 5 i wizualizacje dla DX9.0)

 

wszystko ofkorz w 1024/768 w 32bitach i high detale. Anizo i inne antyaliasingi wylaczam bo juz calkiem zwalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... ,kompa ma chodzic i tyle,chce grac w full ustawieniach i zeby nie bylo pokazu slajdow a ja takowych ponad 50fps nie widze  ,jak bym mial teraz jechac na plycie z kt266 + to co mam to bym na max ustawach juz tak komfortowo nie pogral ,wiec zainwestowalem 200 w mobo i jest ok

czyli co Twoim zdaniem ja na swoim KT266 (fakt że A) i reszcie sprzętu już sobie komfortowo nie pogram :?: Pogram sobie tak samo jak Ty w max detalach - bez potrzeby posiadania super hiper NF2. Jakie są tak naprawdę realne różnice wydajnościowe (nie cyferki w benchmarkach) mimo że to chipsety różnych generacji - to pytanie retoryczne wiec nie odpowiadaj bo tak naprawdę te różnice w wydajności są nie wielkie a na pewno śmieszne biorąc pod uwagę różnice w cenie. ale tak to już wygląda w tej branży.

 

 

To było tak apropo wątku Kt600 vs NF2 który potem zmienił się w wątek Kt266 vs NF2.

 

co do rozwijającego się wątku ATI vs Nvidia i wątku -" kogo na co stać" to widzę że zaczyna się robić kolejny piaskownicowy topic, wiec dam sobie na luz - bawcie się dalej tylko nie sypcie się piaskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... ,kompa ma chodzic i tyle,chce grac w full ustawieniach i zeby nie bylo pokazu slajdow a ja takowych ponad 50fps nie widze  ,jak bym mial teraz jechac na plycie z kt266 + to co mam to bym na max ustawach juz tak komfortowo nie pogral ,wiec zainwestowalem 200 w mobo i jest ok

czyli co Twoim zdaniem ja na swoim KT266 (fakt że A) i reszcie sprzętu już sobie komfortowo nie pogram :?: Pogram sobie tak samo jak Ty w max detalach - bez potrzeby posiadania super hiper NF2. Jakie są tak naprawdę realne różnice wydajnościowe (nie cyferki w benchmarkach) mimo że to chipsety różnych generacji - to pytanie retoryczne wiec nie odpowiadaj bo tak naprawdę te różnice w wydajności są nie wielkie a na pewno śmieszne biorąc pod uwagę różnice w cenie. ale tak to już wygląda w tej branży.

 

 

To było tak apropo wątku Kt600 vs NF2 który potem zmienił się w wątek Kt266 vs NF2.

 

co do rozwijającego się wątku ATI vs Nvidia i wątku -" kogo na co stać" to widzę że zaczyna się robić kolejny piaskownicowy topic, wiec dam sobie na luz - bawcie się dalej tylko nie sypcie się piaskiem.

wlasciwie to chodzilo o KT266A vs nf2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Need for Speed:U

Etherlords 2

Call of Duty

Silent Hill 3

Unreal 2

Halo:Combat Evolved

Lord of the Rings:War of the Ring

Tron2.0

Pozatym chyba wszystkie nowe symulatory lotu, programy do renderingu w czasie rzeczywistym i kilka innych <font color="#FF0000">[ciach!]</font> (winamp 5 i wizualizacje dla DX9.0)

 

wszystko ofkorz w 1024/768 w 32bitach i high detale. Anizo i inne antyaliasingi wylaczam bo juz calkiem zwalnia.

sciagnolem specjalnie demo Call of Duty ustawilem wsio na maxa +aax2+anizox2+wyostrzanie tekst.+najlepsza jakosc obrazu +1024/768 spada czasami!!! do 40fps,srednio 60 fps ,podobnie jak w U2 kiedys w to gralem ale niepodobalo mi sie ,w NFS:U nie gralem po wczesniejszych wersjach tej gry stwierdzilem ze nie lubie symulatorow poduszkowcow, z innych nie korzystalem jeszcze ,ale po CoD i U2 zastanawiam sie co masz zle ustawione ze te gry sa problemem dla twojej grafy ,no chyba ze dla ciebie to nie jest plynne jak jest mniej niz 100fps,poczekam jeszcze jak bede mial pelno wersje CoD i wtedy lookne ale nie wydaje mi sie aby ta gra mnie do zmiany grafy zmusila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... ,kompa ma chodzic i tyle,chce grac w full ustawieniach i zeby nie bylo pokazu slajdow a ja takowych ponad 50fps nie widze  ,jak bym mial teraz jechac na plycie z kt266 + to co mam to bym na max ustawach juz tak komfortowo nie pogral ,wiec zainwestowalem 200 w mobo i jest ok

czyli co Twoim zdaniem ja na swoim KT266 (fakt że A) i reszcie sprzętu już sobie komfortowo nie pogram :?: Pogram sobie tak samo jak Ty w max detalach - bez potrzeby posiadania super hiper NF2. Jakie są tak naprawdę realne różnice wydajnościowe (nie cyferki w benchmarkach) mimo że to chipsety różnych generacji - to pytanie retoryczne wiec nie odpowiadaj bo tak naprawdę te różnice w wydajności są nie wielkie a na pewno śmieszne biorąc pod uwagę różnice w cenie. ale tak to już wygląda w tej branży.

 

 

To było tak apropo wątku Kt600 vs NF2 który potem zmienił się w wątek Kt266 vs NF2.

 

co do rozwijającego się wątku ATI vs Nvidia i wątku -" kogo na co stać" to widzę że zaczyna się robić kolejny piaskownicowy topic, wiec dam sobie na luz - bawcie się dalej tylko nie sypcie się piaskiem.

w tamtym watku probowalem KGB wytlomaczyc ze system oparty na ustawieniu proca i pamieci np 14x145 a 11,5x177 daje wyraznie zauwazalna roznice w grach ,sprawdzilem twoje ustawienia od reki (chodzi mi o fsb -145mhz mnoznik 14,5 ,aby predkosci proca byly rowne)co jest niewatpliwa zaleta plyty na nf2 i przy takich ustawieniach to w CoD demo juz mi potrafi do 30fps zjechac ,gdzie na moich ustawieniach to jest min 40fps a reszte sprrzetu mamy porownywalna- podobne grafy ilosc ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJDAHO

 

nie wiem ile zaplaciles(grafa i plyta) ,kiedy kupiles(grafa i plyta) i jakiej firmy jest (grafa)

wiec strzelam :D  r9500pro

grafa jest od MSI to jedno , r9500pro firmowy nie shapire czy cos w tym stylu (bez obrazy ale nie mam zufania do takich firm )to napewno sie w kwocie moja grafa +200 nie zmiesci (kiedy ja kupowalem to byla to roznica jakich 400zl)to drugie ,a patrzac na wyniki porownan gf4ti4200 do r9500pro w grach na dzisiaj to roznica nie jest warta ceny ,bo mnie nie interesuje czy mam 100 200 czy 300 fps ,ma byc ponad 50 i juz , dlatego te forse to wole na mobo wydac ,na kt266 z "a" czy bez tego ''a'' to jak trza bedzie to 200fsb stabilnego nie uzyskam ,a na mojej mobo juz 215 jechalem i bylo stabilnie to trzecie ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co Twoim zdaniem ja na swoim KT266 (fakt że A) i reszcie sprzętu już sobie komfortowo nie pogram :?:  Pogram sobie tak samo jak Ty w max detalach  - bez potrzeby posiadania super hiper NF2. Jakie są tak naprawdę realne różnice wydajnościowe (nie cyferki w benchmarkach) mimo że to chipsety różnych generacji - to pytanie retoryczne wiec nie odpowiadaj bo tak naprawdę te różnice w wydajności są nie wielkie a na pewno śmieszne biorąc pod uwagę różnice w cenie. ale tak to już wygląda w tej branży.

 

To było tak apropo wątku Kt600 vs NF2 który potem zmienił się w wątek Kt266 vs NF2.

 

co do rozwijającego się wątku ATI vs Nvidia i wątku  -" kogo na co stać" to widzę że zaczyna się robić kolejny piaskownicowy topic, wiec dam sobie na luz - bawcie się dalej tylko nie sypcie się piaskiem.

bardzo byś sięzdziwił zamieniając swojego kt266a na nF2, bardzo bardzo. różnica między np. kt133a a kt400 to jak 190 do 260 :!: nie pamiętam jakie to były jednostki ale tak wychodziło w chipie czy enterze.

no i masz teściacha żeby n ie było że zmyślam.

http://tomshardware.pl/motherboard/2003030..._athlon-02.html

może zmienisz zdanie. osobiście dziwię sięludziom odpalającym nowe procki na ecs k7s5a czy kt133a. ładująkasę w grafę, pamięci, procka a tracą 25% na płycie :!: a cena płyty głównej jest sporo niższa niż lepszej grafy. za 250 zeta można kupić wydajnego i stabilnego asrocka na sis 748, który bardzo depcze po piętach nF2, czasem go wyprzedzając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Need for Speed:U

Etherlords 2

Call of Duty

Silent Hill 3

Unreal 2

Halo:Combat Evolved

Lord of the Rings:War of the Ring

Tron2.0

Pozatym chyba wszystkie nowe symulatory lotu, programy do renderingu w czasie rzeczywistym i kilka innych <font color="#FF0000">[ciach!]</font> (winamp 5 i wizualizacje dla DX9.0)

 

wszystko ofkorz w 1024/768 w 32bitach i high detale. Anizo i inne antyaliasingi wylaczam bo juz calkiem zwalnia.

sciagnolem specjalnie demo Call of Duty ustawilem wsio na maxa +aax2+anizox2+wyostrzanie tekst.+najlepsza jakosc obrazu +1024/768 spada czasami!!! do 40fps,srednio 60 fps ,podobnie jak w U2 kiedys w to gralem ale niepodobalo mi sie ,w NFS:U nie gralem po wczesniejszych wersjach tej gry stwierdzilem ze nie lubie symulatorow poduszkowcow, z innych nie korzystalem jeszcze ,ale po CoD i U2 zastanawiam sie co masz zle ustawione ze te gry sa problemem dla twojej grafy ,no chyba ze dla ciebie to nie jest plynne jak jest mniej niz 100fps,poczekam jeszcze jak bede mial pelno wersje CoD i wtedy lookne ale nie wydaje mi sie aby ta gra mnie do zmiany grafy zmusila

 

chyle czola przed doskonalym kompem, ale 40 fps to za malo, ja juz kiedys panowie od kwaka udowodnili powyzej 72 fps przestaje dopiero byc widoczna roznica. ponizej to widac roznice. Natomiast ponizej 25 juz sie grac nie da. Reasumujac, jesli nie mam wlasnie tych 72 fps, uwazam ze nie jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spideroso 8O 8O 8O

O czym Ty do cholery mowisz ???

Kupujesz sprzet za 5 kola zeby miec w CoD 70 fps ?

Albo Ciebie pogielo albo sie zgrywasz.

Po drugie sprawdz swoj sprzet bo na taki sprzet 70 fps w CoD to tragedia. Ja wystarczy, ze wylacze AA i anizo i mam okolo 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co Twoim zdaniem ja na swoim KT266 (fakt że A) i reszcie sprzętu już sobie komfortowo nie pogram :?:  Pogram sobie tak samo jak Ty w max detalach  - bez potrzeby posiadania super hiper NF2. Jakie są tak naprawdę realne różnice wydajnościowe (nie cyferki w benchmarkach) mimo że to chipsety różnych generacji - to pytanie retoryczne wiec nie odpowiadaj bo tak naprawdę te różnice w wydajności są nie wielkie a na pewno śmieszne biorąc pod uwagę różnice w cenie. ale tak to już wygląda w tej branży.

 

To było tak apropo wątku Kt600 vs NF2 który potem zmienił się w wątek Kt266 vs NF2.

 

co do rozwijającego się wątku ATI vs Nvidia i wątku  -" kogo na co stać" to widzę że zaczyna się robić kolejny piaskownicowy topic, wiec dam sobie na luz - bawcie się dalej tylko nie sypcie się piaskiem.

bardzo byś sięzdziwił zamieniając swojego kt266a na nF2, bardzo bardzo. różnica między np. kt133a a kt400 to jak 190 do 260 :!: nie pamiętam jakie to były jednostki ale tak wychodziło w chipie czy enterze.

no i masz teściacha żeby n ie było że zmyślam.

http://tomshardware.pl/motherboard/2003030..._athlon-02.html

może zmienisz zdanie. osobiście dziwię sięludziom odpalającym nowe procki na ecs k7s5a czy kt133a. ładująkasę w grafę, pamięci, procka a tracą 25% na płycie :!: a cena płyty głównej jest sporo niższa niż lepszej grafy. za 250 zeta można kupić wydajnego i stabilnego asrocka na sis 748, który bardzo depcze po piętach nF2, czasem go wyprzedzając.

nie porownuj przejscia z kt133a (ktory pracuje na sdram - >95% wykorzystania przepustowosci 1056mb/s) na kt400 (ddr - fsb133 >80% 2112mb/s) do przejscia z kt266a (ddr -fsb133 80% 2112mb/s) na nf2 lub kt600 (ddr - fsb133 >90% 2112mb/s)

bo w pierwszym przypadku roznica jest ogromna przy procu powyzej 1200MHz

(mam kt133 i kt266a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ spideroso

naprawde mnie dziwi ze masz taki slaby wynik ,bo zeczywiscie jak bym tyle chajcu na kompa wydal to bym sie pociol ze gra ktora korzysta z silnika Q3 poprawionego co prawda na moim kompie tak slabo chodzi , a jak wczesniej pisalem dla mnie to nie ma roznicy ponad 50fps i nie interesuje mnie co ktos tam udowadnia ,ja sie kieruje tym co JA czuje a nie tym co mi ktos wmawia ,tak dziala reklama wlasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co Twoim zdaniem ja na swoim KT266 (fakt że A) i reszcie sprzętu już sobie komfortowo nie pogram :?:  Pogram sobie tak samo jak Ty w max detalach  - bez potrzeby posiadania super hiper NF2. Jakie są tak naprawdę realne różnice wydajnościowe (nie cyferki w benchmarkach) mimo że to chipsety różnych generacji - to pytanie retoryczne wiec nie odpowiadaj bo tak naprawdę te różnice w wydajności są nie wielkie a na pewno śmieszne biorąc pod uwagę różnice w cenie. ale tak to już wygląda w tej branży.

 

To było tak apropo wątku Kt600 vs NF2 który potem zmienił się w wątek Kt266 vs NF2.

 

co do rozwijającego się wątku ATI vs Nvidia i wątku  -" kogo na co stać" to widzę że zaczyna się robić kolejny piaskownicowy topic, wiec dam sobie na luz - bawcie się dalej tylko nie sypcie się piaskiem.

bardzo byś sięzdziwił zamieniając swojego kt266a na nF2, bardzo bardzo. różnica między np. kt133a a kt400 to jak 190 do 260 :!: nie pamiętam jakie to były jednostki ale tak wychodziło w chipie czy enterze.

no i masz teściacha żeby n ie było że zmyślam.

http://tomshardware.pl/motherboard/2003030..._athlon-02.html

może zmienisz zdanie. osobiście dziwię sięludziom odpalającym nowe procki na ecs k7s5a czy kt133a. ładująkasę w grafę, pamięci, procka a tracą 25% na płycie :!: a cena płyty głównej jest sporo niższa niż lepszej grafy. za 250 zeta można kupić wydajnego i stabilnego asrocka na sis 748, który bardzo depcze po piętach nF2, czasem go wyprzedzając.

nie porownuj przejscia z kt133a (ktory pracuje na sdram - >95% wykorzystania przepustowosci 1056mb/s) na kt400 (ddr - fsb133 >80% 2112mb/s) do przejscia z kt266a (ddr -fsb133 80% 2112mb/s) na nf2 lub kt600 (ddr - fsb133 >90% 2112mb/s)

bo w pierwszym przypadku roznica jest ogromna przy procu powyzej 1200MHz

(mam kt133 i kt266a)

czlowieku czy trzeba to tobie namalowac czy co , twierdzisz ze ustawienie pamieci ddr na 133mhz na kt266a nic nie da w porownaniu z 133mhz na NF2 ,to prawda ,ale wielokrotnie ci pisalem ze jest roznica i to wyrazna jak jedziesz na fsb 177mhz albo 200mhz albo jak co po niektorzy 250 mhz na NF2,

PRZY TEJ SAMEJ CZESTOTLIWOSCI PROCA I Z PAMIECIAMI PRACUJACYMI SYNCHRO JEST WYRAZNA ROZNICA JESLI JEDZIESZ NA 133MHZ A JAK JEDZIESZ NA 177MHZ I SYSTEM KTORY MA USTAWIENIA 11.5 x 179 =2058 BEDZIE WYDAJNIEJSZY ODCZUWALNIE OD 15,5 x 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo byś sięzdziwił zamieniając swojego kt266a na nF2, bardzo bardzo. różnica między np. kt133a a kt400 to jak 190 do 260 :!: nie pamiętam jakie to były jednostki ale tak wychodziło w chipie czy enterze.

no i masz teściacha żeby n ie było że zmyślam.

http://tomshardware.pl/motherboard/2003030..._athlon-02.html

może zmienisz zdanie. osobiście dziwię sięludziom odpalającym nowe procki na ecs k7s5a czy kt133a. ładująkasę w grafę, pamięci, procka a tracą 25% na płycie :!: a cena płyty głównej jest sporo niższa niż lepszej grafy. za 250 zeta można kupić wydajnego i stabilnego asrocka na sis 748, który bardzo depcze po piętach nF2, czasem go wyprzedzając.

no to spójrz jak się dziwię, korzystając z tego linka który podałeś:

KT266 wszedł na wiosnę 2001roku, ne wrześniu już była wersja A, nfore2 pojawił się rok później, a wersje wspierające oficialnie FSB 200 dopiero w 2003 roku. a w tej branży rok czy dwa to bardzo dużo czasu.

i patrzymy na wyniki:

kodowanie MP3:

NF2 - 165sekund; KT266A - 171sekund - różnica ~3 procent. leciwy KT 133a ma 172 sekundy

 

sysmark2002 ok 6% różnicy;

 

3dstudioMAX - specviewperw7

NF2 - 8,5 KT266A 7,3 :lol:

 

SisoftSandra 2003 memory performence

NF2 - 2164, KT266a - 1997 róznica ~8%

 

kompresa pliku 178 Megowego

NF2 - 207sekund (3:45), KT266a - 241sec (4:01) różnica 16 sekund. co to jest za róznica :lol: gdyby na jednym chipsecie trwało to 1s a na drugim 16 to by było coś. Ale jak na jednym trwa to 3:45 a na drugim 4 minuty to co to za różnica

 

i tak to wygląda właśnie w codziennym uzywaniu komputera. Są to pojedyncze sekundy którymi może się podniecać tylko maniak benchmarków - bo szary użytkownik i tak nie widzi różnicy.

 

Czy indeksując jakąs większą bazę danych. Co to za różnica że np, (tutaj już sobie wymyślam liczby)na kt zrobi mi to w 16sekund a na NF2 w 12 sekund. żadna. Albo gdyby jedna platforma robiła to 16 minut a druga 12 też żadna różnica - bo w obu przypadkach jest to za długo i w obu przypadkach wychodzę na kawę. Rewolucja to by była jak na NF2 trwało by to minutę a na KT 10 minut. to byłbym pod wrażeniem, tyle że róznice w officemarkach to 6-8% czyli na NF2 coś trwa 10 sekund, a na KT 10,6 czy 10,8 sekundy, wielka mi rzecz :lol:

 

 

więc co takiego da mi zmiana samej płyty z Kt266a na NF2, - skoro na swoim sprzęcie pracuję komfortowo i gram też komfortowo we wszystkie gry. ja sprzęt zminię gdzieś za rok już na platformę 64 bitową, co mi da wywalenie kasy teraz w NF2 - i każdemu innemu który ma Kt266a.

 

Jak ktoś kupuje pierwszy komputer to ok niech sobie bierze najwydajniejszą platformę, ale co posiadaczowi KT266a da zmiana samej płyty na NF2 - popatrz sobie na stosunek zysków do kosztów. do wzrostu wydajności. właśnie to wszystko ładnie widać w podanym przez Ciebie linku - 6% tu. 8 procent tam.

nawet te nieszczęsne gry to np różnica. 59 klatek do 52 np w UT2003

 

NF2 nie jest żadną rewolucją tylko ewolucją co widać właśnie w testach między tymi chipsetami różnej generacji. i widać doskonale że różnice są niewielie w realnym korzystaniu z komputera. No ale tak to jest jak ktoś niezdrowo podnieca się cyferkami w benchmarkach a nie potrafi tego odnieść do realnego świata

 

A już twoja wypowiedź drogi "AMD RULEZZ" wygląda zupełnie śmiesznie jeżeli przypomnę Ci jak to w moim wątku o Ti4200

próbowałes wykazać że nie ma sensu zmieniać Twojego GF4MX na Ti4200 bo różnice są niezadowalające. Jak to trafnie zauwazył KGB punkt widzenia zalezy od puntu siedzenia a właściwie posiadania.

 

drogi AJDAHO

 

tobie też polecam mój wątek o Ti4200

MSI Ti4200 128MB 4ns pierwsze boje z nową kartą (MS-8879)

 

bo tak się składa że najpierw testowałem tego Ti4200 na moim 1700palomino0,18 i solteku 75drv4 (KT266a) a potem na NF2 (75frn2)i procku 0,13

 

zacytuję Ci kawałek. takie same ustawienia na obydwu platformach czyli 11x145

Ti 4200 core306 Mhz / mem608 Mhz na Athlonie XP 0,18 (145x11) I KT266A miałem 11249 punktów

Zobaczymy co na takich ustawieniach będę miał na AthlonieXP 0,13 (145x11) i Nforce2: Ok. oto wynik 11585 punktów. Jak widać różnica minimalna w stosunku do KT266a i palomino

 

więc co mi by dała sama zmiana z KT266a na NF2 - odpowiedź wielkie G.

 

bo własnie na tym polega rzecz, aby przetestowac chipset w tych samych warunkach i zobaczyć który jest wydajniejszy i czy ta róznica jest jakaś sensowna. Bo to że NF smiga na 200 FSB czy 250 to już inna sprawa. zresztą co mi po tym przy moim palominino który nie wytrzyma FSB 150.

 

idac dalej i patrząc na różnice FSB

Athlon XP 8,5x 220,5 = 1874,24 Mhz , FSB 220,5 Mhz

 

Ti4200 core250 mem444 = 11326 punktów

Ti4200 core306 mem608 = 13060 punktów

 

Athlon XP 10x 200,46 = 2004 Mhz , FSB 200 Mhz (ok. 2000Mhz czyli odpowiednik AXP 2400+)

 

Ti4200 core250 mem444 = 11539 punktów

Ti4200 core306 mem608 = 13187 punktów

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7076155

 

Athlon XP 10x 210,48 = 2104,76 Mhz , FSB 210 Mhz

 

Ti4200 core250 mem444 = 11539 punktów

Ti4200 core306 mem608 = 13337 punktów

 

 

i co daje FSB 220 w stosunku do 200 - różnice to błąd pomiarowy i nic więcej. wieć jeżeli u mnie procek śmiga na 145x11 (1600) a u Ciebie 177x11,5 (2035) to minimalnie lepsza wydajność wynika głownie z tych 400 Mhz więcej. tylko że ja pracuję na sprzęcie równie komfortowo mimo że mam procka 0,18 i kt 266a wiec co mi da wywalenie kasy na coś co masz ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie chyba niepotrzebnie ten topic zakladalem...

mialo byc o "optymalizacjach" w sterach Ati a wyszlo z tego niewiadomo co...

 

w kazdym razie, na ostatnich zajeciach z dziedziny ekonomii mowilismy o uzytecznosci... uzytecznosc to miara zadowolenia z gromadzenia i/lub uzytkowania danego dobra materialnego... jezeli karta za 2000zeta wykazuje dla kogos wieksza uzytecznosc niz karta za 500zeta to oczywiscie wybierze tą pierwszą... i nie ma sie tu o co klocic... pod wzgledem wyprowadzania gotówki jestesmy "homo ekonomicus"...

 

i jak ktos slusznie zauwazyl, choc w innym kontekscie, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia... w CoD gralem w full detalach na moim GTS2 i nie narzekalem... taki punkt widzenia wystarcza mi w zupelnosci...

 

btw. ktos chociaz przeczytal ten teks na tomshardware i ma cos konkretnego do napisania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marasek

kolego widze ze podobnie jak KGB nie rozumiesz ze przy tym samym fsb pamieci i proca to roznice pomiedzy tycmi chipami sa minimalne , ale zastanow sie czy otrzymasz na swoim mobo stabilne fsb200 mhz dla proca i pamieci ,bo ja na swojej plycie np. to spokojnie takie cus uzyskam i wtedy te minimalne roznice urosna znacznie , w Unrealu zrobi sie z 52 do 59 ,52 do 66 (tak na oko ) ale to nic bo i to i to jest plynne ,gorzej jak w jakiej gierce bedzie 25 do 35 np bo przy 25 to juz se wogole nie pograsz ,a przy 35 to na gwalt do sklepu po nowe graty nie trzeba bedzie leciec bo jeszcze ujdzie w tloku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marasek 

kolego widze ze podobnie jak KGB nie rozumiesz ze przy tym samym fsb pamieci i proca to roznice pomiedzy tycmi chipami sa minimalne , ale sie z 52 do 59 ,52 do 66 (tak na oko ) ale to nic bo i to i to jest plynne ,gorzej jak w jakiej gierce bedzie 25 do 35 np bo przy 25 to juz se wogole nie pograsz ,a przy 35 to na gwalt do sklepu po nowe graty nie trzeba bedzie leciec bo jeszcze ujdzie w tloku

a ty nadal widzę nie rozumiesz że ja mając nawet NF2 smigającego na FSB300 g.ó.w.n.o zrobię z palomino. wieć zmiana samej płyty da mi dokładnie g.ó.w.n.o i jest zupełnie bez sensu. a to dotyczy większości osób które mają KT266, 266a Kt333 itd bo przeważnie mają też procki 0,18 microna.

skoro smiga Ci bez problemów na 200 Mhz to czemu tego nie masz w podpisie i czemu pracujesz na 177 skoro to 200 to taki bajer.

 

własnie rzecz polega na tym żeby pokazać różnicę klas chipsetów przy takich samych warunkach czyli takim samym FSB. i tutaj różnicy nie ma prawie żadnej - żadnej rewolucji. bo to że działa z wyżymi FSB to wiadomy wymóg czasów. a to oznacza że konstrukcja nie jest wcale aż tak rewelacyjna, co najwyżej mamy doczynienia jedynie z ewolucją mimo że dzielą ją według czasu branży komputerowej lata świetlne.

 

pomyśl teraz rozsądnie

mam

KT266a

palomino 1700+ (11x145=1600Mhz==>1900+)

512 ramu DDR266

 

co mi realnie da wywalenie kasy

 

na AXP 1800+ (1,53) którego puszczę na 200 czy 220FSB = 355zł

na Soltek 75frn2 (NF2) - 382zł

jakieś 512 MB PC400 - minimum 400zł

 

I co mi da realnie wydanie ponad 1100zł w stosunku tego co mam teraz 13,5 tys. punktów zamiast 11,5 w 3dmarku, pare procent różnic co realnie przekłada się na przykład na 6 sekund w czymś tam. I na to miałbym wydac 1100zł. - I w ten sposób czar NF2 pryska zupełnie

 

wydatek byłby zupełnie bez sensu - stosunek poniesionych kosztów do uzyskanych zysków - żałosny. 1100zł to ja wolę np. kupic sobie multinagrywarke DVD za 600zł a za resztę np. jakąś seksowną bieliznę mojej dziewczynie :wink: i będę miał z tego nieporównywanie więcej radości niż z paru punktów więcej w 3dmarku. :D

 

Mój sprzęt jest wystarczający na dzisiejsze czasy,wszystkie gry i programy mi śmigaja tak jak powinny - za np. rok zmienię platformę na 64 bitowa, po jaki ch... miałby wydawać teraz kase i pakować się w NF2,.

 

pomyśl rozsądnie

 

przestancie być maniakami cyferek, czytacie te testy oglądacie wykresy ze słupkami tylko nie potraficie przęłożyć tych wyników do realnego świata, realnego używania komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahahhaha, też mi szok - optymalizacje sterów :lol:

 

Dobrze, że to tylko net, bo na żywca mogłoby dojść do rozrób jakichś :mrgreen:

 

Kłóćcie się dalej... :lol:

 

PS. Bardzo wiarygodne źródło sobie wybraliście... Tomshardware... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJDAHO

to nie nowina ze przy wyzszej fsb przepustowosc pamieci rosnie ,ale- jak zauwazyl Marasek- porownanie polega na ustawieniu tego samego fsb - a tu chipsety ddr od kt266a maja bardzo zblizona wydajnosc

dla twojej wieadomosci tez moge jechac na takiej fsb jak ty ,czyli 177

potrzebne mi do tego tylko odpowiednie pamieci

 

i tu dochodzimy do drugiej waznej sprawy - jak rowniez zauwazyl Marasek- wiekszosc posiadaczy kt266,kt266a,kt333 ma Palomino i pamieci ddr266 ewentualnie 333

wymiana na nf2 lub kt600 nie daje nic - chyba ze wymieni sie procesor i pamieci ,a to juz pol komputera i kupa szmalu

jezeli wspolczynnik oplacalnosci to JAKOSC/CENA -to w przypadku posiadania juz sprzetu ten wspolczynnik rosnie parabolicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marasek,KGB

przeczytajcie tamten topic dokladnie moze co , prosze was .

marasek twoje obliczenia sa bardzo ciekawe i wygodne dla ciebie ,ale z nich wynika ze musisz wywalic 1100zl bo zachowujesz stary sprzet , tymczasem ja robilem w ten sposob - kt266a+duren1000 - 4miechy potem sprzedaz dolozenie ~100 zl ->kt333+antek1600xp-4,5 miechow potem sprzedaz dolozenie ~150zl ->kt400+antek2000 - 2miechy + 150zl ->tensam antek +soltek sl-75frn2

wychodzi wiec ze modyfikacje kompa z kt266a i D1000 na to co teraz mam kosztowaly mnie 400zlotych ?

a tlumaczenie ze trzeba porownywac na tych samych fsb itd to tak jak by malucha do merca porownywac bo ten i ten dojedzie w tym samym czasie z warszawy do gdanska z predkoscia 50km/h,skoro plyta uzyskuje wyzsze fsb to trzeba to wykorzystac i juz

ps.nie smigam teraz na fsb200mhz bo mi to nie potrzebne wiem ze z proca moge wyciagnac wiecej niz 2150mhz ,ale bede to wykorzystywal jak mi jaka gra zacznie mocniej przycinac ,wtedy moze w ten sposob poprawie sytuacje ,nie kazdy kto ma ferrari musi jezdzic nonstop 300km/h prawda ?ja wole fsb177mhz przy vcore 1.55v i cichy wicherek jak mnie co przycisnie to wtedy dam fsb200 /proc na 2170mhz przy vcore 1.7v i bede sie zastanawial do jakiej grafy dolozyc GORA 500 zl zeby mi wsio znowu w max detalach brykalo ,proste ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownanie nf2 do Ferrari to profanacja

 

ceny moze by tak usrednic ,bo albo miales niesamowitego fuksa ze zmiana ,albo startowales z Asusa KT266A a skonczyles na ECS KT400

1.porownanie czegokolwiek do czegokolwiek to jest profanacja bo wszystko jest inne ,

2.odwrotnie kt133a -ecs k7vza

kt266a-msi KT266 Pro2-U

kt333 -msi KT3 Ultra2-C

kt400 - gigabyte GA7VA

nf2 -soltek obecny

czekam na okazje i sprzedaje po dobrej cenie :lol: a dzieki temu ze mnie juz w sklepie znaja to moge na rabat jaki liczyc zawsze ,choc by dzieki temu ze ostatnio poza gadgetami dla siebie to do sklepu po kompa 4 klijentow przyprowadzilem .sklep dostal po 3~4 tys za kompa wiec moglem solteka po promocji za 280zl kupic np . i memorki se z kingstonow 266 na 333 wymienic za friko,a niedlugo juz beda 400 bo wtedy akurat nie miel a cos bylo wziac trzeba ,tylko mi sie do sklepu skiknoc nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marasek,KGB 

przeczytajcie tamten topic dokladnie moze co , prosze was .

marasek twoje obliczenia sa bardzo ciekawe i wygodne dla ciebie ,ale z nich wynika ze musisz wywalic 1100zl bo zachowujesz stary sprzet , tymczasem ja robilem w ten sposob - kt266a+duren1000 - 4miechy potem sprzedaz dolozenie ~100 zl ->kt333+antek1600xp-4,5 miechow potem sprzedaz dolozenie ~150zl ->kt400+antek2000 - 2miechy + 150zl  ->tensam antek +soltek sl-75frn2

wychodzi wiec ze modyfikacje kompa z kt266a i D1000 na to co teraz mam  kosztowaly mnie 400zlotych ?

a tlumaczenie ze trzeba porownywac na tych samych fsb itd to tak jak by malucha do merca porownywac bo ten i ten dojedzie w tym samym czasie z warszawy do gdanska z predkoscia 50km/h,skoro plyta uzyskuje wyzsze fsb to trzeba to wykorzystac i juz

jeżeli niby KT266a na być maluchem a NF2 mercedesem. To cieńko coś z firmą mercedes-benz. Twoje porównanie to by było w miarę na miejscu jak by rolę tego malucha grało coś pokroju 386/486.

 

Overclocking to fajna rzecz, ale wsród wszystkich użykowników komputerów na świecie tylko mały promil się tym zajmuje.

 

dlatego wiec jak AXP 2400+ zgodnie ze specyfikacją ma chodzić na FSB 133 to tak ma być testowany, jak AXP 3000+ barton ma pracować na FSB166 to tak ma być testowany itd. a nie że ty sobie ustawisz 177 i potem chcesz porównywać do 133. Zresztą sprobój ustawić 177 na Palomino - życzę powodzenia

 

i dlatego AXP 2400+ testuje się na FSB 133 na platformie KT266A Kt333, Kt400A KT600 i Nforce2 - aby pokazać która platforma jest najwydajniejsza. i widać że w tych porównywalnych warunkach NF2 jest najwydajniejszy, ale te różnice realnie (nie cyferki w słupkach) nie są duże i jeżeli spojrzymy na to że NF2 ultra a KT266a dzielą dwa lata to tymbardziej NF2 nie jest żadną rewolucją

 

jedna jaskółka wiosny nie czyni --> tak samo jak sama płyta na NF2, bo żeby korzystać z tych FSB, konieczny jest odpowiedni procesor, i pamięci.

 

dla przeciętnego posiadacza sprzetu klasy DDR (czyli od tego KT266) i procka pokroju AXP, który wykorzystywany jest tak jak to robi większość użytkowników (internet, aplikacje biurowe, granie) wymiana sprzętu na platformę NF2 jest conajmniej wątpliwa, bo naprawdę jest nie wiele do zyskania. No chyba że ten ktoś należy do mniejszości która lubi się chwalić że ma najwięcej PCmarków, 3dmarków FPSów itd. - czyli pochwalić się że ma najszybszy komputer we wsi.

 

ostatni bios (K4.2)do mojego solteka daje mu obsługe procków do AXP 2600+ na ch... mam zminiać płytę na NF2 co mi to da i tak więcej jak 3200+(2,2Ghz) nie włoże na NF2.

Kolejna sensowna wymiana to bedzie dopiero na 64 bity i to pewnie za jakiś rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieniadz robi pieniadz

gdybym mial okazje to kto wie ,moze sam bym wciskal ludziom swoj urzywany sprzet i wymienial na nowszy za grosze

niestety sam kupilem plyte urzywana ,a najtansza na kt333 (poza ecs) byla wtedy 100pln drozsza ,a Abicik to nawet 180pln (plyt kt400 nie bylo fizycznie w sklepach)

wyznaje zasade ze lepiej raz kupic porzadna plyte niz zmieniac co tydzien

teraz sie nie dziwie ,jak bym mial MSI lub GB na kt266/400 to tez by mnie kur... brala

dlatego nie kupuje takich zonkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...