Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

hm zwiekszylem troche fsb w programie bo w biosie mam 100, 133, 166, 200 :/ pochodzil troche na ok. 2130 i bluskir :P malo papu chyba ale poki co tyle mi starcza =] poczekam na pamiatki i zasialcz (ok. 4 lata ~~)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepaliles :) Albo zwalona seria albo uszkodzone cache albo WC nie styka... Po prostu cos jest [uwielbiam ta cenzure] do [gluteus maximus] :)

Ja mam od miesiąca wszysko zwalam na zasilke :wink:

Ale coś jest <span style="color:red;">[ciach!]</span>a nie wporzadku 8O

Seria to jest najlepsza 8)

Cache 256 sprawdzone przez BIOS i 3 programy

WC daje 38stopni w stresie przy napięciu ~2V

Więc nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ludzie ale macie problemy! Mój na 1.5v idzie w prime stabilnie 10.5x175, na codzień chodzi 10.5x202 1.85v... jestem wq.... widząc jak się bawicie, zamiast kręcić jak macie takie proce co idą na 2100 1.5v...   :evil:

Kurde stary ja też nie mogę, już mnie skręca, żebym ja miał tego proca, tą serię .................................... mój chodzi przy takim napięciu jak w podpisie, a tutaj jakieś zabawy o głupie 0,5 V, przedszkole ........ :evil:

Może najpierw powinni niektórzy poczytać sobie "oślą łączkę" - sorki za ten komentarz ale mnie naprawde skręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepaliles :) Albo zwalona seria albo uszkodzone cache albo WC nie styka... Po prostu cos jest [uwielbiam ta cenzure] do [gluteus maximus] :)

Ja mam od miesiąca wszysko zwalam na zasilke :wink:

Ale coś jest <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nie wporzadku 8O

Seria to jest najlepsza 8)

Cache 256 sprawdzone przez BIOS i 3 programy

WC daje 38stopni w stresie przy napięciu ~2V

Więc nie wiem...

nie mow ze na 2v ci idzie jak w podpisie..i jesie na wc.. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ludzie ale macie problemy! Mój na 1.5v idzie w prime stabilnie 10.5x175, na codzień chodzi 10.5x202 1.85v... jestem wq.... widząc jak się bawicie, zamiast kręcić jak macie takie proce co idą na 2100 1.5v...   :evil:

Kurde stary ja też nie mogę, już mnie skręca, żebym ja miał tego proca, tą serię .................................... mój chodzi przy takim napięciu jak w podpisie, a tutaj jakieś zabawy o głupie 0,5 V, przedszkole ........ :evil:

Może najpierw powinni niektórzy poczytać sobie "oślą łączkę" - sorki za ten komentarz ale mnie naprawde skręca.

heh, moze zabawy ale wez pod uwage ze nie wszyscy maja super zasilki i kazde 0,5 v moze byc dla nich wazne dla stabilnosci i jeszcze kwestia temperatur !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Q powiedz na ile ten proc idzie. 3200+ w przypadku toughbreda to 2500mhz a w przypadku bartona to 2200mhz.

 

radzioxxx = > moj na 1.925 szedl na 2400. teraz nie mam chlodzenia i zasilki.

a jaka masz serie procka?

bo umnie tesh kolo tego( moja mixib0337 )

a max poszedl na 2520 przy 2.0

teraz stabilnie pracuje na 2.33 przy 1.75

tempki to po zmianie coolera (kupilem na allegro od goscia cooler http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20916936 ) obszedlem diode i teraz mam idle 43.

a zasilke to nie wiem czy znana: 350w deer

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec-> a wiesz nie chce go za bardzo zylowac - zreszta powiem ci szczerze ze miedzy 2.33 a 2.44 ni widze zadnej roznicy a musze go juz kopnac z 1.75->1.85 ~1.9... co prowadzi za soba tempke... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ludzie ale macie problemy! Mój na 1.5v idzie w prime stabilnie 10.5x175, na codzień chodzi 10.5x202 1.85v... jestem wq.... widząc jak się bawicie, zamiast kręcić jak macie takie proce co idą na 2100 1.5v...   :evil:

Kurde stary ja też nie mogę, już mnie skręca, żebym ja miał tego proca, tą serię .................................... mój chodzi przy takim napięciu jak w podpisie, a tutaj jakieś zabawy o głupie 0,5 V, przedszkole ........ :evil:

Może najpierw powinni niektórzy poczytać sobie "oślą łączkę" - sorki za ten komentarz ale mnie naprawde skręca.

heh, moze zabawy ale wez pod uwage ze nie wszyscy maja super zasilki i kazde 0,5 v moze byc dla nich wazne dla stabilnosci i jeszcze kwestia temperatur !!!

Ok ja to rozumiem doskonale ale nawet na codegenie napiecie 1.6 V dać można ..........., a jak się ktoś boi to niech nie podkręca, wtedy nie ryzykuje :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzioxxx => jest to mixib 0333. dokladnie nie pamietam. numerki z mojego procka sa juz na wielu stronach forum i wystarczy poszukac.

 

moj teraz biega tak jak w podpisie a jak mialem zalmana 7ka alcu to biegal na 12.5*181@1.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzioxxx => jest to mixib 0333. dokladnie nie pamietam. numerki z mojego procka sa juz na wielu stronach forum i wystarczy poszukac.

 

moj teraz biega tak jak w podpisie a jak mialem zalmana 7ka alcu to biegal na 12.5*181@1.8V

taki coolerek by sie sprzydal...hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rev2.0 tyle ze wrypalem zalmanika nb47 na chipset :)

zreszta to mi wystarczy to co mam czyli 2.33...mysle ze i tak nie jest zle

po obcieciu a wlasciwie zmniejszeniu kilku zeberek wejdzie bez problemu. dzisiaj u Power By AMD zakladalismy 7ka na Abita nf7-s i weszlo prawie bez przeszkod, bo mial "custom" radiator na NB i trzeba bylo go zdjac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki of-topic. Radziox masz w podpisie "Radeon 8500@9100", nie powinno byc 9100@8500? Bo cos nie chce misie wierzyc, ze obnizyles sonie taktowanie.

 

Niemiec, jestes pewny, ze na NF7 rev2 Z7k wejdzie bezproblemowo? Tzn bez zadnych kombinacji i przesuniecia coolera wzgledem procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że 2250MHz to 2800+ ale według Benchamarka Sandry mój wykręcony Duron (256L2) jest porównywalny z 3200+ a nawet go wyprzedza. Tu dowód:

Dołączona grafika

P.s

Nie mam pojęcia dlaczego to zdjęcie sie tak wolno wyczytuje.. leci z servera neostrady.To normalne, że tak wolno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mowimy o wydajnosci w sandzrze tylko o tym co mowi AMD o swoich prockach.

 

 

Sly => wczoraj montowalem takiego zalmana na nf7-s i weszlo bez problemu. trzeba bylo obciac zapinke i zalozyc odwrotnie mocowania na plyte, ale tak sie na tym mobo robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcz jeszcze jedna dziwna sprawa z moim Duronem :)

Otóż 1400@1800Mhz działa na napięciu 1.5V stabilnie.

Za to już w okolicach 2Ghz potrzebuje prawie 2V (1.963V) bo inaczej wogóle nie wstaje.

Skąd taka drastyczna różnica?

(FSB stałe czyli 133.. podkręcany tylko przez mnożnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mowimy o wydajnosci w sandzrze tylko o tym co mowi AMD o swoich prockach.  

 

 

Sly => wczoraj montowalem takiego zalmana na nf7-s i weszlo bez problemu. trzeba bylo obciac zapinke i zalozyc odwrotnie mocowania na plyte, ale tak sie na tym mobo robi

Wiem dlatego jak byś nie zauważył dołaczyłem ile procek ma w Mhz.. żeby była jasność.

(napisane jest na niebiesko)

UPDATE:

Jak dostane wreszcie zasilacz to bede 2.5GHz i nie bedzie sprawy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mowimy o wydajnosci w sandzrze tylko o tym co mowi AMD o swoich prockach. 

 

 

Sly => wczoraj montowalem takiego zalmana na nf7-s i weszlo bez problemu. trzeba bylo obciac zapinke i zalozyc odwrotnie mocowania na plyte, ale tak sie na tym mobo robi

Wiem dlatego jak byś nie zauważył dołaczyłem ile procek ma w Mhz.. żeby była jasność.

(napisane jest na niebiesko)

UPDATE:

Jak dostane wreszcie zasilacz to bede 2.5GHz i nie bedzie sprawy :roll:

 

Tak prawde mówiąc to dla mnie osobiście sandra nie jest żadnym odzwierciedleniem wydajności - moj bez odblokowanego L2 też przeskakuje 3200+ , a jak wiadomo taki wynik to między bajki można włożyć .........

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po obcieciu a wlasciwie zmniejszeniu kilku zeberek wejdzie bez problemu. dzisiaj u Power By AMD zakladalismy 7ka na Abita nf7-s i weszlo prawie bez przeszkod, bo mial "custom" radiator na NB i trzeba bylo go zdjac.

Niemiec a jak z wydajnością tego cacka, Power miał chyba ta delte (sorki za pomyłkę na wcześniejszych stronach) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ludzie czemu moge dac mnoznik tylko 12,5 skoro mam odblokowany? stego co czytalem to po zmianie na np. 13 i tak jest 12,5 ale tylko na plytach 4bitowych, aida pokazuje ze moja jest 8bitowa

o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ludzie czemu moge dac mnoznik tylko 12,5 skoro mam odblokowany? stego co czytalem to po zmianie na np. 13 i tak jest 12,5 ale tylko na plytach 4bitowych, aida pokazuje ze moja jest 8bitowa 

o co chodzi?

Mylisz chyba troszkę pojecia - podpowiem - np. abity mają możliwość zmiany mnoznika 5 bit, twoja płyta - nie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...