Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Twój procek ma źle ustawione FSB - powinno być 133 (możliwe, że pamięci nie wyrabiały). Wygląda na to, że twój mnożnik może być odblokowany. Spróbuj zmienić mnożnik za pomocą crystal cpuid:

http://crystalmark.info/download/download....stalCPUID45.zip

Function -> K6/K7/K8 Multipler.

 

Jak nie pomoże to możesz spróbować ściągnąć wcpuid i datasheet do sis735(chyba ten jest na twojej płycie) i spróbować podnieść mnożnik przez rejestry PCI. Ewentualnie pozostają druty...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Durona 1800 i chce się dowiedzieć czy ma on odblokowany mnożnik. Uruchomiłem program Barton CRC i wyświetlił coś takiego:

Multiplier Type: Undetermined type

Clock ratio: 13,5

CPU ID: 0681h

Possible cristal marker: MIXIB

Czyli oznacza to, że mam zablokowany mnożnik? W BIOS-ie co prawda da sie zmieniać mnożnik, jednak tylko w zakresie od 5 do 12,5 co 0,5. Ponadto w programie Cristal CPUID 4.5.7.277 w menu function, są nieaktywne opcje zmiany mnożnika.

Reszta sprzętu w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam durona 1400 z 35 tygodnia 2003 z odblokowanym mnoznikiem :D Niestety płytka Gigabyte 7N400S-L (nForce2 Ultra 400) nie ma mozliwosi zmiany mnożnika ani napieć.Zmieniłem bios na najnowyszy F5 ten przerobiony z forum niby ma pare opcji dodatkowych.Próbowałem przerobic na Athlona chyba 5 razy ołówkiem ale nie dział(musze kupic lakier i spóbowac :angry: -jeden mostek L2 przeciety (ostatni) wiec powinno sie udac).Narazie zrobiłem drud mode według tej niemieckiej stronki i wszytko dział ok,mnoznik z 10,5 zmieniłem na 13,5 a napiecie z 1,5V na 1,725V i lipa.... :sad: Proc nie chce sie odpalic na fsb 133 :angry: a powinien przeciesz(duron 1800 ma mnożnik 13,5 i 1,5V i szyne 133 i wszytko OK a u mnie chodzi narazie stabilnie na fsb 125X13,5 =1688Mhz wyzej sie odpala ale winda nie wstaje :cry: albo resety musze zmienic chłodznie bo mam 50 stopni normalnie a przy obciazeniu(CPU Burn-in,albo prime) 60.Mozliwe ze płyta zawyza bo radiator letni w sumie.Mam pytanie czy ktos miał podobnie ze miał tak słabe wyniki???Zasiłka to Fortron 400watt wiec raczej dobry,napiecia trzyma idealnie.Zastanawiam sie nad zmiana mnoznika na 8 albo 9 i szyna 200, bo pamiatki maja słabe wyniki jak idą asynchro( teraz synchro na 250 Mhz maja lepsze wyniki niz na 480 Mhz w dualu na asynchro) Ach pamiatki to 2 x 512 CORSAIR Value Select. Jakieś rady?? Czy ktos miał juz podobny przypadek ze sie tak marnie krecił??I na jakim napiecu i mnozniku chodza wam te durony na szynie 200?? Chiąłbym ustawic fsb na 200 i wykrecic tak na 2000Mhz tyle mi wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam zablokowany mnożnik :-| Zmienilem w BIOS-ie na 12,5 i zgłosił się jako Duron 1800 czyli zablokowany, pozostaje tylko zamalować mostki L1. Mam jeszcze pytanie: dlaczego moge w BIOS-ie zmieniać manualnie mnożnik tylko do 12,5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam durona 1400 z 35 tygodnia 2003 z odblokowanym mnoznikiem Niestety płytka Gigabyte 7N400S-L (nForce2 Ultra 400) nie ma mozliwosi zmiany mnożnika ani napieć BLA BLA BLA...

Po pierwsze pamięć ustaw na synchro (100%). Możesz im podnieść napięcie do 2,7V - 2,8V. Timingi daj na By SPD.

Z mnożnikiem nie ma się sensu bawić. Ustaw napięcie na 1,75-1,8V i daj od razu FSB 166. Jak pójdzie, to kolejno 175, 180, 190, 200. Do tego Prime95, po każdej zmianie conajmniej na 20 minut. Na koniec najdłużej.

Jak nie pomoże, to L12mod na FSB200.

Co do temperatur, to było pisane o tym setki razy, że Gigabyte zawyża. Otwórz boczną ściankę - będzie chłodniej...

 

Niestety, mam zablokowany mnożnik Zmienilem w BIOS-ie na 12,5 i zgłosił się jako Duron 1800 czyli zablokowany, pozostaje tylko zamalować mostki L1. Mam jeszcze pytanie: dlaczego moge w BIOS-ie zmieniać manualnie mnożnik tylko do 12,5?

Malowanie mostków L1 nic nie da, tak samo drutowanie mnożnika. Mobile mod raczej nie będzie działał bo płyta (KT266A) raczej jest za stara. Mnożniki na płycie możesz zmieniać do 12,5x, bo masz mnożnik 4-bitowy. Zmiana stanu 5, najstarszego bitu pozwala na ustawienie mnożników >12,5x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz za bardzo czasu bo włąsnie szkoła sie zaczeła :cry: Ale musze zobaczyc wiem ze gigabyte zawyza tempy ale mam najnowszy bios wiec nie powinien chyba aż tak bardzo,bude mam dobrze wietrzoną 5 wentylatorów w tym jedna 12cm z przodu(nie licząc oczywiscie tych na procu ,grafie i zasilaczu).a temperatury wczesnie miałem 38/48 a teraz 48/60 wiec jest róznica!!Musze zmienić chłodzenie na pentagrama jakiegoś.Mnoznik dam na standardowy (10,5) a jak nie to zjade na 9 i powinien isć na fsb 200 :) Tylko wydaje mi sie ze po zmianie mnoznika na 13,5 czyli tak jak duron 1800 powinien isc na 13,5 x 133=1800 bez problemów a on nie chce nawet na napieciu 1,7V!!! Góra stbilnie to 125x13,5=1688 wiec nie weim czy mam jakiś słaby egzemplasz cholera :angry:Zobaczymy jak pujdzie z nizszym mnożnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupiłem sobie AXP 1800+ , kręcił sie super, miał odblokowany mnożnik 2200Mhz @1,55V. Podczas kompresji filmu do DivX komp mi sie zawiesił. Proc miał wtedy temp. ok 60C. Po restarcie nic, czarny ekran. Więc zrobiłem reset CMOS i uruchomił się na 100x11,5=1150. Niestety okazało sie że proc stracił całą podkręcalność, nawet na standardowym taktowaniu był niestabilny. Do tej pory nie wiem co było tego przyczyną, temp. po przetaktowaniu nie przekraczała 60C, i napięcia wysokiego też nigdy mu nie dawałem. Ktoś na forum powiedział że pewnie zdeformowała się mu struktura wewnętrzna, ale gdyby faktycznie tak sie stało to wogóle nie powinien był sie uruchomić, albo powinny być widoczne jakieś ślady uszkodzeń.

Edytowane przez marotf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem mnoznik na standardowy czyli 10,5 z szyna wyjechałem na 166(wyżej restarty)i teraz mam 1750Mhz

na 1,7V wiec juz lepiej.Pamieci chodzą synchro na 333mhz i to juz dało odczuwalny skok wydajnosci :D Musze jeszcze zmienić chłodzenie dać mnożnik na 10,albo 9 i wyjechać z szyna na 200( pewnie bedzie trzeba zwiekszyc napecie tak to 1,8V :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czego ty chcesz? Cała operacja to zamalowanie ołówkiem/lakierem srebrnym dziury przepalonej laserem. A może chcesz 100-stronicowego opisu, jak to zrobić? :D Tylko że wtedy nie chciałoby ci się pewnie czytać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czego ty chcesz? Cała operacja to zamalowanie ołówkiem/lakierem srebrnym dziury przepalonej laserem. A może chcesz 100-stronicowego opisu, jak to zrobić? :D Tylko że wtedy nie chciałoby ci się pewnie czytać :P

ale ktorej dziury?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co da sie zrobic z duronem 1200Mhz na plycie Asrock K7S8X czy da sie go podkrecic

 

Ja mialem durona o oznaczeniach DHD1600DLV1C WERSJA MIUHB i byl podkrecony na 2100mhz i nie mialem zadnych problemow wszystko idealnie dzialalo a napiecie z 1,50v bylo podniesione na zaledwie 1,60v a temperatura na colerze za 30 pare zlotych po 5 godzinach pracy nie przekroczyla 45 stopni i jesli ktos bedzie kupywal durona to polecam mu takiego jak moj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można w Duronie 1400 Appelbread zmieniać ustawienia mnożnik/fsb spod windowsa? Czy jest jakiś program do tego?

Płyta ASUS K7N8X-X

 

PS. Już wiem że można. Pyt. 2. Czy można pod windowsem zmienić VCORE?

Edytowane przez kqba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH ma 1 pytanko wiemze nie do tematu ale nie zanalazlem na nie odpowiedzi. powidzcie mi czy przez podnoszenie napiecia na procku moga sie psuc kondensatory na plycie (podniesione napiecie z 1.6 na 1.65V procek and 1700XP+(133x12.5) i przetaktowany na 2100(166x 10.5)) badz odtego ze zostawiam fbryczne napiecie na procku i podnosze fsb i mnożnik ? nie mam pojecia i wole sie zapytac co mooze byc powidem psucia sie kondensatorów

dzieki za odpowiedz ;]

 

Co do kondenatorow to maja odchylone lekko blaszki na gorze a miedzy nimi jest zolta plamka na obu kondesatorach jest to samo ,ale komputer dzila narazie bez zarzutu na szczescie i nie wime czy mam sie przygotowac na to ze komp padnie za niedługo.

 

I na przyszlosc zeby uniknac takich wypadków jak lepiejpodnosiac procesor zostawiajac fabryczne napiecie i operowac mnoznik/fsb czy podnosic napiecie nieznacznie po czym zmienia c FSB/mnoznik (zawsze mi sie zdawal lepszy ten 1 sposób)jednak kto pyta nie bladzi ;]

 

Dodam ze komputer czesto pracuje przez okolo 10 godzin dziennie !!!! Moze zmeczenia materialu ?

 

plyta EPOX 8k9a

procek AMD 1700XP+

k.graf radeon 9200 128 MB 128 bit

ramy Apacer 256 MB 400MHz

zasilacz Huntkey 300W

Edytowane przez Samuelson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer jak w podpisie (Tofik), a oto mój nowy rekord :)

 

Dołączona grafika

 

i sandra, SuperPI 1MB juz nie przeszedł ;/ (mniejsze owszem) - wykrzaczało tylko Super3.14, ale system żył :]

 

Dołączona grafika

 

bawiłem się w maksymalne OC durnia przy standardowym chłodzeniu z małą pomocą zimy [:

traz czekam na 'suchy lód' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu tu zagladam i jesten nieco zdenerwowany wszystkie próby athlonizacji i odblokowania mnożnika zawiodły aktualnie mam zrobionego drutmoda(wsadzilem miedż w socket) i mam zamalowane mostki L2 (mialem przeciete 2! - pierwszy i ostatni, najpierw zamalowalem 1(ten co wszyscy maja przeciety) i nic, potem zamalowalem drugi i tez nic :mur: ,potem chcialem spróbować chociaż odblokować mnożnik i wsadziłem drut w socket wg. ocinside.de - tak samo nic, jak zmieniam mnożnik w biosie to mi wyskakuje overclock fail clear cmos itd. szyna sie ustawia na 100 i mnożnik na 12(standard) jak ustawie default albo 12x to wszytko chodzi tak jak przed zabiegiem nie wiem co mam robić, może ktos mi podpowie mam brązowy laminat 0347 i to co w sygnaturce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh widzę, że jesteś leniem... Pytania te były wałkowane setki razy. 0347 wszystko przecież tłumaczy...

1) Drutowanie mnożnika nic nie da na superlocked cpu.

2) Nie odblokujesz mnożnika desktop ani go nie zmienisz bo to niemożliwe.

3) Po mobile modzie nie będzisz mógł zmianiać mnożnika, bo masz płytę na NForce2.

4) Cache nie odblokujesz na Buraku po 39 tyg 2003 (czyli superlocked).

 

Resztę znajdzesz za pomocą szukajki (np: temat o sempronach) albo na googlach (fab51).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...