Skocz do zawartości
martez

Kilka pytań odnośnie o/c durona 1400

Rekomendowane odpowiedzi

No więc posiadam Durona 1400 Mhz, 0,13um applebred. Obecnie chodzi u mnie na 1800 czyli 12,5x144 FSB, mocniej podkręcać nie próbowałem, z tego co zauważylem w innych postach, jest w stanie pójść dużo dalej. Moje pytanie to:

 

1. Jakim sposobem najbezpieczniej podkręcać procka, mnożnikiem czy FSB, a także czy procek w ten sposób sie znaczniej zużywa, napięcia nie mam zmiaru podnosić.

2. Jakich temperatur nie można przekraczać przy tych procesorach, obecnie mam około 39-40, przy nie obciążonym systemie.

3. Dlaczego mój procesor wszędzie jest wykrywany jako Athlon 1600+.

4. O co chodzi z tą atlonizacją, odblokowywanie L2 ?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale czemu lepiej podkręcać FSB, wysokie FSB przypadkiem nie działa negatywnie na inne urządzenia ?

FSB jako tako nie, ale na większości chipsetów wraz ze wzrostem FSB zmienia się taktowanie magistral PCI i AGP, a to już gorzej. Są tzw. "dzielniki", które to regulują. Poczytaj o na forum FAQ. A wzrost FSB to wzrost przepustowości pamięci i magistrali procesora, czyli jakby szerokości ulicy, którą maszerują sobie bity, i w danej jednostce czasu drogą karta grafiki-procesor (np.) może przebiedz ich więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO MARTEZA: Odnośnie tego, że bios widzi Twojego proca jako 1600+, to wina płyty, ja mam ten

sam problem na mojej która jeżeli dobrze pamiętam jest na apollo kt266, przyczyna pewnie jest

przestażały chipset, który jednak rozpoznaje nowe procki.

Tak więc nie jest to jakaś wada procka. W sisandrze widzi normalnie 1400 wiec wszystko jest OK.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytce ASUSA na kt266a też nie iwidzi go tak jak trzeba. Duirnia 1600 widzi jako athlona 1900+ i wszelkie działania spod biosu, np: fsb na 166 oficjalnie nic nie dają. jednak w benchmarkach idzie szybciej, a aida32 wykrywa go wówczas poprawnie jako 2200+ tak więc nie ma się co martwić co pisze przy poscie chyba że ktoś lubi ale wtedy tylko upgrade biosu zostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...