Skocz do zawartości
Pucha18

IrDA

Rekomendowane odpowiedzi

mam abit is7-e i w menedzerze urzadzen mam wykryte URZADZENIE PODCZERWIENI => wbudowane urzedzenie portu podczerwieni. pytanie jest nastepujace?czy jak kupie sobie jakis pilot przypuscmy na allegro i sterowniki do niego to on bedzie sterował kompem czy musiałbym kupic jeszcze jakies uzradzenie do przechwytywania sygnału?ogolnie chodzi mi jak mam zrobic zeby sterowac kompem za pomoca pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej nie musisz kupować, potrzebujesz jeszcze jakiegoś programu do obsług pilota ale pewnie dostaniesz go razem z pilotem. Ale polecam leprze rozwiązani niż podczerwień . Jest to pilot radiowy nie potrzebujesz mieć komputra w tym pokoju co telewizor nie musisz latać między pokojami. Polecam pilota ATI może jest to droższe rozwiązanie niż podczerwień ale wygodniejsze, a taki napewno znajdziesz na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki a abit is7-e ma standardowo port podczerwieni???, czy jak w większości płyt tylko gniazdo na płycie - do którego dopiero możesz podłączyć nadajnik-odbiornik podczerwieni zrobiony np na układzie TFDS4500. ???

 

bo nie bardzo zajarzyłem czy ta płyta ma standardowo dodawany jakiś nadajnik-obiornik Irda czy to to tylko w systemie Ci sie pojeb..o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może kolega bawiąć się ustawieniami w biosie włączył sobie podczerwień, a windows wykrył to gdyż jest mu obojętne czy do złącza na płycie głownej jest fizycznie podłączony port podczerwieni, czy też nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A IrDA może współpracować z pilotem? Bo kajś tu kiedyś wyczytałem, że nie i że trzeba sobie zesmarkać taki układzik na COMa jak tuhttp://rc5.republika.pl/.

Irda nie będzie działać z pilotem, potrzebny jest odbiornik kodu rc5 (z demodulatorem). A tak przy okazji to zauważyłem, że gostek sobie przekopiował tekst z mojej stronki i się mnie nawet mnie nie zapytał czy może... Porównajcie sami:

Jego: http://rc5.republika.pl/irda.htm

Moja: http://lechoo.ath.cx/pub/irda

Chociaż w sumie praw autorskich sobie nie zastrzegłem...

 

Pucha18: Jeszcze nie widziałem żeby płyta miała zintegrowany interfejs irda, jak sobie to wyobrażasz - będziesz wkładał np. komórkę do obudowy kompa żeby się z nią połączyć? Chyba, że producent dołożył interfejs luzem, ale na tyle to chyba powinieneś być inteligentny żeby to zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pytałem bo nie wiem :) dzieki za odpowiedz:) ten schemat co na stronce jest to taki co mozna złoyc samemu?jezeli tak to mogłbys w przyblizeniu napisac koszty czesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt calego ukladziku lacznie z kabelkiem i obudowa na gniazdo COM nie przekracza 8zl. Wiem bo sam cos takiego skladalem i to nawet pare sztuk.

Co do montowania tego to bedziesz potrzebowac lutownicy i nietrzesacej sie reki bo odleglosci miedzy wyjsciami do lutowania sa niewielkie a troche tego trzeba przylutowac. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...