Skocz do zawartości
Dijkstra

Nadchodzą zmiany na forum - prosimy o Wasze opinie!


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze, cieszę się, że jednak kogoś interesuje przyszłość forum; bałem się już, że jest już zupełnie źle, ale widzę, że mała liczba głosów wynikała z tego, że mało osób zagląda na "o serwisie i forum"

 

Po drugie, pomimo tego że kilkukrotnie podkreślałem pisząc np:

 

ZANIM ODPOWIESZ W TYM TEMACIE, PRZECZYTAJ WSZYSTKO UWAŻNIE DO KOŃCA, ŁĄCZNIE Z TYM, CO NAPISALI INNI, BO MOŻE BYĆ BAN!!!

 

Prosimy też o powstrzymanie się od pisania postów o treści "fajnie, do roboty" albo "IMHO do niczego". Takie osoby niech ograniczą się do zagłosowania w ankiecie; tutaj chcemy proste, jasne i konkretne propozycje. Prosimy też o uważne czytanie wypowiedzi poprzedników, aby nie proponować drugi raz tego samego. Osoby w sposób drastyczny lekceważące te prośby mogą liczyć się z kilkudniowym urlopem - zaznaczam, że nie żartuję.

A tymczasem czytam:

 

Co by się nie zmieniło to i tak ZAWSZE BĘDZIE ŹLE!!! :twisted:

generalnie projekt Liska; ale pomysł moderatorów z archiwum jest genialny

To moze i ja sie wypowiem - uwazam ze oba projekty maja swoje dobre strony - ja lubie forum takie jakim jest... Osobiscie uwazam ze jezeli caly sens forum pozostanie to jak beda zorganizowane dzialy jest niewazne...

mi odpowiada bardziej projekt Liska, jakos bardziej przejzyscie pozdro

Jestem za projektem liska jest bardziej szczególowy i bardziej jasny. Może bedzie szybsze i bardziej celne szukanie Chociaż jak sie nie trafia to o fajnych zeczach mozna poczytac:)

Moim zdaniem projekt moderatorow jest bardziej optymalny.

Nie zmienial bym nic wiece.

jak dla mnie projekt liska jest najlepszy

Jeżeli moje zdanie się liczy, to ja jestem za pomysłem LISKA.

uff przeczytałęm wszystoko (ale żeście sie rozpisali) jednak osobiście projek liska bardziej mi odpowiada

Podoba mi sie projekt Liska, wpożo nazwy działów itp. Projekt moderatorów też nie jest zły.

:? Projekt Liska jest lepszy ale moderatów tez , mam cięzki orzech do zgryzienia

Prosiłem. Ostrzegałem. Przecież jest opcja w ankiecie "Wolę Liska", "Wolę moderatorów". Nie czytaliście mojego posta, wasz problem. Wasze posty zostaną skasowane, zastanowimy się, czy nie dostaniecie urlopów na weekend.

 

 

mi najbardziej odpowiada projekt alena - czy mozna dodac go do ankiety??

na moderatorów - ale ostateczna wersja powinna wziąć trochę z przejrzystości projektu allena

Ludzie, przecież Miope pisała Wam, że ten projekt niewiele się różni. A Paranoik i ja pisaliśmy, że podforami w tym momencie nie będziemy się zajmować.

 

Od czego masz panel moderatora, gdzie zaznaczas niepotrzbne posty i je usuwasz jednym kilknieciem? Pozniej tylko post wyjasniajacy i ostrzegawszy, ze jak sie sytuacja powtorzy, to watek zamkniety zostanie, etc. Po co Ci kilku moderatorow do tego?

Chodzi mi o to, że zanim moderator dotrze do takiego posta, niejednokrotnie kilkunastu userów zdąży się już pokłócić, lub zbluzgać nowego użytkownika tak, że już nie wróci. A uczestnicy pyskówki zwykli przenosić je do innych tematów (Postudiuj temat o optymalizacjach ATI w sterownikach, to zobaczysz o czym mówię)

 

Jesli autorzy watku widza kilku takich 'baranow' w zalozonym temacie, to po prostu rozklada rece i idzie dalej. Chamstwo i buractwo sie tepi od zarodka, tak samo jak glupote uzytkownika, badz po prostu jego niewiedze (nakierowuje sie szybko, jasno i skutecznie)

Właśnie nie; niekiedy, jak pisałem, taki użytkownik już nie wraca na tweaka. Idzie gdzie indziej, rozpowiadając jaka tutaj jest trzoda. Chyba wiesz o tym... a ja się temu nie dziwię.

 

Gdzie masz takiego MOD'a?

U Paranoika w głowie. Generalnie niewiele jest modów, których paranoik nie umiałby napisać; trzeba go tylko przekonać, że są potrzebne, i powiedzieć mu, że jest fajny i młodzieżowy (dostaje wtedy skrzydeł ;]]] )

 

Zasadniczo, to ja nie moge usuwac postu, a conajwyzej usunac sama tresc poprzez edycje. :P

Owszem, a ja mogę edytować swojego posta do treści "..."; ale po co taki post? Równie dobrze mogę go usunąć. BTW jeśli widzę posty innych userów o takiej treści, też je często usuwam.

 

 

Hmm może czas zmienić forum skoro BB ne moze miec subforów, poza tym są fora na ktorych jest takie cos jak "zgłos wiadomosc moderatorowi" czy cos w tym rodzaju, imo jest to bardzo przydatne jesti moderatorzy nie zobaczą postu to napewno zrobi to user któremu sie to nie podoba, przyjdzie mod pozamiata i po sprawie:) nie bedzie problemu z zasyfianiem forum, co szczegolnie moge powiedziec o "starych uzytkownikach".

Uznam, że kolega dopiero wstał. Ale na przyszłość, zanim zaczniesz pisać o forum, zapoznaj się z jego możliwościami. "zgłos wiadomosc moderatorowi" istnieje od dawna, służy do tego ikonka Dołączona grafika, poprawka zaimplementowana przez Marco jakiś rok temu. Nie ma jej w skinie "comatose", przy którym napisene jest nota bene "beta". Kwestia ta kilkukrotnie była poruszana na forum, również niedawno. Brawo.

 

a ja bym proponowal taki podzial

 

sprzet

- nowosci [wyszedl nowy gf itp]

- problemy [np. mikrofalowka nawala ;)]

- modyfikacje [malowanie farba oraz oc]

 

programy

- do podkrecania/modowania [zmiana biosow, riva tuner, oc z poziomu sterownikow itp]

- reszta [czyli wszystko inne w tym systemy operacyjne]

 

reszta

- osla [gadanie o niczym, moze regulamin i porady dla poczatkujacych]

- gielda [oraz inne reklamy ;)]

- uwagi/sugestie [statystyki niedzialaja, mod xxx jest za ostry, forum wolno sie laduje itp :P]

 

i tyle

 

ktos ma cos przeciw/chcialby cos dodac?? :?:

Tak, ja. Choćby to, że zapomniałeś o sieciach i chłodzeniu. Prosimy jednak myśleć o innych userach podając swoje propozycje.

 

 

I na zakończenie:

 

(...)

1. Lisek jak na nowego dobrze planuje.

2. Moderatorzy jako bardziej zaawansowani też dobrze kombinuja i podtrzymują dział PODKRĘCANIE :)

(...)

Nie robię tego często, ale...

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla kolegi:

 

Lisek bynajmniej nie jest nowy; jest administratorem serwisu i jego założycielem. Proszę, nic już nie mów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... projekt Liska jest jakiś taki... bardziej swojski :wink: Prawie wszystko zostało już powied... eee... napisane. Proponuję tylko jeszcze jedną małą zmianę, której nikt nie zaproponował, chyba że nie umiem czytać :) Moja propozycja: "Każdy, ale to każdy, kto chce założyć nowy temat, automatycznie byłby zmuszany do wpisania swego niedoszłego tematu w wyszukiwarce i musiałby to zrobić, chociażby jeden jedyny raz !" Forum i tak baaardzo często chodzi jak po zawale (a są jeszcze inne ważne powody :wink: ), więc ograniczenia, choćby takie, byłyby chyba mile widziane :?: (...jeśli to jest jakieś ograniczenie, toż to raczej edukacja korzystania z forum :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Co do poruszanego działu GSM. Mnie to kompletnie nie interesuje, więc i tak tam nie będę zaglądać. Jeśli są osoby tym zainteresowane to nie widzę specjalnego powodu nieumieszczenia takiego działu. No chyba, że się boicie nadmiernego rozrostu forum w tym kierunku i zdominowania tematów PC przez GSM.

podobnie jestem za dzialem GSM. dlaczego mam szukac na innych forach informacji skoro moge je znalezc na swoim forum. KTO NIE CHCE TEN NIE WCHODZI i prosta sprawa...

Napisałam, że NIE MA OSOBNEGO DZIAŁU GSM.

 

forest kila zbila -- powiem krótko. Nie czytałeś wcześniejszych topików na temat stanu forum i pożądanych zmian, tylko tym mogę tłumaczyć Twoje uwagi o "zabawnych" topikach i zamykaniu newbie w odzielnym dziale. Uzupełnij zaległości, jeżeli chcesz zabierać głos.

 

MF, Plumpi, QbaS, Atari, dns -- nie doczytaliście, że projekt Allena poza podforami, które nie wchodzą w tej chwili w grę, różni się tylko jedną rzeczą od projektu moderatorów. Nie jest więc odrębnym projektem.

 

Projekt liska jest w porządku,

ale martwie się, że im więcej działów będzie to na poszczególnych forach będzie dużo mniej postów i forum(jak już pan z cdrinfo.pl napisał) umrze śmiercią naturalną.

Jak już o tym napisał Dijkstra, jeżeli ruch w jakimś dziale będzie znikomy, po prostu się go zlikwiduje, przenosząc topiki gdzie indziej.

 

w dziale sprzet dodalbym koniecznie dzial w stylu "Mam problem z kompem nie wiem co... " i bylby to dzial wylacznie o problemach.... gdzie mozna sie czegos dowiedziec o awarii w swoim kompie i gdzie mozna liczyc na pomoc....

Nie zauważyłeś w projekcie moderatorów działu "zestawy komputerowe"?

 

z obu pomyslow - peryferia elektronika gsm - stworzyc jeden dzial niedeba to olbrzymie dzialy a raczej beda zawieraly obszerne topiki

A zauważyłeś, że jest tak w projekcie Liska?

 

kupic cos nowego i co mam wybrac - tu zle i tu niedobrze - tak wiec jak najbardziej bedzie widziany dzial "co wybrac, co kupic" i napewno nie bedzie on tylko dla nowych ale i stali uzytkownicy tam beda zagladac (przeciez ktos czasami an pytania nowych musi odpowiedziec :))

W projekcie moderatorów jest dział "co kupić" i pisałam, że byłoby to miejsce również na pytania stałych uczestników. W projekcie Liska ten dział zawiera się wewnątrz "newbie".

 

moim zdaniem nie ma potrzeby zakladania forum newbie. tzn potrzeba jest, ale nikt nie bedzie z tego korzystal. na forum sa same mastahy, a i ci, co sie zapisuja maja zawsze wiedze, ze hej. tak wiec dochodze do wniosku, ze pisanie tam bedzie sie rownalo niskiej samoocenie (taka przewiduje praktyke).

Powstanie działu "newbie" nie podlega dyskusji. Topiki "wszechwiedzących" będą przesuwane do tego działu przez moderatorów.

 

nalezy wprowadzic nowy dzial dla nowych uzytkowników, do którego beda oni atomatycznie logowani po wejsciu na forum

rezygnacja z dzialu NEWBIE (dla poczatkuajcych) wielu odbierze to jako dyskryminacje ze musi niby osiagnac jakis poziom zanim bedzie mogl uwazac sie za czesc spolecznosci tweak'a lub pisac tematy w innych dzialach a ilu zaawansowanych starzem forumowiczow bedzie tak naprawde tam zagladalo do tej "piaskownicy" :?: :?:

update: aha - tworzenie dzialu dla newbies z przymusowa "karencja" to nonsens. czego sie niby maja nauczyc przebywajac tylko w swoim towarzystwie? wyjda potem na glebokie wody wlasciwego forum i zacznie sie od poczatku.

NIGDZIE nie było powiedziane, że nowi userzy tylko tam będą się mogli wypowiadać. Dyskryminacji żadnej nie będzie: było już w innych miejscach mówione, że nowy uczestnik będzie miał prawo pisać posty w innych działach: o ile będzie w ogóle wiedział, co mówi. A ilu stałych uczestników będzie zaglądać do "newbie", to już nie administracji sprawa. Jak userzy będą chcieli pomagać, to będą pomagać. Jak nie, to nowy uczestnik będzie się uczył samodzielności.

 

mam tylko jedna uwage - nazwa dzialu "newbie". Prawda jest taka ze sobie zyje troche osob ktore nie majac pojecia na dany temat beda uwazaly ze pojecie newbie w stosunku do nich bedzie zupelnie nie na miejscu i bedzie uwlaczac ich godnosci. proponuje zmienienie nazwy tego dzialu na cos bardziej neutralnego i lepiej zrozumialego typu: "dla poczatkujacych" czy cos w tym stylu.

W pełni się z tym zgadzam. Działy "newbie" i "co kupić" wcale nie mają być tylko dla newbie i taka nazwa może wprowadzać w błąd.

 

trzeba w jakis rozsadny sposb polaczyc dzialy o sprzecie i o podkrecaniu (chyba ze dzial podkrecanie extreme pozostanie dzialem dla tych ktorzy przekraczaja wszystkie mozliwe parametry pracy swoich "pociech" - a taki "soft tweaking" bedzie dozwoly w dziele sprzet)

Nie przeczytałeś dokładnie wątku.

 

najwieksze w Polsce forum o overclockingu i nie ma dzialu podkrecanie :?: :?: 8O 8O

a nie lepiej zamiast sprzet wpisac - podkreceanie i wszyscy beda wiedziec co i jak a o sprzecia jako takim zrobic osobny link

Czytaliście mojego posta na ten temat?

 

- przydałaby się większa liczba poradników we FAQ-u, np. na tematy zawarte w archiwum. ( BTW: jak można zostać członkiem FAQ ?).

O opracowaniach/poradnikach już pisałam. Co do członkostwa: http://forum.purepc.pl/groupcp.php?g=1898

 

w dziale Sprzęt powinny być połączone peryferia i pozostałe (bo jaka jest różnica między nimi ???).

Różnica taka, jak napisano: to, co wewnątrz komputera, i to, co na zewnątrz.

 

Wystarczy jedno pytanie założone przez newbie, żeby zrobił się temat na kilka stron, w którym wszyscy na siebie plują. Do każdego działu musiałoby być przydzielonych kilku moderatorów.

Od czego masz panel moderatora, gdzie zaznaczas niepotrzbne posty i je usuwasz jednym kilknieciem? Pozniej tylko post wyjasniajacy i ostrzegawszy, ze jak sie sytuacja powtorzy, to watek zamkniety zostanie, etc. Po co Ci kilku moderatorow do tego?
Przecież Dijkstra mówił o tym, że przy jednym moderatorze odpowiedzialnym za dział, który przecież nie siedziałby na forum 24/24, niektóre topiki, pojawiające się na forum pod nieobecność moderatora, spuchłyby od wyzwisk i szyderstw, zanim moderator by do nich dotarł. To był argument wyjaśniający potrzebę więcej niż jednego moderatora w dziale.

 

Jakbym napisał: "piszcie tu, co wam tylko do głowy przychodzi", to byłoby już 50 stron, których nikt by nie przeczytał. Ale że prosiłem o konkretne odpowiedzi, to nie pisze prawie nikt. No a w ankiecie po co mają głosować, jak nie mogą sobie posta nabić?

Rozumowanie dosc dziwne. Userzy decyduja o poziomie fora, nie moderatorzy. 'Zielononi' jedynie usuwaja pierdy i nakierowuja w razie czego dyskusje i sa takimi samymi 'userami', jak reszta, ale maja na tyle duzo oleju w glowie, ze maja kilka opcji wiecej. ;)
Nie bardzo wiem, o czym teraz piszesz. Dijkstra mówił o obecności w tym topiku -- dotyczącym przyszłości forum -- w którym przez dwa dni zagłosowało tylko 40 osób, natomiast do przepychania się w innych (i zgłaszania pretensji do moderatorów) zawsze jest tłum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec i ode mnie:

najblizszy jest mi pomysl Aliena3

 

ale:

 

juz dzisiaj forum otwiera sie koszmarnie wolno. Jesli mam przegladac wiecej niz jedno forum (sprzet i oc), to musze miec wiecej czasu. Duzo wiecej.

 

Domyslam sie ze podzielenie forow spowoduje lepsze wyszukiwanie, ale trzeba pamietac ze spowolni prace. Ale nie mozna miec wszystkiego.

 

Co za tym idzie, popieram zmiany, Alien3 najlepiej wyciagnal srednia z waszych pomyslow. Jedyna zmiana, moim zdaniem konieczna, to utworzenie samodzielnego dzialu o zasialczach, bo to jest temat rzeka, otatnio nawet popularniejszy od procesorow :D.

 

Pozdrawiam i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym proponowal taki podzial

 

sprzet

- nowosci [wyszedl nowy gf itp]

- problemy [np. mikrofalowka nawala ;)]

- modyfikacje [malowanie farba oraz oc]

 

programy

- do podkrecania/modowania [zmiana biosow, riva tuner, oc z poziomu sterownikow itp]

- reszta [czyli wszystko inne w tym systemy operacyjne]

 

reszta

- osla [gadanie o niczym, moze regulamin i porady dla poczatkujacych]

- gielda [oraz inne reklamy ;)]

- uwagi/sugestie [statystyki niedzialaja, mod xxx jest za ostry, forum wolno sie laduje  itp :P]

 

i tyle

 

ktos ma cos przeciw/chcialby cos dodac?? :?:

Tak, ja. Choćby to, że zapomniałeś o sieciach i chłodzeniu. Prosimy jednak myśleć o innych userach podając swoje propozycje.

(...)

od sieci to moze bedzie osla? ew bardziej specjalistyczne fora???

a chlodzenie mozna podczepic pod podkrecanie - zrobi sie wtedy podkrecanie&chlodzenie ;)

 

a czy ja powiedzialem ze jest to jedyny_sluszny_podzial :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

1. Lisek jak na nowego dobrze planuje.

2. Moderatorzy jako bardziej zaawansowani też dobrze kombinuja i podtrzymują dział PODKRĘCANIE :) 

(...)

Nie robię tego często, ale...

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla kolegi:

 

Lisek bynajmniej nie jest nowy; jest administratorem serwisu i jego założycielem. Proszę, nic już nie mów.

Sorka ale byłem troszke rozkojarzony gdy to pisałem i troszke pokrecilem :lol:

Lecz w topicu zmienilem juz moja wypowiedz i postaram sie na przyszlosc juz uwazac co pisze :wink:

 

Pozdrowionko dla wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec i ode mnie:

najblizszy jest mi pomysl Aliena3

(...)

Co za tym idzie, popieram zmiany, Alien3 najlepiej wyciagnal srednia z waszych pomyslow. Jedyna zmiana, moim zdaniem konieczna, to utworzenie samodzielnego dzialu o zasialczach, bo to jest temat rzeka, otatnio nawet popularniejszy od procesorow :D.

 

Pozdrawiam i tak dalej.

Mówię po raz trzeci i nie będę tego więcej powtarzać:

 

Nie wprowadzamy w tej chwili podforów. Niezależnie od tego, jak bardzo podobałoby się nam wszystkim takie rozwiązanie, nie będzie ono teraz realizowane. Poza podforami projekt Allena różni się od projektu moderatorów wyłącznie oddzieleniem procesorów od płyt głównych. Nie jest połączeniem obu projektów. Zasadnicze różnice między dwoma poddanymi pod głosowanie projektami wymieniłam już w jednym z wcześniejszych postów. Odszukajcie to i skoncentrujcie się na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pomysl: utowrzyc dodatkowy dzial o ZASILACZACH i moze o p2p, bo czesto mnoza sie pytania: "dlaczego mam lowid w emule, jakie najlepsze p2p, skad linki do bittorrenta?", nalezy jednakze dodac, ze za warezowanie bedzie zakaz wstepu na forum.

 

Pozdr

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dijkstra

 

znam, że kolega dopiero wstał. Ale na przyszłość, zanim zaczniesz pisać o forum, zapoznaj się z jego możliwościami. "zgłos wiadomosc moderatorowi" istnieje od dawna, służy do tego ikonka  [TY BYL AIKONKA}, poprawka zaimplementowana przez Marco jakiś rok temu. Nie ma jej w skinie "comatose", przy którym napisene jest nota bene "beta". Kwestia ta kilkukrotnie była poruszana na forum, również niedawno. Brawo.

no wiec uzywam skina jaki uruchomil mi sie z forum - do tej chwili nie przyszlo mi glowy szukac tutaj innego skina - no i przyznam ci sie dijkstra ze pomimo 7 letniej kariery w roznych miejscach sieci - glownie zagranicznej - wasz symbol zgloszenia postu jest NAJMNIEJ rzucajacym sie w oczy! sam osobiscie zglaszalem posty na priv reedowi - bo nie zauwazalem tej ikonki! proponowalbym jednak napis - ten wykrzyknik to wyglada jakby byl dla ozdoby

[nie ma to nic wspolnego z podzialem forum - ale nie tylko mnie ta sprawa tutaj intrygowala]

 

na wiecej komentarzy nie mam sily niestety - ciesze sie ze moje krowiej wielkosci posty nie trafily pod noz :) [choc chetnie podyskutuje - jak wydobrzeje]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wpadl mi do glowy pomysl zeby jak cytuje sie wypowiedzi to zamiast przyciusku cytuj (albo obok)byl lo takie pole ktore mozna zaznaczyc i wtedy po kliknieciu odpowiedz te zaznaczone posty same by sie cytowaly nie trzeba bylo by pisac '[qoute=xxx]tutaj ctrl+c ctrl+V jakas wypowiedz[/qote]' potem znowo (np post Dijkstry btw jak to sie odmienia??) nieznam sie na phpBB i niewiem czy z technicznego punktu widzeni dalo by sie zrobic ale sadze ze tak IMO wkazdym razie ulatwilo by to troche obsluge forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnie, nie wiem za bardzo co masz na mysli, ale wydaje mi sie ze chodzi Ci o mozliwosc zacytowania postu po zaznaczeniu tekstu? Jest taka mozliwosc, kiedys tak mialem u siebie w funkcji 'Szybka odpowiedź', ale niestety pod IE tylko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arniemu chodzi raczej o to, żeby można było zacytować jednocześnie kilka postów.

 

pożyjemy zobaczymy

Kolega chyba nie przeczytał nawet pierwszego posta i nie zauważył, że za takie wypowiedzi dostaje się bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynym sensownym pomysłem jest podzielenie na subfora. Jeżeli jednak na razie nie jest to możliwe to najlepiej zostawić tak jak jest sprężyć się i pracować nad przerobieniem forum z obsługą subforów. Według mnie nie ma teraz sensu dodawanie nowych forów i za kilka miesięcy wprowadzenie nowej organizacji. A ile może zająć wprowadzenie subforów na tweaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze Lisek ma pomysl ciekawszy poniewaz bardzo ulatwi to szukanie. Fakt ze teraz dzialu bedzie trza szukac bo tyle powstanie :P Jedna kwestia mi sie nie podoba, a moze nawet nie tyle nie podoba co jest wg mnie nie potrzebna. Mianowicie dzial Newbie - moze wystarczy regulamin i niech kazdy nowy zapozna sie z nim ki juz. Po co tworzyc dzial i rozciagac strone...reszta bomba - ciekwy i funkcjonalny podzial sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i zwięźle :D

Generalnie Lisek, ale jeśli zniknie dział podkręcanie to czy nię bedzie bałaganu, w każdym dziale będzie można znaleźć posta o tej tematyce, a tak wszystko w jednym miejscu. Tak przynajmniej mi sie wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że zostałem tu mailem zaproszony to piszę moje zdanie...

 

Według mnie projekt Liska jest bardzo dobry. Bardzo dobrze że byłoby forum także o GSM (dotychczas "Ośla łączka robiła za to wszystko).Wedłuh mnie powinny się znaleźć jeszcze takie działy (dodane do projektu Liska):

-archiwum (tak jak w projekcie moderatorów)

-arts(czyli wszystko do oceny, strony internetowe,niby ma byc dzial taki, ale dot. problemow, grafika, zdjęcia, itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

birdman napisał:

nalezy wprowadzic nowy dzial dla nowych uzytkowników, do którego beda oni atomatycznie logowani po wejsciu na forum

Miope napisał:

NIGDZIE nie było powiedziane, że nowi userzy tylko tam będą się mogli wypowiadać. Dyskryminacji żadnej nie będzie: było już w innych miejscach mówione, że nowy uczestnik będzie miał prawo pisać posty w innych działach: o ile będzie w ogóle wiedział, co mówi. A ilu stałych uczestników będzie zaglądać do "newbie", to już nie administracji sprawa. Jak userzy będą chcieli pomagać, to będą pomagać. Jak nie, to nowy uczestnik będzie się uczył samodzielności.

 

mi chodzilo o to aby przez jakis miesiac od rejestracji, nowy uczestnik byl logowany bezposrednio do tematu dla nowych uzytkowników; nic nie pisałem o tym zeby zablokowac im mozliwosc przejscia do innego tematu; jesli ten nwoy uzytkowmik bedzie totalnym lama, to zostanie w tamtym dziale i nie bedzie pisal bezsensownych postow gdzie indziej;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

 

Mialem blisko roczna przerwe, zmienilem miejsce zamieszkania (AZ/US), a jak widze, na Forum Tweaka nadal "wrze".. To dobrze.

Jako urodzony "wazeliniarz" (opinia pewnego Kolegi z polskiej Sieci :-)), zdecydowanie popieram opcje Liska - jest wg. mnie klarowniejsza.

Od siebie chcialbym dodac propozycje rezygnacji z "ilosci" na rzecz "jakosci". Moim zdaniem do pisania na Forum najbardziej zniechecaja osobiste wycieczki poniektorych Forumowiczow. Uwazam ze za uwagi typu: "jestes debil" zamiast dyskusji (czesto dzieci wobec 60-cio latkow) powinien grozic natychmiastowy nieodwolalny ban.

Rozumiem mlodosc. Chodzi mi jedynie o minimum kultury.. I tylko o to.

--

Pozdrawiam Was, Milego Dnia i Weekendu (ja zaraz wyruszam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak dodać jedną rubryke w profilu użytkownika , a mianowicie wpisywałoby się tam date urodzenia (nie musi być to obowiązkowe) i algorytm by obliczał automatycznie ile kto ma lat . I w ten sposób czytając jakiś post będzie można wejść na profil i zobaczyć ile kto ma lat. Wiem że internet daje nam możliwość bycia anonimowymi ale jeżeli np. rozmawiam z osobą która ma 40 lat to należy się jej jakiś większy szacunek i kontrola nad doborem słów.

Może skorzystacie z mojej uwagi a jak nie to przecież nic się nie stanie :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że projekt Liska jest OK.

 

Jednak mogło by się znaleź coś o peryferiach typu: zewnętrzne modemy , scanery drukarki itp.

 

 

Pozatym pozdrawiam wszystkich TWEAKowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak dodać jedną rubryke w profilu użytkownika , a mianowicie wpisywałoby się tam date urodzenia (nie musi być to obowiązkowe) i algorytm by obliczał automatycznie ile kto ma lat . I w ten sposób czytając jakiś post będzie można wejść na profil i zobaczyć ile kto ma lat. Wiem że internet daje nam możliwość bycia anonimowymi ale jeżeli np. rozmawiam z osobą która ma 40 lat to należy się jej jakiś większy szacunek i kontrola nad doborem słów. 

Może skorzystacie z mojej uwagi a jak nie to przecież nic się nie stanie :D

Pozdrawiam

Problem byłby z tymi, którzy mają 15 lat, a wpiszą sobie 30. O wieku jednak nic tak dobrze nie świadczy, jak to, co osoba mówi. Powinieneś chyba na to własnie zwracać większą uwagę.

 

-arts(czyli wszystko do oceny, strony internetowe,niby ma byc dzial taki, ale dot. problemow, grafika, zdjęcia, itp.)

O jak mi się ten pomysł spodobał; spróbuję przekonać resztę moderatorów i administrację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy ale jestem za liskiem tyko z jednym warunkiem jak inni ze by był dział podkręcanie ..... mnie to interesuje ...a GSM po co to jak bedzie to i tak nie bede tego odwiedzał .....reszta moze być...a tylkon jeszcze zeby arhiwum było czytelne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY KTOŚ Z WAS USERÓW PRZECZYTAŁ PIERWSZEGO POSTA ZANIM COŚ NAPISAŁ?

Jest wyraźnie napisane:

- nie robimy offtopiców

- jak nie mamy nic konkretnego do napisania to nie piszemy!!!

- topic ma być klarowny 

 

:<<<

KTOŚ przeczytał, i nawet starał się zrozumieć.

 

Nie będę się wypowiadał na temat strony merytorycznej proponowanych podziałów, ale mam jedną uwagę techniczną. Ktoś napisał:

- im więcej działów, tym łatwiej szukać, a Ci, co jadą na modemach (sam jestem modemowcem niech sie nie martwią, bo będzie im łatwiej znaleźć odpowiedź na dręczące ich pytania.

O ile ktoś takiej odpowiedzi udzieli ...

 

Tak się złożyło że ostatnio miałem przyjemność (wątpliwą) korzystania z forum przez modem podłączony do tepsy. Nie wierzę w to że ktoś jadący na modemie będzie w stanie aktywnie udzielać się na forum - przy tej ilości działów to za duży koszt i strata czasu. Czyli pozostają jako "odpowiadający" tylko użytkownicy XDSL/LAN. Można i tak, w końcu modem to przeżytek ... Pewnie macie dostęp do statystyk (połączenia są logowane) i braliście to pod uwagę.

I jeszcze jedno - powiadomienia @ o tej ankiecie chyba nie były najlepszym pomysłem, przecież istnieje poczta wewnętrzna forum?

Pzdr

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec uzywam skina jaki uruchomil mi sie z forum - do tej chwili nie przyszlo mi glowy szukac tutaj innego skina - no i przyznam ci sie dijkstra ze pomimo 7 letniej kariery w roznych miejscach sieci - glownie zagranicznej - wasz symbol zgloszenia postu jest NAJMNIEJ rzucajacym sie w oczy! sam osobiscie zglaszalem posty na priv reedowi - bo nie zauwazalem tej ikonki! proponowalbym jednak napis - ten wykrzyknik to wyglada jakby byl dla ozdoby

[nie ma to nic wspolnego z podzialem forum - ale nie tylko mnie ta sprawa tutaj intrygowala]

No to mamy już nową ikonkę zgłaszania moderatorom. ;) Dla angielskich ikon na razie nie ma.

 

mi chodzilo o to aby przez jakis miesiac od rejestracji, nowy uczestnik byl logowany bezposrednio do tematu dla nowych uzytkowników; nic nie pisałem o tym zeby zablokowac im mozliwosc przejscia do innego tematu; jesli ten nwoy uzytkowmik bedzie totalnym lama, to zostanie w tamtym dziale i nie bedzie pisal bezsensownych postow gdzie indziej;

To dość okrutne, nie uważasz? ;) Może ktoś się zarejestrował, a wcale nie śpieszy się mu do pisania, chce najpierw poczytać. Przy każdym wejściu na forum musiałby się wygrzebywać z "newbie"...

 

jestem nowy ale jestem za liskiem tyko z jednym warunkiem jak inni ze by był dział podkręcanie ..... mnie to interesuje ...a GSM po co to jak bedzie to i tak nie bede tego odwiedzał .....reszta moze być...a tylkon jeszcze zeby arhiwum było czytelne

Ech. Najwyraźniej nie zrozumiałeś, że w projekcie Liska nie ma osobnego działu "podkręcanie", bo jest ono GŁÓWNĄ tematyką forum i byłaby o nim mowa w odpowiednich działach sprzętowych. Natomiast argument "po co to -- jak będzie, to i tak nie będę tego odwiedzał" jest, wybacz, dość pocieszny, bo nie jesteś jedynym użytkownikiem tego forum.

 

Tak się złożyło że ostatnio miałem przyjemność (wątpliwą) korzystania z forum przez modem podłączony do tepsy. Nie wierzę w to że ktoś jadący na modemie będzie w stanie aktywnie udzielać się na forum - przy tej ilości działów to za duży koszt i strata czasu.

Nie bardzo rozumiem, w czym kłopot. Przecież przy bardziej wyspecjalizowanych działach łatwiej trafić do tego, w którym powinna być potrzebna informacja (lub tego, w którym chce się założyć topik). Jeżeli zaś chodzi o czytanie (zaglądanie do większej liczby działów), to przecież można to robić przez "Zobacz posty od ostatniej wizyty". :? Poza tym jest jeszcze funkcja "skocz do", czyli szybkie przechodzenie do innego działu, a przeglądarki mają obsługę paneli (kart) -- jedno czytasz, drugie się ładuje.

 

I jeszcze jedno - powiadomienia @ o tej ankiecie chyba nie były najlepszym pomysłem, przecież istnieje poczta wewnętrzna forum?

Nie lubisz dostawać maili z Tweaka? ;) Powiadomienia zostały rozesłane po dwóch dniach od umieszczenia ankiety na forum, bo mało kto tu sam dotarł. Rozsyłanie mailem miało tę dobrą stronę, że pojawiły się również osoby, które ostatnio na Tweaku bywały rzadko albo wcale -- i nie miałyby okazji odebrać PW (bo chyba o tej "wewnętrznej poczcie" mówisz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkreślałem pisząc np:

ZANIM ODPOWIESZ W TYM TEMACIE, PRZECZYTAJ WSZYSTKO UWAŻNIE DO KOŃCA, ŁĄCZNIE Z TYM, CO NAPISALI INNI, BO MOŻE BYĆ BAN!!!

ejjj...no...moze sie teraz naraze ale co to jest szantaż?? noe bez przesady jakbym bluzgal itp. to ok...ale to przeciez nie gestapo...nikt nie moze mnie zmusic do czytania 4 stron o 7.38(ktore sa tak wypelnione textem, ze zajelo by mi to z 1h) ...a maila odebralem dopiero dzis...wiem ze moze mi grozic za to ban ale spoko...zachowujecie sie troszke jakby forum bylo najwieksza swietoscia a Wy Guru..

 

ok...ale na temat...nie sadze ze rozdrobnienie forum bedzie dobre...ja chce np. przegladac kazdy dzial i zajmie mi to teraz wieki....tak patrzac to zrobcie jescze tak jak mowil Allen3(dotad doczytalem jeszcze :lol: :lol: )...a dodatkowo podzielcie procki np. na przedzialy! tzn. 100-200mhz, 300-500 mhz itp...znacie powiedzonko "co za duzo to nie zdrowo?"...i na koniec (bo jeszcze po trosze spie :lol: )...liczcie sie z nami ok??? bo stwierdzenie (innymi slowy ale znaczy to samo) ze "zmiany beda, a Wy nie macie tu do gadania nic, i wogole dziekujcie nam na kolanach ze nie ma bana dla niektorych" to lekkie przegiecie.

 

jak chcecie to dajcie mi bana za powyzsza wypowiedz...who cares...jesli bedziecie mieli przy tym satysfakcje to ok, bo po mnie to splynie, poniewaz mam takze duzo innych zajec i hobby i nie zalamie sie...spoko....

aha i prosze o nie przysylanie mi maila "zlamales regulamin bla,bla,bla, dostajesz ostrzezenie itp." tylko jak juz to wyjasnienie tego tutaj..ufff..THE END :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło że ostatnio miałem przyjemność (wątpliwą) korzystania z forum przez modem podłączony do tepsy. Nie wierzę w to że ktoś jadący na modemie będzie w stanie aktywnie udzielać się na forum - przy tej ilości działów to za duży koszt i strata czasu. Czyli pozostają jako "odpowiadający" tylko użytkownicy XDSL/LAN. Można i tak, w końcu modem to przeżytek

rozmiar bazy i rozdrobnienie forumow nie ma zadnego wplywu na predkosc obslugi forum

z tego co widze nei ma prefetchingu, posty sa ladowane z bazy dopiero po zapytaniu, ludzie nie maja obrazkow w podpisach (Za to mozesz zabijac), i jakiekolwiek podzialy forum raczej dzialania nie spowolnia (chyba ze w bazie jest syf - ale z tego co pamietam to zredni czas odwolania do takiego 600mb molocha to ok .3 sekundy, potem trzeba juz tylko przeslac te pliczki - a pliczki jesli kod nie byl pisany optymalnie moga byc naprawde duze (niestety)

sorki za offtopic - ale wydawalo mi sie to wazne (jesli jednak nie jest - to prosze o skasowanie tej wypowiedzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...