Skocz do zawartości
TANK26

Złe opinie o RADEONACH i NIVIDIACH

Rekomendowane odpowiedzi

hm.. skoro o radziach mowa to ja sie dorzuce , moze pomozecie mi.

 

otoz mialem caty 3.7 i co jakis czas wywalalo mi blad 'system odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie blablabla' i przelaczal sie na 640x480 i 256 colorow. ok. odinstalowalem caty , zainstalowalem same omegi [3.7]

mam je juz kilka dni , spox , niezle chodza.. az tu nagle dzisiaj znowu ten ***** blad :((((

 

co to moze byc? co mam robic? inne stery?

help me pls : :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ach te zasilacze, no to w takim razie doradźcie mi jakiej firmy mam wziąć ten zasilacz... czy TRACER 400W będzie ok? Rozumiem że mam wystrzegać się CODEGENów.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18305977

No tak ze 100 zł już kupe kasy wywaliłem na tego radka baba mi łeb urwie  :lol:

Ja bym radzil co najmniej Chiefteca 360 lub lepiej 420, tracery to ponoc nic dobrego ale nie wypowiadam sie bo nie mialem, ja tam lece sobie na fortroniku qpionym na allegro za 90 dych i jest super, ale w sumie to nie wiem czy ten fortron uciagnie to co masz, powinien styknac .... ale za 100 zeta nowke to nic dobrego nie qpisz niestety ... lepiej dolozyc do tego Chiefa najlepiej na 420 tio juz bedzie gicior ... a tak to poczytaj jest taki topic !! przyklejony nawet !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ach te zasilacze, no to w takim razie doradźcie mi jakiej firmy mam wziąć ten zasilacz... czy TRACER 400W będzie ok? Rozumiem że mam wystrzegać się CODEGENów.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18305977

No tak ze 100 zł już kupe kasy wywaliłem na tego radka baba mi łeb urwie  :lol:

Zasilki słuszne i nie najdroższe:

 

chieftec 360 W

modecom 350 W

Fortron

 

inne słuszne:

ceny powyżej 200 zł

 

zasadniczo odradzane:

feel, deer, codeshit, tracer i inne podobne - nawet gdyby miały napisane 2000 W na naklejce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, bo nie testowałem bardzo mocno, ale nie widzę ŻADNEJ różnicy w stabilności/podkręcalności miedzy codeshitem 300W, a Chiefem 360W DF dalej jest jak było, a było

(i jest) kiepawo (A1700 juhib 0325 mpmw- chyba@ 11x176@1.5V Prime stable) Mam za słaby config?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiśkie kiepściutko Ci się kręci, konfig masz OK. Może się chipset przegrzewa, może pamięć jakaś nieudana (HyperX powinny w końcu śmigać). Może mobo jakieś nieszczęśliwe. Dziwne :?

 

Zasilacz nie ma bezpośredniego wpływu na podkręcanie, dobry daje się bardziej obciążyć ale nie pozwoli przeskoczyć ograniczeń procesora czy pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, bo nie testowałem bardzo mocno, ale nie widzę ŻADNEJ różnicy w stabilności/podkręcalności miedzy codeshitem 300W, a Chiefem 360W DF dalej jest jak było, a było 

(i jest) kiepawo (A1700 juhib 0325 mpmw- chyba@ 11x176@1.5V Prime stable) Mam za słaby config?

Nie chodzi o podkręcalność - lecz o żywotność zasilki. Jak kupujesz chiefteca - to wiesz co kupujesz, a jak kupujesz codegena to masz loterię - albo przeżyje, albo nie (zresztą okazuje się po jakimś czasie). Zazwyczaj (jak było u mnie) spalenie zasilacza nie jest połączone ze spaleniem reszty bebechów - ale w części przypadków leci mobo, grafa i Bóg wie co jeszcze.

 

Chodzi o to byś miał świadomość że jak jutro włączysz kompa - to nie spali się z powodu zasilacza. Zresztą co będę dużo mówił - maluch to też samochód (podobnie jak laguna)... ma 4 koła, silnik, przyczepkę uciągnie .... dla niektórych to najlepszy samochód pod słońcem

 

ja miałem codeshita i chyba deera - oba poleciały - po tym zmądrzałem i mam modecoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sterach 3.8 i 3.9 faktycznie może wywalać z windy itd. przetestowałem je i muszę stwierdzić, że 3.7 choć mniej punktów w mark-ach to nic się w nich nie wali - jednym słowem 3.7 RULEZ. Mam zasiłkę codeshita i jeszcze jakoś "pyka" w +12V mam 11,71 - ale boje się co będzie jak dokupię nagrywarę DVD i drugi dysk.

Nie rozumiem jak dlaczego ludziom tak często się "coś psuje" i "gry im nie chcą działać" na dwóch rodzajach kart - tzn. nV i Radkach. Miałem Ti4200 Radka 9600, teraz 9600TX i wszystko jest w jak najlepszym porządku...Może to nie wina kart :wink:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w sumie może to jakieś dziwne zrządzenie losu, ale mam radka 9200 (wiem że g..., ale jak $$ brak...) na sterach 3,7 DNA, zasiłka codeshita ciągnie jeszcze p4, nagryware dvd, 2 wiatraki, wyświetlacz na budzie i hdd i nic złego nie mogę powiedzieć, właściwie żadnych problemów, zwisów, wyłażenia do windy... ostatnio tylko po instalce DX9 grafa zaczęła troszkę zwalniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm cały temat sprowadził sie do PSU.... fajna sprawa mieć porshe z silnikiem malucha ?? codegen to właśnie taki [ciach!]iany silniczek... pozatym jak widze wasze wypowiedzi to mnie krew zalewa... miałem juz pare zasiłek... codeshita + radeon 8500 a wiec nie taka znowu prądożerna bestia... po 6 miechach zaczeły sie zwisy... wtedy jeszcze nie świadom znaczenia zasilacza wpadłem do serwisu... zaproponowali zmianę płyty... z gigabyta GA7VRXP na Solteka 75frnl-2 za drobną dopłatą poszedłem na to przy okazji zmieniłem bude... zmiana budy=nowa zasiłka tym razem kolejny silniczek od malucha nie wiem czy nie gorszy L&C kolejne 6 miesiecy i zwisy sie zaczeły.... pierwsze co sprawdziłem zasiłka... okazało sie ze zaczela gubić napięcia a ze miłem okazje kupić GF4Ti4200 w okazyjnej cenie... to wzialem zero zwisów i w ogóle... cool mogło by sie wydawać ze wina karty ati... ale nie ma większego błędu !! ATI ROBI ZAJEFAJNE KARTY PRAKTYCZNIE BEZ PROBLEMOWE TAK SAMO JAK nVIDIA !! wypowiadam sie z pozycji człowieka który miał doczynienia zrówno z ati jak i nvidia oby dwie sprawowały sie idealnie.... gdyby nie psu teraz jestem szczesliwym posiadaczem chiefteca 360 z DF i bardzo go sobie chwale zadnych spadków napięć IMHO warto zainwestować w zasiłke której nie zmienia sie co roku.... pociągnie lepszy sprzęt...więcej wiatraków i innych bajerów => lepsze chłodzenie => lepsze o/c troche zakrecony ten post wyszedł ale ogólnie chodziło o to ze ati jaki i nvidia sa porównywalne co do jakości kart co prawda wiekszość zalezy od producentów finalnych (hercules gainward itd. itp.) ale oby dwie firmy produkują stabilne godne zaufania chipsety jedyną przeszkoda w ich prawidłowym funkcjonowaniu moga byc ludzie ograniczeni jak niektórzy na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja walczę z Max Payne 2 ( problem z Radeonem na 100%)- przy full opcjach graficznych podczas wczytywania lewelu wszsytko się wiesza : Na low detail za to działa O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w maxa2 gralem na 9000pro , teraz kumpel gra na tej samej karcie w innym kompie bo mu ja sprzedalem - to byl HIS. Mam innego ktorty gra na tej samej karcie ale gigabyte`a i dziala wszystko ok...moge wymieniec dalej. Wszystko na maks 1024x768 i co? i dzialalo idealnie, skonczylem cala gre. PRoblem z radeonem na 100% ?? Moim zdaniem zle dobrane sterowniki etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie OT zrobił. Jeśłi chodzi o mojego radka to mam jedno zastrzeżenie:

STASZNIE głośy wiatrak, takie małe a ryczy aż uszy bolą.

A poza tym nic do zarzucenia tym modelom kart ATI. No może mogłyby się troche lepiej kręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja walczę z Max Payne 2 ( problem z Radeonem na 100%)- przy full opcjach graficznych podczas wczytywania lewelu wszsytko się wiesza : Na low detail za to działa O_o

Przypominasz mi Don Kichota :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

A tak tylko. Bo wiesz, nie da sie niezauwazyc Twoich problemow z kazdym radeonem jaki miales.

Jakbym mial radeona to gdyby tylko sie raz zwiesil to juz nigdy bym sie go nie tknal.

Zawsze bylem uprzedzony wiec tym bardziej szkoda mi jak widze, ze nawet nowe radeony sie Ciebie nie sluchaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się znaleźć przyczynę zawieszania się gry podczas wczytywania 4 części 1 aktu :|. Trzeba ustawić w opcjach na "wyłączone" odbicia w lustrze , a post -process EfFects na medium.

Reszta według uznania- u mnie na high.

 

Z tego, co widze, to chyba jednak jakiś bład gry- w poprzednich częściach 1 aktu było wszystko na full i nic się złego nie działo. Szkoda, bo #1 patch czy nowe stery 3.10 nic nie pomogły.....Nie chce mi się eksperymentować ze starszymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak rozwiazalem przyczyne zawieszania sie broken sword 3? :-). Trzeba bylo ustawic inna rodzielczosc gry niz pulpit. Bo tu i tu mialem 1150x864 i sie wieszalo. Dalem pulpit 800x600 i gre tak jak bylo i hula :>. Czasem mnie to slabi, takie idiotyczne rozwiązania :]. No ale coz...sprobuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres, coś ty taki uprzedzony do Radeonów? Jak sięgnę pamięcią "od zawsze" ( no, może poza tandemami typu S3 - Voodoo) miałem karty nVidii. Chwaliłem sobie. Ale w pewnym momencie trzeba było zmienić GF3 Ti500 na coś zdecydowanie silniejszego. Nvidia nie miała ku mojemu smutkowi nic sensownego do zaoferowania w tamtym czasie i choć z obawą, to nabyłem 9700Pro. I choć wszędzie próbowałem znaleźć jakieś minusy tej karty, które pozwoliłyby mi na utwierdzenie sie w przekonaniu, że jednak nVidia robi coś stabilniejszego, to jednak się poddałem. ATI robi równie udane karty. Kupiłbyś sobie coś od tej firmy i może wtedy wypowiedziałbyś się. Mam wrażenie, że na wszystkie problemy użytkowników z kartami graficznymi patrzysz z pozycji "Mój GF4Ti 4200, a reszta świata". Nie powiem, że nie było jakichś drobnych zgrzytów typu jakieś pzrekłamane tekstury w pojedynczej gierce, bo to z reguły zawsze naprawiały nowe Catalysty, ale hardwarowo są "czyściutkie". Nie piszę tego tylko na podstawie swojego Radka, ale również w oparciu o "niższe" modele, z którymi mniej bądź więcej miałem do czynienia. Bądź liberalniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu propo Max Payne 2- przeszedłem tą nieszczęsną 4 część 1 chaptera , wyłączyłem grę i powłączałem ucięte efekty.....i działa w 5 i 6 części! Potem znowu zwis na 7....a walić to. Gram sobie bez luster( mała strata) i pełnego efektu podczas snu( medium- dla mnie to nawet lepiej wygląda :P) i działa bez zajaknięcia. No, moze efekt Pixel Shader jednak coś się wali ( efekt szklistości na modelu- zamierzony?? :|), ale to wina na 100% gry.

 

PS- Geforce 4TI 4200 jest bardzo udaną kartą, ale jak widać NVIDIA woli sprzedawać DROGI syf FX...cóż.....dla mnie tych kart mogło by wogole nie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro już tak wszyscy lubią najeżdżać na ATI i żeby zrobić przyjemność dla towarzysza Kaeresa :) to napiszę- kolega wymienił płytę główną, bo mu na starej Radeon 9600 XT nie działał (ECS K7VA3 v. 2.0-KT 266A)...może by pomógł flash biosu dla obu sprzetów, ale bał się tego zrobić ;) Ja 1.5 roku temu miałem identyczy problem :(

 

 

Update- przeszedłem Max Payne 2 ( strasznie krótki....chyba jednak gorszy od 1 :|), ale post process efect musiałem wyłączyć, bo w którymś tam lewelu przez niego wszystko sie wieszało : Ewidentny bug w grze. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Howdy! Ciężkich bojów z Chiefem moim osobistym ciąg dalszy: miernik kupiłem, kompa załączyłem demem z 3dmarka03 obciążyłem i napięcia pomierzyłem:

12V~ 12.15V

5V~ 5.14V

3.3V~ 3.45V

ki ze co???? ?!!! @#@#$^%$&^%%!!!!

dodam, że napięcie w gniazdku wynosi dokładnie 230V. mieszkam kilometr od Siekierek. A radek ma 2800 w 3dm03, jaik na niego to chyba gut?

 

omin jeszcze raz tak cenzure to inaczej pogadamy

jonathan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Howdy! Ciężkich bojów z Chiefem moim osobistym ciąg dalszy: miernik kupiłem, kompa załączyłem demem z 3dmarka03 obciążyłem i napięcia pomierzyłem:

12V~ 12.15V

5V~ 5.14V

3.3V~ 3.45V

ki c.h.u.j. ?!!! @#@#$^%$&^%%!!!!

dodam, że napięcie w gniazdku wynosi dokładnie 230V. mieszkam kilometr od Siekierek. A radek ma 2800 w 3dm03, jaik na niego to chyba gut?

no napiecia masz w normie, 3.3 troche wysokie ale i tak sie miesci w normie (5%), a co do radka to chyba gut ale nie wiem polukaj w testach kart grafiki jakie wyniki maja podobne konfigi do Twojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Howdy! Ciężkich bojów z Chiefem moim osobistym ciąg dalszy: miernik kupiłem, kompa załączyłem demem z 3dmarka03 obciążyłem i napięcia pomierzyłem:

12V~ 12.15V

5V~ 5.14V

3.3V~ 3.45V

ki c.h.u.j. ?!!! @#@#$^%$&^%%!!!!

dodam, że napięcie w gniazdku wynosi dokładnie 230V. mieszkam kilometr od Siekierek. A radek ma 2800 w 3dm03, jaik na niego to chyba gut?

no napiecia masz w normie, 3.3 troche wysokie ale i tak sie miesci w normie (5%), a co do radka to chyba gut ale nie wiem polukaj w testach kart grafiki jakie wyniki maja podobne konfigi do Twojego
No tak po pierwsze to wypowiedzi nie zaczyna się od ,,no'' :wink: , a co do zasiłki to takie napięcia nie powinny powodować problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nVidia to najbardziej złodziejska i kombinerciarska :lol: firma produkująca karty graficzne, ale muszę przyznać, w trakcie długiej wędrówki, poprzez kolejne, różne modele NIGDY ŻADNEGO problemu z nimi nie miałem, po prostu montowałeś, instalowałeś byle jakie stery i chodziło, nawet na domyślnych. Fakt gry chodzą gorzej, ale przynajmniej nie ma w nich ŻADNYCH zaciachów (nie spotkałem jak dotąd). I to mi się właśnie podoba w tych kartach : słabsze, ale zato bezproblemowe 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...