Skocz do zawartości
Encik

Porownanie Bartona i Durona - cos tu nie gra.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka..

 

Wlasnie znalazlem stronke z porownaniem Bartona i Durona. Te wyniki sa chyba troche przesadzone. Jesli Barton bylby tylko tyle szybszy od Durona to moim zdaniem nikt by nie kupowal Bartonow tylko Durony. Jaka jest wasza opinia ?

 

http://213.221.104.186/pcmax/forum/portal....id=12390&page=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze testy sa robione na gf2mx. Wiec takie testy jak q3 (u nich to sie nazywa QAUKE 3 :P ) to nawet na P IV 3.6 ghz beda podobne.

Po drugie sisoft patrzy tylko na MHZ wiec nawet powinno byc identycznie. Te 0.12% to raczej blad pomiarowy.

PCmark o 200 pkt wiecej przy takiej samej czestotliwosci to nie jest tak zle zwazajac, ze ten proc to juz nie duron tylko athlon. A w tych programach wielkosc cache ma raczej drugorzedna wartosc.

Daliby R9800, 512 ramu (przy dekodowaniu mp3), winXP (win2000 musi miec milion latek zeby jakos chodzil wiec nie wierze w testy na nim), oraz w testach brakuje 3dmark2003 (tutaj bylby power), 3dm2001 (ewentualnie), aquamark3.

 

Jak sie chce to mozna ladnie poprowadzic test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja P*erdole ,kaeres ma AMD, coz siem stalo kaeres :P.

A tak btw. to na ile ci chodza te infineony i przy jakim voltarzu ?

U mnie 333 poszly max na 220mhz przy 7-3-3-2.0 2.9v, i wlasnie jestem zainteresowany wymiana na 400tki, plytka ta sama -> nf7-s.

A co do tematu ,to biorac pod uwage gf2mx i antkowosc durona to niema sie zupelnie czym dziwic, athlony niemaja tak duzego zapotrzebowania na cache jak pentiumy, czego dowodem jest to ze w niektorych testach athlon 2800+ (na tbredzie=2250mhz) jest szybszy od 3200+ (na bartonie=2200mhz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to miejsce na takie uwagi? Kaeres już na Oślej uprzedzał... :D

Co do tematu to ten test mozna co najwyżej o kant tyłka potłuc. Z takim podejściem do testowania autorzy mogliby zachwalać garnki dla emerytów. IMHO nawet porządnej procedury tam nie ma nie mówiąc o doborze sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...