Skocz do zawartości
ali-b

Problem ze sprzetem- zcinanie sie systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie dość kłopotliwy problem. Pracuje w pewnej firmie która posiada siec klubów i dyskotek. Już niebawem zostaje uruchomiony nowy lokal gdzie będą zamontowane TV plazmowe na ścianach i z komputeraz będą leciały NON STOP teledyski. Teraz przejde do sedna sprawy. Został kupiony specjalnie do tego celu komputer o parametrach: Płyta Głowna : ASUS a7v8-mx km400 vga, procek- AMD Athlon XP 2000+, pamieci ram- 512 MB DDRam 333 MHZ, Karta Graficzna ATI 9100 128 MB TV Out, Karta dźwiękowa- Sound Blaster 5.1 Live- wszytsko śmiga na systemie Windows XP Home- zrobiony pełny Update . I teraz problem- wszystko ładnie pieknie- ALE- czy to podczas słuchanie muzyki czy oglądania teledysków = cały system (obraz + dźwiek) zcinają się na 1- 2 sekundy i wszytsko idzie dalej- i tak co jakiś czas.

 

Czy ktoś mi może powiedziec czy są jakieś szanse zeby zrobic to samamu, w czym lezy problem, i co zrobic zeby było OK. Jesli się nic nie da zrobic- to odnosze kompa jutro do servisu tam gdzie był składany i niech oni sibie przy tym kombinują.

 

Z góry dzięki za wszytski odpowiedzi i pomocne rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesadzacie z tymi temperaturami biosami itd itp, DMA jest raczej wlaczone bo muzyka np mp3 nie potrzebuje duzego transferu a wrecz minimalny 128 192 kbitow to liczmy juz nawet te 20 KB/s... a jesli sie tnie to znaczy ze nie w tym problem, moim zdaniem najpredzej zacinanie spowodowane jest cyklicznie wykonywana operacja (uzycie procesora) w tle przez co xpek zwalnia, oczywiscie moglaby to byc jakas usluga, proponuje wcisnac CTRL+ALT+DEL i sprawdzic w procesach co w tym momencie ma % przewage, moze to (lecz nie musi) byc przyczyna tego zwalniania. Wtedy moznaby przeciwdzialac... Moze tez byc przyczyna niewlasciwy sterownik od karty dzwiekowej, ale to jest mniej prawdopodobne, lub konflikt, plyta ma wlasne audio i te musi byc wylaczone jesli stosowany jest sb 5.1

 

Proponuje tez przeskanowac komputer oprogramowaniem antywirusowym

 

Dziwi mnie zakup karty 9100 gdzie na plycie jest wbudowana karta vga 64 MB (VIA UniChrome Graphics 8O ), ktora by chyba wystarczyla do tego typu zadan, no i karty SB 5.1 skoro na plycie jest ADI AD1980 6-channel CODEC :?:

Wydaje mi sie ze do prezentacji w zupelnosci by to wystarczylo :lol:

 

opis

http://www.asus.com/products/mb/socketa/a7...mx/overview.htm

specyfikacja

http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=A7V8X-MX&langs=01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie zacinanie systemu sprowadza sie do awarii sprzetowych.

Komputer jest az nawet za bardzo wystarczajacy do takich zastosowan.

Jak poprzednik, proponuje przed zaniesieniem do serwisu, przeinstalowac system. Jezeli problem bedzie sie powtarzal - wtedy niech serwis szuka rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie odpowiedz- XPka postawiłem już także na nowo- i dalej mam to samo. Mi sie od początku wydawało ze to cos chyba ze sprzętem bo to niemożliwe zeby na takim sprzęcie się takie coś działo...

 

Dzięki Wam za porady- a teraz niech się martwią ludzie z servisu- w koncu od tego są :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...