Skocz do zawartości
trawnik4

Problem z wydajnością komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wydajnością komputera. Mój sprzęt to:

Płyta główna Abit SR7-8x z mikroukładem SiS648

Procesor Inlet Celeron 2,2 GHz @ 2,9 GHz

Karta Graficzna Radeon 9500Pro (276/540) @ (360/648 )

DDR Kingston 512MB PC2700

Mimo podkręcenia procesora i kary graficznej wyniki w testach są słabe. Przy rozdzielczości 1024x768 i standardowych ustawieniach programu 3Dmark 2001 uzyskałem 8383 punktów. Wyczytałem, iż na tych samych ustawieniach 3Dmarku 2001 Radeon 9500 i 9600Pro, mimo że są gorsze od Radeona 9500Pro to jednak osiągają lepsze wyniki (9500 około 9800 punktów a 9600Pro powyżej 10000 punktów). Również w programie AIDA przy wynikach:

AIDA (odczyt z pamięci) 1535MB/s

AIDA (zapis do pamięci) 619MB/s

Mój komputer okazał się gorszy od Athlona 1,2GHz i Celeron 1,8GHz z pamięcią DDR PC2100. Nie wiem co jest przyczyna powolnej pracy mojego komputera, czy spowalnia ją procesor, płyta główna a może mikroukład??? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym, na ile wydajny (lub nie) jest Twój chipset (czy jak wolisz mikroukład), to Ci nie powiem, bo nie wiem, ale wyniki pamięci to masz kiepściutkie...na kompie obok: 11.5x166FSB, pamięci synchro jest w AIDA 2347/753

Jak ustawione są pamięci względem magistrali procesora (synchro, asynchro), i czy timingi domyślne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci o przepustowosci rzedu 2,7 GB/s maja odczyt 1,5 GB/s i zapis 8O 600 MB/s, strasznie malo

 

1,5 GB/s odczytu to najnizsze z najnizszych DDRow maja tyle w rankingu AIDY (PC2100 na KT266), zapis podobnie i praktycznie w dolnym przedziale PC2100.

 

8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisz, jakie masz FSB (chyba 131?)

I jakie masz ustawione, oraz jakie dostępne opcje w Biosie, karta SoftMenuIII, ustawienie:

FSB/DRAM/AGP/PCI - powinno być coś w stylu 4:3:2:1

Pod spodem masz też linijkę FSB/DRAM/AGP/PCI clock, podaj, co tam jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 132

4:3:2:1

po przestawieniu na 4:4:2:1 albo 4:5:2:1 musze zwiększyć napięcie do 2.6 a wtedy komp mi się restartuje i jest piasek.

W takim razie masz odpowiedź. Przy takim ustawieniu Twoje ramy pracują z częstotliwością poniżej 100Mhz (99, czyli 198DDR)

Mówisz o zwiększaniu napięcia pamięci (te 2.6V)? Nie powinieneś go musieć zwiększać, bo dopiero przy ustawieniu 4:5:2:1 pamięci pracują ze swoją nominalną częstotliwością 166Mhz...(niecałe)

 

A przy okazji: zablokowałeś AGP/PCI, czy dzielniki włączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomóc :)

Nawiasem mówiąc, jeszcze dwie małe uwagi:

 

1. Popracuj nad timingami pamięci: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=52396

 

2. Gdybyś miał okazję, zmień płytę główną na jakąś z dual memory channel. Z intelem jestem na bakier, więc nie podam Ci modeli, ale co najmniej dwa chipsety Intela mają tę funkcję, i jakieś SIS-a również; na chwilę obecną bowiem efektywna magistrala Twojego procesora wynosi 533Mhz, a pamięci 333Mhz -> pamięci są "wąskim gardłem" Tylko potrzebowałbyś dwóch modułów pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam podobny problem jeżeli chodzi o wydajność kompa :(

Mój sprzęt to:

ECS K7S5A

Duron 1400@1600 Applebred

256MB SDR

GeForce 4 MX440 64MB DDR AGPx8 (obsługiwane jako 4 przez płytę)

 

Jeżeli chodzi o wyniki w 3D Marku 2000 to jest to tylko ok.6000, a w 3D Marku 2001 jest to 5500 to chyba trochę za mało ??

 

Sprawdzałem również wydajność kompa w Performane Test i wyszło na to że mój dysk (Maxtor 20GB podłączony na ATA100) pracuje 80% wolniej niż w kompach z prockami typu Celeron 333 albo Pentium 450 !! - z lepszymi nie ma co porównywać jeżeli jest gorszy od tych...

 

O co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aimar imo nie ma sensu wymienianie memorek dla 3dsmarka :/ najwiecej tam zalezy od karty graf., a twoja niestety jest slabiuska. Na przyszlosc... nie kupuj zadnych mx'ow, bo dla mnie to sie tylko kojarzy z polproduktem :/ , a wydajnosc potwierdza moja teorie.

 

pozdr

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa...no to spox...teraz musze komuś tego GeForce'a wcisnąć :P i kupić coś lepszego...

zdecydowanie :/ aczkolwiek zamiast słowa "wcisnąć" użyłbym słowa "sprzedać". Mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe...zazwyczaj aby sprzedać taki "chłam" trzeba coś wkręcać...to juz nie jest jak normalana sprzedaż i sprzętu...to jest wciskanie kitu żeby na tym zarobić póki się da :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buehehehe...jasne że nie :P Ale zrobili to sprzedając mi tą grafę !! :P

Teraz muszę się zemścić i wcisnąć to komuś innemu żebym miał sianko na nową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Celeron ogólnie jest nędznym układem i dlatego zazwyczaj takie odpowiedzi...Po przeciwnej stronie stoi dużo wydajniejszy i tańszy Duron - lepiej zainwestować w niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...