Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie, sam jestem ciekaw.

jesli nie wypali mi w miescie z programatorem to mozebym kupil sobie taka kostke i ewentualnie hot-flasha.

pozdro

 

poisson5- gdybys sie dowiedzial czegos o tej kosci od tego pana z allegro, czy to ta 2mb i dokladnyopis. to daj znac, oki.

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety to niezadzialalo :(

jedyna pociecha to to ze SB sie grzeje, wiec mb chyba jest ok.

postanowilem ze zamowie na allegro ta kostke.

jak co to dam znac

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze po restarcie temp. zawyza to jestem pewien.

Napewno nie jest odwrotnie.

Przeciez przy temp. 50`C radiator powienien byc conajmniej cieply a ja mam ZIMNY (no moze chlodny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze po restarcie temp. zawyza to jestem pewien.

Napewno nie jest odwrotnie.

Przeciez przy temp. 50`C radiator powienien byc conajmniej cieply a ja mam ZIMNY (no moze chlodny).

To w koncu procek ma miec 50 stopni czy radiator? W/g mnie taki np Barton 2500+ na srednim chlodzeniu powietrznym spokojnie osiaga 50 stopni. Liczy sie temp jadra procesora(najlepiej jak jest odczyt z diody termicznej z CPU tak jak np w Soltku FRN2). Chociaz tak naprawde te odczyty z plyt glownych to sobie mozna wsadzic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś z was te biosy:

 

LITE

 

Ingredients

- Base on D10beta4

- SATA Bios Version 4247

- RAS to Precharge Delay : 0-15

- RAS to TRAs : 0-15

- CAS Latency : Auto

 

Bios Version: D10 Lite

Download Link:

http://downloads.modlabs.net/bios/beta/D10-Lite.zip

 

 

XTREME

 

Ingredients

- Dual Timing : Abit NF7S Rev 2.0 (D11-D22) + D22 Betaking

- ACPI table from Asus A7N8X Deluxe

- CPU MicroCode VIA KT400

- Optional: SAtA Bios Version 4227 or 4247

 

Bios Version: D22 Xtreme

Download Link:

SATA 4247

http://underclock.proboards20.com/Download%20STOPPED

 

SATA 4227

http://underclock.proboards20.com/Download%20STOPPED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilem obskoczylem dzisiaj kolejne dwa sklepy i wszyscy powiedzieli mi ze wezma za zaprogramowanie ok 60zl,

wiec postanowilem, ze bede zamawial kosc biosu u JurgenS z allegro.

I mam pytanko, ta kosc biosu w nf7-s to jest?

OBUDOWA typu PLCC32, tak?

bo ta obudow DIP to wogole jest niepodobna jak na moje oko.

zostaje jeszcze pytanie jakiej pojemnosci ma byc 2MBIT.

jesli ktos wie to prosze o wypowiedz,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ładuja mi sie zdjecia tych obudów ale ja jestem prawie pewien ze to DIP. Nie dam sobie ręki uciąć ale tak mi sie wydaje.

Co do pojemności to nie wiadomo, z resztą pisałem prawie to samo pare postów temu w tym topicu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia moge podrzucic na maila, ale wydaje mi sie ze to wlasnie nie DIP, one sa prostokatne, a te drugie to kwadraciki.

To może ja jakoś krzywo spojrzałem na obrazki jak je oglądałem z miech temu. Mi sie wydawało że DIP jest właśnie kwadracikiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zagadalem z tym gosciem z allegro na gg, ale ciezko sie dogadac. mowi ze robil juz takie kostki, ale jak spytalem czy moze mi taka zrobic, bo jutro chce kupic to sie nie odezwal wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde juz mam dosc, gosciu mowil ze robil z nf7, a teraz sie pyta co to dokladnie za wersja tej kostki, nie wiem kurde, nie mam zielonego pojecia. nie wiem na gg ciezko sie z nim dogac.

nie wiem wymiekam juz, chcialem sobie kupic taka kostke, ale chyba pojde jutro z ta mb zeby mi wgrali, bo zanim sie znim dogadam to minie 100lat.

 

znalazlem cos o tej kostce:

Pm49FL004T-33JC 4Mb (512Kx8) FWH/LPC Flash

3.0V ~ 3.6V 33 MHz PLCC32

http://www.endrich.com/news_sept03.html

pozdro, jak uda mi sie kupic ta kosc to napisze czy dziala

_________________

mail ktory otrzymalem:

niestety takich kostek nie mam juz kilku klientów czeka w kolejce na te

kostki lub zamienniki są b. trudno dostępne , jest to kostka 3,3V 4 Mbit

LPC ja mam tylko FWH

Ja1 (23:01)

jedyne co można zrobić to zaporgramować starą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry:

 

kurde ,chcialem wrzucić D10 beta 2 ale nie chce mi sfleshować pod dosem pisze ze bios jest zabezpieczony,inne biosy wchodza normalnie,

VIP poradził mi abym władował beta 2 za pomocą Flashmenu ale kurde zadna wersja nie uruchamia sie u mnie 8O ,

 

klikam na skrot chwile sie ładuje i kupa nic sie nie pojawia ,probowalem rozne wersje i to samo ,dziwne jest to ze kiedys normalnie mi działało Fleshmenu i teraz nie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry: 

 

kurde ,chcialem wrzucić D10 beta 2 ale nie chce mi sfleshować pod dosem pisze ze  bios jest zabezpieczony,inne biosy wchodza normalnie,

VIP poradził mi abym władował beta 2 za pomocą Flashmenu ale kurde zadna wersja nie uruchamia sie u mnie  8O  ,

 

klikam na skrot chwile sie ładuje i kupa nic sie nie pojawia ,probowalem rozne wersje i to samo ,dziwne jest to ze kiedys normalnie mi działało Fleshmenu i teraz nie  :?

A którą wersje flashmenu posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie.........re-install windozy........alebo flas w DOSIE....awdflash

tutaj masz instrukcje....

http://www.abit-usa.com/downloads/bioshelp.php

 

ja tam zawsze flasciach!e pod dosem............bo kiedys flashowałem w Xpeku i plyta poszla do servisu......od kiedy flasciach!e w dosie.........zmieniałem BIOS chyba ze 20 razy i jak do tej pory ..........<odpukac puk-puk> ..............wszystko OK.....

chociaz w windowsie.....jest duzo łatwiej.........ale coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze po restarcie temp. zawyza to jestem pewien.

Napewno nie jest odwrotnie.

Przeciez przy temp. 50`C radiator powienien byc conajmniej cieply a ja mam ZIMNY (no moze chlodny).

To w koncu procek ma miec 50 stopni czy radiator? W/g mnie taki np Barton 2500+ na srednim chlodzeniu powietrznym spokojnie osiaga 50 stopni. Liczy sie temp jadra procesora(najlepiej jak jest odczyt z diody termicznej z CPU tak jak np w Soltku FRN2). Chociaz tak naprawde te odczyty z plyt glownych to sobie mozna wsadzic....

Nie rob ze mnie kretyna.

Mam chlodny radiator wiec 50`C na procku wykluczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze po restarcie temp. zawyza to jestem pewien.

Napewno nie jest odwrotnie.

Przeciez przy temp. 50`C radiator powienien byc conajmniej cieply a ja mam ZIMNY (no moze chlodny).

To w koncu procek ma miec 50 stopni czy radiator? W/g mnie taki np Barton 2500+ na srednim chlodzeniu powietrznym spokojnie osiaga 50 stopni. Liczy sie temp jadra procesora(najlepiej jak jest odczyt z diody termicznej z CPU tak jak np w Soltku FRN2). Chociaz tak naprawde te odczyty z plyt glownych to sobie mozna wsadzic....

Nie rob ze mnie kretyna.

Mam chlodny radiator wiec 50`C na procku wykluczam.

Nie miałem takiego zamiaru. Nerwy na bok. Nie o to chodziło.

Zdania nie zmieniam. To, że radiator jest chłodny wcale nie znaczy, że procesor(odczyt z diody termicznej) nie ma 50 stopni. Znajdź kogoś z Soltkiem FRN2 i włóż swój procek i chłodznie, a być może się przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...