Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm a co zobic jesli chce dac FSB wiecej niz 250MHz a jak wiadomo w biosach serji 10 tego nie da sie zrobic.... A jakakolwiek zmiana FSB programem nVidia Utl. konczy sie zwiecha systemu :( ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszysko stabilne tylko jak odpale jakiegoś 3dm to mi po paru testach wywala mem test 0 błedów wiec musze nad chłodzeniem nb popracowac i bedzie ...

Przepuść przez pamięci Gold Memory to napewno jakieś errory Ci wyskoczą, chłodzenie NB nic Ci nie da, ja mam u siebie kibel założony i nic z tego. To ze z 3D Marka wyskakuje to albo zasiłka nie wyrabia przy takim poborze (chociaż u mnie wyrabia a mamy podobną konfiguracje :D ) wiec probpnuje Ci jeszcze dać 1,7V na Vdd jeśli tego nie zrobiłeś to napewno marki będą chodzić (sprawdzone w praktyce u mnie i u _Vip_'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy biosik

D22 A1BK R2 Turbo

Features:

- SIP Table Of D10

- No more Splash Screen (that big bios logo)

- Small EPA logo (u can disable it via bios)

- Betaking

- Revised Vcore (0.025 increasement)

- SATA Bios Version:

 

http://downloads.modlabs.net/bios/beta/D22...1BK-R2-4247.zip

http://downloads.modlabs.net/bios/beta/D22...1BK-R2-4227.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej testowac?? U każdego przecież inaczej...

Zgadzam sie na kazdym kompie jest inaczej u mnie wszystko spoko na 3DFire....a u kumpla na takim samym sprzecie i 3dfire....wszystko sypie bledami.......wgral koles D22 Alpha 1 Beta King....i wszystko u niego dziala OK.....wiec kazdy BIOS u kazdego chodzi inaczej.....lepiej sprawdzic niz polegac na testach albo opiniach......owszem dobrze jest poczytac....ale to ze u kogoch chodzi wcale nie oznacza ze u nas bedzie OK.....nigdy nie ma pewnosci 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie tak na wszelki wypadek chciał zapytać,bo niestety nie znalazłem tej kwesti poruszonej na forum.Jaka jest roznica miedzy wersjami biosu z Serial ata:

a)4247

b)4227

Czy to ma znaczenie ktory wgram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie tak na wszelki wypadek chciał zapytać,bo niestety nie znalazłem tej kwesti poruszonej na forum.Jaka jest roznica miedzy wersjami biosu z Serial ata:

a)4247

b)4227

Czy to ma znaczenie ktory wgram ?

Jesli dobrze kojarze, to na wersji 4247 niektorzy maja problemy z dyskami w RAIDzie. Ja mam jeden dysk SATA i wgrany ten wlasnie bios i zadnych problemow nie zauwazylem

Slowem - nie masz RAIDa - instaluj nowsza wersje :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy biosik 

D22 A1BK R2 Turbo

Features:

- SIP Table Of D10

- No more Splash Screen (that big bios logo) 

- Small EPA logo (u can disable it via bios)

- Betaking

- Revised Vcore (0.025 increasement)

- SATA Bios Version:

 

http://downloads.modlabs.net/bios/beta/D22...1BK-R2-4247.zip

http://downloads.modlabs.net/bios/beta/D22...1BK-R2-4227.zip

z tym BIOS'em to trzeba sie troche lagodniej obchodzic... od paru dni go testuje i ta "zmiana ustawien vcore" to poprawka, na ktora trzeba jakby uwazac...

poczatkowo sflaszowalem do d22_Alpha. nastepnie sprobowalem d22_Alpha BK Turbo i temperatury przy tym samym vcore w BIOS'ie wystrzelily w kosmos... wyglada na to, ze max 2.25 to dawne 2.3v, a np. to na czym teraz testuje, czyli 2.075 to nic innego jak 2.15v...

a tak juz na marginesiem, to te 2.075 w BIOS'ie - odczytane miernikiem na mosfecie - daje w rzeczywistosci 2.18v :D

 

taka mala uwaga, dla tych ktorym zachce sie sflaszowac do tego BIOSU i podjaraja sie, ze teraz komp stabilny przy duzo nizszym vcore niz przed flaszem 8)

 

EDIT: aha,zapomnialem... to nie powinna byc nowosc dla tych, ktorzy juz uzuwaja d22_3DFire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy biosik  

D22 A1BK R2 Turbo

Features:

- SIP Table Of D10

- No more Splash Screen (that big bios logo)  

- Small EPA logo (u can disable it via bios)

- Betaking

- Revised Vcore (0.025 increasement)

- SATA Bios Version:

 

http://downloads.modlabs.net/bios/beta/D22...1BK-R2-4247.zip

http://downloads.modlabs.net/bios/beta/D22...1BK-R2-4227.zip

z tym BIOS'em to trzeba sie troche lagodniej obchodzic... od paru dni go testuje i ta "zmiana ustawien vcore" to poprawka, na ktora trzeba jakby uwazac...

poczatkowo sflaszowalem do d22_Alpha. nastepnie sprobowalem d22_Alpha BK Turbo i temperatury przy tym samym vcore w BIOS'ie wystrzelily w kosmos... wyglada na to, ze max 2.25 to dawne 2.3v, a np. to na czym teraz testuje, czyli 2.075 to nic innego jak 2.15v...

a tak juz na marginesiem, to te 2.075 w BIOS'ie - odczytane miernikiem na mosfecie - daje w rzeczywistosci 2.18v :D

 

taka mala uwaga, dla tych ktorym zachce sie sflaszowac do tego BIOSU i podjaraja sie, ze teraz komp stabilny przy duzo nizszym vcore niz przed flaszem 8)

 

EDIT: aha,zapomnialem... to nie powinna byc nowosc dla tych, ktorzy juz uzuwaja d22_3DFire

Mam u siebie w tej chwili d22_Alpha BK napiecie ustawione na 1,9V i odczyt z multimetru to 1,9~1,89V !! Wiec chyba to co napisales nie zabardzo sie sprawdza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... niezly bajer w takim razie, bo autentycznie mam taka sytuacje... 2.075v ustawione w BIOS, a miernik pokazuje 2.18v... (dokladnie taki sam pomiar jak w przypadku BIOS d22 i d18) nawet powtorny flash nic nie zmienia...

wyglada, ze moj przypadkek jest na maxa odosobniony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was ale u mnie na biosie D22 A1BK R2 Turbo cos jest nie tak z temperaturą , oczywiescie nie zmieniając parametrow proca raz po wlaczeniu systemu mam 36 stopni a raz 26 stopni ,chlodzenie mam wodne i temperatura wody jest taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was ale u mnie na biosie D22 A1BK R2 Turbo cos jest nie tak z temperaturą , oczywiescie nie zmieniając parametrow proca raz po wlaczeniu systemu mam 36 stopni a raz 26 stopni ,chlodzenie mam wodne i temperatura wody jest taka sama

hmm....u mnie zauwazylem tylko temperature o ok.10'C nizsza niz na D10b4.Udalo mi sie wejsc na tym biosiku na fsb250,ale bylo cholernie niestabilne i wrocilem do D10b4 po raz kolejny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ powiedz na którym z tych modowanych biosów wykrecasz najwysze stable FSB.......pomijając oczywiscie D10b4

Jak sie mają do siebie

D10 Beta 4

D22 3D Fire

D22 ALPHA1 BETAKING TURBO EDITION

D22 ALPHA1 BETAKING R2 Turbo

Znalazłem w sieci takiego posta po ktory widac ze D22Alpha1 rzadzi <na dole troche foto.....i juz boli mnie glowa....ktorego biosa sobie wgrac...mam 3dfire i nie narzekam...ale na fotkach jasno widac ze D22Alpha1 rzadzi <na razie>, wiec pytam bo ty pewnie miales wgrany kazdy z tych biosów i możesz mi pomóc

"Now we found nice BIOS, d22Alpha1

NB warmed by 28şC water so I think if I cool it down with a 80W Peltier so 260FSB cas2-2-2-5 Dual 1:1 is mine!!

It´s PiFast33..."

Dołączona grafika

 

D22Alpha1 & KHX3000 bh5 sc cas2-2-2-5 Cpu Interface OFF, multi 8...

Hunting for "stable" 270FSB cas2-2-2-5

Dołączona grafika

 

Here we go with d22Alpha1, 2.1V in BIOS PiFast33 with 252.66*10.5

Water temp @ 19şC, still waiting for CO2 and 3GHz

Dołączona grafika

 

Link do forum

http://underclock.proboards20.com/index.cg...&num=1076519127

 

oraz nowy rysunek....z porównaniem

Dołączona grafika

 

A tak poza tematem czy tego programu ktos probowal.....pozwala uaktywnic ukryte ustawienia i funkcje w BIOSIe

Tmod's BiosMod Ver3.6

this program help in unhidden bios features for Award Bios

http://downloads.modlabs.net/bios/mod/Tmod...BiosMod-V36.ZIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bezapelacyjnie najlepszy w fsb,a przy tym wydajny jest D10beta4

 

co do tych rewelacji co podales to te lolki jada na wylaczonym CPU Interface,wiec moga sobie te wyniczki wsadzic.Mam lepsze wyniczki na fsb250 2.5-3-4-11 niz ten koles przy fsb265 2-2-2-5 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bezapelacyjnie najlepszy w fsb,a przy tym wydajny jest D10beta4

 

co do tych rewelacji co podales to te lolki jada na wylaczonym CPU Interface,wiec moga sobie te wyniczki wsadzic.Mam lepsze wyniczki na fsb250 2.5-3-4-11 niz ten koles przy fsb265 2-2-2-5  :lol:

w sumie to racja......jestem naprawde w duzym szoku ze masz u siebie włączone CPU Interface i takie wysokie FSB.....ktore dla mnie i dla wielu pozostaje w sferze marzeń...dzieki za szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to racja......jestem naprawde w duzym szoku ze masz u siebie włączone CPU Interface i takie wysokie FSB.....ktore dla mnie i dla wielu pozostaje w sferze marzeń...dzieki za szybką odpowiedz

a co to za radocha bez właczonego CPU interface :>

Bez tego nie powinno sie wogóle nikomu "zaliczac" :))

pozatym "klub wysokiego fsb" nie jest czyms pozazasiegiem :>

 

ja póki co 246 no ale cos jeszcze powalcze :> moze wykrece te 250 .. :)

 

bios d10beta4 (od Vip'a .. hehehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...