Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

ktos kto mial d10beta4 moze wypowiedziec sie na temat d23 Sub-Zero?

bo skoro dzialaja mnozniki od 9 do 10.5 to mila rzecz .. ale nie wiem czy sie oplaca flashowac ...

jesli nie zalezy Ci na fsb ok250 to warto :wink:

na razie jade na 3v na memorkach mimo ze chodza na 246 na 2.6 ... bo moze sie wygrzeją ... a powyzej 248 mi pamiatki sypia błedami .. wiec chyba dowale ten Sub-Zero .. :) pytanie tlyko skoro one maja jakies stery do SATA to moge je zpaodac do NF7 (bez eSa?)

 

UPDATE: no dobra obijaliscie sie to ze flashnelem

CHAOS vs d23 SUB-ZERO

 

FIGHT

 

sflashowalem przez flashmenu 1.33

 

ROUND 1

Najpierw mina usmiechineta bo sie udało ..

 

ROUND 2

daje load optimazed defaults i zonk :)) BIOS CHEKSUM ERROR insert floppy ... blah blah ..

Wył./Wł. zasilacz i wstało .. no ale .. niestety .. max FSB 247 .. potem nawet winda nie wchodzi .. a na 250 nawet mi nie wstał ..

9, 10 i 10.5 dziala ... wiec to przynajmniej poprawili

 

ROUND 3

z ciekawych rzeczy mozna dodac ze na d10beta4 przy ustawionym 245 mialem 246.01 ... a potem jzu bylo tylko 250 .. teraz sa wszystkie po kolei

ale przy 245 jest 246.01

a przy 246 to jest 246.56 .. :))) :twisted: :roll: :? 8O

hehe .. no nic .. ide jeszcze wydajnosc pamiec sprawdze :)

 

UPDATE2: nic sie nie zmienia .. nie zauwazylem wiekszej wydajnosc .. memorki smigaja jak smigały .. :) .. wiec? :?:

 

D10beta4 WINS! :) FLAWLESS VICTORY

 

Wnioski? jak nie potrzeba ci 250 a nie masz zablokowanego bartona i przydadza ci sie "popsute" mnozniki to flashuj ..

nie? to zostan przy d10beta4 :)

 

dziekuje .. z placu boju mówil do was CHAOS :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przed chwila wgralem Sub-Zero i jak dla mnie wymiata :D

 

wczesniej pamiatki nie chaialy wogole chodzic na ponizej 2-3-3-5 (ledwo do windy wchodzilem) niezaleznie od fsb, a teraz 15 loop w Super PI 16M na 2-3-2-5 :D

 

UPDATE:

pamiatki przeszly Super PI

 

UPDATE:

jak w poprzednich biosach (oficjalne D20 i D22, D223dfire) gdy tylko zwieksze napiecia na ramach to resetuje sie nawet przed wejsciem do windy (to jest niezalene od taktowania - sprawdzilem na 333,400,420) :( 8O :? :evil: moze ktos wie o co chodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przed chwila wgralem Sub-Zero i jak dla mnie wymiata :D  

 

wczesniej pamiatki nie chaialy wogole chodzic na ponizej 2-3-3-5 (ledwo do windy wchodzilem) niezaleznie od fsb, a teraz 15 loop w Super PI 16M na 2-3-2-5 :D  

 

dalesze wiesci za pare minut...

 

UPDATE:

pamiatki przeszly Super PI

czyzbys mial te same pamieci co ja? performance 3.2? mi chodza w dualu na 2-3-3-11 2.9V przy 216mhz teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie gadaj ze tak slabo tobie biegaja... chcialem ke kupic ale jak zwykle nie mialem tyle pieniedzy... ZenFist mowil mi chyba ze biegaja spoko na 2-3-3-11 nawet na 230 (chyba) wiec cos mi tu u ciebie nie pasi...

p.s. dlaczego chcesz miec na koncu 5? wszyscy wiedza ze przy amd lepiej 11

p.s. co to jest V12 w podpisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie gadaj ze tak slabo tobie biegaja... chcialem ke kupic ale jak zwykle nie mialem tyle pieniedzy... ZenFist mowil mi chyba ze biegaja spoko na 2-3-3-11 nawet na 230 (chyba) wiec cos mi tu u ciebie nie pasi...

p.s. dlaczego chcesz miec na koncu 5? wszyscy wiedza ze przy amd lepiej 11

p.s. co to jest V12 w podpisie?

czy biegaja tak na 230 to nie wiem ale na 223 na pewno (dalej nie jechalem bo jeszcze nie mam chlodzenia na sb i mosfetach)

chcialem miec na koncu 5 bo u mnie tak bylo troszeczeke szybciej niz na 11

 

moze ktos mi powie dlaczego jak zwieksze napiecie na ramach to mi sie komp zawiesza :?: :?:

 

p.s. co to jest V12 w podpisie?

Pewnie Volcano 12 .

dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<span style="color:red;">[ciach!]</span>a !!!! Wczoraj chcialem wgrac teog najnowszego sub zero. Wchodze do biosa ... wlaczam optimal settings ... uruchamiam ponownie i zonk... bios poszedl do sw piotra ... Jak myslicie ? Przez co? Mam zrobionego L12 moda... moze przez to ? Czy tak po prostu ?

 

Teraz 2 tygodnie bez kompa. Oddaje abita na gwarancje, zmieniam proca, pamieci, hdd... wkurzylem sie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wole zostać przy Beta King jak narazie...

Powiedzcie mi co zrobic... komp wstaje na 200x11 ale mam errory w Primie. Napiecie na pamiatkach 2.9V timingi dane na optimal. Nie mozliwe zeby nie wyrabialy bo to PC400. Czyżby tak slabo krecacy sie proc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D23 3D-FIRE

 

Features:

- Base on D23 bios

- ROMSIP Table Re-tune

- Vcore Revised : 0.025V increasement

- Overclockers bios layout

- L12 mod Build in

- 3D Fire Solution  

- SATA Bios Version:

 

a)SATA 4247

http://downloads.modlabs.net/bios/b...-D223D-4247.zip

b)SATA 4227

http://downloads.modlabs.net/bios/b...-D22BK-4227.zip

ci z was, ktorzy maja juz mobile a jeszcze nie robili L12 moda - przetestujcie ten BIOS.... ja jutro skladam zamowienie na Mobile i tez sie dolacze...

 

EDIT: nie jestem pewien czy ten drugi link jest wlasciwy...

 

EDIT chyba znalazlem wlasciwe linki...

 

http://downloads.modlabs.net/bios/beta/D23-3D-4227.zip

 

http://downloads.modlabs.net/bios/beta/D23-3D-4247.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd pamietam zawsze mialem 3D Fire i zaden bios nie podchodzil mi tak bardzo jak ten......dlatego ciesze sie ze wyszedl d23 3D Fire i mam nadzieje ze bedzie najlepszy......dlatego ......ponawiam pytanie.....jak wrazenia....czy ktos juz wgrywal???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zalezy od plyty... u mnie d_22 3dfire odpada, bo po ustawieniu 2.1v (2.2 realnie- czyli tyle ile potrzebuje aby moj Tbred lecial na 2.6ghz) nawet nie wstaje....

ale po odpaleniu d_23 3dfire.. prime leci juz prawie 8h....

czyliu stabilny jest...

nie wiem jak z tym L12 modem bo jeszcze nie mam mobile, ale za kilka dni podam wyniki....

 

jezeli chodfziu o wydajnosc w sandrze (srka za bledy, ale wlasnie opijalem swoje 28 urodziny) to nic sie nie zmienilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... wlasnie sie obudzilem z zajeb..... kacem tylko po to aby zobaczyc, ze prime wywalil sie po 9 godzinach... :-(

a z tymi napieciami, to tak jak 2 d_22 betaking.... ustawie w BIOS 2.1v to w rzeczyswistosci daje 2.20v (tak jak 2.15 w BIOS w alpha1)... hmm... trzeba chyba jeszcze pobadac ten bios...

jutro powinienem miec dostarczony 45W mobile wiec sie pobawie tym "L12 built in"...

 

P.S. dzieki za zyczenia :-)

 

EDIT: "L12 mod" podobno nie dziala :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...