Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem na tym biosie stabilniejsza prace pamieci :) 2x256MB :D Wczesniej zeby kosci pracowaly stabilnie w biosie trzeba bylo dawac im 2.8V, na nizszym niezaleznie od czestotliwosci i timingow komp wieszal sie w biosie, teraz chodza sobie na 2.6V i jest ok :) 23 3D-Fire :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac, bezpieczniej chodzilo mi o przygody z errorami biosu, badz w ogole z padnieciem owego. Zadalem takie pytanie gdyz d223dfire mialo dosc dlugo duzo osob, teraz wyszedl d233dfire na ktorym malo kto pracowal, moze zle zadalem pytanie ale chodzilo mi czy ten 23 nie jest awaryjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec jutro wieczorkiem przychodzi do mnie abit nf7 bez s i zastanawiam sie teraz czy wrzucac w niego oryginalny bios d23 czy tez moze d23 sub-zer0 badz d23 3d fire... jaka rada koncowa?! oczywiscie zalezy mi na podkrecaniu, a nie wiem jak sie kreci na oryginalnym biosie... config jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec jutro wieczorkiem przychodzi do mnie abit nf7 bez s i zastanawiam sie teraz czy wrzucac w niego oryginalny bios d23 czy tez moze d23 sub-zer0 badz d23 3d fire... jaka rada koncowa?! oczywiscie zalezy mi na podkrecaniu, a nie wiem jak sie kreci na oryginalnym biosie... config jak w podpisie.

Podobnie u mnie ... na jutro mam mieć NF7 tyle że z S :P

 

Pytanie takie jak kolega zadam :roll:

 

PS

 

3 tyg temu mój qumpel nabył tego Abita i wczoraj po zflashowaniu najnowszego oficjalnego biosa płyta padła ... totalna ciemność. Na sczęście dziś w sklepie mu ją zrobili ... ''na gorąco'' czyli przerzucając biosa z drugiej płyty :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie :-) hehe a tak na marginesie jeszcze jedno pytanie jesli ktos moze mi powiedziec co oznaczaja te funkcje w BIOSie i jakie powinno byc ich ustawienie aby uzyskac jak najwieksza wydajnosc:

 

CPU Interface:

EXT-P2P's Discard Time:

IDE Bus Master:

ACPI Suspensed S1(POS):

S3(STR):

System BIOS Cacheable:

VIDEO RAM Cacheable:

CPU Thermal-Throttling:

Auto Precharge Write:

CPU Disconnect Function:

 

To na tyle i jakby cos dziekuje za wyjasnienie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie :-) hehe a tak na marginesie jeszcze jedno pytanie jesli ktos moze mi powiedziec co oznaczaja te funkcje w BIOSie i jakie powinno byc ich ustawienie aby uzyskac jak najwieksza wydajnosc:

 

CPU Interface:

EXT-P2P's Discard Time:

IDE Bus Master:

ACPI Suspensed S1(POS):

                        S3(STR):

System BIOS Cacheable:

VIDEO RAM Cacheable:

CPU Thermal-Throttling:

Auto Precharge Write:

CPU Disconnect Function:

 

To na tyle i jakby cos dziekuje za wyjasnienie ;-)

 

Wszystko tam znajdziesz http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=303...er=asc&&start=0 :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tyg temu mój qumpel nabył tego Abita i wczoraj po zflashowaniu najnowszego oficjalnego biosa płyta padła ... totalna ciemność. Na sczęście dziś w sklepie mu ją zrobili ... ''na gorąco'' czyli przerzucając biosa z drugiej płyty  :o

a jakiego biosa wgrał kolega, ze mu płyta padła???

 

 

 

Miłego wertowania tych 131 stron.....heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sie tak zrobilo jak dalem defaulty .. ale jak wylacyzlem i wloczylem to zadzialalo :) .. sprawdzales?

Eee... poszedl bios. Na szczescie admin mojej sieci byl wyrozumialy i zalatwil mi za friko flasha biosu. Tak to to bym czekal 2 tygodnie...

 

PS: Jak myslicie ? Czy to moze byc przez to ze mialem l12 mod i dalem optymalne ustawienia w biosie ? Wlasnie po uruchomineiu ponownie mi poszedl ... :/ . Teraz bede 10 x ostrozniejszy.... ( ale przynajmniej dowiedzialem sie ze ten qmpel admin ma qmpla z programatorem :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam L12 i u mnie jak jzu pisalem wczesniej potem odżyło :) wiec raczej nie przez L12

Pewnie przypadek ;) ... Zreszta.. juz z 4 razy mi poszedl w ciagu roku bios w plycie ( wczesniej w 8rda+ ) wiec jestem juz przyzwyczajony :]

 

Pytanie ... 3dfire czy sub zero ?? Przedtem lecialem na 3dfire 22.. i b. mi sie podobal.. ale nie rozumiem tego ze nie dziala l12... Jak to? Macie zrobiony i wam nie dziala ( ja na razie nie mam l12... bo po co jak mam volc 7 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheep co do nie dzialania l12 to chodzi o to ze w 23 3d-fire mod mial byc robiony automatycznie w biosie, nie trzeba bawic sie drucikami ale tictacowi cos nie wyszlo ;) Przynajmniej tak to zrozumialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheep co do nie dzialania l12 to chodzi o to ze w 23 3d-fire mod mial byc robiony automatycznie w biosie, nie trzeba bawic sie drucikami ale tictacowi cos nie wyszlo ;) Przynajmniej tak to zrozumialem :)

Wooooow... Teraz rozumiem... myslalem ze po prostu walicie druciki, a tu i tak nie dziala... a powiedzcie mi... bo na sub zero byl jakis dodatek ze cos tam wysokie FSB i wszystkie mnozniki. Czy tak samo jest na 3d fire? Wciaz sie nie dowiedzialem co wybrac ;) ... a kilku ludzi o to pyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem 3d fire ( czytalem o nim na XS ... ) i jak na razie ... nie jest zle ;)... Potestuje kiedy zmienie pamieci i proca. Na razie jedzie 10 x 200 @ 1,7V przy moim Volcano 7 ( wc sprzedaje... )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem 3d fire ( czytalem o nim na XS ... ) i jak na razie ... nie jest zle ;)... Potestuje kiedy zmienie pamieci i proca. Na razie jedzie 10 x 200 @ 1,7V przy moim Volcano 7 ( wc sprzedaje... )...

Panowie - nie wiem jak u Was, ale u mnie po wrzuceniu 3D Fire pomimo wylaczonej funkcji CPU Disconnect i zapodaniu napiecia wiekszego niz 1.7v procesor zwalnia :cry:. Na oryginalnej 23ce oraz na Sub-Zer0 tego efektu nie ma.... Wiec 3d fire nie dla mnie :cry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że sie "wetne" w wątek ale mam takiego wałka :D

 

 

No to ja mam tak:

D10B4:

Prime na 250FSB przechodzi cały, test pamięci również, memtest windowsowy nic nie wykazuje za to dosowy kilka tysięcy błędów. Kiedy odpalę jakąś grę od razu mam zrzucanie pamieci fizycznej bla bla bla czyli ram nie wytrzymuje rzekomo.

D23 Sub Zero:

Memtest dosowy przechodzi wzorowo, w windowsie prime nie przechodzi, wywala błąd po 1 minucie ale to nie jest błąd pamięci. Super PI tez po chwili wywala. Odpalam gre, pogram chwile i mi wychodzi do windowsa czyli ewidentnie płyta nie domaga bo pamięci idą spoko.

 

Miał ktoś też tak? Probowałem jeszcze tego Alpha 1 i jeszcze kilku - efekty identyczne jak na d10B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki zrobilem L12, a dlugo bylem przeciwny wkladaniu czegokolwiek do socketu. Wrazenie super 240x9.5 na 1,725V mysle ze dobry wyczyn, tymbardziej ze jade na noname 350W... pamiatki smigaja na takich timingach jak w podpisie ale sproboje jeszcze nizej je puscic, a BIOS to D23 3DFire, a co wazne sprawdzilem i dzialaja wszystkie mnozniki ponizej 11 (nawet 5 :-]). Nic ide dalej testowac, ale wiecej nie wyciagne bez zmiany zasilki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj barton na D1.0 lata do 240... vdim 3.24V vcore 1.8V (11x240FSB) ciekaw jestem ile poleci jak zaloze l12.. Bo bez znaczenia jakie vcore vdimm dam . powyzej FSB 240 juz jest lipa.. nawet nie chce wstawac.. a na 240 w winde wchodzi i normalnie moge sobie dzialac a n 242 nawet sie nei podnosi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz widze ze mi L12 nic nie dał :( Co prawda teraz mobo sie odpala powyzej fsb 235 bez problemu ale wszystko niestabilnie. Wgrałem ponownie sobie D23 Sub Zero bo on tylko normalnie pokazuje co sie dzieje na płycie a nie jakies urojone błędy pamieci jak na d10b4(2) czy D22 BK.

 

Nadal jestem bardzo bardzo zawiedzony tym mobo i nic tego nie zmieni, pozbywam sie tego szybko i strzele sobie DFI jeżeli sie uda.

 

Teraz mam max stabilnie fsb 235 - smiechu warte - na 8rda+ v1.1 to miałem 230 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...