Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

jak dlugo bede mial ochote ;)

na razie lezy tam od chyab 3tyg .. Wampirowi udostepnialem keidys :)

kasowal bede pewnie tam all jak bede jechal do domu (28-29 czerwca) :)

wiec jeszcze KUPA czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym biosie i jego

"L12 mod Build in " - prawda to czy lipa

 

 

 

D23 3D-FIRE Reversion 2

 

 

Features:

- Base on D23 bios structure

- ROMSIP Table Re-tune (Multiplier Working)

- Vcore Revised : 0.025V increasement

- Overclockers bios layout

- BPL Version 3.02 (ABIT Original PCR Register)

- Command Per Clock Enable

- L12 mod Build in

- 3D Fire Ingredients

- SATA Bios Version 4247

 

Download Link:

http://downloads.modlabs.net/bios/beta/D23...-3D-R2-4247.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to, ze ten "L12 mod build-in" nie dziala w przypadku mobilnego bartona.

z moim XP-M (niezleznie od tego, czy drutmod jest obecny czy nie) ten BIOS nie pozwala mi na odpalenie kompa z FSB powyzej 225 niezaleznie od mnoznika (NO POST)... wymiana na XP 2700+ Tbred zmienia postac rzeczy i system POSTuje do 236FSB, ale 238FSB jest juz znowu poza zasiegiem...

wrocilem do D23_3DFire i wszystko gra przy 242x11...

 

zatem, dla mnie, odpada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wczoraj sobie przeładowywałem bios naC.C.M.B(Chris' Custom Modified Bios) pod dosem wszystko pieknie ładnie komp sie zrestartował po przeładowaniu i koniec wentylatorki się kręcą słychać jakieś pikanie ogólnie się komp nie odpala monitor się nie włącza!!!! proszę o pomoc

 

Widocznie nie wyszedł troche kolesiowi ten bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coz to za bios?  :roll:

C.C.M.B(Chris' Custom Modified Bios) d24 to bios ktory zrobil koles o nicku Chris porzy pomocy TIC-TACA

z tego co pisze to jego pierwszy BIOs wiec nie ma 100% pewnosci ze bedzie OK....po tym co tu pisze to ja bym tego biosu nie instalował.....moj kolega go mial i nawet byl zadowolony

I followed tictac's instructions for the romsip table etc, on how he mods the bios etc, and i have done it with version d24 i have tryed it on my nf7-s v2.0 and it seems to have worked, it posts and windows loads n eveything, it seems a bit faster than d23-3dfire aswel.. so if anyones willing to try it and tell me then go ahead.. i have hosted it here C.C.M.B(Chris' Custom Modified Bios) d24 I have long awaited version d24 because it includes a fix for those that have the usb cordless mouse problem, where it only works every other boot. So try this modded version, if you like it get back to me, most credit goes to tictac for telling everyone how to edit the bios files, but i think i done well in deciphering his (hardly english) instructions.

This is my first modded bios, based on tictac's instructions. I hardly understood them, he could have explained a little better, but i got the general idea and done it my way, and it works ;). Try it, give me feedback, tell me what you think.

Downloading and installing a modded BIOS' is done soley at your own risk and it is your responsibility. I take no responsibility for any problems you have come across as a result of using my modded BIOS.

Regards, Chris

Hmm a jaki awdflash****.exe do niego najlepiej?

AWDFLASH.EXE V8.32. ??

nie ma AWDFLASHa 8.32 jest 8.23 ??? a moze juz wyszedl jesli tak podaj adres do zassania

Najlepiej uzyc najnowszej wersji lub takiej ktora jest razem ze spakowanym BIOSEM....ja uzywam

AWARD Flash Bios Version: 8.26h

http://www.speedway.com.cn/download/bios/m...rd/awdflash.exe

AWARD Flash Bios Version: 8.24F

http://downloads.modlabs.net/bios/mod/AWDF...DFLASH-824F.zip

AWARD Flash Bios Version: 8.24B

http://downloads.modlabs.net/bios/mod/AWDF...DFLASH-824B.zip

AWARD Flash Bios Version: 8.23K

http://downloads.modlabs.net/bios/mod/AWDF...DFLASH-823k.zip

 

PS. Widze Chaos ze zmieniles podpis....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym biosie i jego

"L12 mod Build in " - prawda to czy lipa

 

 

 

D23 3D-FIRE Reversion 2

 

U mnie ten bios pozwolił na dalsze oc compa o 5MHz: z FSB 220 >> 225 11-2-2-2.

 

L12 mod w tym biosie działa podobno na zasadzie ustawienia timingów chipsetu dla FSB200 pomimo, że fizycznie zostaje 133MHz co wskazywałoby, że mod nie działa ...

 

Jeśli chodzi o flashowanie pod dosem to zrób tak: do bootowalnej dyskietki dorzuć http://abducted.henslfuk.nl/files/bios/d24..._4247_edc18.zip zawartość tego katalogu, wykasuj plik o rozszerzeniu svf, a plik z biosem.bin zastąp tym który chcesz wgrać tylko musisz nadać mu taką nazwę jak ma ten w tym katalogu. Pod dosem odpalasz GO, czekasz aż sie sflasciach!e i rebootnie i dalej działasz tak jak Paolowawa nieraz podawał w tym temacie oraz w temacie o NF7(S).

 

PS

 

Dziś biorę na warsztat D23 SubZero R2 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Widze Chaos ze zmieniles podpis....

ano :)

szczególy kompa na mojej stronce :)

wiec nie bede sobie zajmowal miejsca w podpisie :)

a jak ktos bedzie sie interesowal to znajdzie :D

 

co do biosów to ja juz zadnego nie ruszam zostaje d10 ..

jak bede mial 2 memorki to moze powalcze z tymi cpc itd .. bo na razie to zaden nie byl lepszy niz d10b4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobiłem to Flashmenu v. 133

 

tak jak powiedział epoxer (pare MHz na FSB wiecej)

 

Zabootowało mi na FSB230 x9 CL2,5 4-4-8 2,9V ale sypał błedami

 

Z FSB222 x9 CL2,5 3-2-11 2,9V było ok

wyniki odczytu i zapisu podobne do

FSB217 CL2 3-2-11 2,9V (Twinmos 512MB + 2x256MB Twister DDR400 )

 

ok 3250/1250

 

jak dla mnie troshke lepszy bios :)

Zmiana magistrali o ok.2,5% wyrównywana jest poprzez Cas Latency 2.5 vs. 2.0

 

nie wiem co aż tak Tictac namodził ale jest ok

 

P.S. nie mam żadnego moda, jedynie radiator na SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad Hot flashem tylko nie wiem czy sę poradze z wyjeciem tej kosi biosu bo ona za lekko nie wychodzi .Noj naJGORSZY BÓL nie ma skąd wziąc drugiego abita do tego flashowania

Może Paolowawa pomoże jakuś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad Hot flashem tylko nie wiem czy sę poradze z wyjeciem tej kosi biosu bo ona za lekko nie wychodzi .Noj naJGORSZY  BÓL nie ma skąd wziąc drugiego abita do tego flashowania

Może Paolowawa pomoże jakuś???

od zawsze ładowałem biosa z fdd, dzis spod windy :) - troche adrenalinki i poszło bez bólu. potem Clearcmos i wlasne ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad Hot flashem tylko nie wiem czy sę poradze z wyjeciem tej kosi biosu bo ona za lekko nie wychodzi .Noj naJGORSZY  BÓL nie ma skąd wziąc drugiego abita do tego flashowania

Może Paolowawa pomoże jakuś???

od zawsze ładowałem biosa z fdd, dzis spod windy :) - troche adrenalinki i poszło bez bólu. potem Clearcmos i wlasne ustawienia.

 

Mavers: małe nieporozumienie ... kolega Wspinacz pyta o HOT FLASH - czyli przełożenie KOŚCI biosu do drugiej płyty a nie o wgranie biosu do kości :!: :lol:

 

PS

 

Czy kolega Wspinacz się nie pomylił :?: "zastanawiam sie nad Hot flashem" ... że niby w jakim celu :?: - aktualizacji biosa :idea: ... czy kość biosu padła/źle sie sflashowała :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że u mnie po wczorajszym flaszhowaniu z pod dosa wogóle sie monitor nie załącza słychac pisk z mobo i jedynie stacja dyskietek cuś tam mieli sobie i poza tym nic ten bios C.C.M.B(Chris' Custom Modified Bios) d24 jest cus jebniety jak próboowałem przez flashmenu z pod windy to coś tam wywalało że plik bin ćuś tam cuś tam i się nie dało a jak se wczoraj go flashnłem z pod dosa tak już koniec!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na poczatku delikatnie podwazylem kosc........pozniej uzylem dwoch nitek.....po dwoch stronach kosci......odpalilem kompa.....i jednym szybkim pociagnieciem <jednoszesnie obie nitki> wyjąlem kosc.......ale slyszalem ze bardzo dobrze do wyjecia kosci sprawdza sie cyrkiel......ktos bardzo ten sposob sobie chwalił.....ale ja go nie uzywalem wiec nie moge nic na ten temat powiedziec...powodzenia...daj znac jak ci poszlo.....acha poczytaj .....na wczesniejszych stronach tego tematu......tam sprawa HOT FLASHU byla kilka razy poruszana........tesz mialem obawy......ale przy pomocy innych forumowiczów.....jakos poszlo....udalo sie......chociaz nieukrywam ze serce troche walilo i podeszlo do samego gardla.......ale wszystko sie udalo.....zaoszczedzilem kase........i co najwazniejsze......czas.....bo w przeciwnym razie czekalby mnie 3 tygodniowy servis......i ewentualne koszty

PS. Jesli to ci w czyms pomoze....poczytaj....co prawda to nie do ABITA ale zawsze troche wiedzy sie przyda

http://www.overclockedcafe.com/modules.php...rticle&sid=5512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na poczatku delikatnie podwazylem kosc........pozniej  uzylem dwoch nitek.....po dwoch stronach kosci......odpalilem kompa.....i jednym szybkim pociagnieciem <jednoszesnie obie nitki> wyjąlem kosc.......ale slyszalem ze bardzo dobrze do wyjecia kosci sprawdza sie cyrkiel......ktos bardzo ten sposob sobie chwalił.....ale ja go nie uzywalem wiec nie moge nic na ten temat powiedziec...powodzenia...daj znac jak ci poszlo.....acha poczytaj .....na wczesniejszych stronach tego tematu......tam sprawa HOT FLASHU byla kilka razy poruszana........tesz mialem obawy......ale przy pomocy innych forumowiczów.....jakos poszlo....udalo sie......chociaz nieukrywam ze serce troche walilo i podeszlo do samego gardla.......ale wszystko sie udalo.....zaoszczedzilem kase........i co najwazniejsze......czas.....bo w przeciwnym razie czekalby mnie 3 tygodniowy servis......i ewentualne koszty

jak tymi sznureczkami to wyjąłes i gdzie je tam podłożyłeś po rogach kości czy inaczej.Dzieki wielki za stronkę :) tylko ja nawet nie mam takich szczypczyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad Hot flashem tylko nie wiem czy sę poradze z wyjeciem tej kosi biosu bo ona za lekko nie wychodzi .Noj naJGORSZY  BÓL nie ma skąd wziąc drugiego abita do tego flashowania

Może Paolowawa pomoże jakuś???

od zawsze ładowałem biosa z fdd, dzis spod windy :) - troche adrenalinki i poszło bez bólu. potem Clearcmos i wlasne ustawienia.

 

Mavers: małe nieporozumienie ... kolega Wspinacz pyta o HOT FLASH - czyli przełożenie KOŚCI biosu do drugiej płyty a nie o wgranie biosu do kości :!: :lol:

 

PS

 

Czy kolega Wspinacz się nie pomylił :?: "zastanawiam sie nad Hot flashem" ... że niby w jakim celu :?: - aktualizacji biosa :idea: ... czy kość biosu padła/źle sie sflashowała :?

że niby w takim celu bo bios ię dobrze sflashował tylko ten bios tego kolesia jest jakiś lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga i spostrzeżenie dot. FSB i timingów

 

Różnica FSB ok 2,5% wyrównywana jest przez Cas Latency 2 vs. 2,5 (przy tych samych ostrych pozostałych timingach)

Natomiast

 

Różnica FSB ok 6% (230 vs. 217MHz) wyrównywana jest przez ostre timingi w stos. do luźnych. CL2 3-2-11 dual Vs. CL2 4-4-8 single

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tymi sznureczkami to wyjąłes i gdzie je tam podłożyłeś po rogach kości czy inaczej.Dzieki wielki za stronkę :) tylko ja nawet nie mam takich szczypczyków

na wylaczonym kompie wyciagasz kosc........na jej spod podkladasz dwie nitki....tak na przeciwnych rogach

jak na rysunku

Dołączona grafika

mozesz albo na dlugosci kosci albo po przekątnej.....na rysunku....nitka jest zołta linią.....tam gdzie linia jest przerywana jest pod koscią

....pozniej wkladasz kosc ....ale tak aby wszystkie nozki stykaly z gniazdem ale zeby kosc nie byla wsadzona do samego konca......odpalasz kompa.....ciach ciagniesz i kosc jest juz wyjeta

PS najlepsza do tego celu bedzie zyłka wedkarska albo cienka nitka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze obie czesci nitki <w zasadzie 4, po 2 na nitke> mozna przywiazac np. do jakiegos patyczka, ołówka lub innego przedmiotu wtedy duzo lepiej jest wyciągnąc kosc.....jedno pociągniecie i juz........a ciagnac reką .....zawsze moze cos sie zeslizgnąc, albo nierowno pociagnać....a tak...wszystko cacy.....ja u siebie jak robiłem Hotflasha przywiazałem do linijki........bo jak trzymalem w palcach i probowalem wyciagnac kosc na wylaczonym kompie...to strasznie nierowno wychodzilo......pozatym uzywalem żyłki wedkarskiej.....dlatego bo jest bardzo cienka a jednoczesnie ........ciezko ją zerwać.....ale ma jeden minus......wyslizguje sie z palców.....stad patent z ołówkiem albo patyczkiem

cala operacja wyglada.....jak sterowanie lalką na sznureczkach... śmiesznie ale co najwazniejsze bardzo skutecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...