Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Spostrzeżenia dot. FSB i timingów do D23 3D-FIRE Reversion 2 :

 

Różnica FSB ok 2,5% wyrównywana jest przez Cas Latency 2 vs. 2,5 (przy tych samych ostrych pozostałych timingach)

Natomiast

 

Różnica FSB ok 6% (230 vs. 217MHz) wyrównywana jest przez ostre timingi w stos. do luźnych. CL2 3-2-11 dual Vs. CL2 4-4-8 single

 

Odczyt (ok. 3250MB/s) by AIDA porównywalny z takimi ustawieniami:

FSB217MHz CL2 tRCD=3 tRP=2 tRAS=11 CommandRate=1T dual

FSB230MHz CL2 tRCD=4 tRP=4 tRAS=8 CommandRate=1T single

 

Zapis (ok. 1180MB/s) by AIDA porównywalny z takimi ustawieniami:

FSB200MHz CL2 tRCD=3 tRP=2 tRAS=11 CommandRate=1T dual

FSB230MHz CL2 tRCD=4 tRP=4 tRAS=8 CommandRate=1T single

vs.

FSB217MHz CL2 tRCD=3 tRP=2 tRAS=11 CommandRate=1T dual (1250MB/s)

 

... wyniki poprawiły mi sie o 5MHz na FSB.

Ponadto max wczesniej to FSB219 teraz 230 (ale sypia sie błedy)

 

Nie mam modów , jedynie radiator na SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej na qrde ja tesz lubie se tak popisac :P a tu spotqam stado polonistów którzy sie co chwila plumkaja, a i tak kazdy wie co jest napisane wic po co ten dym niech se kazdy pisze jak chce

Popieram popieram .i będe pisał jak byde chcioł a nie tu komus sie nie podoba moja ortografia!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie juz temu spokój...nie wazne to jak pisze....wazne zeby bylo na temat.....oraz aby kazdy mogl bez wiekszych przeszkód przeczytać i zrozumieć......pozdro....

@WSPINACZ- jaki wgrałes teraz BIOS. bo to ze HOtFlash sie udal to juz przeczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrywałem/wgrałem :?: D23-SubZero-R2 ... DON'T TRY THIS AT HOME :!:

 

... po zakończeniu wgrywania monitor się odłączył i tak mu zostało :evil:

 

Więc wyjąłem płytkę i zaraz naginam do znajomych do sklepu gdzie ją zakupiłem na HOT FLASHa :P (naturalnie Clear CMOS, wyciąganie baterii i takie tam nic nie dało, nawet nie chciało flopa czytać ...)

 

Nie chciało mi się bawić z wyciąganiem kostki z podstawki a przy okazji zrobiłem porządki w compie .... ileż tam kurzu - żona zadowolona, że wreszcie to posprzątałem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie juz temu spokój...nie wazne to jak pisze....wazne zeby bylo na temat.....oraz aby kazdy mogl bez wiekszych przeszkód przeczytać i zrozumieć......pozdro....

@WSPINACZ-  jaki wgrałes teraz BIOS. bo to ze HOtFlash sie udal to juz przeczytałem

wgrałem D24 3D lite i smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrywałem/wgrałem  :?:  D23-SubZero-R2 ... DON'T TRY THIS AT HOME  :!: 

 

... po  zakończeniu wgrywania monitor się odłączył i tak mu zostało  :evil: 

 

Więc wyjąłem płytkę i zaraz naginam do znajomych do sklepu gdzie ją zakupiłem na HOT FLASHa  :P (naturalnie Clear CMOS, wyciąganie baterii i takie tam nic nie dało, nawet nie chciało flopa czytać ...)

 

Nie chciało mi się bawić z wyciąganiem kostki z podstawki a przy okazji zrobiłem porządki w compie .... ileż tam kurzu - żona zadowolona,  że wreszcie to posprzątałem  :twisted:

U mnie po wgraniu tego biosa, na ekranie tuz po poscie komp zaliczyl "power down"... Kilkukrotna proba wlaczenia nie powiodla sie - sekunde krecily sie wiatraki i off... Pomogl clear cmoss - na szczescie.

Potestowalem chwilke, ale wrocilem do poprzedniego biosa bo ten 3dfire przy tych samych ustawieniach byl BARDZO niestabilny :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Hot flash nasza codziennoscia"

Welcome to the Hotest Lane :>

THX :wink:

 

BACK ONLINE :!: :twisted:

 

... teraz tylko nową kostkę nabyć na zapas i dalej jazda bez trzymanki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@epoxer bedziesz kupował kość to daj znać....ja już szukam ponad miesiąc...znalazłem jednego kolesia.......ktory chce za nią 120zł......nastepny z servisu chce 80zł....a podobno w hurtowni kosztuje nieco ponad 25zł........wiec jakbyś znalazł coś tanszego to daj znać

za takie pieniadze to juz wolałbym kupić http://www.ioss.com.tw/web/English/RD1BIOSSavior.html

albo

http://www.excaliberpc.com/product_info.ph...roducts_id=1818

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich początkujących dla ktorych BIOS to czarna magia

, ciekawa pomoc...warto przeczytać.....polecam....w tekscie znajduje sie

- Co oznaczają sygnały dzwiękowe BIOSu

- Jak należy reanimować BIOS

- Jak wykasować zawartość pamięci CMOS

- Czym jest DualBIOS

- W jaki sposob można automatycznie przywrócić BIOS

- Jak reanimować z wykorzystaniem BootBlocka

- W jaki sposob wymienić kość BIOSu

http://paolowawa.fm.interia.pl//BIOS.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzalem bios D23 3D-FIRE Reversion 2 i kupa krzaki mi sie pojawily w czasie zmiany ustawien w biosie ,komp mi sie nie chcial potem odpalac ,masakra tiktac chyba dał ciala z tym biosem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzalem bios  D23 3D-FIRE Reversion 2  i kupa krzaki mi sie pojawily w czasie zmiany ustawien w biosie ,komp mi sie nie chcial potem odpalac ,masakra tiktac chyba dał ciala z tym biosem :(

Niestety każdy bios chodzi inaczej na różnych configach. Wiele osób wgrywało ten bios i są zadowoleni, z koleji ja wgrałem d23-SubZero-R2 i niestety musiałem ratować się Hot Flashem (pobobnie gosć z zagramicznego forum) za to inny wgrał i twierdzi, że u niego chodzi normalnie.

 

Ktoś rzucił uogólnienie, że nowsze biosy chodzą lepiej na nowszych płytach (co oczywiśćie nie oznacza, że musi ona mieć niebieskie banki jak moja), za to strsze płyty lubią biosy typu d10b4 a nie koniecznie trawią nowe "wynalazki" czyli BETA biosy ... i coś w tym jest choć nie jest to regółą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzalem bios  D23 3D-FIRE Reversion 2  i kupa krzaki mi sie pojawily w czasie zmiany ustawien w biosie ,komp mi sie nie chcial potem odpalac ,masakra tiktac chyba dał ciala z tym biosem :(

ja flashowałem pod windowsem na ustawieniach defaultowych ..poszło gładko ..ale adrenalinka była.

 

Dodam że to płyta z 6 tygodnia 3003r. (w Polsce w marcu 2003, jedna z pierwszych :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe skoczyłes o 1000 lat w przyszłosć  

Ja tam sie nie patyczkuje tylko 9,5x250 i flash menu

A ja uważam to za głupote... Bez obrazy. :D

To nie glupota, tylko niepotrzebna brawura. Ja flasciach!e max na 220 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci zależy zejść z tych 220 na 133? Czy to jest aż tak trudne? A potem będziesz kwiczał, że musisz hot flasha robić.

No to powie sie trudno :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nowego abitka nf7-s, procek mobila z L12 mod

i jak narazie max fsb 247MHz na standardowym biosie

I mam takie pytanko jaki tu bios wgrac :) (chodzi mi o wysokie fsb oczywiscie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...