Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Jest nowa wersja biosu - 25 - do sciagniecia stad  :idea:

no i go wgrałem i zaczeły sie problemy - komp nie ma sieciówki !! (pentagrama - ostała mi się po poprzedniej mobo)

No to bzyk ghosta - to samo ...

To pomyślałem że wrzucę starszego biosa - poleciał d23 subzero

komp się podniósł i przy wykrywaniu dysków zwis ...

potem jeszcze raz się podniósł i koniec.

Wiatraki startują zielony ledek sią pali i to by było na tyle ...

/robiłem clear cmosy i inne bateryjki/

F.U.C.K.

Kolejny Hot Flash ...

 

Ktoś próbował d25 ??

Mam nadzieje, ze nie masz akurat mi za zle, ze to akurat ja podalem link do biosu, ktory wykrzaczyl ci kompa :?: :wink:

Ale w ogole co ma znaczyc changelog "Support new version Super IO" :?: :roll: Co to ma niby dawac i z czym to sie je :?: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze nie masz akurat mi za zle, ze to akurat ja podalem link do biosu, ktory wykrzaczyl ci kompa  :?:  :wink: 

Ale w ogole co ma znaczyc changelog "Support new version Super IO"  :?:  :roll:  Co to ma niby dawac i z czym to sie je  :?:  :roll:

Spox

Okazało się, że to sieciówa znów odwaliła kite i przez nią (!) komp nie odpalał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieje, ze nie masz akurat mi za zle, ze to akurat ja podalem link do biosu, ktory wykrzaczyl ci kompa  :?:  :wink: 

Ale w ogole co ma znaczyc changelog "Support new version Super IO"  :?:  :roll:  Co to ma niby dawac i z czym to sie je  :?:  :roll:

Spox

Okazało się, że to sieciówa znów odwaliła kite i przez nią (!) komp nie odpalał ...

To jedno mamy z glowy - uff ;-)

A co z tym changelogiem :?: Wiesz co to ma byc i do czego to potrzebne nowe Super IO :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo all :)

 

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego nie mogę przekroczyć fsb 217MHz??

Sprzęt jak w podpisie, mój obecny bios to d10 (wcześniej d23 sub-zero), czyżby 217MHz było szczytem możliwości mojego abita? (szczerze wątpię). Timingi ramów nie stanowią problemu - przy 210MHz mam 2-6-3-3, a jak spróbuję dać 220 to zmieniam na 2,5-4-4-7 i też nie działa nawet jak dam napięcie na vdd=1.7V a na ramy 2.9V nic to nie zmienia... chyba przesiadam się na dfi ;(

 

pozdr, Adki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu z NOWYM ABIT'kiem (wymienili hehe)

ale nie wiem czy trochę nie straciłem bo tym razem dostałem płytkę z kolorowymi portami :(

Ale cóż zaraz sprawdzę co ta potrafi...

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo all :)

 

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego nie mogę przekroczyć fsb 217MHz??

Sprzęt jak w podpisie, mój obecny bios to d10 (wcześniej d23 sub-zero), czyżby 217MHz było szczytem możliwości mojego abita? (szczerze wątpię). Timingi ramów nie stanowią problemu - przy 210MHz mam 2-6-3-3, a jak spróbuję dać 220 to zmieniam na 2,5-4-4-7 i też nie działa nawet jak dam napięcie na vdd=1.7V a na ramy 2.9V nic to nie zmienia... chyba przesiadam się na dfi ;( 

 

pozdr, Adki

to zależy od ramów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczył L12 mod  :wink:

Eeee, to po co pytales czemu nie dziala :?: Na NF7 L12 mod jest obowiazkowy - wszelkie ewentualne zazalenia nalezy skladac dopiero po jego zrobieniu ;-)

BTW - ile teraz masz FSB :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to teraz składam zażalenie... niby teraz mogę ustawić wyższe fsb i się bootuje ale zawiesza się w windzie albo podczas ładowania... napięcia nie pomagają, timingi też nie (moje geile ustawiam na 2,5-7-4-4 i to samo)... obojętnie czy ustawię fsb220 czy 240 cięgle jest tak samo... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to teraz składam zażalenie... niby teraz mogę ustawić wyższe fsb i się bootuje ale zawiesza się w windzie albo podczas ładowania... napięcia nie pomagają, timingi też nie (moje geile ustawiam na 2,5-7-4-4 i to samo)... obojętnie czy ustawię fsb220 czy 240 cięgle jest tak samo... :/

Potestuj np. w Windows Memory Diagnostic przy danym FSB i timingach i napieciu Vdimm

czy wywala ci błedy czy nie. Na ustawieniach SPD nie powinno być błedów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne stabilne fsb to 210 i to przy timingach 2-4-3-3... wyżej po prostu coś się je*** próbowałem na ustawieniach by spd i z cpu int. OFF oraz ON - żadna różnica... czy to możliwe że mój proc nie lubi dużego fsb? Jak dam mu 13,5x200 albo 13x210 to jest wszystko ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak flasciach!ecie przez Flashmenu to flasciach!ecie tez Bootblock. Ja go wylaczylem, bo jezeli on padnie to kompa nie uruchomnie a tak to z dyskietki przywroce. A moze sie myle. Jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne stabilne fsb to 210 i to przy timingach 2-4-3-3... wyżej po prostu coś się je*** próbowałem na ustawieniach by spd i z cpu int. OFF oraz ON - żadna różnica... czy to możliwe że mój proc nie lubi dużego fsb? Jak dam mu 13,5x200 albo 13x210 to jest wszystko ok...

masz ten sam problem co ja.

dzisiaj przyszedl domnie voodoo z tweak ze swoja plyta DFI Lan Party

i co sie okazalo. procek idzie na fsb 260, pamieci na ponad 500Mhz...

a abit to gowienko... zmieniam plyte na dniach na tego DFI ;-) plyta jest 10x lepsza 10x wiecej mozliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne stabilne fsb to 210 i to przy timingach 2-4-3-3... wyżej po prostu coś się je*** próbowałem na ustawieniach by spd i z cpu int. OFF oraz ON - żadna różnica... czy to możliwe że mój proc nie lubi dużego fsb? Jak dam mu 13,5x200 albo 13x210 to jest wszystko ok...

a L12 zrobiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a abit  to gowienko... zmieniam plyte na dniach na tego DFI ;-) plyta jest 10x lepsza  10x wiecej mozliwosci...

No wiesz ;) i żeby to jeszcze pisać w tym topicu, gdzie Abit jest "czczony" :D

 

A jaki bios, w podpisie widze d23 3d fire, próbowałeś innych (np. d10b4)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie probowalem innych probowalem orginalny i ten, zadne nie pomogl i watpie zeby pomogl tak od razu na fsb 250... dfi rox :) abit bye bye :)

Może i rox - ale do średniego OC - nikt nie pokazał na DFI (mówię o tweaku) >2,7GHz stabilnego w Prime ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu DFI król FSB, ale najwyższe FSB na Abicie na większości płyt daje bios d10b4. Spróbuj go i wtedy napisz jak z tym FSB. Ten bios naprawdę dużo daje. Spytaj się Chaosa ;)

 

Tylko jest jeden problem, jak się nie myle ten bios jest tylko do NF7 bez S Poprawcie mnie jeśli się myle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac jaki bios jest najlepszy do Abita nf7 v2 aktualnie ?

Do o/c w granicach fsb230-240, rowniez zalezy mi na stabilnym sata/raid...

p.s. ulitujcie sie nad moim pytaniem, ale nie dam rady czytac kolejne kilka godzin nastepnego watku :/ ;)

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac jaki bios jest najlepszy do Abita nf7 v2 aktualnie ?

Do o/c w granicach fsb230-240, rowniez zalezy mi na stabilnym sata/raid...

p.s. ulitujcie sie nad moim pytaniem, ale nie dam rady czytac kolejne kilka godzin nastepnego watku :/ ;)

Pozdrawiam

Michal

nie przeginaj co?

popatrz 1 JEDEN post wyzej :evil: :evil:

 

do S jest tez, albo jest osobna wersja - w s jest klopot z serial A ale to jakos tam rozwiazali.. :) ten czlowiek jest bogiem w robienu biosow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie probowalem innych probowalem orginalny i ten, zadne nie pomogl i watpie zeby pomogl tak od razu na fsb 250... dfi rox :) abit bye bye :)

Może i rox - ale do średniego OC - nikt nie pokazał na DFI (mówię o tweaku) >2,7GHz stabilnego w Prime ...

wiesz myslalem ze procek mam kiepski, albo pamieci, myslalem ze plyta jest spoko w koncu to moj drugi abit... okazalo ie ze to abit nie wyrabia, nie chodzi mi o rekord czestotliwosci zegara ale o FSB w koncu to dzieki niemu komp ma powera - teraz mam pamieci ktorych wogole nie wykozystuje i co mam zrobic jak nie zmienic plyte?

d10 moze cosik da ale watpie pewnie bedzie to w granicy bledu 10mhz fsb wiecej max...

a nie oto przeciez chodzi.

EDIT: płyta jest juz w dziale SPRZEDAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm ja też mam 1 gb to co w podpisie. Uruchomiłem jedną (512 MB)asynchro na msi k7n2 i poszły na szynie 212 (więcej nie testowałem) natomiast na nf7s to mogę sobie tylko wyobrazić 212 przy dualu (2x512MB). Dziwne to jest może poprostu te mobo ma problemy z 1gb ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...