Skocz do zawartości
||Falcon||

tvtime pod RedHat 9.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem zieloniutki w temacie linuxa :P Tak w roli wstepu.

Chcialbym zainstalowac TvTime, zeby poogladac TV [z XawTV nie moge sobie cos poradzic]. Sciagam wiec RPM dla red hata 9 ze stronki, instaluje, linux sprawdza cos tam z paczka (standardowo) i teraz powinno pojawic sie okienko z pytaniem, czy chce kontynuowac instalacje tego softu, a tu nic :( Badanie zawartosci znika i koniec, nic sie dalej nie dzieje.

Co do XawTV -> daje w folderze "make install" cos tam kopie, kopie, a po kilkunastu ekundach pokazuje, ze nie ma dostepu (permission) do usr/local/bin (czy jakos tak) i ERROR. Probowalem zrobic make install na koncie root`a, ale wogole pojawia sie cos innego gdy to wpisze (kilkanascie linijek ze sciezkami itp). Xaw`a da sie teoretycznie uruchomic, ale nie wykrywa zadnych kanalow - nie moge ich dostroic, ani znalesc scanchannels modulu. Mozecie cos poradzic, a najlepiej tak przed 17 zebym mogl sobie Teleexpress ogladnac :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcialbys isc na latwizne / bawisz sie tylko linuxem to zainteresuj sie jakims knoppixem np. PKD ( www.knoppix.org.pl ) tam tuner powiniendzialac bez wiekszych problemow :) Jesli chcialbys isc na latwizne / bawisz sie tylko linuxem to zainteresuj sie jakims knoppixem np. PKD ( www.knoppix.org.pl ) tam tuner powiniendzialac bez wiekszych problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phrazee : sciagnalem, odpalilem i mam watpliwosci co mu napisac przy pytaniu o kanaly (jako przyklad poda S01,S13 itp.) wpisalem K55 (czyli taki kanal, ktory byl podany przy sotatnim programie na liscie u mojego dostarczyciela kablowki) i poszlo dalej, ale nie bardzo wiem, co oznacza good picture -> ma sie pokazac konkretny kanal juz or sth ? Bo jesli tak to do [gluteus maximus], bo widze caly czas snieg :( Kurde, zwatpie za chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teoretycznie jest okej - slysze glos i widze obraz czarno bialy, tyle ze w cholernych zakloceniach (jest chyba z 6 razy to samo obok siebie, do tego szum i krechy) i nie bardzo wiem co z tym zrobic. Wpisalem w modulles.conf PPL=1 nic nie dalo, PPL=0 to samo. Co jeszcze mozna zrobic ? Wogole jaka ustawic czestotliwosc ? Europe EAST ?

 

 

UPDATE

 

ustawilem sygnal na PAL NC i widze caly obraz, dzwiek, tyle ze czarno-bialy i nadal sa zakloenia na niektorych kanalach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha :] hm, ale co z tym kolorkiem ? Masz jakis pomysl ? Bo obraz mam juz bardzo ladny, dzwiek tez, ale kolor wyparowal :[ Objawia sie w postaci pionowych paskow z zakloceniami, wiec ustawiam nasycenie koloru na 0, to wtedy obraz jest jak zyleta, ale black&white... Jest jeszcze jakas opcja, mogaca odpowiadac za kolor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh , magia. Zaskoczylo po ktoryms tam resecie i na losowym ustawieniu tunera. Tak samo montowanie FAT -> zadzialalo po resecie i jak narazie funkcjonuje bez zarzutu. Dziwny jest ten system... :]

 

A tak BTW. jakiego softu do ogladana TV urzywacie ? Xaw dobry jest, ale... ten brak skalowania mniej niszczy. Gdy chce poogladac, musze zmieniac rozdzialke na 640x480 i dopiero wtedy jest sens tej zabawy. Korci mnie tvtime, ale cos nie chce sie zainstalowac, wiec nie kombinuje. Co jeszcze polecacie ? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(D)jur(on) : wiem, ze nie trzeba resetowac, ale zadzialalo dopiero wtedy - tak to zmienialem i nie odnosilo to zadnego skutku :] No ale nevermind, juz dziala. Ja mam z tvtimem problem, ze rozpoczyna sprawdzanie pakietow i sie wylacza, nie ma sladu po instalatorze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...