Skocz do zawartości
kilobajt

Nowy HDD, tylko ktury?

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy ma inne opinie ;P

Ostatnio spotkalem sie z taka i wg mnie najbardziej wiarygodna :)

Markowi producenci komputerow dlatego tak czesto stosuja dyski Samsunga ze wzgledu na niska awaryjnosc, a oni chyba maja w tej dziedzinie najwieksze pojecie, bo raczej nie zainwestuja milionow dolarow w cos, co beda musieli wymieniac non stop i przyniesie im straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajsungów nie kupuj. w Actionie w katowicach są często na serwisie czyli się psują. Już lepszy jest Maxtor.

jasne :P

 

tylko dlaczego niektore firmy (hurtownicy) planuja zaprzestac sprzedazy dyskow Maxtora :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byśmy zrobili małą bazę wyników hdtacha dla różnych dysków. Jak się ich zgromadzi troche to można by przykleić temat.

Na początekek mój roczny WDC WD800JB-00CRA1

Dołączona grafika

Test wykonany na zdefragmentowanym dysku, system plików NTFS, świeżo po restarcie, z powyłączanymi bzdurami w tle. Konfig jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do triox ale sieka czemu ci tak gwałtownie spada transfer az do 5MB/s ?? mi jak min spadnie to do około 25MB/s

Nie wiem. Zawsze miałem takie wachania, na różnych konfigach, różnych taśmach do dysków itp. W tle naprawdę wszystko mam powyłączane więc raczej nic nie mieli. Może ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zakupilem slawny dychol WD800JB datowany na 2003 3 grudnia no i.... jak narazie po podlaczeniu to stwierdzam, ze wydaje odglos podobny do samolotu na Okeciu (swist wirujacych talerzy) - oczywiscie nie o takim poziomie glosnosci jak samolot :P Drazniacy nie ukrywam.

Ogolnie po zamknieciu obudowy cooler od CPU (GlacialTech 2410: 3000 rpm) go zaglusza, wiec nie jest zle :)

Aczkolwiek pierwsze starcie przy otwartej obudowie moze przyprawic o mdlosci :P Seagate Barracuda 80 GB 7200.7 wydaje milusi chrobot przy WD800JB.

W trybie pracy z WD slychac chrobot podobny do Seagate - praktycznie niezauwazalny przy halasie CPU i wentylatora od zasilacza. Acoustic Management w WD byl wylaczony - wplywa on praktycznie tylko na kulture pracy glowic - aktywacja Acoustic Management i obnizenie o jedna wartosc trybu Seek daje znaczne obnizenie poziomu glosnosci.

W trybie max mamy lekki chrobot, a po obnizeniu o jeden schodek w dol dysk chrobot glowic jest praktycznie nieslyszalny.

Tryby ustawialem w programie Ftool 1.9 sciagniety z dzialu Downloads firmy Hitachi/IBM.

Zobaczymy jak bedzie dysk chodzil po paru miesiacach - mam nadzieje, ze poziom halasu tego swistu nie wzrosnie, bo inaczej zrozumiem dlaczego wiele osob sprzedaly WD800JB, ze wzgledu na halas i kupily Barracude.Przy wiekszej glosnosci tego swistu to mozna zwariowac. No ale narazie to odpukac (tfu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno pozbylem sie mojego WD800JB i zapodalem Maxtora 80GB SATA (niepamietam oznaczen). WD-k przy rozpedzaniu wydawal wstretny swist, a i chrobotanie bylo znaczne. Ten Maxtorek teraz jest nieslyszalny 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podczepie mam obecnie to co w podpise czyli dwie 80tki Maxtora Dm9 i che zmienic na SATA bo na Max3 nie ma raidu dla dyskow ATA a pozatym jak nadarza sie okazja wymian na SATA to czemu nie . I nie wiem czy lepiej zmianic na jedna 160tke SATA (i tu jakiej firmy) czy na dwie 80tki Raid 0 ?? . Wybierma miedzy :

 

Maxtor 160GB 7200obr/8cache SATA(3 lata)

Seagate 160GB 7200obr.SATA 8MB (3 lata)

WD 160GB 7200 obr. SATA (3 Lata)

 

lub 2x:

Seagate 80GB 7200 sata 8MB (1 rok)

Maxtor 80GB 7200 obr. (2 lata) 8MB sata

 

Nie bardzo wiem czym sie kierowac chcialbym zeby dysk byl maxymalnie cichy i niezawodny bo roznice w wydajnosci sa na tyle male ze pewnie ich nie zauwaze wiec moze byc najwolniejsz w "swojej klasie" byle cichy i niezawodny. Z doswiadczenia z maxtorem wiem ze sa glosne i sie strasznie grzeja ostatniego Seagate mam 3,5 Gb wiec nic praktycznie o nich nie wiem WD nigdy nie milem bede wdzieczny za kazde info.

 

[update] ew. dozbierac troche i kupic 2x IBM / Hitachi 80 GB DeskStar 7K250 SerialATA 7200 rpm 8MB cache??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki hdtach 2.61 na dysku wd800jb:

read max:62895

read min: 25595

read average:47710

random access time:14,2ms

read burst speed:71,2mb/s

CPU util: ok 10%

 

a to wszystko na mobo Epox 8RDA+ i stery IDE SW z pakietu 3.13 oficjalnych sterow Nvidii.

Wahania transferu wystepuja podobnie jak u Triox, ale sa mniejsze i czestsze.

Acoustic Management to funkcja w programie Ftool.

Odzialywuje jedynie na zanik chrobotania glowic ale nie zlikwiduje tego upierdliwego swistu talerzy.

Pomijajac jednak ten swist sam dysk podczas transferu jest cichszy od Barracudy 7200.7 80GB,ktora wydaje glosniejszy chrobot.

Co do wymiany to obawiam sie ze nie bedzie latwa - co powiem ze mi dysk swiszczy ?

To mi sprzedawca powie, ze te typy tak maja ;)

Narazie zostawie - przy zamknietej budzie jest cicho i swist do mnie nie dociera :)

A pozniej zobaczymy co bedzie - najwyzej juz nigdy nie kupie dysku firmy Western Digital, chocby nie wiem jak kusil wydajnoscia :P

Poki co pomyji nie bede wylewal na ten model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj oj oj co się narobiło każdy radzi inny dysk (głównie ten który aktualnie ma) czyżby sprawdzała się dewiza : CO MOJE TO NAJLEPSZE .Powiedzcie czemu uważacie który dysk lepszy a nie ten jest git a ten jeszcze gitszy :oops: Fakty dowody dajta!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro: Rozmawialem kiedys w hurtowni z jednym kolesiem i on stwierdzil,ze taki dysk moze wydawac halas o okreslonej liczbie decybeli (to jest gdzies napisane przy specyfikacji dysku niby)

Jesli te wartosc przekracza to masz prawo reklamowac, jesli "normalnie" sprzedawca nie chce uznac swistu!

Nie wiem, troche sie waham, bo na dniach chcialem kupic 120gb czy nawet 160gb Caviara,ale jesli bedzie mi tak halasowal jak ta 800jb to ja nawet oka nie zmruze!

Ale to co juz napisalem na tym forum niejednokrotnie, ten dysk na poczatku byl cichy!Dopiero potem zaczal halasowac! (i tak bylo wlasciwie z kazdym Caviarem jakiego posiadalem!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzizas ten Caviar WD800JB to droga przez meke.

Moje mobo Epox8RDA+ z najnowszym BIOSEM na pokladzie i drugim dyskiem Seagate Barracuda 7200.7 ma same problemy z Caviarem :-/

Najpierw nie wykrywa mi dysku samego na MASTER jedynie na Single. Jak podepne Seagate'a to sie uruchamia.

Po drugie BIOS wykrywa mi ze mam 80GB pamieci RAM :P

Po trzecie trzeba w BIOS ustawic tryb LBA bo na Auto to wykrywa go jako LRG - jakis nowy tryb pracy - i w ogole nie rusza system z dysku :P

Po Partition Magic 8.0 widzi dysk jako BAD !!! a mam zrobione 3 partycje i wszystko chula na nim :-/

Ide wymienic to gowno, bo juz sil brakuje - kompatybilnosci ZERO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nic sie nie zmienilo:) Caviary nigdy nie lubialy towarzystwa innych dyskow, nieCaviarów!

Mój bez problemu pracował przez prawie miesiąc z Barką 40gb (na plycie ASRock K7VT4) i parę tygodni z Maxtorem 80gb (na jakimś tam ECSie) i nic się nie gryzło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis poszedlem oddac tego szrotowatego WD800JB i niech mu aktuatory zardzewieja a lozyska sie zatra :P

Dziad jeden sprawial same problemy :-P

Facet ze sklepu sam sprawdzil i mial problemy z formatem.

Zamienilem na Seagate Barracuda 7200.7 120MB 8MB cache - co jak co ale Seagaty i Maxtory takich jaj nie robia jak ten Caviar :P

I szczerze radze sie 10 razy zastanowic przed zakupem, jesli ktos planuje uzywac tego dysku jako drugiego a tak w ogole to odradzam no chyba ze ktos lubi problemy i bawienie sie z konfiguracja BIOSu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO MOJE TO NAJLEPSZE .Powiedzcie czemu uważacie który dysk lepszy a nie ten jest git a ten jeszcze gitszy  :oops: Fakty dowody dajta!!!

Oczywiscie ze kazdy chwali to co ma - pod warunkiem ze jest z tego zadowolony. Sam moglbym zachwalac Barracudy, bo niby dlaczego by nie. Mam juz trzy takie. Tylko przy intensywnym zapisie/odczycie wydaja jakiekolwiek slyszalne dzwieki. Co do wydajnosci to jesli z dysku na dysk ok. 700 MB przerzuca mi w mniej niz minute to dla mnie wystarczy.

Nie bede zachwalal innych bo doswiadczenia z innymi byly kiepskie albo zadne.

Co do kiepskich - padly w komputerach ktore uzywalem: Samsung, Fujitsu, Seagate U10 i IBM a kazdy za soba pociagnal gigabajty danych (dlugo gromadzonych i czasem bardzo przydatnych).

Nigdy nie mialem WD, a maxtor jakis sie przewinal ale to bylo juz dawno temu.

 

A kolejny zakupiony dysk to tez bedzie Barracuda lub jakis jej odpowiednik z oferty Seagate-a. I bede je kupowal pewnie tak dlugo az trafi sie jakis felerny egzemplarz i wtedy moze trzeba bedzie sie zastanowic co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro, lepiej mnie strasz, bo jak juz napisalem chce kupic ten dysk! (a moze i 1600jb)!

W moich rekach przewinely sie juz Barracudy 2,IV,7200.7,Maxtor D740X i Samsung 20GB i nie bylo nigdy zadnych problemow.W Samsungu nawet jedna nozka na chipie sie oderwala i chodzil.A ten Caviar to tragedia.

Lepiej kup Maxtora jesli zalezy Ci na wydajnosci,a Caviary omijaj z daleka.

2 Caviary w kompie to juz odglos lotniska Heathrow pewnie ;)

 

Wujek DOBRA RaDa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tyle:

 

zlozylem kompa: Asus A7N8X Deluxe 2.0 + Maxtor 120gb SATA

Dysk juz byl 2x wymieniany w odstepach 2 i 4 tygodnie.. Teraz jest po raz 3 i... jeszcze dziala... Ale przez takie cos firma maxtor w moim osobistym odczuciu poprostu jest beznadziejna, wiem ze moze kijowa seria ale bez przesady na kompie bez hadeka przez 4-5 tygodni to kiepska zabawa!!

 

Do tego w czasie pracy chrupie STRASZNIE GLOSNO!! w czasie spoczynku ciezko powiedziec bo glosno sprzet jest.

Mialem do tego maxtora 30gb 5.400 2mb w wyciszonym bardzo ladnie kompie w spoczynku czy podczas pracy bardzo wysoki dzwiek sie z niego wydawal, najglosniejszy z calego sprzetu ale za to z hadekiem zerowe klopoty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebralem nowy dychol - Seagate Barracuda 7200.7 Plus 120GB 8MB cache ATA100 (3 lata gwarancji) ST31200026A,

wzamian za tego cholernego Caviara WD800JB 80 GB 8MB cache :P

Nie spodziewalem sie wielkiego wzrostu wydajnosci po przeczytaniu recenzji na xbitlabs no i oczywiscie z wlasnych wrazen, bo jestem posiadaczem modelu 7200.7 80GB 2MB cache.

Model 120GB 8MB cache jest swietny i jak narazie moge o nim mowic w samych superlatywach - calkowite przeciwienstwo Caviara,jesli chodzi o kulture pracy.

Jest naprawde cichy - slychac jedynie ciche szemranie glowic.

Caviar bynajmniej taki nie byl - jak rozpedzal talerze to myslalem ,ze moj komp odleci z pokoju :)

Temperatura teraz 42 stopnie C pokazywane przez ActiveSMART i wieksza o 5 stopni C od modelu 80GB 2MB cache (mierzone przy normalnej pracy w Windows).

Test organoleptyczny (czyli łapą) wykazal,ze Barracuda 80GB jest letnia,natomiast Barracuda 120GB wyraznie ciepła,ale nie goraca ani tym bardziej nie parząca,jak np stara poczciwa Barracuda II.

Jesli chodzi o wyglad i budowe samego dysku to napewno solidniej wyglada niz Caviar,ktory przypomina mi pusta konserwe rybna.

Model 120GB ma wypolerowana do granic mozliwosci,wrecz lustrzana pokrywe gorna i swietnie nadaje sie do modowanych przezroczystych obudow lub z oknem :)

Do tego swiecaca katoda i efekt bedzie naprawde super :)

 

No ale wiadomo dysku nie kupuje sie dla wygladu,tylko dla wydajnosci,ciszy i niskiej temperatury, co napewno w pewien sposób przeklada sie na zywotnosc dysku.

Pod wzgledem wydajnosci Barracuda 120GB 8MB cache mnie totalnie zaskoczyla !!!

Spodziewalem sie przecietnej wydajnosci wlasnie kosztem kultury pracy, a tutaj calkowita niespodzianka:

 

Dysk jest bardzo szybki :)

Jesli chodzi o test HDTach 2.61, to wydajnosc odczytu na poziomie Barracudy 80GB 2MB cache :)

Jesli chodzi o zapis to dysk 120 GB 8MB cache i 80GB 2MB cache to całkowice dwa różne swiaty !!!

Dysk 120GB 8MB cache osiaga sredni zapis (Write Speed) na poziomie 44483,4 kps, przy zmierzonym czasie dostepu 14,5ms.

Co jest wielkoscia bardzo zblizona do predkosci odczytu (Read Speed), ktora wynosi 45971,4kps !!!

Write Speed na dysku 80GB 2MB cache byl na znacznie nizszym poziomie - ok.20kps.

I jeszcze jedna wazna kwestia - bezproblemowe wykrywanie dysku :)

 

Tutaj link do test HDTach 2.61 wykonanego wlasnie na Basi 120GB 8MB cache:

 

 

Dołączona grafika

 

P.S."Zeby nie bylo, ze jestem tendencyjny i jestem fanatycznym wyznawca koncernu Seagate zaznaczam,ze padly mi juz 2 Barracudy IV Chcialem nawet przerzucic sie na dysk Western Digital, ale WD tak mi sie naprzykrzal, ze moja wyrozumialosc sie skonczyla i jak widac nie da sie wytrzymac z dyskiem WD800JB i obawiam sie z cala seria JB :P

No wiec sami ocencie, co wybrac"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam baracude VII 7.200 120gb 8mb cache ULTRA ATA i chodzi PIĘKNIE! Jest cichsza od starego poczciwego seagate u6 :) :) :) .

Prędkosc zapisu jest tez bardzo dobra. Mialem porownanie tego dysku z caviarem 80gb to baracuda przy nim wydawala milusi odglos pracy glowic a wd startowanie jumbo jeta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili!!!

 

Wszystko tylko nie sansung!!!!!

Ależ turkocze. Dałem mu dwa zadania i słychać było przeskakiwanie głowic przy włączonym radio. Przy przeinstalowywaniu systemu wpadał w jakieś dziwne wibracjie, jakby ktoś pod spodem wiercił w suficie (baza na podłodze z drewna). Wcale nie jest wydajny!!! Formatowałem jedną partycję i starałem się odpalić mój komputer i... Katastrofa!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...