Skocz do zawartości
Zabol

Plytka chamuje celka 900mhz:/

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plykte glowna ESC P6IPAT celka 900MHZ 256sdram.Procek pracuje ze szyna 100mhz .Przy pomocy CPUFSb podnioslem do 115 mhz szune.A dalej nie mgoe (zamiast 120 wyskakuje 990:/).W biosie tak samo.Plytka obsluguje 133mhz tylko ze pentiumy:).Czy zminia biosu na nowsza wersje cos dam.Czy sa jakies inne sposoby :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw wgraj nowszy bios powinnein cos pomoc. choc ECS nie jest plyta obra do podkrecania.

 

ECS moze miec w bios-ie opcje typu: mam proca na szynie 100 to max ustawisz 132 i to na dzielniku 3!!. A jak masz proca na szynie 133 to max 150(jak dobrze pamietam to max dla tego ECS-a) i dzielknik 4 :wink: [ale KAPA]

No i ECS to ma TYLKO kilka mozliwosci w przedziale 100-132 (u innich producencentow masz mozliwocs zmieniany co 1MHz to jest wileki plus chocby.

Ale zasada tej opcji jest taka: :lol: do [gluteus maximus] jak chodzi o podkrecanie chyba ze bawi cie uzyskanie 5%szybszego procka. bo np. jesli dasz szyne 125MHz to twoje karty na PCI beda mialy czestotliwosc 125/3=41,5 co jest niebezpieczne (standatr 33.3) co odradzam :)

 

ps. sprzedaj tego ECs-a puki mozesz i kup se jakas porzadna plyte :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looknij w instukcje jak dobrze zauwarzylem ta plyta(odziwo) ma regulacje napiecia :D

walnij wyzsze napiecie , spawdz chlodzenie i jedziemy na FSB133 :DDD

 

wnioskuje ze chcesz miec wyzsza wydajnosc ?

 

 

ps. Dziwny masz model grafy 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam p6ipat

celeron 800

No i kręci mi sie tylko do 920 (fsb 1150

Na dodatek Dzwiek nie dziala

co zrobić by móc ko lepiej podkręcić

(troche zeby bylo to bezpieczne choc nie koniecznie...)

 

384 ram

megabajt 250 W

ti 4200

 

Please Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam p6ipat

celeron 800

No i kręci mi sie tylko do 920 (fsb 1150

Na dodatek Dzwiek nie dziala

co zrobić by móc ko lepiej podkręcić

(troche zeby bylo to bezpieczne choc nie koniecznie...)

 

384 ram

megabajt 250 W

ti 4200

 

Please Help

 

a niech mnie drzwi scisna - jak nic zostaniesz okrzykniety archeologiem roku!! ;) temat żeś wygrzebal nie pierwszej swiezosci

 

 

 

sprawdz, czy przypadkiem nie ma na plycie jakichs zwierek do ustawiania defaultowego fsb, ktore mozna jeszcze pozniej w biosie podciagnac - bo chyba ECS-y tak mialy - ale tego pewien nie jestem, bo moje znajomosci z tymi plytami jakkolwiek czeste, to zazwyczaj tylko przelotne bywaly ;) jezeli sie okaze, ze sa tam takowe zworki, to sprobuj je ustawic na 133... ale przedtem zalatw sobie jeszcze na wszelki wypadek mocniejszy zasilacz. Najlepiej pozycz od kogos do przetestowania. W zasadzie taki konfig dobra 250-tka powinna uciagnac ale jezeli chcesz sie bawic w OC, to stabilne 300W byloby wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaszok nie wystarcy ci ze chce ci pomoc na tweaku to musisz tu archiwale wykopywac tu nic wiecej ci nie powiedza, chcesz miec wieksze mozliwosci podkrecania kup asusa cusl2 albo abita sa6. i skoncz pisac daremne posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kolei

plyta ma fajne ustawienia ( w teorii ) wiec nei jest zle

po drugie cielak powyzej 600 zadko kiedy robi fsb 100

 

a 800 to juz perelka

niestety ale max produkowany cielak na coperze to 1133 wiec jezeli uzyskujesz 920 to .. albo jest to kres proca , albo ma za malo papu , albo plyta jest slaba

 

ale jezeli piszesz ze dzwik nie dziala to niestety ale 115 to za duzo dla dzwiekowy ...

 

rada .. kupic

http://www.allegro.pl/item207678808_intel_...a_za_30pln.html

 

lub http://www.allegro.pl/item207485781_celero...ancja_bcm_.html i @ 133

 

 

wybor jest Twoj IMO 1 opcja jest lepsiejsza zawsze mozesz powiedziec ze masz pentaka w obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 800 to juz perelka

niestety ale max produkowany cielak na coperze to 1133

1100Mhz tak dla ścisłości, ale szczegół. Pentak na Koperku był max 1133Mhz.

 

lub http://www.allegro.pl/item207485781_celero...ancja_bcm_.html i @ 133

wybor jest Twoj IMO 1 opcja jest lepsiejsza zawsze mozesz powiedziec ze masz pentaka w obudowie

Ja bym właśnie wziął tą opcję, powinien bez oporów polecieć na 1467Mhz.

 

PS: Kurde ten temat pamięta czasy kiedy to jeszcze ów S370 był na topie :P. Olaboga, prehistoria.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedalem na podstawie tego : Celeron

 

niestety moja pamiec to juz nie to co przed odkryciem piwa [;

 

a co do cielaka to ktos pisal ze podklercony cielak sprawuje sie gorzej niz pentak .... za sprawa opoznien keszu

 

nie wiem ile w tym prawdy bo mialem cielaka 1000 @ 1333 i pentaka 933 i o dziwo subiektywnie pentak dziala lepiej

 

nie wiem co bylo ale pentak zostal .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedalem na podstawie tego : Celeron

FC-PGA

Ha, taka riposta :P

 

Ja miałem Pentaka 1ghz i Cielaka 1200@1600, przy 1200 to zasadniczo to samo, jednakże @1.6 zostawiał PIII w tyle.

Tutaj już specjalnie o wielkości cache nie ma co psioczyć, bo Cweleron Tulipan miał jej tyle co Pentak Coppermine, można by raczej pogłowić się nad sprawnością tego cachu.

 

EDIT: Dobra to był trochę cios poniżej pasa, bo sam ten artykuł do wikipedii napisałem :P ale wiem co piszę :).

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A opisy na płycie?

2. Jakiego poradnika?

3. Poszukaj instrukcji w Google.

Po napisach raczej nic nie wynika

Co domojej płyty znam tylko jedną stronkę (ECS p6ipat)http://www.motherboard.cz/mb/ecs/P6IPAT.htm

 

ALE czy moge zrobić właśnie ten mod (który jest w przylejonym )

Co mi to da?? i jak się to tego zabrać

 

a 800 to juz perelka

niestety ale max produkowany cielak na coperze to 1133 wiec jezeli uzyskujesz 920 to .. albo jest to kres proca , albo ma za malo papu , albo plyta jest slaba

nie ,ponieważ na tym forum już ktoś miał taką samą płytę i ładnie śmigał z o/c..:)

 

Jesze jedno ---> Czy temp procka 65 st(przez chwile ) w evereście po wyłaczeniu gry to normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...